مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنعتی

فروش پتاسیم نیترات

فروش نیترات پتاسیم در بسته بندی های 25 کیلوگرمی بصورت عمده در بازرگانی رامش نژاد , برای خرید نیترات پتاسیم در اصفهان و تهران میتوانید در ساعت اداری با ما تماس بگیرید. 

پتاسیم نیترات از کجا بخریم ؟

نام به انگلیسی : IUPAC
فرمول شیمایی : KNO3
بسته بندی :25 کیلویی
کشور تولید کننده : چین
چگالی : 2.109
وزن مولکولی یا جرم مولی
:
101.1032گرم برمول

نقطه ذوب:334 درجه سانتی گراد
نقطه جوش:
400 درجه سانتی گراد

محل تحویل : شورآباد تهران
قیمت : تماس بگیرید.

شما مشتریان عزیز میتوانید برای اطلاع از قیمت پتاسیم نیترات با بهترین کیفیت بصورت عمده با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

فروش پتاسیم نیترات | بازرگانی رامش نژاد
فروش پتاسیم نیترات | بازرگانی رامش نژاد

خرید آنلاین نیترات پتاسیم با بهترین قیمت و بهترین کیفیت , برای اطلاع از قیمت نیترات پتاسیم در ساعت اداری با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نیترات پتاسیم چیست ؟

فروش نیترات پتاسیم به دلیل استفاده و تولید اولیه و جهانی آن نام های زیادی دارد. ماده شیمیایی پتاسیم اولین بار توسط شیمیدان سر همفری دیوی از خاکستر گلدان جدا شد. این به روش اولیه استخراج نمک های مختلف پتاسیم اشاره دارد: با قرار دادن خاکستر چوب سوخته یا برگ درختان در دیگ آهنی، افزودن آب، حرارت دادن و تبخیر محلول.[8] در مورد نیترات، کلمات عبری و مصری برای آن دارای حروف صامت n-t-r است که نشان دهنده همسانی احتمالی در نیترون یونانی است که به nitrum یا nitrium لاتین شده است. سپس فرانسوی قدیم niter و انگلیسی میانه nitre داشتند. در قرن پانزدهم، اروپایی‌ها آن را به‌عنوان نیترات، [9] به‌ویژه نمک هندی (نیترات سدیم نمک شیلی است) و بعداً به‌عنوان نیترات پتاس نامیدند، زیرا شیمی این ترکیب کاملاً درک شده بود.نیترات پتاسیم یک ترکیب شیمیایی با طعم تند، شور، تلخ و فرمول شیمیایی KNO است.نیترات پتاسیم (KNO3) که نمک نمک یا نیتر نیز نامیده می شود، یک نمک کریستالی سفید یونی است که از یون های پتاسیم و یون های نیترات تشکیل شده است. موارد استفاده از نیترات پتاسیم شامل ساخت کودها، آفت کش ها، شیشه، آتش بازی، مواد منفجره و سوخت موشک است. همچنین به عنوان نگهدارنده غذا استفاده می شود و وقتی به گوشت اضافه می شود باعث واکنش بین میوگلوبین و هموگلوبین خون می شود و رنگ گوشت قرمز به نظر می رسد. همچنین به عنوان یک افزودنی در برخی از خمیردندان ها برای کمک به حساسیت دندان استفاده می شود. نیترات پتاسیم در سطوح بالایی برای انسان سمی است، بنابراین استفاده از آن در هنگام مصرف انسان به دقت کنترل می شود.

کاربردهای پتاسیم نیترات

 • در صنعت کشاورزی: به عنوان کود برای افزایش رشد گیاهان
 • در صنعت مواد غذایی: به عنوان نگهدارنده مواد غذایی و طعم دهنده
 • در صنعت داروسازی: در تولید برخی از داروها
 • در صنعت آتش بازی: به عنوان اکسید کننده در مواد منفجره و دودزا
 • در شیشه‌سازی: به عنوان عامل تصفیه کننده شیشه

کاربردهای پتاسیم نیترات در صنعت مواد غذایی

پتاسیم نیترات، که با نام های شوره و نیترات پتاسیم هم شناخته می‌شود، یک ترکیب شیمیایی با فرمول KNO3 است. این ماده به صورت طبیعی در دیواره غارها و مناطق خشک به عنوان یک پودر سفید رنگ یافت می‌شود.

 

1. نگهدارنده مواد غذایی:

 • پتاسیم نیترات به عنوان یک نگهدارنده طبیعی در مواد غذایی عمل می‌کند.
 • این ماده باکتری‌های مضر را که باعث فساد مواد غذایی می‌شوند، از بین می‌برد.
 • پتاسیم نیترات به طور خاص در گوشت، ماهی، پنیر و سبزیجات استفاده می‌شود.

2. طعم دهنده:

 • پتاسیم نیترات طعم شور و کمی تلخی به غذا می‌دهد.
 • از این ماده در برخی از سوسیس‌ها، کالباس‌ها و محصولات گوشتی دیگر برای طعم دهی استفاده می‌شود.

3. سفت کننده:

 • پتاسیم نیترات می‌تواند به سفت شدن بافت گوشت کمک کند.
 • این ماده به طور خاص در فرآیند پخت ژامبون استفاده می‌شود.

4. رنگ دهنده:

 • پتاسیم نیترات می‌تواند به حفظ رنگ قرمز گوشت کمک کند.
 • این ماده به طور خاص در فرآیند پخت سوسیس و کالباس استفاده می‌شود.

5. سایر کاربردها:

 • پتاسیم نیترات در برخی از نوشیدنی‌ها مانند آبجو به عنوان عامل کف کننده استفاده می‌شود.
 • این ماده در برخی از نان‌ها به عنوان عامل بهبود دهنده عمل می‌کند.
نکات ایمنی در مورد استفاده از پتاسیم نیترات در مواد غذایی
 • پتاسیم نیترات در مقادیر زیاد سمی است.
 • مقدار مجاز استفاده از پتاسیم نیترات در مواد غذایی توسط سازمان‌های ناظر بر سلامت مواد غذایی تعیین می‌شود.
 • مصرف بیش از حد پتاسیم نیترات می‌تواند منجر به مشکلات گوارشی، سردرد، سرگیجه و حتی مرگ شود.

تاریخچه و تولید نیترات پتاسیم 

در قرن نهم شیمیدانان چینی کشف کردند که مخلوطی از نیترات پتاسیم، گوگرد و زغال چوب به طور خود به خود دود و شعله ایجاد می کند. تا قرن یازدهم، چینی‌ها مخلوط باروت را در بمب‌های دودزا برای کمک به مبارزه با دشمنان ترکیب می‌کردند و در قرن‌های 13 و 14 از این قدرت انفجاری برای به جلو راندن اجسام به سمت دشمنان خود با اسلحه استفاده کردند.

از نظر تاریخی در ایالات متحده، در اوایل تا اواسط قرن نوزدهم، غارهای کنتاکی، تنسی، و ویرجینیای غربی به طور گسترده برای استخراج نمک نمکی که برای تولید باروت استفاده می شد، استخراج می شدند. با کشف کاربردهای بیشتر نیترات پتاسیم، تقاضا برای ترکیب شیمیایی افزایش یافت. افزایش تقاضا، تولید آن را از غارها، جایی که فقط مقدار محدودی از مواد شیمیایی می‌توان تولید کرد، به آزمایشگاه‌های صنعتی با توانایی بسیار بالاتر برای تولید منتقل کرد. رایج ترین روش تولید صنعتی از کلرید پتاسیم در واکنش جابجایی مضاعف با اسید نیتریک استفاده می کند. فروش نیترات پتاسیم در بسته های 25 کیلویی در بازرگانی رامش نژاد با بهترین کیفیت و بهترین قیمت موجود می باشد برای خرید تماس بگرید.

خرید نیترات پتاسیم خالص

خرید پتاسیم نیترات در اصفهان | بازرگانی رامش نژاد
خرید پتاسیم نیترات | بازرگانی رامش نژاد

این ماده به شکل ناخالص یافت می شود که اغلب به آن نمک نیز می گویند (نیتر نیز نامیده می شود)، نام آن از کلمات لاتین sal patrae به معنای “نمک سنگ” گرفته شده است، زیرا اغلب به عنوان یک ماده سفید رسوب شده بر روی سطح سنگ ها یافت می شود. نمک می تواند بر روی سطح خاک در مکان های مختلف با آب و هوای گرم از جمله در مصر، اسپانیا و ایران تشکیل شود. در چنین مکان هایی مدفوع، ادرار و گیاهان در حال پوسیدگی با رطوبت و خاک قلیایی واکنش نشان می دهند و نیترات ایجاد می کنند. این نیترات ها در آب باران حل می شوند و پس از تبخیر این آب، رسوبات سفید نیترات پتاسیم باقی می مانند. بسیاری از غارها در سراسر جهان دارای ذخایر زیادی از نمک نمک هستند که به دلیل مقادیر زیادی گوانو و ادرار خفاش در آنجا یافت می شود.

خرید نیترات پتاسیم کیلویی و خواص شیمایی آن

نیترات پتاسیم دارای جرم مولی 101.10 گرم بر مول است. نقطه جوش 400 درجه سانتیگراد (752 درجه فارنهایت)، نقطه ذوب 334 درجه سانتیگراد (633 درجه فارنهایت) و چگالی آن 2.11 گرم بر سانتیمتر مکعب در 25 درجه سانتیگراد (70 درجه فارنهایت) است. در دمای 25 درجه سانتیگراد با 38.3 گرم در 100 میلی لیتر در آب محلول است اما در اکثر الکل ها فقط کمی محلول است. در اتانول نامحلول است.

در حالی که نیترات پتاسیم به خودی خود قابل احتراق نیست، سوزاندن مواد قابل احتراق را تسریع می کند. نیترات پتاسیم یک اکسید کننده قوی است و هنگامی که گرم می شود به نیتریت پتاسیم و اکسیژن تجزیه می شود که به فرآیند احتراق در مواد منفجره کمک می کند. به همین دلیل از نیترات پتاسیم به عنوان یک عامل اکسید کننده یاد می شود. کاربردهای متعددی از جمله در ساخت کود، دارو، باروت، آتش بازی و مواد منفجره دارد.

تولید صنعتی مدرن

در ایالات متحده سالانه بیش از 200000 تن نیترات پتاسیم تولید می شود که تقریباً 90 درصد از تولید در کودها استفاده می شود. 10 درصد باقیمانده در فرآیندهایی مانند ساخت کبریت و آتش بازی و شیشه و سرامیک استفاده می شود. تولید سالانه در سرتاسر جهان بیش از 30 میلیون تن است و روسیه با کمی بیش از نیمی از این تولید سالانه پیشتاز است.

فروش نیترات پتاسیم و تاثیر آن بر بدن

نیترات ها توسط باکتری های موجود در بزاق و سیستم گوارشی به نیتریت تبدیل می شوند. 13. کاهش نیترات ها به نیتریت ها به نیتریت ها بستگی به شرایطی دارد که در معرض تغییرات زیادی مانند حجم و گونه های میکرو فلور موجود در بزاق / دستگاه گوارش هستند، و PH معده PH معده در نوزادان کمتر از 6 ماه و در هنگام برخی عفونت‌های دستگاه گوارش بالاتر است و در نتیجه کاهش نیترات‌ها را کاهش می‌دهد.

نیترات به مقدار کمی متابولیزه می شود. تبدیل زیستی نیترات پتاسیم شامل احیای نیترات، تشکیل نیتریت، اکسیداسیون مجدد نیتریت به نیترات و تشکیل متهموگلوبین یا NO در یک تعادل دینامیکی 11، 12، 13 است.

واکنش پتاسیم نیترات با آب

قیمت پتاسیم نیترات | بازرگانی رامش نژاد
قیمت پتاسیم نیترات | بازرگانی رامش نژاد

بسیاری از منابع آب در استرالیا از آب های زیرزمینی یا آب های حفره ای به دست می آیند.آب های زیرزمینی اغلب می توانند حاوی تعدادی از ترکیبات شیمیایی باشند. هنگامی که از کودهای نیتروژن برای غنی سازی خاک استفاده می شود، نیترات ممکن است توسط باران، آبیاری و سایر آب های سطحی از طریق خاک به آب های زیرزمینی منتقل شود.

اعمال کشاورزی با سطوح بالای نیترات در آب آشامیدنی مرتبط است. نیترات ها در آب بسیار محلول هستند و می توانند به راحتی در خاک حرکت کنند. با گذشت زمان، نیترات‌ها می‌توانند در آب‌های زیرزمینی انباشته شوند و سپس به عنوان منبع آب آشامیدنی مورد استفاده قرار گیرند.سطوح بالای نیترات ممکن است وجود احتمالی آلاینده‌های دیگر مانند ارگانیسم‌های بیماری‌زا، آفت‌کش‌ها یا سایر ترکیبات معدنی و آلی را نشان دهد که می‌تواند باعث مشکلات سلامتی شود.

نوزادان کمتر از سه ماهه به دلیل تبدیل هموگلوبین حامل اکسیژن در خونشان به شکلی بی اثر به نام متهموگلوبین در معرض خطر مصرف نیترات هستند. این وضعیت (متهموگلوبینمی) زمانی رخ می دهد که نیترات مصرف شود و به نیتریت تبدیل شود. خون آسیب دیده اکسیژن کمتری از آنچه باید حمل می کند، آبی می شود و بدن را از اکسیژن مورد نیاز محروم می کند. نوزادان در سه ماه اول زندگی به ویژه مستعد ابتلا به متهموگلوبینمی ناشی از نیتریت هستند زیرا اسید معده آنها به اندازه کافی قوی نیست که مانع رشد باکتری هایی شود که نیترات را به نیتریت تبدیل می کنند.

سطوح دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی (WHO) و آب آشامیدنی استرالیا 50 میلی گرم در لیتر برای نیترات (به عنوان NO3-) و 3 میلی گرم در لیتر برای نیتریت (به عنوان NO2-) است. مقادیر راهنما برای محافظت از نوزادان در برابر تشکیل هموگلوبین تعیین شده است، با این حال، دستورالعمل توصیه می کند که آب با غلظت نیترات تا 100 میلی گرم در لیتر می تواند توسط بزرگسالان و کودکان بالای 3 ماه استفاده شود. خطر اثرات قابل توجه سلامتی  همچنین یک سطح دستورالعمل موقت برای نیتریت در آب آشامیدنی 0.2 میلی گرم در لیتر برای قرار گرفتن در معرض طولانی مدت تعیین کرده است.

قیمت نیترات پتاسیم

قیمت نیترات پتاسیم با توجه به اینکه از کشور چین وارد میشود به نوسانات بازار و قیمت ارز و دلار بستگی دارد اما بازرگانی رامش نژاد این محصول را بصورت رقابتی به شما مشتریان عزیز عرضه میدارد , برای اطلاع از قیمت نیترات پتاسیم در ساعت اداری با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *