فروش سدیم ساخارین (با نام مستعار ساخارین) وارد شده از کشور چین در درام های 25 کیلوگرمی با بهترین قیمت سدیم ساخارین , جهت خرید اینترنتی سدیم ساخارین با بهترین شرایط فروش با ما تماس بگیرید. سدیم ساخارین که اغلب به شکل ساخارین سدیم استفاده می شود، یک شیرین کننده مصنوعی است که عملاً ارزش غذایی ندارد. حدود 550 برابر شیرین تر از ساکارز است اما طعم تلخ یا فلزی دارد، به خصوص در غلظت های بالا. ساخارین برای شیرین کردن محصولاتی مانند نوشیدنی ها، آب نبات ها، کلوچه ها [4] و به ویژه برای پوشاندن طعم تلخ برخی داروها استفاده می شود.

نام به انگلیسی :sodium saccharin
فرمول شیمایی :C7H5NO3S
کشور تولید کننده :چین , آلمان
بسته بندی :25 کیلوگرمی
گرید :غذایی , دارویی
خلوص :99.6%
محل تحویل :شورآباد تهران
قیمت :تماس بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد خرید اینترنتی سدیم ساخارین دارویی و غذایی با شماره حاصل در سایت تماس بگیرید.

فروش سدیم ساخارین | بازرگانی رامش نژاد
فروش سدیم ساخارین | بازرگانی رامش نژاد

کاربرد سدیم ساخارین

ساخارین در برابر حرارت پایدار است. با سایر مواد غذایی واکنش شیمیایی نمی دهد. به این ترتیب، به خوبی ذخیره می شود. مخلوط ساخارین با سایر شیرین کننده ها اغلب برای جبران ضعف ها و عیوب هر شیرین کننده استفاده می شود. مخلوط سیکلامات-ساخارین 10:1 در کشورهایی که هر دو شیرین کننده مجاز هستند رایج است. در این ترکیب، هر یک از شیرین‌کننده‌ها مزه دیگری را می‌پوشاند. ساخارین اغلب همراه با آسپارتام در نوشابه‌های گازدار رژیمی استفاده می‌شود، بنابراین اگر شربت فواره‌ای بیش از ماندگاری نسبتاً کوتاه آسپارتام ذخیره شود، مقداری شیرینی باقی می‌ماند.

ساخارین در شکل اسیدی خود محلول در آب نیست. شکل مورد استفاده به عنوان یک شیرین کننده مصنوعی معمولا نمک سدیم آن است. نمک کلسیم نیز گاهی اوقات استفاده می شود، به ویژه توسط افرادی که مصرف سدیم خود را در رژیم غذایی محدود می کنند. هر دو نمک بسیار محلول در آب هستند: 0.67 گرم در میلی لیتر در آب در دمای اتاق

سدیم ساخارین چیست

در دهه 1970، مطالعات انجام شده بر روی موش های آزمایشگاهی نشان داد که بین مصرف دوزهای بالای ساخارین و ایجاد سرطان مثانه ارتباط وجود دارد.با این حال، مطالعه بیشتر مشخص کرد که این اثر به دلیل مکانیسمی است که به انسان مربوط نمی شود (رسوب کریستال ها؛ بخش تاریخچه را ببینید) مطالعات اپیدمیولوژیک هیچ مدرکی مبنی بر ارتباط ساخارین با سرطان مثانه در انسان نشان نداده است.آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC) ابتدا ساخارین را در گروه 2B (“احتمالا سرطان زا برای انسان”) بر اساس مطالعات موش طبقه بندی کرد، اما پس از بررسی آن را به گروه 3 (“قابل طبقه بندی از نظر سرطان زایی برای انسان”) تنزل داد. 

ساخارین انرژی غذایی و ارزش غذایی ندارد.مصرف آن برای افراد مبتلا به دیابت یا پیش دیابت بی خطر استافراد مبتلا به آلرژی سولفونامید می توانند واکنش های آلرژیک به ساخارین را تجربه کنند، زیرا این یک مشتق از سولفونامید است و می تواند واکنش متقابل داشته باشد.ساخارین موجود در خمیردندان می تواند باعث سوزش، تورم و بثورات دهان و لب در افراد حساس شود.

تاریخچه سدیم ساخارین

ساخارین اولین بار در سال 1879 توسط کنستانتین فالبرگ، شیمیدانی که بر روی مشتقات قطران زغال سنگ در آزمایشگاه ایرا رمسن در دانشگاه جان هاپکینز کار می کرد، تولید شد. فالبرگ یک روز عصر متوجه طعم شیرینی در دستش شد و این را با ترکیبی از سولفیمید بنزوئیک که در آن روز روی آن کار می کرد، مرتبط کرد. فالبرگ و رمسن در سالهای 1879 و 1880 مقالاتی در مورد سولفیمید بنزوئیک منتشر کردند.در سال 1884، سپس به تنهایی در شهر نیویورک کار می کرد، فالبرگ برای ثبت اختراع در چندین کشور درخواست داد و روش های تولید این ماده را که او ساخارین نامید، توصیف کرد.دو سال بعد، او تولید این ماده را در کارخانه ای در حومه ماگدبورگ در آلمان آغاز کرد. فالبرگ به زودی ثروتمند شد، در حالی که رمسن فقط عصبانی شد و معتقد بود که برای موادی که در آزمایشگاهش تولید می شود شایسته تقدیر است. رمسن در مورد این موضوع اظهار داشت: “فالبرگ یک شرور است. شنیدن نام من در همان نفس با او تهوع می‌آورم.

اگرچه ساخارین مدت کوتاهی پس از کشفش تجاری شد، اما تا زمان کمبود شکر در طول جنگ جهانی اول، استفاده از آن گسترده نشده بود. محبوبیت آن در دهه های 1960 و 1970 در بین رژیم گیرندگان بیشتر شد، زیرا ساخارین یک شیرین کننده بدون کالری است. در ایالات متحده، ساخارین اغلب در رستوران ها در بسته های صورتی یافت می شود. محبوب ترین برند “Sweet’n Low” است.به دلیل دشواری واردات شکر از هند غربی، شرکت ساخارین بریتانیا در سال 1917 برای تولید ساخارین در کارخانه پاراگون خود در نزدیکی آکرینگتون، لنکاوی، تأسیس شد. تولید توسط هیئت تجارت لندن مجوز و کنترل می شد. تولید تا سال 1926 در سایت ادامه داشت.

فروش سدیم ساخارین دارویی

خرید سدیم ساخارین | بازرگانی رامش نژاد
خرید سدیم ساخارین | بازرگانی رامش نژاد

از سال 1907، سازمان غذا و داروی ایالات متحده تحقیقات ساخارین را در نتیجه قانون غذا و داروی خالص آغاز کرد. هاروی وایلی، مدیر دفتر شیمی سازمان غذا و دارو، آن را جایگزینی غیرقانونی یک ماده با ارزش، شکر، با یک ماده کم ارزش می دانست. در یک درگیری که پیامدهای شغلی داشت، ویلی به پرزیدنت تئودور روزولت گفت: “هر کسی که آن ذرت شیرین را خورد فریب خورد. او فکر می کرد که شکر می خورد، در حالی که در واقع داشت یک محصول قطران زغال سنگ می خورد که کاملاً فاقد ارزش غذایی بود و به شدت برای او مضر است. سلامتی.” اما روزولت خود مصرف کننده ساخارین بود و روزولت در یک تبادل گرم، با عصبانیت به ویلی پاسخ داد: “هرکسی که بگوید ساخارین برای سلامتی مضر است، احمق است.” این اپیزود شکست حرفه وایلی را ثابت کرد.

در سال 1911، تصمیم 135 بازرسی مواد غذایی بیان کرد که غذاهای حاوی ساخارین تقلبی هستند. با این حال، در سال 1912، تصمیم 142 بازرسی مواد غذایی بیان کرد که ساخارین مضر نیست.

در سال 1969 با کشف پرونده‌هایی از تحقیقات FDA در سال‌های 1948 و 1949، بحث‌های بیشتری به راه افتاد. در سال 1977، FDA تلاش کرد تا این ماده را به طور کامل ممنوع کند، پس از مطالعاتی که نشان داد این ماده باعث ایجاد سرطان مثانه در موش‌ها می‌شود. تلاش برای ممنوعیت به دلیل مخالفت عمومی که توسط تبلیغات صنعت تشویق شده بود، ناموفق بود،و در عوض برچسب زیر اجباری شد: “استفاده از این محصول ممکن است برای سلامتی شما خطرناک باشد. این محصول حاوی ساخارین است که مشخص شده است باعث سرطان می شود. در حیوانات آزمایشگاهی”. این نیاز در سال 2000 به دنبال تحقیقات جدیدی که به این نتیجه رسیدند که انسان‌ها نسبت به موش‌ها واکنش متفاوتی نشان می‌دهند و در سطوح دریافتی معمولی در معرض خطر ابتلا به سرطان نیستند، حذف شد.این شیرین کننده به طور گسترده در ایالات متحده استفاده می شود و اکنون سومین شیرین کننده مصنوعی محبوب پس از سوکرالوز و آسپارتام است.

در اتحادیه اروپا، فروش سدیم ساخارین با شماره E (کد افزودنی) E954 نیز شناخته می شود.وضعیت فعلی ساخارین این است که در اکثر کشورها مجاز است و کشورهایی مانند کانادا ممنوعیت قبلی خود را از آن به عنوان یک افزودنی غذایی لغو کرده اند. در آزمایشات روی پستانداران ثابت شد که ادعاهایی مبنی بر ارتباط آن با سرطان مثانه وجود دارد. (اما ارسال قرص یا بسته ساخارین به فرانسه ممنوع است.ساخارین قبلاً در فهرست مواد شیمیایی کالیفرنیا بود که برای اهداف پیشنهاد 65 برای ایجاد سرطان شناخته شده بود، اما در سال 2001 از فهرست حذف شد.

شیمیایی سدیم ساخارین

خرید اینترنتی سدیم ساخارین | بازرگانی رامش نژاد
خرید اینترنتی سدیم ساخارین | بازرگانی رامش نژاد

ساخارین را می توان به روش های مختلفی تولید کرد. مسیر اصلی توسط Remsen و Fahlberg با تولوئن شروع می شود. مسیر دیگری با O-chlorotoluene آغاز می شود. سولفوناسیون تولوئن توسط کلروسولفونیک اسید، سولفونیل کلریدهای جایگزین ارتو و پارا می دهد. ایزومر ارتو جدا شده و با آمونیاک به سولفونامید تبدیل می شود. اکسیداسیون جایگزین متیل اسید کربوکسیلیک می دهد که حلقوی می شود و اسید آزاد ساخارین می دهد.

قیمت سدیم ساخارین

بازرگانی رامش نژاد این امکان را به شما میدهد که خرید اینترنتی سدیم ساخارین را با بهترین قیمت بازار در ایران از طریق سایت انجام دهید جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *