مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنعتی

فروش هیدرویدیک اسید

خرید هیدرویدیک اسید | بازرگانی رامش نژاد

فروش هیدرویدیک اسید در این شرکت با خلوص 57درصد بصورت عمده امکان پذیر است, شما مشتریان عزیز می توانید برای اطلاع از قیمت هیدرویدیک اسید و آنالیز این محصول با کارشناسان ما در تماس باشید محل تحویل شورآباد تهران می باشد این شرکت با بهره گیری از استاندارد های جهانی اصالت کالا را تضمین میدهدو شما بعد از خرید در صورت عدم رضایت کالا از امکان عودت کالا برخوردار می باشید.

خرید هیدرویدیک اسید

برای خرید هیدرویدیک اسید بصورت عمده در شورآباد تهران با کارشناسان ما تماس بگیرید.

فروش هیدرویدیک اسید | بازرگانی رامش نژاد

کاربرد هیدرویدیک اسید

اسید هیدروکلریک که به نام اسید موریاتیک نیز شناخته می شود، محلول آبی از کلرید هیدروژن است. این محلول بی رنگ با بوی تند متمایز است. به عنوان یک اسید قوی طبقه بندی می شود. این جزئی از اسید معده در سیستم گوارشی اکثر گونه های جانوری از جمله انسان است. اسید کلریدریک یک معرف آزمایشگاهی و ماده شیمیایی صنعتی مهم است

تاریخچه هیدرویدیک اسید

در اوایل قرن دهم، پزشک و کیمیاگر ایرانی,ابوبکر رازی (حدود 865-925، لاتین: Rhazes) آزمایشاتی با سال آمونیاک (کلرید آمونیوم) و ویتریول (سولفات های هیدراته فلزات مختلف) انجام داد که آنها را با هم تقطیر کرد. ، بنابراین گاز هیدروژن کلرید تولید می شود. در انجام این کار, رازی ممکن است به روشی بدوی برای تولید اسید کلریدریک برخورد کرده باشد،  که احتمالاً در دستور العمل زیر از کتاب الاسرار او («کتاب اسرار») آشکار شده است:

نمک شیرین، نمک تلخ, نمک طبرزاد,نمک اندرانی, نمک هندی,نمک قیلی و نمک ادرار را به مقدار مساوی بگیرید. پس از اضافه کردن وزن مساوی سال-آمونیاک متبلور خوب,با رطوبت حل شده و (مخلوط) تقطیر کنید. روی آب قوی تقطیر می شود که فوراً سنگ (صخر) را می شکافد.

با این حال، به نظر می‌رسد که رازی در بیشتر آزمایش‌های خود, محصولات گازی را نادیده می‌گرفت و در عوض بر تغییرات رنگی که می‌توانست در باقیمانده‌ها ایجاد شود، تمرکز می‌کرد.

با تکیه بر آزمایش‌های رازی، De aluminibus et salibus  متن عربی قرن یازدهم یا دوازدهم که به دروغ به رازی نسبت داده شده و توسط جرارد کرمونا (1187-1144) به لاتین ترجمه شده است. حرارت دادن فلزات با نمک های مختلف که در مورد جیوه منجر به تولید کلرید جیوه (II) می شود.در این فرآیند, اسید کلریدریک در واقع شروع به تشکیل شد، اما بلافاصله با جیوه واکنش داد تا تصعید خورنده تولید کند. کیمیاگران لاتین قرن سیزدهم, که برای آنها De aluminibus et salibus یکی از آثار مرجع اصلی بود, مجذوب خواص کلر زایی خورنده تصعید شده بودند و به زودی متوجه شدند که وقتی فلزات از فرآیند حرارت دادن ویتریول ها حذف می شوند، آلوم ها، و نمکها، اسیدهای معدنی قوی را می توان مستقیماً تقطیر کرد.

برای اطلاع از قیمت هیدرویدیک اسید با ما تماس بگیرید.

فروش هیدرویدیک اسید و دیگر کاربرد آن

اسید هیدروکلریک برای تعداد زیادی از کاربردهای در مقیاس کوچک، مانند پردازش چرم، تمیز کردن خانه،و ساخت و ساز ساختمان استفاده می شود. تولید نفت ممکن است با تزریق اسید کلریدریک به تشکیل سنگ چاه نفت,حل بخشی از سنگ و ایجاد ساختاری با منافذ بزرگ تحریک شود. اسیدی شدن چاه نفت یک فرآیند رایج در صنعت تولید نفت دریای شمال است.

اسید کلریدریک برای حل کردن کربنات کلسیم استفاده شده است. مواردی مانند رسوب زدایی کتری ها و تمیز کردن ملات از روی آجرکاری. هنگامی که روی آجرکاری استفاده می شود، واکنش با ملات تنها تا زمانی ادامه می یابد که اسید تماماً تبدیل شود و کلرید کلسیم، دی اکسید کربن و آب تولید کند:
CaCO3 + 2 HCl → CaCl2 + CO2 + H2O
بسیاری از واکنش‌های شیمیایی شامل اسید هیدروکلریک در تولید مواد غذایی, مواد غذایی و افزودنی‌های غذایی اعمال می‌شوند. محصولات معمولی عبارتند از آسپارتام,فروکتوز, اسید سیتریک, لیزین, پروتئین گیاهی هیدرولیز شده به عنوان تقویت کننده مواد غذایی و در تولید ژلاتین. در صورت نیاز برای محصول نهایی می توان از اسید هیدروکلریک درجه غذایی (فرا خالص) استفاده کرد.

فروش هیدرویدیک اسید در صنعت

اسید کلریدریک در محلول های تا 38% HCl (گرید غلیظ) تولید می شود. غلظت‌های بالاتر تا کمی بیش از 40 درصد از نظر شیمیایی امکان‌پذیر است, اما نرخ تبخیر آن‌قدر زیاد است که نگهداری و جابجایی آن به اقدامات احتیاطی بیشتری مانند فشار و خنک‌سازی نیاز دارد. بنابراین, درجه صنعتی فله 30٪ تا 35٪، بهینه شده است تا کارایی حمل و نقل و از دست دادن محصول از طریق تبخیر را متعادل کند. در ایالات متحده، محلول های بین 20 تا 32 درصد به عنوان اسید موریاتیک فروخته می شود. محلول ها برای مصارف خانگی در ایالات متحده، عمدتاً تمیز کردن، معمولاً 10٪ تا 12٪ هستند, با توصیه های قوی برای رقیق کردن قبل از استفاده.

در بریتانیا، جایی که به عنوان “ارواح نمک” برای تمیز کردن خانگی فروخته می شود، قدرت آن مانند درجه صنعتی ایالات متحده است.در کشورهای دیگر مانند ایتالیا, اسید کلریدریک برای نظافت خانگی یا صنعتی با نام “Acido Muriatico” به فروش می رسد و غلظت آن از 5٪ تا 32٪ است.

تولیدکنندگان عمده در سراسر جهان عبارتند از Dow Chemical با 2 میلیون تن در سال (Mt/year) که به عنوان گاز HCl محاسبه می شود, شرکت Georgia Gulf Corporation, Tosoh Corporation,Akzo Nobel و Tessenderlo هر کدام 0.5 تا 1.5 میلیون تن در سال. کل تولید جهانی, برای مقاصد مقایسه که به صورت HCl بیان می شود، 20 میلیون تن در سال، با 3 میلیون تن در سال از سنتز مستقیم، و بقیه به عنوان محصول ثانویه از سنتزهای آلی و مشابه برآورد شده است. تا حد زیادی, بیشتر اسید کلریدریک توسط تولید کننده مصرف می شود. اندازه بازار جهانی آزاد 5 میلیون تن در سال تخمین زده می شود.

یکی دیگر از کاربرد های فروش هیدرویدیک اسید درآزمایشگاه ها می باشد در ادامه به توضیح آن میپزدازیم:

خرید هیدرویدیک اسید برای آزمایشگاه

از میان اسیدهای معدنی قوی رایج در شیمی، اسید کلریدریک اسید مونوپروتیک است که کمترین احتمال را دارد که تحت یک واکنش تداخلی اکسیداسیون کاهش قرار گیرد. این یکی از کم خطرترین اسیدهای قوی برای رسیدگی است. با وجود اسیدیته,حاوی یون کلرید غیر واکنشی و غیر سمی است. محلول های اسید کلریدریک با قدرت متوسط پس از ذخیره سازی کاملاً پایدار هستند و غلظت خود را در طول زمان حفظ می کنند. این ویژگی ها، به علاوه این واقعیت که به عنوان یک معرف خالص در دسترس است، اسید هیدروکلریک را به یک معرف اسیدی عالی تبدیل می کند. همچنین ارزان است.

اسید هیدروکلریک اسید ترجیحی در تیتراسیون برای تعیین مقدار بازها است. تیترهای اسیدی قوی به دلیل نقطه پایانی متمایزتر، نتایج دقیق تری می دهند. اسید هیدروکلریک آزئوتروپیک یا “جوش ثابت” (تقریباً 20.2٪) می تواند به عنوان استاندارد اولیه در تجزیه و تحلیل کمی استفاده شود، اگرچه غلظت دقیق آن به فشار اتمسفر هنگام تهیه بستگی دارد.

قیمت هیدرویدیک اسید

قیمت هیدرویدیک اسید با توجه به نوسانات دلار متغیر است اما ما به شما تضمین میدهیم که پایین ترین قیمت بازار و بهترین کیفیت را به شما ارائه میدهیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *