مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنایع غذایی

خرید گوارگام

خرید پودر گوارگام هندی بصورت عمده | بازرگانی رامش نژاد

خرید گوارگام هندی از بازرگانی رامش نژاد در کیسه های 25  کیلوگرمی گرید غذایی , دارویی و صنعتی , این شرکت با بیش از ده سال سابقه در زمینه واردات گوارگام این محصول با بهترین کیفیت وارد میکند . برای اطلاع از قیمت پودر گوارگام هندی با ما تماس بگیرید. صمغ گوار که گواران نیز نامیده میشود، یک پلی ساکارید گالاکتومانان است که از دانه های گوار استخراج می شود که دارای خواص غلیظ کننده و تثبیت کننده مفید در غذا، خوراک و کاربردهای صنعتی است.دانه های گوار به صورت مکانیکی پوسته زدایی، هیدراته، آسیاب شده و بر اساس کاربرد غربال می شوند.معمولاً به صورت پودری با جریان آزاد و مایل به سفید تولید می شود.

خرید گوارگام عبدالقادر

نام به انگلیسی : guar-gum
شکل ظاهری : پودر سفید یا زرد کم رنگ
گرید : غذایی,دارویی,صنعتی
بسته بندی : کیسه 25 کیلویی
کشور تولید کننده : گجرات و عبدالقادر و ریکول – هند
بو :بدون بو یا کم بو
نام های دیگر : صمغ گوار، گواران
محل تحویل : شورآباد تهران
قیمت : تماس بگیرید.

شما مشتریان عزیز میتوانید برای اطلاع از قیمت پودر گوارگام و یا خرید گوارگام در ساعت اداری با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

خرید گوارگام هندی عمده | بازرگانی رامش نژاد

وارد کننده گوارگام

دانه گوار عمدتاً در هند، پاکستان، ایالات متحده، استرالیا و آفریقا کشت می شود. هند بزرگترین تولید کننده است و نزدیک به 80 درصد از تولید جهانی را به خود اختصاص داده است[در هند، راجستان، گجرات و هاریانا مناطق اصلی تولید هستند. ایالات متحده در طول 5 سال گذشته 4600 تا 14000 تن گوار تولید کرده است. چه زمانی؟ تولید جهانی صمغ گوار و مشتقات آن حدود 1.0 میلیون تن است. آدامس گوار غیر غذایی حدود 40 درصد از کل تقاضا را تشکیل می دهد.بازرگانی رامش نژاد وارد کننده گوارگام هندی در ایران می باشد برای خرید گوارگام با ما تماس بگیرید.

خواص گوارگام

از نظر شیمیایی، صمغ گوار یک اگزو پلی ساکارید است که از قندهای گالاکتوز و مانوز تشکیل شده است. ستون فقرات یک زنجیره خطی از بقایای مانوز مرتبط با β 1،4 است که بقایای گالاکتوز در هر دوم مانوز 1،6 به آن متصل می شوند و شاخه های جانبی کوتاهی را تشکیل می دهند. صمغ گوار توانایی تحمل دمای 80 درجه سانتیگراد (176 درجه فارنهایت) را به مدت پنج دقیقه دارد.

حلالیت و ویسکوزیته بعد از خرید گوارگام

صمغ گوار به دلیل داشتن نقاط انشعاب گالاکتوز اضافی نسبت به صمغ لوبیا حلال تر است. برخلاف صمغ ملخ، خود ژله‌زا نیست.[ بوراکس یا کلسیم می توانند صمغ گوار را به هم متصل کنند و باعث ژل شدن آن شوند. در آب غیر یونی و هیدروکلوئیدی است. تحت تأثیر قدرت یونی یا pH قرار نمی گیرد، اما در pH و دمای شدید (مثلاً pH 3 در 50 درجه سانتی گراد) تخریب می شود. در محلول در محدوده pH 5-7 پایدار می ماند. اسیدهای قوی باعث هیدرولیز و از دست دادن ویسکوزیته می شوند و قلیاها در غلظت قوی نیز تمایل به کاهش ویسکوزیته دارند. در اکثر حلال های هیدروکربنی نامحلول است. ویسکوزیته به دست آمده به زمان، دما، غلظت، pH، سرعت هم زدن و اندازه ذرات صمغ پودری مورد استفاده بستگی دارد. هر چه دما کمتر باشد، سرعت افزایش ویسکوزیته کمتر و ویسکوزیته نهایی کمتر می شود. بالاتر از 80 درجه، ویسکوزیته نهایی کمی کاهش می یابد. پودرهای گوار ظریف‌تر سریع‌تر از آدامس‌های درشت پودری با اندازه ذرات بزرگ‌تر متورم می‌شوند.

صمغ گوار یک فلات کم برش شفاف را روی منحنی جریان نشان می دهد و به شدت نازک کننده برشی است. رئولوژی صمغ گوار برای یک پلیمر کویل تصادفی معمولی است. ویسکوزیته فلات برشی بسیار بالا که با زنجیره های پلیمری سفت تر مانند صمغ زانتان دیده می شود را نشان نمی دهد. این بسیار تیکسوتروپیک در غلظت بالای 1٪ است، اما زیر 0.3٪، تیکسوتروپی خفیف است. صمغ گوار هم افزایی ویسکوزیته را با صمغ زانتان نشان می دهد. صمغ گوار و مخلوط کازئین میسلار در صورت تشکیل یک سیستم دوفاز می توانند اندکی تیکسوتروپیک باشند.

ضخیم شدن

یکی از موارد استفاده از صمغ گوار یک عامل غلیظ کننده در غذاها و داروها برای انسان و حیوانات است. از آنجا که بدون گلوتن است، به عنوان یک افزودنی برای جایگزینی آرد گندم در محصولات پخته شده استفاده می شود. صمغ گوار نیز مقرون به صرفه است زیرا تقریباً هشت برابر بیشتر از سایر عوامل (مانند نشاسته ذرت) قدرت غلیظ شدن آب دارد و برای تولید ویسکوزیته کافی فقط به مقدار کمی نیاز است. .

علاوه بر اثرات صمغ گوار بر ویسکوزیته، توانایی بالای آن در جریان یا تغییر شکل، خواص رئولوژیکی مطلوبی را به آن می‌دهد. هنگامی که با بور پیوند متقابل برقرار می کند ژل های شکستنی [نیاز به شفاف سازی] را تشکیل می دهد [نیاز به منبع]. در فرمول‌های چند فازی مختلف برای شکستگی هیدرولیکی، در برخی به‌عنوان امولسیفایر استفاده می‌شود، زیرا به جلوگیری از ادغام قطرات روغن کمک می‌کند،و در برخی دیگر به‌عنوان تثبیت‌کننده برای کمک به جلوگیری از ته نشین شدن و/یا جدا شدن ذرات جامد استفاده می‌شود.

فرکینگ مستلزم پمپاژ سیالات مملو از شن به مخزن نفت یا گاز طبیعی با فشار و سرعت جریان بالا است. این باعث ترک خوردن سنگ مخزن می شود و سپس شکاف ها را باز می کند. آب به تنهایی آنقدر رقیق است که نمی تواند در حمل شن و ماسه موثر باشد، بنابراین صمغ گوار یکی از موادی است که برای غلیظ شدن مخلوط دوغاب و بهبود توانایی آن برای حمل مواد افزوده می شود. خواص متعددی وجود دارد که مهم هستند 1. تیکسوتروپیک: مایع باید تیکسوتروپیک باشد، یعنی ظرف چند ساعت باید ژل شود. 2. ژل زدایی و ژل زدایی: ویسکوزیته مورد نظر در طی چند ساعت تغییر می کند. هنگامی که دوغاب فراکینگ مخلوط می شود، باید به اندازه کافی نازک باشد تا پمپاژ آن آسان تر شود. سپس هنگامی که به سمت پایین لوله می‌رود، مایع باید ژل شود تا از پایه حمایت کند و آن را در عمق شکستگی‌ها بشویید. پس از این فرآیند، ژل باید تجزیه شود تا بتوان مایع فرکینگ را بازیابی کرد اما ماده را پشت سر گذاشت. این نیاز به یک فرآیند شیمیایی دارد که ایجاد می کند و سپس ژل را با سرعت قابل پیش بینی می شکند. مواد شیمیایی انحصاری گوار + بور + می توانند هر دوی این اهداف را به طور همزمان انجام دهند

رشد کریستال یخ

صمغ گوار رشد کریستال یخ را با کند کردن انتقال جرم در سطح مشترک جامد/مایع به تاخیر می اندازد. در طول چرخه های انجماد و ذوب پایداری خوبی از خود نشان می دهد. بنابراین، در بستنی بدون تخم مرغ استفاده می شود. صمغ گوار دارای اثرات هم افزایی با صمغ ملخ و آلژینات سدیم است. ممکن است با زانتان هم افزایی داشته باشد: همراه با صمغ زانتان، محصول غلیظ تری تولید می کند (0.5% صمغ گوار / 0.35% صمغ زانتان)، که در کاربردهایی مانند سوپ استفاده می شود که به نتایج واضحی نیاز ندارد.

صمغ گوار یک هیدروکلوئید است، از این رو برای تهیه خمیرهای غلیظ بدون تشکیل ژل و برای نگه داشتن آب در سس یا امولسیون مفید است. صمغ گوار را می توان برای غلیظ کردن مایعات سرد و گرم، ساخت ژل های داغ، فوم های سبک و به عنوان تثبیت کننده امولسیون استفاده کرد. صمغ گوار را می توان برای پنیرهای دلمه، کشک، ماست، سس، سوپ و دسرهای یخ زده استفاده کرد. صمغ گوار همچنین منبع خوبی از فیبر با 80 درصد فیبر غذایی محلول بر اساس وزن خشک است

ساخت گوارگام هندی

فروش گوارگام هندی عمده | بازرگانی رامش نژاد
فروش گوارگام

بسته به نیاز محصول نهایی، تکنیک های مختلف پردازش استفاده می شود. تولید تجاری صمغ گوار معمولاً از بو دادن، ساییدگی دیفرانسیل، الک و پرداخت استفاده می‌کند. آدامس گوار درجه غذایی به صورت مرحله ای تولید می شود. انتخاب اسپلیت گوار در این فرآیند مهم است. اسپلیت برای تمیز کردن آن غربال می شود و سپس برای پیش هیدراته شدن آن در یک مخلوط کن دو مخروطی خیس می شود. مرحله پیش هیدراتاسیون بسیار مهم است زیرا میزان هیدراتاسیون محصول نهایی را تعیین می کند. اسپلیت های خیس شده، که دارای رطوبت نسبتاً بالایی هستند، از یک لایه بردار عبور داده می شوند. شکافته گوار پوسته شده آسیاب شده و سپس خشک می شود. پودر از طریق صفحه های چرخشی غربال می شود تا اندازه ذرات مورد نیاز را ارائه دهد. ذرات با اندازه بزرگ یا با توجه به نیاز ویسکوزیته، به بازیافت می‌شوند و یا در یک کارخانه سنگ‌زنی جداگانه بازیافت می‌شوند.

این مرحله به کاهش بار در آسیاب کمک می کند. شکاف های خیس شده به سختی آسیاب می شوند. آسیاب مستقیم آن ها گرمای بیشتری را در آسیاب ایجاد می کند که در این فرآیند مطلوب نیست، زیرا هیدراتاسیون محصول را کاهش می دهد. از طریق فرآیند حرارت دادن، آسیاب کردن و پرداخت، پوسته از نیمه‌های آندوسپرم جدا می‌شود و شکافت گوار تصفیه شده به دست می‌آید. از طریق فرآیند آسیاب بیشتر، تقسیم گوار تصفیه شده پس از درمان و تبدیل به پودر می شود. در فرآیند تولید تقسیم شده، پوسته و جوانه ای به نام “غذای گوار” تولید می شود که به طور گسترده در بازارهای بین المللی به عنوان خوراک گاو فروخته می شود. پروتئین بالایی دارد و حاوی روغن و آلبومینوئیدها، حدود 50 درصد جوانه و حدود 25 درصد در پوسته است. کیفیت پودر صمغ گوار برای مواد غذایی با توجه به اندازه ذرات، سرعت هیدراتاسیون و محتوای میکروبی آن مشخص می شود.

مصارف کشاورزی خرید گوارگام

 دانه های صمغ گوار از طریق فرآیند برشته کردن، الک کردن و صیقل دادن استفاده می شوند که طی آن صمغ گوار خالص شده به پوسته تبدیل می شود. سایر محصولات باقی مانده شامل گوار چوری و کورما است که برای خوراک دام استفاده می شود.

گوار کورما

غذای فرآوری شده کورما یک محصول حیوانی با پروتئین بالا و بر پایه مرغ است که از استخراج صمغ گوار از دانه های گوار به دست می آید. این ماده با برشته کردن در دمای بالا برای از بین بردن تریپسین پردازش می شود. بنابراین ارزش غذایی و قابلیت هضم آن را افزایش می دهد. کورما سرشار از پروتئین و کربوهیدرات است و یک محصول کشاورزی 100% طبیعی بدون مواد شیمیایی و نگهدارنده اضافه است.

دلایل فروش گوارگام هندی

قیمت گوارگام بصورت عمده | بازرگانی رامش نژاد
قیمت گوارگام
 1. فروش گوارگام در صنعت نساجی – اندازه، تکمیل و چاپ
 2. فروش گوارگام در صنعت کاغذ – شکل گیری ورق بهبود یافته، تاشو و سطح متراکم تر برای چاپ
 3. فروش گوارگام در صنعت مواد منفجره – به عنوان عامل ضد آب مخلوط با نیترات آمونیوم، نیتروگلیسیرین و غیره.
 4. فروش گوارگام در صنعت داروسازی – به عنوان چسب یا به عنوان تجزیه کننده در قرص. ماده اصلی در برخی از ملین های حجیم ساز
 5. فروش گوارگام در صنایع آرایشی و بهداشتی – غلیظ کننده در خمیردندان، نرم کننده در شامپوها (معمولاً در نوع اصلاح شده شیمیایی)
 6. شکستگی هیدرولیک – صنایع استخراج نفت و گاز شیل حدود 90 درصد از صمغ گوار تولید شده از هند و پاکستان را مصرف می کنند.

سیالات شکستن معمولاً از مواد افزودنی زیادی تشکیل شده‌اند که دو هدف اصلی را دنبال می‌کنند، اول افزایش ایجاد شکستگی و قابلیت حمل پایه و دوم به حداقل رساندن آسیب سازند. ویسکوزیفایرها مانند پلیمرها و عوامل اتصال عرضی، تثبیت کننده های دما، عوامل کنترل کننده pH و مواد کنترل اتلاف سیال از جمله افزودنی هایی هستند که به ایجاد شکستگی کمک می کنند. آسیب سازند با ترکیب شکن ها، بیوسیدها و سورفکتانت ها به حداقل می رسد. عوامل ژل کننده مناسب تر پلی ساکاریدهای خطی مانند صمغ گوار، سلولز و مشتقات آنها هستند.

صمغ های گوار به عنوان غلیظ کننده برای افزایش بازیابی روغن (EOR) ترجیح داده می شوند. صمغ گوار و مشتقات آن بیشتر مایعات شکستگی ژل شده را تشکیل می دهند. گوار نسبت به سایر صمغ ها در آب محلول تر است و همچنین امولسیفایر بهتری است، زیرا نقاط انشعاب گالاکتوز بیشتری دارد. صمغ گوار دارای ویسکوزیته کم برش بالا است، اما به شدت نازک کننده برشی است. از آنجایی که غیر یونی است، تحت تأثیر قدرت یونی یا pH قرار نمی گیرد، اما در pH پایین در دمای متوسط (pH 3 در 50 درجه سانتی گراد) تخریب می شود. مشتقات Guar پایداری را در محیط های با دمای بالا و pH نشان می دهند. استفاده از گوار امکان دستیابی به ویسکوزیته فوق‌العاده بالا را فراهم می‌کند، که توانایی مایع شکست را برای انتقال مواد محرک بهبود می‌بخشد. گوار به سرعت در آب سرد هیدراته می‌شود تا محلول‌های شبه پلاستیک بسیار ویسکوزیته با ویسکوزیته کم برشی بیشتر از سایر هیدروکلوئیدها ایجاد کند.

جامدات کلوئیدی موجود در گوار با ایجاد کیک فیلتر کمتر، سیالات را کارآمدتر می کند. رسانایی بسته پروپانت با استفاده از سیالی که کنترل اتلاف سیال عالی دارد، مانند جامدات کلوئیدی موجود در صمغ گوار، حفظ می شود.

گوار تا هشت برابر نشاسته قدرت غلیظ کنندگی دارد. مشتق سازی صمغ گوار منجر به تغییرات ظریف در خواص، مانند کاهش پیوند هیدروژنی، افزایش حلالیت در مخلوط آب و الکل و بهبود سازگاری الکترولیت می شود. این تغییرات در خواص منجر به افزایش استفاده در زمینه‌های مختلف، مانند چاپ پارچه، مواد منفجره، و کاربردهای شکستن نفت و آب می‌شود.

جایگزین گوارگام

وارد کننده پودر گوارگام بصورت عمده | بازرگانی رامش نژاد
وارد کننده پودر گوارگام

مولکول های گوار تمایل به تجمع در طی فرآیند شکست هیدرولیکی دارند که عمدتاً به دلیل پیوند هیدروژنی بین مولکولی است. این سنگدانه ها برای بازیافت روغن مضر هستند زیرا شکستگی ها را مسدود می کنند و جریان روغن را محدود می کنند. پیوند متقابل زنجیره های پلیمری گوار با تشکیل کمپلکس های فلز-هیدروکسیل از تجمع آنها جلوگیری می کند. اولین ژل های متقابل گوار در اواخر دهه 60 ساخته شدند. چندین افزودنی فلزی برای اتصال عرضی استفاده شده است که از جمله آنها می توان به کروم، آلومینیوم، آنتیموان، زیرکونیوم و بیشتر مورد استفاده، بور اشاره کرد. بور، به شکل B(OH)4، با گروه‌های هیدروکسیل روی پلیمر در یک فرآیند دو مرحله‌ای واکنش می‌دهد تا دو رشته پلیمری را به هم پیوند دهد و کمپلکس‌های بی‌دیول را تشکیل دهد.

کمپلکس دیول 1:1 1,2 و کمپلکس دیول 1:1 1,3، یون بورات با بار منفی را به عنوان یک گروه آویز روی زنجیره پلیمری قرار دهید. خود اسید بوریک ظاهراً با پلیمر کمپلکس نمی شود به طوری که تمام بورهای متصل بار منفی دارند. شکل اولیه اتصال عرضی ممکن است به دلیل ارتباط یونی بین کمپلکس بورات آنیونی و کاتیون های جذب شده در زنجیره پلیمری دوم باشد. توسعه ژل های متقاطع یک پیشرفت بزرگ در فناوری مایع شکستگی بود. ویسکوزیته با گره زدن رشته‌های با وزن مولکولی کم به یکدیگر افزایش می‌یابد و به طور موثر رشته‌هایی با وزن مولکولی بالاتر و ساختاری سفت و سخت به دست می‌آید. عوامل اتصال متقابل به دوغاب های پلی ساکارید خطی اضافه می شوند تا عملکرد انتقال محرک بالاتری را نسبت به ژل های خطی ارائه دهند.

فروش گوارگام در صنایع غذایی

این بخش برای تأیید نیاز به نقل قول های اضافی دارد. لطفاً با افزودن نقل قول به منابع معتبر به بهبود این مقاله کمک کنید. اطلاعات بدون مرجع ممکن است مشکل ایجاد کرده و پاک شوند. 
بزرگترین بازار صمغ گوار در صنایع غذایی است. در ایالات متحده، درصدهای مختلفی برای غلظت مجاز آن در کاربردهای مختلف غذایی تعیین شده است.در اروپا، آدامس گوار دارای کد افزودنی غذایی اتحادیه اروپا E412 است. صمغ زانتان و صمغ گوار پرمصرف ترین آدامس ها در دستور العمل های بدون گلوتن و محصولات بدون گلوتن هستند.

 • خرید گوارگام در محصولات پخته شده، عملکرد خمیر را افزایش می دهد، انعطاف پذیری بیشتری می دهد و بافت و ماندگاری را بهبود می بخشد. 
 • خرید گوارگام در پر کردن شیرینی، از “گریه کردن” (سینرزیس) آب در پر کردن جلوگیری می کند و پوسته شیرینی را ترد نگه می دارد. این در درجه اول در دستور العمل های ضد حساسیت استفاده می شود که از انواع مختلف آرد غلات کامل استفاده می شود. از آنجا که قوام این آردها امکان خروج گاز آزاد شده توسط خمیر شدن را فراهم می کند، صمغ گوار برای بهبود ضخامت این آردها مورد نیاز است و به آنها اجازه می دهد تا مانند آرد معمولی بالا بیایند.
 • خرید گوارگام در محصولات لبنی، شیر، ماست، کفیر و محصولات پنیر مایع را غلیظ می کند و به حفظ یکنواختی و بافت بستنی ها و شربت ها کمک می کند. برای اهداف مشابه در شیرهای گیاهی استفاده می شود.
 • خرید گوارگام برای گوشت، به عنوان یک اتصال دهنده عمل می کند.
 • خرید گوارگام در چاشنی ها، ثبات و ظاهر سس های سالاد، سس های باربیکیو، لذیذ، سس کچاپ و غیره را بهبود می بخشد.
 • در کنسرو سوپ به عنوان قوام دهنده و تثبیت کننده استفاده می شود.
 • همچنین در سوپ های خشک، بلغور جو دوسر فوری، دسرهای شیرین، کنسرو ماهی در سس، مواد غذایی منجمد و خوراک حیوانات استفاده می شود.
 • FDA آدامس گوار را به عنوان یک قرص کاهش وزن به دلیل گزارش هایی مبنی بر متورم شدن این ماده و انسداد روده و مری ممنوع کرده است.
 • برای خوراک گاو، زیرا باعث افزایش تولید شیر بیشتر و همچنین درصد بیشتری از چربی در شیر می شود

خرید گوارگام در صنعت داروسازی

به صورت کیفی فرآوری می شود و به دلیل ارزش غذایی بالا به عنوان خوراک دام استفاده می شود.در صنعت داروسازی به عنوان چسب یا جداکننده قرص استفاده می شود. همچنین ماده اصلی برخی ملین ها است. ترکیبات مبتنی بر گوار مانند هیدروکسی پروپیل گوار در اشک مصنوعی برای درمان خشکی چشم استفاده می شود.

فروش صمغ گوار در صنایع آرایشی و بهداشتی به دلیل قابلیت غلیظ بودن در خمیردندان ها، نرم کننده ها و شامپوهای شیمیایی کاربرد دارد.این به دلیل خاصیت تغلیظ کننده و تثبیت کننده محصولات غذایی شناخته شده است. مطالعات نشان می دهد که می تواند برای هضم، کاهش قند خون، کلسترول خون و کاهش وزن مفید باشد.

روش تولید گوارگام

تولید و فرآوری صمغ گوار به روش های مختلفی بستگی دارد. در هند، تولید تجاری صمغ گوار معمولاً از طریق فرآیند برشته کردن، غربالگری و پرداخت انجام می شود. و روش تولید آن بر قیمت صمغ گوار تاثیر می گذارد.

مراحل ساخت گوارگام

در این فرآیند صمغ گوار با آب مخلوط می شود. این مرحله بسیار مهم است زیرا درجه هیدراتاسیون محصول نهایی را تعیین می کند. در این مرحله گوار را مرطوب کرده سپس خشک کرده و از صفحه چرخشی عبور می دهند تا به اندازه دلخواه درآید. ابتدا غلاف های بذر را در آفتاب خشک کرده و با دست از بذر جدا می کنند. بذرها برای فرآوری به صنعت عرضه می شوند.

قیمت پودر گوارگام

قیمت پودر گوارگام با برند های گجرات , عبدالقادر , ریکول  با توجه به قیمت ارز و دلار متغیر می باشد از این جهت برای اطلاع از قیمت پودر گوارگام در ساعت اداری با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *