مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنعتی

فروش آدیپیک اسید صنعتی

واردات آدیپیک اسید صنعتی | بازرگانی رامش نژاد

فروش آدیپیک اسید صنعتی در بسته بندی های 25 کیلوگرمی و جامبو 500 کیلویی وارد شده از کشور چین , برای اطلاع از قیمت آدیپیک اسید صنعتی در ساعت اداری با ما تماس بگیرید.  یا هگزان دیوئیک اسید ترکیب آلی با فرمول (CH2)4(COOH)2 است. از منظر صنعتی، مهم ترین اسید دی کربوکسیلیک است: سالانه حدود 2.5 میلیارد کیلوگرم از این پودر کریستالی سفید عمدتاً به عنوان پیش ماده برای تولید نایلون تولید می شود. در غیر این صورت آدیپیک اسید به ندرت در طبیعت یافت می شود, اما به عنوان افزودنی غذایی E355 ساخته شده با شماره E شناخته می شود. نمک ها و استرهای اسید آدیپیک به عنوان آدیپات شناخته می شوند.

خرید آدیپیک اسید

نام به انگلیسی : Adipic Acid
گرید : صنعتی
فرمول شیمایی : C6H10O4
شکل ظاهری:بلوری سفید
خلوص : 99.8%
بسته بندی : کیسه 25 کیلویی، جامبو 500 کیلویی
کشور تولیدکننده : چین
محل تحویل :شورآباد تهران
قیمت : تماس بگیرید.

بازرگانی رامش نژاد با بیش از ده سال سابقه در زمینه واردات آدیپیک اسید بهترین کیفیت را به مشتریان عزیز ارائه میدهد برای اطلاع از خرید آدیپیک اسید صنعتی در ساعت اداری با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

خرید آدیپیک اسید صنعتی | بازرگانی رامش نژاد
خرید آدیپیک اسید صنعتی | بازرگانی رامش نژاد

آدیپیک اسید چیست

آدیپیک اسید یک مولکول پلت فرم مرکزی برای صنعت پلیمر است. تولید اسید آدیپیک با تکنولوژی الکتروریفرمینگ در مقایسه با مسیر سنتز ترموشیمیایی پایدارتر است. ما کشف کردیم که ادغام Cu2+ در یک شبکه هیدروکسید نیکل به طور قابل توجهی اکسیداسیون الکتروکاتالیستی سیکلوهگزانول را به آدیپات با بازده بالا (84٪) و انتخاب پذیری (87٪) بهبود می بخشد. این اثر ارتقاء مس به عنوان یک کاوشگر مکانیکی عمل می کند که می تواند با تجزیه و تحلیل محصول، سینتیک حالت پایدار و طیف سنجی درجا ترکیب شود. ابتدا یک اکسیداسیون دو الکترونی به سیکلوهگزانون رخ می دهد و به دنبال آن هیدروکسیلاسیون متوالی و C-C قبل از تشکیل دیون رخ می دهد. نقش مرکزی Cu2+ تضعیف برهمکنش بین NiOOH و رادیکال O-centered جذب شده در سطح است که شکاف C-C بعدی را تسهیل می کند. این یک سیستم دو الکترودی بسیار کارآمد را قادر می‌سازد تا روغن KA را به آدیپات و H2 خالص تبدیل کند.

مکانیسم سنتز آدیپیک اسید

اسید آدیپیک از مخلوط سیکلوهگزانون و سیکلوهگزانول به نام روغن KA که مخفف روغن کتون-الکل است, تولید می شود. روغن KA با اسید نیتریک اکسید می شود تا اسید آدیپیک را از طریق یک مسیر چند مرحله ای ایجاد کند. در اوایل واکنش, سیکلوهگزانول به کتون تبدیل می شود و اسید نیتروژن آزاد می کند:

HOC6H11 + HNO3 → OC(CH2)5 + HNO2 + H2O

در میان واکنش‌های متعدد آن، سیکلوهگزانون نیتروزه می‌شود و زمینه را برای بریدگی پیوند C-C فراهم می‌کند:

HNO2 + HNO3 → NO+NO3− + H2O

OC6H10 + NO+ → OC6H9-2-NO + H+

محصولات جانبی این روش شامل اسیدهای گلوتاریک و سوکسینیک است. اکسید نیتروژن با نسبت یک به یک مول به اسید آدیپیک، نیز از طریق واسطه اسید نیترولیک تولید می‌شود.فرآیندهای مرتبط از سیکلوهگزانول شروع می شود که از هیدروژنه شدن فنل به دست می آید

تهیه آدیپیک اسید

فروش آدیپیک اسید صنعتی | بازرگانی رامش نژاد
فروش آدیپیک اسید صنعتی | بازرگانی رامش نژاد

چندین روش با کربونیلاسیون بوتادین ایجاد شده است. به عنوان مثال, هیدروکربوکسیلاسیون به صورت زیر انجام می شود:

CH2=CH−CH=CH2 + 2 CO + 2 H2O → HO2C(CH2)4CO2H

روش دیگر برش اکسیداتیو سیکلوهگزن با استفاده از پراکسید هیدروژن است. محصول زائد آب است.از نظر تاریخی، اسید آدیپیک از اکسیداسیون چربی‌های مختلف تهیه می‌شد.

اسید آدیپیک یک اسید دو بازیک است (دو گروه اسیدی دارد). با جدا شدن گروه های کربوکسیلات توسط چهار گروه متیلن، اسید آدیپیک برای واکنش های تراکم درون مولکولی مناسب است. پس از درمان با هیدروکسید باریم در دماهای بالا, کتونیزاسیون می شود و سیکلوپنتانون می دهد. لازم به ذکر است که در بازرگانی رامش نژاد آدیپیک اسید از کشور چین وارد میشود و در بسته های 25 کیلویی به مشتریان عزیز عرضه میشود.برای خرید آدیپیک اسید با ما تماس بگیرید.

کاربرد آدیپیک اسید

حدود 60 درصد از 2.5 میلیارد کیلوگرم اسید آدیپیک تولید شده سالانه به عنوان مونومر برای تولید نایلون توسط واکنش پلی تراکم با نایلون 66 تشکیل دهنده هگزامتیلن دی آمین استفاده می شود. این یک مونومر برای تولید پلی یورتان است و استرهای آن به ویژه در PVC نرم کننده هستند.

خرید آدیپیک اسید در صنعت پزشکی

اسید آدیپیک در قرص‌های ماتریکس فرمول رهش کنترل‌شده گنجانده شده است تا آزادسازی مستقل از pH برای داروهای ضعیف بازی و داروهای ضعیف اسیدی به دست آید. همچنین در پوشش پلیمری سیستم های یکپارچه آبدوست برای تعدیل pH درون ژل گنجانده شده است که منجر به آزادسازی مرتبه صفر یک داروی آبدوست می شود. گزارش شده است که از هم پاشیدگی در pH روده ای پلیمری روده ای شلاک زمانی که اسید آدیپیک به عنوان یک عامل تشکیل دهنده منافذ بدون تأثیر بر انتشار در محیط اسیدی استفاده می شود، بهبود می یابد. سایر فرمول‌های رهش کنترل‌شده شامل اسید آدیپیک با هدف به دست آوردن نمایه‌ای با رهش دیررس است.

خرید آدیپیک اسید در غذاها

مقادیر کم اما قابل توجهی از اسید آدیپیک به عنوان یک ماده غذایی به عنوان کمک کننده طعم دهنده و ژل کننده استفاده می شود.در برخی از آنتی اسیدهای کربنات کلسیم برای ترش کردن آنها استفاده می شود. به عنوان یک ماده اسیدی در بیکینگ پودرها, از خواص رطوبت سنجی نامطلوب اسید تارتاریک جلوگیری می کند. اسید آدیپیک, که در طبیعت کمیاب است، به طور طبیعی در چغندر وجود دارد، اما این یک منبع اقتصادی برای تجارت در مقایسه با سنتز صنعتی نیست.

فروش آدیپیک اسید صنعتی و ایمنی آن

اسید آدیپیک, مانند اکثر اسیدهای کربوکسیلیک, یک تحریک کننده خفیف پوست است. این سمی خفیف است, با دوز کشنده متوسط 3600 میلی گرم بر کیلوگرم برای بلع خوراکی توسط موش

تولید اسید آدیپیک 

تولید اسید آدیپیک با انتشار نیتروژن مرتبط است یک گاز گلخانه ای قوی و عامل تخریب لایه ازن استراتوسفر. در تولیدکنندگان اسید آدیپیک DuPont و Rhodia (در حال حاضر به ترتیب Invista و Solvay)، فرآیندهایی برای تبدیل کاتالیستی اکسید نیتروژن به محصولات بی ضرر اجرا شده است:

2 N2O → 2 N2 + O2

ساختار آدیپیک اسید

قیمت آدیپیک اسید صنعتی | بازرگانی رامش نژاد
قیمت آدیپیک اسید صنعتی | بازرگانی رامش نژاد

با نگاهی به ساختار اسید آدیپیک در زیر، این مولکول از یک ستون فقرات شش کربنی تشکیل شده است. ساختار اسید آدیپیک از چهار گروه متیل تشکیل شده است که در بین دو گروه عاملی کربوکسیلیک اسید قرار دارند. این گروه های عاملی کربوکسیلیک اسید در هر انتهای ساختار قرار دارند و بخشی از ستون فقرات شش کربنه اسید آدیپیک را تشکیل می دهند. این گروه عاملی به عنوان یک گروه کربوکسیل نیز شناخته می شود. فرمول ساختاری گروه عاملی کربوکسیلیک اسید -COOH است.

اکسیداسیون الکتروکاتالیستی می تواند یک رویکرد جذاب برای تبدیل روغن KA به اسید آدیپیک در یک الکترولیت آبی تحت شرایط ملایم ارائه دهد. در سال 2004, لیالین و پتروسیان یک کاتالیزور اکسی هیدروکسید نیکل (NiOOH) را برای رسیدن به اکسیداسیون الکتروکاتالیستی سیکلوهگزانول/سیکلوهگزانون به اسید آدیپیک با بازده 52 درصد در جریان ثابت 6 mA cm-2 گزارش کردند. کار اخیر ما نتایج اولیه الکترواکسیداسیون روغن KA به اسید آدیپیک با بازده 64.2٪ با استفاده از کاتالیست اکسی هیدروکسید کبالت دوپ شده با منگنز را نشان می دهد. اگرچه پیشرفت در توسعه استراتژی الکتروکاتالیستی انجام شده است, تحقیقات مربوطه هنوز در مراحل ابتدایی خود با سرعت واکنش کم و بازده کم (<70٪) اسید آدیپیک است که کاربرد را محدود می کند. یک محدودیت حیاتی ناشی از حلالیت کم سیکلوهگزانون در الکترولیت آبی است که باعث ایجاد مشکلاتی در انتقال جرم و جذب روی سطح کاتالیزور می شود که تا حد زیادی مانع از وقوع واکنش می شود.

قیمت آدیپیک اسید

اسید آدیپیک مهمترین اسید دی کربوکسیلیک از نظر صنعتی است. تقریباً 2.5 میلیارد کیلوگرم از این پودر کریستالی سفید سالانه تولید می شود که عمدتاً به عنوان پیش ماده برای تولید نایلون 66 است. بیش از نیمی از ظرفیت تولید اسید آدیپیک از سیکلوهگزان و بقیه عمدتاً از سیکلوهگزان و سیکلوهگزانول / سیکلوهگزانون (KA) حاصل می شود. روغن), اگرچه مقدار کمی فنل هنوز تولید می شود. بازارهای اصلی اسید آدیپیک به عنوان ماده اولیه برای تولید رزین و الیاف نایلون استفاده می شود. این باقیمانده در کاربردهای غیر نایلونی از جمله پلی یورتان ها، نرم کننده ها, افزودنی های غذایی و داروسازی استفاده می شود. برای اطلاع از قیمت آدیپیک اسید صنعتی در ساعت اداری با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *