مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنایع غذایی

فروش عمده آسپارتام

فروش عمده آسپارتام واردشده از کشورهای آلمان با برند BASF و چین با برند ویتاسوئیت , خرید آسپارتام از بازرگانی رامش نژاد در بسته بندی های 25 کیلوگرمی با بهترین قیمت آسپارتام در بازار , جهت خرید آسپارتام با ما تماس بگیرید. 

نام به انگلیسی : Aspartame
شکل ظاهری:پودری و گرانولی سفید
فرمول شیمایی : C14H18N2O5
کشور تولید کننده : ویتا سوئیت چین ,
آلمان با برند BASF
گرید :غذایی, دارویی
بسته بندی : 25 کیلوگرمی
محل تحویل : شورآباد تهران
قیمت : تماس بگیرید.

شما مشتریان عزیز میتوانید برای اطلاع از قیمت آسپارتام با بهترین کیفیت بصورت عمده با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

فروش عمده آسپارتام | بازرگانی رامش نژاد
فروش عمده آسپارتام | بازرگانی رامش نژاد

فروش آسپارتام

فروش عمده آسپارتام با بهترین کیفیت وارد شده از کشور آلمان و چین در بازرگانی رامش نژاد , این محصول در شور آباد تهران تحویل داده میشود . جهت اطلاع از قیمت آسپارتام تماس بگیرید.

فواید آسپارتام

فروش آسپارتام و استفاده از آن حدود 180 تا 200 برابر شیرین تر از ساکارز (شکر سفره) است. با توجه به این خاصیت، حتی اگر آسپارتام هنگام متابولیزه شدن 4 کیلو کالری (17 کیلوژول) انرژی در هر گرم تولید می کند، مقدار آسپارتام مورد نیاز برای ایجاد طعم شیرین آنقدر کم است که سهم کالری آن ناچیز است. طعم آسپارتام و سایر شیرین‌کننده‌های مصنوعی با طعم شکر سفره در زمان شروع و مدت زمان ماندگاری شیرینی آن متفاوت است، اگرچه آسپارتام در میان شیرین‌کننده‌های مصنوعی تایید شده به طعم قند نزدیک‌تر است. شیرینی آسپارتام بیشتر از ساکارز دوام می آورد، بنابراین اغلب با سایر شیرین کننده های مصنوعی مانند استه سولفام پتاسیم مخلوط می شود تا طعم کلی بیشتر شبیه شکر ایجاد کند.

آسپارتام یک شیرین کننده مصنوعی است که با نام های تجاری مانند NutraSweet® و Equal® فروخته می شود و از اوایل دهه 1980 در ایالات متحده استفاده می شود. در بسیاری از غذاها و نوشیدنی ها استفاده می شود، زیرا بسیار شیرین تر از شکر است، بنابراین می توان از مقدار بسیار کمتری برای ایجاد همان میزان شیرینی استفاده کرد.آسپارتام معمولاً به عنوان یک شیرین کننده رومیزی، به عنوان یک شیرین کننده در غذاها و نوشیدنی های آماده و در دستور العمل هایی که نیاز به حرارت زیاد ندارند (زیرا گرما آسپارتام را تجزیه می کند) استفاده می شود. همچنین می توان آن را به عنوان طعم دهنده در برخی داروها یافت. 

مانند بسیاری از پپتیدهای دیگر، آسپارتام ممکن است تحت شرایط دمای بالا یا pH بالا هیدرولیز (تجزیه) به اسیدهای آمینه تشکیل دهنده خود شود. این باعث می شود آسپارتام به عنوان یک شیرین کننده پخت نامطلوب باشد و در محصولاتی که دارای pH بالا هستند، در معرض تخریب قرار گیرد، همانطور که برای ماندگاری طولانی لازم است. پایداری آسپارتام تحت حرارت را می توان با پوشاندن آن در چربی ها یا مالتودکسترین تا حدی بهبود بخشید. ثبات زمانی که در آب حل می شود به طور قابل توجهی به pH بستگی دارد. در دمای اتاق، در pH 4.3 پایدار است، جایی که نیمه عمر آن نزدیک به 300 روز است. با این حال، در pH 7، نیمه عمر آن تنها چند روز است. اکثر نوشابه ها دارای pH بین 3 تا 5 هستند که در آن آسپارتام به طور معقولی پایدار است. در محصولاتی که ممکن است به ماندگاری طولانی‌تری نیاز داشته باشند، مانند شربت‌های نوشیدنی‌های آب‌نما، آسپارتام گاهی اوقات با یک شیرین‌کننده پایدارتر مانند ساخارین مخلوط می‌شود.

تجزیه و تحلیل توصیفی محلول‌های حاوی آسپارتام، طعم پس‌مزه‌ای شیرین و همچنین طعم‌های تلخ و بی‌طعم را گزارش می‌دهد.در محصولاتی مانند نوشیدنی‌های پودری، آمین موجود در آسپارتام می‌تواند با گروه‌های آلدئیدی موجود در ترکیبات معطر، واکنش Maillard را انجام دهد. از دست دادن طعم و شیرینی متعاقب آن با محافظت از آلدئید به عنوان استال قابل پیشگیری است.

آیا آسپارتام ضرر دارد

ایمنی آسپارتام از زمان کشف آن مورد مطالعه قرار گرفته است،و یکی از دقیق ترین مواد غذایی آزمایش شده است بیش از 100 آژانس نظارتی در کشورهای مربوطه، از جمله FDA،  آژانس استانداردهای غذایی بریتانیا،  سازمان ایمنی غذای اروپا (EFSA)، آسپارتام را برای مصرف انسان ایمن می دانند. بهداشت کانادا، و استانداردهای غذایی استرالیا نیوزیلند.

در سال 2017، بررسی‌های کارآزمایی‌های بالینی نشان داد که خرید آسپارتام و استفاده از آن (یا سایر شیرین‌کننده‌های غیرمغذی) به جای شکر، کالری دریافتی و وزن بدن را در بزرگسالان و کودکان کاهش می‌دهد.

یک بررسی در سال 2017 از اثرات متابولیک خرید آسپارتام و مصرف آن نشان داد که این ماده بر گلوکز خون، انسولین، کلسترول تام، تری گلیسیرید، کالری دریافتی یا وزن بدن تأثیری ندارد. در حالی که سطوح لیپوپروتئین با چگالی بالا در مقایسه با شاهد بالاتر بود، در مقایسه با ساکارز کمتر بود

خرید آسپارتام در مواد غذایی

فروش عمده آسپارتام | بازرگانی رامش نژاد
فروش عمده آسپارتام | بازرگانی رامش نژاد

سطوح بالای اسید آمینه ضروری طبیعی فنیل آلانین برای کسانی که با فنیل کتونوری (PKU) متولد می شوند، یک بیماری ارثی نادر است که از متابولیسم صحیح فنیل آلانین جلوگیری می کند، یک خطر برای سلامتی است.

در بریتانیا، غذاهایی که حاوی آسپارتام هستند توسط آژانس استانداردهای غذایی موظف هستند که این ماده را به عنوان یک ماده تشکیل دهند، با هشدار “حاوی منبع فنیل آلانین”. همچنین تولیدکنندگان موظفند روی برچسب نزدیک به نام محصول اصلی روی غذاهایی که حاوی «شیرین‌کننده‌هایی مانند آسپارتام» یا «با شکر و شیرین‌کننده‌ها» روی «غذاهایی که حاوی قند و شکر هستند» چاپ کنند. شیرین کننده»

در کانادا، غذاهایی که حاوی آسپارتام هستند باید آسپارتام را در میان مواد تشکیل دهنده ذکر کنند، مقدار آسپارتام را در هر خرید آسپارتام درج کنند و بیان کنند که محصول حاوی فنیل آلانین است.

فنیل آلانین یکی از اسیدهای آمینه ضروری است و برای رشد طبیعی و حفظ زندگی مورد نیاز است. نگرانی در مورد ایمنی فنیل آلانین از آسپارتام برای افراد بدون فنیل کتونوری عمدتاً بر تغییرات فرضی در سطوح انتقال دهنده های عصبی و همچنین نسبت انتقال دهنده های عصبی به یکدیگر در خون و مغز است که می تواند منجر به علائم عصبی شود. بررسی‌های متون هیچ یافته ثابتی برای حمایت از چنین نگرانی‌هایی پیدا نکرده است، و در حالی که مصرف دوزهای بالای آسپارتام ممکن است برخی از اثرات بیوشیمیایی داشته باشد، این اثرات در مطالعات سمیت دیده نمی‌شوند تا نشان دهند آسپارتام می‌تواند بر عملکرد عصبی تأثیر منفی بگذارد. مانند متانول و اسید آسپارتیک، غذاهای رایج در رژیم غذایی معمولی، مانند شیر، گوشت و میوه ها، منجر به مصرف مقادیر قابل توجهی بالاتر فنیل آلانین نسبت به مصرف آسپارتام می شود.

فروش آسپارتام و سرطان

فروش آسپارتام | بازرگانی رامش نژاد
فروش آسپارتام | بازرگانی رامش نژاد

بررسی‌ها هیچ ارتباطی بین فروش آسپارتام و سرطان پیدا نکردند. این موقعیت توسط چندین آژانس نظارتی مانند FDA و EFSA و همچنین نهادهای علمی مانند موسسه ملی سرطان پشتیبانی می‌شود EFSA، FDA، و موسسه ملی سرطان ایالات متحده بیان می کنند که آسپارتام برای مصرف انسان بی خطر است.فروش آسپارتام در بازرگانی رامش نژاد با بهترین کیفیت موجود در بازار ارائه میشود برای اطلاع از قیمت آسپارتام در ساعت اداری با ما تماس بگیرید.

بررسی‌ها هیچ مدرکی مبنی بر اینکه دوزهای پایین آسپارتام به طور قابل قبولی منجر به اثرات نوروتوکسیک می‌شود، پیدا نکردند. مروری بر مطالعات روی کودکان هیچ یافته قابل توجهی برای نگرانی های ایمنی در رابطه با شرایط عصبی روانی مانند حملات پانیک، تغییرات خلقی، توهم، اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD)، یا تشنج با مصرف آسپارتام نشان نداد.

کیفیت آب

آسپارتام عمدتاً بدون تغییر از تصفیه خانه های فاضلاب عبور می کند.

سردرد

سردرد شایع ترین علامت گزارش شده توسط مصرف کنندگان است.در حالی که یک بررسی کوچک اشاره کرد که آسپارتام احتمالاً یکی از بسیاری از محرک های رژیم غذایی میگرن است، در فهرستی که شامل «پنیر، شکلات، مرکبات، هات داگ، مونوسدیم گلوتامات، آسپارتام، غذاهای چرب، بستنی، ترک کافئین و نوشیدنی های الکلی است. به‌ویژه شراب قرمز و آبجو،بررسی‌های دیگر به مطالعات متناقض در مورد سردرد اشاره کرده‌اند. و سایر مطالعات فاقد هرگونه مدرک و مرجعی برای حمایت از این ادعا هستند.

عملکرد آسپارتام

شیرینی درک شده آسپارتام (و سایر مواد شیرین مانند آسه سولفام پتاسیم) در انسان به دلیل اتصال آن به گیرنده هترودایمر جفت شده با پروتئین G است که توسط پروتئین های TAS1R2 و TAS1R3 تشکیل شده است.آسپارتام به دلیل تفاوت در گیرنده های چشایی توسط جوندگان شناسایی نمی شود.

متابولیت ها

آسپارتام به سرعت در روده کوچک توسط آنزیم‌های گوارشی هیدرولیز می‌شود که آسپارتام را به متانول، فنیل آلانین، اسید آسپارتیک و متابولیت‌های دیگر مانند فرمالدئید و اسید فرمیک تجزیه می‌کنند. آسپارتام به دلیل متابولیسم سریع و کامل آن، حتی به دنبال مصرف دوزهای بالای 200 میلی گرم بر کیلوگرم، در خون در گردش یافت نمی شود.

آسپارتیک اسد

اسید آسپارتیک (آسپارتات) یکی از رایج ترین اسیدهای آمینه در رژیم غذایی معمولی است. مانند متانول و فنیل آلانین، دریافت اسید آسپارتیک از آسپارتام کمتر از آنچه از سایر منابع غذایی انتظار می رود است. در صدک 90 مصرف، آسپارتام تنها بین 1 تا 2 درصد از مصرف روزانه اسید آسپارتیک را تامین می کند.

متانول

متانول تولید شده توسط متابولیسم آسپارتام به دلایل متعدد بعید است که یک نگرانی ایمنی باشد. مقدار متانول تولید شده از غذاها و نوشیدنی های شیرین شده با آسپارتام احتمالا کمتر از منابع غذایی موجود در رژیم های غذایی است با توجه به فرمالدئید، آن به سرعت در بدن تبدیل می‌شود و مقادیر فرمالدئید حاصل از متابولیسم آسپارتام در مقایسه با مقادیری که به طور معمول توسط بدن انسان و سایر غذاها و داروها تولید می‌شود، ناچیز است.در بالاترین دوزهای مورد انتظار انسان از مصرف آسپارتام، سطح خونی متانول یا اسید فرمیک افزایش نمی یابد، و مصرف آسپارتام در صدک 90 مصرف، 25 برابر کمتر از آنچه سمی در نظر گرفته می شود، متانول تولید می کند.

فروش عمده آسپارتام و خواص شیمایی آن

قیمت آسپارتام | بازرگانی رامش نژاد
قیمت آسپارتام | بازرگانی رامش نژاد

آسپارتام یک متیل استر از دی پپتید اسیدهای آمینه طبیعی L-اسپارتیک اسید و L- فنیل آلانین است.تحت شرایط شدید اسیدی یا قلیایی، آسپارتام ممکن است با هیدرولیز متانول تولید کند. در شرایط شدیدتر، پیوندهای پپتیدی نیز هیدرولیز می شوند و در نتیجه اسیدهای آمینه آزاد ایجاد می شود.بتا آسپارتام با آسپارتام بر اساس اینکه کدام گروه کربوکسیل به فنیل آلانین متصل می شود متفاوت است.بتا آسپارتام با آسپارتام متفاوت است که بر اساس آن گروه کربوکسیل آسپارتات به نیتروژن فنیل آلانین متصل می شود.

در حالی که جنبه های شناخته شده سنتز توسط حق ثبت اختراع پوشش داده شده است، بسیاری از جزئیات اختصاصی هستند. دو روش برای سنتز به صورت تجاری استفاده می شود. در سنتز شیمیایی، دو گروه کربوکسیل اسید آسپارتیک به یک انیدرید متصل می شوند، و گروه آمینه با یک گروه فرمیل به عنوان فرمامید، با درمان اسید آسپارتیک با مخلوطی از اسید فرمیک و انیدرید استیک محافظت می شود. فنیل آلانین به متیل استر خود تبدیل می شود و با انیدرید آسپارتیک N-formyl ترکیب می شود. سپس گروه محافظ با هیدرولیز اسیدی از نیتروژن آسپارتیک حذف می شود. اشکال این روش این است که یک محصول جانبی، به شکل بتا با طعم تلخ، زمانی تولید می‌شود که گروه کربوکسیل نامناسبی از انیدرید اسید آسپارتیک به فنیل آلانین متصل می‌شود و ایزومر دلخواه و نامطلوب در نسبت 4:1 تشکیل می‌شود.فرآیندی با استفاده از آنزیمی از Bacillus thermoproteolyticus برای کاتالیز کردن تراکم اسیدهای آمینه تغییر یافته شیمیایی، بازده بالایی را بدون محصول جانبی بتا ایجاد می‌کند. گونه ای از این روش که به صورت تجاری مورد استفاده قرار نگرفته است، از اسید آسپارتیک اصلاح نشده استفاده می کند اما بازده کمی دارد. روش‌هایی برای تولید مستقیم آسپارتیل فنیل آلانین با روش‌های آنزیمی و به دنبال آن متیلاسیون شیمیایی نیز آزمایش شده‌اند، اما برای تولید صنعتی مقیاس‌بندی نشده‌اند. 

فروش عمده آسپارتام در این شرکت همراه با آنالیز محصول در بهترین قیمت آسپارتام ارائه میشود برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

خرید آسپارتام و نحوه مصرف آن

مقدار مصرف روزانه قابل قبول پس از خرید آسپارتام (ADI) برای آسپارتام، و همچنین سایر افزودنی های غذایی مورد مطالعه، به عنوان “مقدار یک افزودنی غذایی، بیان شده بر اساس وزن بدن، که می تواند روزانه در طول زندگی بدون خطر قابل توجه سلامتی مصرف شود” تعریف می شود. کمیته مشترک FAO/WHO در مورد افزودنی های غذایی (JECFA) و کمیته علمی کمیسیون اروپا در مواد غذایی (SCF) این مقدار را 40 میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن برای آسپارتام تعیین کرده اند،  در حالی که FDA تعیین کرده است. ADI آن برای آسپارتام 50 میلی گرم بر کیلوگرم است. 

منبع اصلی قرار گرفتن در معرض آسپارتام در ایالات متحده، نوشابه‌های رژیمی هستند، اگرچه می‌توان آن را در سایر محصولات، مانند آماده‌سازی‌های دارویی، نوشیدنی‌های میوه‌ای، و آدامس‌ها در مقادیر کمتر مصرف کرد. یک قوطی نوشابه رژیمی 12 اونس مایع آمریکا (350 میلی‌لیتر؛ 12 میلی‌لیتر اونس) حاوی 0.18 گرم (0.0063 اونس) آسپارتام است و برای یک بزرگسال 75 کیلوگرمی (165 پوند) تقریباً 21 قوطی نوشابه مصرف می‌شود. نوشابه رژیمی روزانه برای مصرف 3.7 گرم (0.13 اونس) آسپارتام که از 50 میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن FDA ADI آسپارتام به تنهایی از نوشابه رژیمی فراتر می رود.

مرورها مطالعاتی را تجزیه و تحلیل کرده اند که مصرف و خرید آسپارتام را در کشورهای سراسر جهان از جمله ایالات متحده، کشورهای اروپایی و استرالیا و سایرین مورد بررسی قرار داده است. این بررسی‌ها نشان داده‌اند که حتی سطوح بالای دریافت آسپارتام، که در کشورهای مختلف مورد مطالعه قرار گرفته و روش‌های مختلف اندازه‌گیری مصرف آسپارتام، بسیار کمتر از ADI برای مصرف ایمن آسپارتام است. بررسی‌ها همچنین نشان داده‌اند که جمعیت‌هایی که تصور می‌شود به‌ویژه مصرف‌کنندگان آسپارتام بالا هستند، مانند کودکان و دیابتی‌ها، برای مصرف ایمن کمتر از ADI هستند، حتی با در نظر گرفتن محاسبات شدید بدترین سناریو مصرف.

آسپارتام چگونه در بدن تجزیه می شود؟

هنگامی که بدن شما آسپارتام را پردازش می کند، بخشی از آن به متانول تجزیه می شود. مصرف میوه، آب میوه، نوشیدنی های تخمیر شده و برخی سبزیجات نیز حاوی متانول هستند یا منجر به تولید متانول می شوند.یک مطالعه در سال 2015 نشان می دهد که آسپارتام بزرگترین منبع متانول در رژیم غذایی آمریکایی است. متانول در مقادیر زیاد سمی است، اما مقادیر کمتر نیز ممکن است در ترکیب با متانول آزاد به دلیل جذب افزایش یافته نگران کننده باشد.متانول رایگان در برخی غذاها وجود دارد و همچنین هنگام گرم شدن آسپارتام ایجاد می شود. متانول رایگان که به طور منظم مصرف می شود ممکن است مشکل ساز باشد زیرا به فرمالدئید، یک سرطان زا و نوروتوکسین شناخته شده در بدن تجزیه می شود.با این حال، دانشمندان و گروه‌های نظارتی متخصص نسبت به نتیجه‌گیری بیش از حد در مورد رابطه بین مصرف آسپارتام، تولید متانول و فرمالدئید در بدن و پیامدهای آن برای سلامت هشدار می‌دهند.به عنوان مثال، سازمان ایمنی غذای اروپا (EFSA) و سازمان غذا و دارو (FDA) خاطرنشان می کنند که قرار گرفتن در معرض رژیم غذایی با متانول و فرمالدئید تولید شده از مصرف آسپارتام، نگرانی ایمنی ایجاد نمی کند.


قیمت آسپارتام

قیمت آسپارتام با توجه به نوسانات بازار و ارز و دلار تعیین میگردد اما در بازرگانی رامش نژاد با توجه به این فروش عمده آسپارتام امکان پذیر است ما قیمت آسپارتام در مناسب ترین حالت ممکن به شما مشتریان عزیز ارائه میکنیم جهت اطلاع از قیمت آسپارتام با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *