مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنعتی

فروش کربنات پتاسیم

فروش کربنات پتاسیم وارد شده از کشور آلمان و فرانسه در بسته بندی های 25 کیلوگرمی , جهت اطلاع از نحوه خرید کربنات پتاسیم با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نام به انگلیسی : potassium-carbonate
خلوص : 99.5درصد
بسته بندی : 25 کیلوگرمی
کشور تولید کننده : آلمان و فرانسه
قیمت : تماس بگیرید.
محل تحویل : شورآباد تهران

شما مشتریان عزیز میتوانید برای اطلاع از قیمت کربنات پتاسیم با بهترین کیفیت بصورت عمده با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

فروش کربنات پتاسیم
فروش کربنات پتاسیم

کربنات پتاسیم چیست

خرید کربنات پتاسیم که با نام های دیگری همچون نمک تارتار و پتاس شناخته می شود، ترکیبی معدنی با فرمول شیمیایی K2CO3 است. این ماده به صورت پودر سفید رنگ، بدون بو و با طعمی شبیه نمک وجود دارد. کربنات پتاسیم به دلیل خاصیت قلیایی قوی و جاذب رطوبت بالا، کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف دارد. بازرگانی رامش نژاد محصولات صنعتی دیگری از جمله خرید آب اکسیژنه 35 درصد را ارائه میدهد برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک مربوطه مراجعه کنید.

از جمله مهمترین کاربردهای کربنات پتاسیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صنایع شیشه سازی: کربنات پتاسیم یکی از مواد اولیه اصلی در تولید شیشه است. این ماده باعث افزایش استحکام و شفافیت شیشه شده و همچنین نقطه ذوب آن را کاهش می دهد.
  • صنایع غذایی: کربنات پتاسیم در صنایع غذایی به عنوان تنظیم کننده اسیدیته، عامل ورآورنده و تثبیت کننده رنگ کاربرد دارد. از این ماده در تولید نان، کلوچه، بیسکویت، نوشابه های گازدار، آب میوه و سایر محصولات غذایی استفاده می شود.
  • صنایع دارویی: کربنات پتاسیم در برخی از داروها به عنوان ضد اسید، ملین و دیورتیک استفاده می شود.
  • صنایع کشاورزی: کربنات پتاسیم به عنوان کود پتاسه در کشاورزی کاربرد دارد. این ماده نقش مهمی در رشد گیاهان، افزایش کیفیت محصول و مقاومت گیاهان در برابر بیماری ها دارد.
  • صنایع شوینده و بهداشتی: کربنات پتاسیم در تولید صابون، مواد شوینده و لوازم آرایشی به عنوان قلیایی کننده و تنظیم کننده pH استفاده می شود.
  • سایر کاربردها: کربنات پتاسیم در صنایع مختلف دیگری همچون رنگرزی، دباغی، تصفیه آب و تولید باتری نیز کاربرد دارد.

کربنات پتاسیم به طور طبیعی در برخی از خاک ها و معادن یافت می شود. اما روش اصلی تولید این ماده، واکنش شیمیایی بین هیدروکسید پتاسیم و دی اکسید کربن است. کربنات پتاسیم به صورت پودری یا گرانولی در دسترس است و در بسته بندی های مختلف به بازار عرضه می شود.

این ماده در شرایط معمولی پایدار است و در مجاورت هوا و رطوبت به آرامی رطوبت جذب می کند. کربنات پتاسیم در آب حل می شود و محلولی قلیایی ایجاد می کند. این ماده غیرقابل اشتعال و غیر انفجاری است، اما در تماس با پوست و چشم می تواند ایجاد تحریک کند.

هنگام کار با کربنات پتاسیم باید از دستکش، عینک و ماسک استفاده شود. همچنین این ماده باید در ظروف دربسته و در جای خشک و خنک نگهداری شود.

خرید کربنات پتاسیم در صنایع شیشه سازی

خرید کربنات پتاسیم

فروش کربنات پتاسیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *