مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنعتی

فروش پالمیتیک اسید

فروش پالمیتیک اسید در بسته بندی های 25 کیلوگرمی وارد شده از کشور های چین و مالزی در بهترین قیمت پالمیتیک اسید , بازرگانی رامش نژاد این محصول را در بهترین قیمت و بهترین کیفیت با تضمین اصالت کالا ارائه میدهد .برای خرید پالمیتیک اسید با ما تماس بگیرید. 

قیمت پالمیتیک اسید

نام به انگلیسی :Palmitic acid
فرمول شیمیایی:C16H32O2
نقطه ذوب:62.9 درجه سانتی گراد
جرم مولی:256.4 گرم بر مول
دمای جوش :351 درجه سانتی گراد
چگالی:853 کیلوگرم بر متر مکعب
خلوص:99 درصد
شکل ظاهری:سفید جامد
کشور تولید کننده :چین – مالزی
بسته بندی :25kg
قیمت :تماس بگیرید.

شما مشتریان عزیز میتوانید برای اطلاع از قیمت پالمیتیک اسید با بهترین کیفیت بصورت عمده با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

فروش پالمیتیک اسید | بازرگانی رامش نژاد
فروش پالمیتیک اسید

برای خرید پالمیتیک اسید و اطلاع از قیمت آن با کارشناسان فروش ما در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید.

اسید پالمیتیک چیست ؟

اسید پالمیتیک (16:0, PA) رایج ترین اسید چرب اشباع موجود در بدن انسان است و می تواند در رژیم غذایی تامین شود یا به صورت درون زا از سایر اسیدهای چرب, کربوهیدرات ها و اسیدهای آمینه سنتز شود. PA نشان دهنده 20-30٪ از کل اسیدهای چرب (FA) در فسفولیپیدهای غشایی (PL) و تری آسیل گلیسرول های چربی (TAG) است (Carta et al., 2015). به طور متوسط، یک مرد 70 کیلوگرمی از 3.5 کیلوگرم PA تشکیل شده است. همانطور که از نام آن پیداست، PA جزء اصلی روغن پالم است (44٪ از کل چربی ها)، اما مقادیر قابل توجهی از PA را می توان در گوشت و محصولات لبنی (50-60٪ کل چربی ها) و همچنین کره کاکائو یافت.اسید پالمیتیک یا هگزادکانوئیک اسید یکی از رایج ترین اسیدهای چرب اشباع شده موجود در حیوانات و گیاهان است,یک اسید چرب اشباع که در چربی ها و موم ها از جمله روغن زیتون,روغن نخل و چربی های بدن یافت می شود. این ماده به شکل استرها (گلیسریدها) در روغن ها و چربی های گیاهی و حیوانی وجود دارد و معمولاً از روغن خرما که به طور گسترده در گیاهان توزیع می شود به دست می آید. اسید پالمیتیک در تعیین سختی آب استفاده می شود و یک ماده فعال *Levovist*TM است که در تقویت اکو در تصویربرداری سونوگرافی داپلر حالت B و به عنوان ماده کنتراست اولتراسوند استفاده می شود.

 علاوه بر این، PA با 20 تا 30 درصد کل چربی ها در شیر مادر وجود دارد . متوسط دریافت PA حدود 20-30 گرم در روز است که حدود 8-10 درصد را نشان می دهد . به نظر می‌رسد محتوای بافت PA حول یک غلظت کاملاً مشخص کنترل می‌شود، زیرا تغییرات در دریافت آن تأثیر قابل‌توجهی بر غلظت بافت آن نداردزیرا دریافت با بیوسنتز درون‌زای PA متعادل می‌شود. از طریق لیپوژنز شرایط فیزیوپاتولوژیک خاص و عوامل تغذیه ای ممکن است به شدت DNL را القا کند و در نتیجه باعث افزایش محتوای بافتی PA و اختلال در کنترل هموستاتیک غلظت بافت آن شود . با این حال, در شرایط فیزیولوژیکی نرمال, از تجمع PA با افزایش غیراشباع دلتا 9 به اسید پالمیتولئیک و/یا افزایش طول به اسید استئاریک (SA) و غیراشباع شدن دلتا 9 به اسید اولئیک جلوگیری می‌شود.

کنترل شدید هموستاتیک غلظت بافت PA احتمالاً با نقش فیزیولوژیکی اساسی آن در چندین عملکرد بیولوژیکی مرتبط است. به خصوص در نوزادان به نظر می رسد که PA نقش مهمی ایفا می کند همانطور که اخیراً توسط Innis به طور کامل بازبینی شده است (اینیس، 2016). اختلال در تعادل هموستاتیک PA, که در شرایط مختلف فیزیوپاتولوژیک مانند تصلب شرایین، بیماری های عصبی و سرطان نقش دارد، اغلب به بیوسنتز درون زا PA بدون در نظر گرفتن سهم غذایی آن مربوط می شود.

برای اطلاع از قیمت اسید پالمیتیک با ما تماس بگیرید.

کاربرد اسید پالمیتیک

سورفاکتانت

اسید پالمیتیک برای تولید صابون,لوازم آرایشی و مواد رهاسازی کپک صنعتی استفاده می شود. در این کاربردها از پالمیتات سدیم استفاده می شود که معمولاً از صابون سازی روغن پالم به دست می آید. برای این منظور, روغن نخل تهیه شده از درخت خرما (گونه Elaeis guineensis)، با هیدروکسید سدیم (به شکل سود سوزآور یا لیمو) تصفیه می شود که باعث هیدرولیز گروه های استر و تولید گلیسرول و پالمیتات سدیم می شود.

خوراکی ها

از آنجایی که این ماده ارزان است و به غذاهای فرآوری شده (غذاهای راحت) بافت و “حس دهان” می بخشد، اسید پالمتیک و نمک سدیم آن در مواد غذایی کاربرد زیادی پیدا می کنند. سدیم پالمیتات به عنوان یک افزودنی طبیعی در محصولات ارگانیک مجاز است.

نظامی

نمک‌های آلومینیوم پالمتیک اسید و نفتنیک اسید عوامل ژل‌کننده‌ای بودند که در طول جنگ جهانی دوم برای تولید ناپالم با پتروشیمی‌های فرار مورد استفاده قرار گرفتند. کلمه ناپالم از دو کلمه نفتنیک اسید و خرید اسید پالمیتیک گرفته شده است

فروش پالمیتیک اسید و محیط زیست

خرید پالمیتیک اسید | بازرگانی رامش نژاد
خرید پالمیتیک اسید

یکی از منابع اصلی اسید پالمتیک روغن پالم است که اثرات اجتماعی و زیست محیطی قابل توجهی دارد. نیاز به گسترش مزارع برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای روغن نخل منجر به نابودی جنگل‌های بارانی شده است.

این جنگل زدایی بر توانایی گونه ها برای بقا فشار می آورد. هنگامی که زیستگاه ها مختل می شوند و جنگل های بارانی از بین می روند، برخی از حیوانات ممکن است در معرض خطر انقراض باشند. روغن پالم محرکی در از بین بردن زیستگاه حیوانات در خطر انقراض مانند اورانگوتان، فیل کوتوله و کرگدن سوماترا است.

حذف درختان در مقیاس بزرگ نیز پیامدهایی بر جو زمین دارد. جنگل زدایی کربن را آزاد می کند که گرمایش جهانی را حتی بدتر می کند.

بنابراین اگر می خواهید از روغن پالم استفاده کنید، چه پاسخی دارید؟ از محصولاتی استفاده کنید که از روش های پایداری که به محیط زیست آسیب نمی رسانند، منشاء می گیرند. یا اسید پالمیتیک را از سایر روغن های طبیعی مانند روغن آرگان، روغن نارگیل، روغن سویا یا روغن مارولا دریافت کنید.

فروش پالمیتیک اسید و اثرات آن برای سلامتی

مطالعات نشان می دهد که خرید اسید پالمیتیک می تواند به طور قابل توجهی سطح کلسترول LDL یا کلسترول “بد” را افزایش دهد.به گفته منبع مورد اعتماد سازمان جهانی بهداشت (WHO), اسید پالمیتیک این سطوح LDL را بیش از سایر چربی های اشباع شده مانند اسید استئاریک افزایش می دهد. آنها می گویند شواهد قانع کننده ای وجود دارد که مصرف زیاد اسید پالمیتیک می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش دهد.

یک مطالعه منبع معتبر همچنین  خرید اسید پالمیتیک و مصرف زیاد آن را با خطر بیشتر چاقی و مقاومت به انسولین مرتبط دانسته است که پیش‌آهنگی برای دیابت نوع 2 است.با این حال، یک مقاله مروری در سال 2015، منبع معتمد, نتوانست هیچ نتیجه قطعی در مورد ارتباط بین اسید پالمیتیک و افزایش خطر ابتلا به چاقی, بیماری قلبی عروقی یا سرطان بگیرد. به طور کلی, شواهد کافی برای بیان اینکه آیا پالمتیک اسید مستقیماً منجر به اثرات مضر سلامتی می شود وجود ندارد.یک بررسی منبع معتبر منتشر شده توسط سازمان ایمنی غذای اروپا بیان می‌کند که مصرف تا 10 درصد اسید پالمتیک رژیمی بی‌خطر است. با این حال، این بر اساس داده هایی است که دیگر دستورالعمل های به روز شده آنها را برآورده نمی کند. واضح است که هنوز به تحقیقات قطعی تری نیاز است.

تاثیر اسید پالمیتیک بر عملکرد سلولی

هنگامی که PA وارد سلول می شود, به فسفولیپیدهای اشباع (عمدتا به لیزوفسفاتیدیل کولین), دی اسیل گلیسرول (DAG)   سرامیده متابولیزه می شود.

به طور کلی، اسیدهای چرب مانند MUFA متابولیزه می شوند و سپس به شکل تری گلیسرول کم سمی (TAG) انباشته می شوند. با این حال، مقدار زیادی از PA سنتز TAG را در مرحله DAG مهار می کند، که سپس در سلول انباشته می شود. مکانیسم دقیق این فرآیند هنوز به درستی درک نشده است. احتمالاً دی گلیسرید آسیل ترانسفراز (DGAT)، آنزیمی که در سنتز TAG از DAG و acyl-CoA دخیل است, زمانی که بسترها DAG اشباع شده و آسیل-CoA اشباع شده باشند، فعالیت کمتری دارد . توضیح احتمالی دیگر این است که PA باعث تولید گونه‌های فعال اکسیژن (ROS) می‌شود که فعالیت DGAT2 را مهار می‌کند.

فواید پالمیتیک اسید برای پوست

قیمت پالمیتیک اسید | بازرگانی رامش نژاد

وقتی در مورد اسید پالمیتیک می شنوید، اولین چیزی که به ذهن می رسد روغن پالم است. این منبع اصلی اسید پالمیتیک است. در حالی که مشکلاتی در مورد نحوه برداشت روغن پالم وجود دارد,این همیشه در مورد استفاده در مراقبت از پوست و لوازم آرایشی صدق نمی کند.اسید پالمتیک معمولا از روغن پالم به دست می آید، اما این تنها راه برای بهره مندی از فواید آن نیست! این اسید چرب در روغن های طبیعی مانند روغن مارولا, روغن آرگان, روغن نارگیل و روغن سویا نیز وجود دارد.

این اسید چرب می تواند به نرم و صاف شدن پوست، کمک به حفظ رطوبت, محافظت و بهبود بافت محصول کمک کند. از آنجایی که طیف گسترده ای از فواید پوست و فرمولاسیون را ارائه می دهد, در دسته بندی های مختلف محصولات یافت می شود.اسید پالمتیک در پاک کننده ها، سرم ها, کرم ها, پاک کننده های صورت و غیره وجود دارد.

خرید پالیمیتک اسید برای نرمی پوست

اسید پالمیتیک به نرمی و لطافت پوست کمک می کند. این یک نرم‌کننده در مرطوب‌کننده‌ها, لوسیون‌ها و کرم‌ها است که به نرم کردن پوست خشک و پوسته‌دار کمک می‌کند.

خرید پالمیتیک اسید برای آبرسانی 

خاصیت نرم کنندگی اسید پالمتیک به پوست کمک می کند رطوبت را حفظ کند. این به تقویت سد پوستی کمک می کند تا از از بین رفتن رطوبت پوست جلوگیری کند.

نرم کننده ها یک لایه محافظ روی سطح پوست ایجاد می کنند تا رطوبت را به دام بیندازند. این به پوست کمک می کند تا رطوبت خود را حفظ کند تا پوستی شاداب و جوان داشته باشد.

سورفاکتانت

اسید پالمتیک همچنین در پاک کننده ها و شوینده های بدن وجود دارد زیرا به شستن کثیفی و چربی پوست کمک می کند.

امولسیفایر

امولسیفایرها در فرمولاسیون محصولاتی که هم حاوی آب و هم مواد بر پایه روغن هستند,حیاتی هستند. طبیعتا آب و روغن با هم مخلوط نمی شوند. ترکیبات امولسیفایر مانند اسید پالمیتیک می تواند به ماندن مواد در کنار هم کمک کند و از جدا شدن جلوگیری کند.

کدورت

اسید پالمیتیک نیز یک عامل مات کننده است. می تواند محصول را از شفاف یا شفاف به مات تغییر دهد. این ویژگی منحصر به فرد در لوازم آرایشی مانند زیرسازی و کانسیلر مفید است.

آیا اسید پالمیتیک بی خطر است؟

پنل بررسی ترکیبات آرایشی, اسید پالمتیک را برای استفاده در مراقبت از پوست و لوازم آرایشی با غلظت فعلی بی خطر می داند. یک تجزیه و تحلیل نشان داد که اسید پالمیتیک هیچ گونه تحریک پوستی در غلظت های 50٪ ایجاد نمی کند.

با توجه به اینکه فرمولاسیون محصول معمولا کمتر از 20 درصد است، این ماده حتی برای پوست های حساس باید ایمن باشد. هنگامی که با ترکیبات خاصی فرموله شود، می تواند پوست را خشک کند، اما این معمولاً نگران کننده نیست.

در حالی که اسید پالمیتیک به صورت موضعی بی خطر است، مصرف اسید پالمیتیک داستان دیگری است. مصرف بیش از حد اسید پالمیتیک می تواند مضر باشد. مصرف آن می تواند کلسترول LDL را افزایش دهد که خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد.یک مطالعه مصرف اسید پالمیتیک را با افزایش خطر چاقی و مقاومت به انسولین مرتبط دانست.

رتبه بندی کومدوژنیک اسید پالمتیک

اسید پالمیتیک دارای درجه کومدوژنیک 2 است. این اسید غیر کومدوژن در نظر گرفته می شود، به این معنی که احتمالاً منافذ را مسدود نمی کند. کسانی که با آکنه، لکه ها یا منافذ مسدود شده مبارزه می کنند, باید محصولات غیر کومدون زا را انتخاب کنند.سیستم رتبه بندی کومدوژنیک بر اساس امتیاز 0 تا 5 است. هر چه این رتبه بالاتر باشد, احتمال مسدود شدن منافذ شما بیشتر است. در حالی که این سیستم رتبه بندی ساده به نظر می رسد, همیشه اینطور نیست.

به عنوان مثال، محصولی که فقط با مواد غیر کومدون زا ساخته می شود, می تواند کمدوژن باشد. از طرف دیگر, محصولی که حاوی برخی مواد کمدوژنیک است نیز می تواند غیر کومدون زا باشد. مواد تشکیل دهنده خاص مهم هستند, اما فرمول محصول چیزی است که واقعا مهم است.سیستم رتبه بندی کودوژنیک یک قانون کلی خوب است، به خصوص برای مقایسه مواد تشکیل دهنده با یکدیگر. اما از کامل بودن فاصله زیادی دارد.

در بازرگانی رامش نژاد قیمت اسید پالمیتیک در پایین ترین قیمت بازار عرضه میشود جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

6 دیدگاه در “فروش پالمیتیک اسید

 1. زهرا احمدی گفت:

  سلام
  ممنون میشم در مورد نحوه ذخیره سازی اسید پالمیتیک توضیح بدین؟

  1. admin گفت:

   با سلام و عرض ادب شما مشتریان عزیز میتوانید بعد از خرید اسید پالمیتیک آن را در جای خشک و خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید. همچنین باید این مواد را از بوهای قوی و مواد شیمیایی دور نگه داشته شود، زیرا این مواد می توانند بر کیفیت محصول تأثیر بگذارند بازرگانی رامش نژاد فروش اسید پالمیتیک در بهترین برند و قیمت بازار می باشد کافیست با ما تماس بگیرید.

 2. احمد توکلی گفت:

  سلام
  در هنگام خرید پالمیتیک اسید باید به چه نکاتی توجه کنیم که محصولی باکیفیت تر خریداری کنیم ؟ ممنون میشم توضیح بدین

  1. admin گفت:

   با سلام و درود
   حتما از فروشندگانی که شهرت و سابقه خوبی دارند خرید کنید.
   1. قبل از خرید، به دنبال نشانه هایی از کیفیت باشید و تاریخ انقضای محصول را بررسی کنید.
   2. برای خرید پودر پالمیتیک اسید به نوع و مقدار آن دقت کنید و از سازگاری آن با نیاز خود مطمئن شوید.
   3. برچسب محصول و افزودنی های احتمالی را به دقت بخوانید تا از آسیب رساندن به سلامتی خود جلوگیری کنید.
   فروش پالمیتیک اسید در بازرگانی رامش نژاد یکی از برترین شرکت های پیشگام در زمینه واردات محصولات شیمایی می باشد برای مشاوره و اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره حاصل در سایت تماس بگیرید.

 3. محمد صالحی گفت:

  سلام
  ممنون میشم در مورد نحوه تولید پالمیتیک اسید توضیح بدین

  1. admin گفت:

   1- اسید پالمیتیک بیشتر از روغن پالم تولید می شود زیرا این روغن دارای مقدار بیشتری اسید پالمتیک است.
   2- در فرآیند تولید اسید پالمیتیک، روغن سبزیجات با استفاده از مواد شیمیایی مانند هیدروژناسیون برای تولید اسید چرب جامد تبدیل می شود.
   3- پس از تشکیل اسید چرب جامد، اسید پالمیتیک با جداسازی و محافظت از دمای بالا و عوامل آنتی اکسیدانی از آن جدا می شود.
   4- تولید و فروش اسید پالمیتیک معمولاً در کارخانه های فرآوری مواد غذایی انجام می شود و فرآیندهای کنترل کیفی دقیق برای رعایت استانداردهای بهداشتی و تجاری اعمال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *