مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنایع غذایی

قیمت ناتامایسین

نام به انگلیسی :Natamycin
فرمول شیمیایی:C33H47NO13
بسته بندی :1 کیلوگرمی , 500 گرمی , 100 گرمی
محل تحویل :شورآباد تهران
قیمت :تماس بگیرید.

شما مشتریان عزیز میتوانید برای اطلاع از قیمت ناتامایسین با بهترین کیفیت بصورت عمده با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

قیمت ناتامایسین | بازرگانی رامش نژاد

قیمت ناتامایسین در بسته های 500 کیلویی, 1 کیلویی و 100 گرمی با بهترین کیفیت توسط بازرگانی رامش نژاد ارائه میشود.

فروش ناتامایسن درتهران

برای خرید و اطلاع از قیمت ناتامایسین در شهر تهران به اقصا نقاط کشور با کارشناسان ما تماس بگیرید

ناتامایسین چیست ؟

ناتامایسین با اتصال خاص به ارگوسترول موجود در غشای سلولی قارچ, رشد قارچ ها را مهار می کند. ناتامایسین پروتئین های انتقال اسید آمینه و گلوکز را مهار می کند که منجر به از دست دادن انتقال مواد مغذی در غشای پلاسما می شود. در حالی که این اتصال برگشت پذیر است، اتصال ارگوسترول به عنوان یک مکانیسم جهانی مهار قارچ عمل می کند و به ناتامایسین اجازه می دهد تا روی پاتوژن های قارچی مختلف از مخمر ساکارومایسس گرفته تا کپک های آسپرژیلوس عمل کند. ناتامایسین در بین ضد قارچ‌های مرتبط منحصربه‌فرد است، زیرا مستقیماً باعث نفوذپذیری غشاء نمی‌شود. تصور می‌شود که آنتی‌بیوتیک‌های مرتبط با ساختار با خواص پیوندی مشابه، کانال‌های آبدوستی تولید می‌کنند که اجازه نشت یون‌های پتاسیم و سدیم را از سلول می‌دهند.

ناتامایسین حلالیت بسیار کمی در آب دارد. با این حال,ناتامایسین در سطوح بسیار پایین موثر است. حداقل غلظت بازدارنده آن برای اکثر کپک ها کمتر از 10 ppm است. برای اطلاع از نحوه خرید اینترنتی ناتامایسین با ما تماس بگیرید.

فروش ناتامایسین در صنایع غذایی

فروش ناتامایسین برای چندین دهه در صنایع غذایی به عنوان مانعی برای رشد قارچ در محصولات لبنی و سایر غذاها استفاده شده است. مزایای بالقوه برای استفاده از natamycin ممکن است شامل جایگزینی نگهدارنده های شیمیایی سنتی، تاثیر طعم خنثی, و وابستگی کمتر به pH برای اثربخشی باشد، همانطور که در نگهدارنده های شیمیایی رایج است. می توان آن را به روش های مختلفی استفاده کرد: به عنوان یک سوسپانسیون آبی (مانند مخلوط در آب نمک) که روی محصول اسپری می شود یا محصول در آن غوطه ور می شود، یا به صورت پودر (همراه با یک عامل ضد گیر مانند سلولز) که روی آن پاشیده می شود. یا با محصول مخلوط شود.

در حالی که در حال حاضر برای استفاده بر روی گوشت در ایالات متحده تایید نشده است، برخی از کشورها اجازه می دهند که ناتامایسین روی سطح سوسیس های خشک و تخمیر شده اعمال شود تا از رشد کپک روی پوشش جلوگیری شود. همچنین, ناتامایسین برای کاربردهای مختلف لبنیات در ایالات متحده تایید شده است. به طور خاص، ناتامایسین معمولاً در محصولاتی مانند پنیرهای خامه ای, پنیر دلمه، خامه ترش، ماست، پنیرهای خرد شده، برش های پنیر و مخلوط سالادهای بسته بندی شده استفاده می شود. یکی از دلایلی که تولیدکنندگان مواد غذایی از ناتامایسین استفاده می کنند, جایگزینی ماده نگهدارنده مصنوعی سوربیک اسید است.

به عنوان یک افزودنی غذایی دارای شماره E E235 می باشد. در سراسر اتحادیه اروپا، فقط به عنوان نگهدارنده سطح برای برخی از محصولات پنیر و سوسیس خشک تایید شده است. نباید تا 5 میلی متر زیر پوست قابل تشخیص باشد. در حالی که ناتامایسین در کاربردهای مختلف در سطوح مختلف در جهان تایید شده است، در بیش از 150 کشور در سراسر جهان تایید شده است.

پانل سازمان ایمنی غذای اروپا (EFSA) مسئولیت ارائه مشاوره علمی ایمنی غذا به اتحادیه اروپا را از کمیته علمی غذا در سال 2002 بر عهده گرفت.در سال 2009, EFSA در نظر گرفت که سطوح استفاده پیشنهادی از ناتامایسین در صورتی که برای درمان سطحی این انواع پنیر و سوسیس استفاده شود، ایمن است.

برای اطلاع از قیمت ناتامایسین با ما تماس بگیرید.

ناتامایسین را از کجا تهیه کنیم ؟

برای خرید اینترنتی ناتامایسین در پک های 1 کیلویی , 500 گرمی و 100 گرمی با بهترین قیمت ناتامایسین نسبت به همکاران با شرکت بازرگانی رامش نژاد تماس حاصل فرمایید.

خرید اینترنتی ناتامایسین | بازرگانی رامش نژاد

تولید ناتامایسین

ناتامایسین پس از یک فرآیند تخمیر بسیار کنترل شده توسط گروه خالص باکتری natalensis تولید می شود. پس از استخراج، ناتامایسین سانتریفیوژ, فیلتر و شستشو می شود تا از خلوص و کیفیت محصول نهایی اطمینان حاصل شود.

تاریخچه ناتامایسین

ناتامایسین اولین بار در سال 1955 از براث تخمیر کشت سلولی Streptomyces natalensis جدا شد. در ابتدا به نام پیماریسین به افتخار پیترماریتزبورگ, جایی که Streptomyces natalensis به دست آمد,نامگذاری شد. پیماریسین بعداً پس از اینکه سازمان بهداشت جهانی (WHO) دستور داد آنتی‌بیوتیک‌های تولید شده توسط استرپتومایسس به مایسین ختم شود, تغییر نام داد. نام natamycin با توجه به نام گونه natalensis انتخاب شد

کاربرد ناتامایسین

کلرامفنیکل بسیار محلول در چربی است. نسبتاً به پروتئین متصل نیست و یک مولکول کوچک است. حجم ظاهری زیادی از توزیع دارد و به طور موثر در تمام بافت های بدن از جمله مغز نفوذ می کند. توزیع یکنواخت نیست و بیشترین غلظت آن در کبد و کلیه و کمترین آن در مغز و مایع مغزی نخاعی است.

 غلظت به دست آمده در مغز و مایع مغزی نخاعی حدود 30 تا 50 درصد از میانگین کلی غلظت بدن است, حتی زمانی که مننژها ملتهب نیستند. زمانی که مننژها ملتهب هستند این میزان به 89 درصد افزایش مییابد.کلرامفنیکل جذب آهن را افزایش می دهد

عملکرد ناتامایسین

مانند سایر آنتی بیوتیک های پلی ین، Natamycin با اتصال به استرول ها از رشد قارچ جلوگیری می کند. به طور خاص، Natamycin به ارگوسترول در غشای پلاسمایی متصل می شود و از همجوشی واکوئل های وابسته به ارگوسترول و همچنین جوش و شکافت غشا جلوگیری می کند. این با مکانیسم اکثر آنتی‌بیوتیک‌های پلی‌ن دیگر متفاوت است، که در عوض با تغییر نفوذپذیری غشای قارچی کار می‌کنند.

 

خرید اینترنتی ناتامایسین

جهت خرید اینترنتی ناتامایسین با بهترین قیمت و تحویل آن در شورآباد تهران و آنالیز آن قبل از خرید ناتامایسین با ما تماس بگیرید.

4 دیدگاه در “قیمت ناتامایسین

 1. علی ابراهیمی گفت:

  سلام نحوه نگهداری ناتاماسین تو چه دمایی امکان پذیره ؟میشه نحوه تاثیر گذاریش روی خرما رو توضیح بدین؟

  1. admin گفت:

   ناتامایسین یک عامل ضد قارچ طبیعی است که توسط باکتری Streptomyces natalensis تولید می شود. این ماده به عنوان نگهدارنده مواد غذایی برای جلوگیری از رشد کپک و قارچ در غذاهایی مانند پنیر، میوه و سبزیجات استفاده می شود.
   ناتامایسین با جلوگیری از رشد کپک و قارچ می تواند به حفظ تازگی و کیفیت خرما کمک کند. علاوه بر این,می تواند با تازه نگه داشتن خرما برای مدت طولانی تری ماندگاری آن را افزایش دهد.
   بهترین دما برای استفاده از ناتامایسین روی خرما بین 20 تا 25 درجه سانتی گراد است.
   ناتامایسین با جلوگیری از رشد کپک و قارچ که باعث خراب شدن خرما و غیرقابل خوردن آن می شود به حفظ کیفیت خرما کمک می کند. علاوه بر این, ناتامایسین به حفظ رنگ و بافت طبیعی خرما کمک می کند.

 2. علی احمدی گفت:

  سلام
  برای استفاده از ناتامایسین روی خرما به چه دمایی احتیاج داره ؟ چطوری به حفظ کیفیتش کمک میکنه ؟

  1. admin گفت:

   با سلام و احترام , بهترین دما برای استفاده بعد از خرید ناتامایسین دمایی بین 20 تا 25 درجه سانتی گراد می باشد این محصول با جلوگیری از رشد کپک و قارچ تازگیو کیفیت را برای خرما به ارمغان می آورد علاوه بر این استفاده از این محصول به حفظ رنگ و بافت طبیعی خرما نیز کمک بسزایی میکند جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش رامش نژاد تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *