مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنعتی

خرید کلرامفنیکل

قیمت کلرامفنیکل | بازرگانی رامش نژاد

خرید کلرامفنیکل

خرید کلرامفنیکل با خلوص 99 درصد در این شرکت بصورت عمده با کیفیت بالا و قیمت مناسب , جهت استعلام قیمت تماس بگیرید.

نام به انگلیسی : Chloramphenicol
خلوص :99 درصد
بسته بندی : 25KG
قیمت :تماس بگیرید.
محل تحویل : شورآباد تهران

قیمت کلرامفنیکل

خرید کلرامفنیکل | بازرگانی رامش نژاد

برای اطلاع از قیمت کلرامنیکل با بهترین کیفیت و خلوص بالا با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

کلرامفنیکل یک آنتی بیوتیک مفید برای درمان تعدادی از عفونت های باکتریایی است.این شامل استفاده به عنوان پماد چشم برای درمان ورم ملتحمه می شود. از طریق دهان یا تزریق در رگ برای درمان مننژیت، طاعون، وبا و تب حصبه استفاده می شود. استفاده از آن به صورت خوراکی یا تزریقی تنها زمانی توصیه می شود که آنتی بیوتیک های ایمن تر قابل استفاده نباشد.در طول درمان، نظارت بر سطوح خونی دارو و سطح سلول های خونی هر دو روز یکبار توصیه می شود

فواید کلرامفنیکل

فروش کلرامفنیکل برای پزشکی

نشانه اولیه کلرامفنیکل در درمان تیفوئید بود، اما وجود سالمونلا تیفی مقاوم به چند دارو به این معنی است که به ندرت برای این نشانه استفاده می شود، مگر در مواردی که ارگانیسم حساس است. [نیازمند استناد پزشکی]

در کشورهای کم درآمد، WHO دیگر تنها کلرامفنیکل را به عنوان خط اول برای درمان مننژیت توصیه نمی کند، اما تشخیص می دهد که اگر جایگزین های موجود وجود نداشته باشد، ممکن است با احتیاط از آن استفاده شود.

در طول دهه گذشته، کلرامفنیکل به عنوان یک عامل قدیمی با پتانسیل در برابر عفونت های سیستمیک به دلیل میکروارگانیسم های گرم مثبت مقاوم به چند دارو (از جمله انتروکوک های مقاوم به وانکومایسین) مورد ارزیابی مجدد قرار گرفته است. داده های آزمایشگاهی فعالیتی را در برابر اکثر (بیش از 80 درصد) سویه های E.faecium مقاوم به وانکومایسین نشان داده اند.

فروش کلرامفنیکل برای آب مرواید

در زمینه پیشگیری از اندوفتالمیت، یک عارضه جراحی آب مروارید، یک بررسی سیستماتیک در سال 2017 شواهد متوسطی را نشان داد که استفاده از قطره چشمی کلرامفنیکل علاوه بر تزریق آنتی بیوتیک (سفوروکسیم یا پنی سیلین) احتمالاً خطر ابتلا به اندوفتالمیت را در مقایسه با قطره های چشمی یا آنتی بیوتیک کاهش می دهد. تزریق به تنهایی

فروش کلرامفنیکل و مقاومت آن

فروش کلرامفنیکل | بازرگانی رامش نژاد

سه مکانیسم مقاومت در برابر کلرامفنیکل شناخته شده است: کاهش نفوذپذیری غشاء، جهش در زیر واحد ریبوزومی 50S، و بسط کلرامفنیکل استیل ترانسفراز. انتخاب آن برای کاهش نفوذپذیری غشاء به کلرامفنیکل در شرایط آزمایشگاهی با عبور سریالی باکتری ها آسان است و این رایج ترین مکانیسم مقاومت در برابر کلرامفنیکل در سطح پایین است. مقاومت در سطح بالا توسط ژن گربه اعطا می شود.

این ژن آنزیمی به نام کلرامفنیکول استیل ترانسفراز را کد می کند که با پیوند کووالانسی یک یا دو گروه استیل، مشتق شده از استیل-S-کوآنزیم A، به گروه های هیدروکسیل روی مولکول کلرامفنیکل، کلرامفنیکل را غیرفعال می کند. استیلاسیون از اتصال کلرامفنیکل به ریبوزوم جلوگیری می کند. جهش های ایجاد کننده مقاومت در زیر واحد ریبوزومی 50S نادر است.

فروش کلرامفنیکل در این شرکت با خالص 99 درصد با بهترین قیمت و بهترین کیفیت.

کلرامفنیکل چیست ؟

کلرامفنیکل بسیار محلول در چربی است. نسبتاً به پروتئین متصل نیست و یک مولکول کوچک است. حجم ظاهری زیادی از توزیع دارد و به طور موثر در تمام بافت های بدن از جمله مغز نفوذ می کند. توزیع یکنواخت نیست و بیشترین غلظت آن در کبد و کلیه و کمترین آن در مغز و مایع مغزی نخاعی است.

 غلظت به دست آمده در مغز و مایع مغزی نخاعی حدود 30 تا 50 درصد از میانگین کلی غلظت بدن است، حتی زمانی که مننژها ملتهب نیستند. زمانی که مننژها ملتهب هستند این میزان به 89 درصد افزایش می یابد.کلرامفنیکل جذب آهن را افزایش می دهد

عوارض کلرامفنیکل

کم‌خونی آپلاستیک

جدی ترین عارضه جانبی درمان کلرامفنیکل کم خونی آپلاستیک است. این اثر نادر است اما گاهی کشنده است. خطر AA به قدری بالا است که جایگزین ها باید به شدت در نظر گرفته شوند. درمان ها در دسترس هستند اما گران هستند. هیچ راهی برای پیش بینی اینکه چه کسی ممکن است دچار این عارضه جانبی شود یا نه وجود ندارد.

این اثر معمولاً هفته ها یا ماه ها پس از قطع درمان رخ می دهد و ممکن است یک استعداد ژنتیکی در آن دخیل باشد. مشخص نیست که آیا نظارت بر شمارش خون بیماران می تواند از ایجاد کم خونی آپلاستیک جلوگیری کند یا خیر، اما به بیماران توصیه می شود در طول درمان هر چند روز یک بار شمارش خون اولیه را با شمارش خون تکرار کنند.در صورت کاهش شمارش کامل خون، مصرف کلرامفنیکل باید قطع شود. بیشترین خطر مربوط به کلرامفنیکل خوراکی است (1 در 24000-40000)و کمترین خطر با قطره های چشمی (که کمتر از یک مورد در 224716 نسخه را تحت تاثیر قرار می دهد) رخ می دهد.

تیامفنیکل، یک ترکیب مرتبط با طیف فعالیت مشابه، در ایتالیا و چین برای استفاده انسانی در دسترس است و هرگز با کم خونی آپلاستیک مرتبط نبوده است. تیامفنیکل در ایالات متحده و اروپا به عنوان یک آنتی بیوتیک دامپزشکی موجود است، اما برای استفاده در انسان تایید نشده است.

سرکوب مغز استخوان

کلرامفنیکل ممکن است باعث سرکوب مغز استخوان در طول درمان شود. این یک اثر سمی مستقیم دارو بر روی میتوکندری انسان است.این اثر ابتدا به صورت کاهش سطح هموگلوبین ظاهر می شود که به طور کاملاً قابل پیش بینی پس از تجویز دوز تجمعی 20 گرم رخ می دهد.

کم خونی پس از قطع دارو کاملاً برگشت پذیر است و پیشرفت آینده کم خونی آپلاستیک را پیش بینی نمی کند. مطالعات روی موش نشان داده است که آسیب مغزی موجود ممکن است هر گونه آسیب مغزی ناشی از اثرات سمی کلرامفنیکل را تشدید کند.

برای اطلاع از قیمت کلرامفنیکل و آنالیز آن با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *