مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنایع غذایی

فروش بنزوات سدیم

واردکننده بنزوات سدیم | بازرگانی رامش نژاد

فروش بنزوات سدیم در کیسه های 25 کیلوگرمی وارد شده از کشور های چین و آلمان توسط این شرکت , برای اطلاع از قیمت بنزوات سدیم در ساعت اداری با ما تماس بگیرید. بنزوات سدیم یک نمک سدیم آلی است که از جایگزینی پروتون از گروه کربوکسی اسید بنزوئیک توسط یون سدیم به دست می آید. این ماده به عنوان یک نگهدارنده مواد غذایی ضد میکروبی,یک آلرژن دارویی, یک مهارکننده EC 1.13.11.33 (آراشیدونات 15-لیپوکسیژناز),یک مهارکننده EC 3.1.1.3 (تری اسیل گلیسرول لیپاز, یک متابولیت جلبکی,یک متابولیت گیاهی بیگانه‌بیوتیک انسانی است, حاوی بنزوات است.

خرید بنزوات سدیم

نام به انگلیسی : Sodium benzoate
شناسه محصول : 532-32-1
فرمول شیمایی : C7H5NaO2
شکل ظاهری : پودر یا گرانول سفید یا بی رنگ
گرید : دارویی , غذایی
خلوص : 99.9درصد
بسته بندی : 25 کیلوگرمی
کشور تولید کننده : چین , آلمان
محل تحویل : شورآباد تهران
قیمت : تماس بگیرید.

برای خرید بنزوات سدیم خوراکی و دارویی میتوانید با شماره حاصل در سایت تماس بگیرید.

فروش بنزوات سدیم | بازرگانی رامش نژاد
فروش بنزوات سدیم | بازرگانی رامش نژاد

بنزوات سدیم چیست

بنزوات سدیم به عنوان یک ماده نگهدارنده که در غذاها و نوشیدنی های فرآوری شده برای افزایش عمر مفید استفاده می شود, شناخته شده است,اگرچه چندین کاربرد دیگر نیز دارد.این یک پودر کریستالی و بی بو است که از ترکیب اسید بنزوئیک و هیدروکسید سدیم ساخته شده است. بنزوئیک اسید به تنهایی نگهدارنده خوبی است و ترکیب آن با هیدروکسید سدیم به حل شدن آن در محصولات کمک می کند.بنزوات سدیم به طور طبیعی وجود ندارد, اما اسید بنزوئیک در بسیاری از گیاهان از جمله دارچین, میخک، گوجه فرنگی, توت ها, آلو, سیب و کرن بری یافت می شود.علاوه بر این,برخی از باکتری ها هنگام تخمیر محصولات لبنی مانند ماست, اسید بنزوئیک تولید می کنند

کاربرد بنزوات سدیم در صنایع غذایی

خرید بنزوات سدیم | بازرگانی رامش نژاد
خرید بنزوات سدیم | بازرگانی رامش نژاد

علاوه بر استفاده از آن در غذاها و نوشیدنی های فرآوری شده, خرید بنزوات سدیم برای تولید داروها, لوازم آرایشی, محصولات مراقبت شخصی و محصولات صنعتی نیز انجام میپذیرد .در اینجا نگاهی دقیق تر به بسیاری از عملکردهای آن داریم.

غذاها و نوشیدنی ها

بنزوات سدیم اولین نگهدارنده ای است که FDA در غذاها مجاز دانسته و هنوز هم یک افزودنی غذایی پرکاربرد است. به طور کلی به عنوان ایمن (GRAS) طبقه بندی می شود، به این معنی که کارشناسان آن را در صورت استفاده به عنوان مورد نظر ایمن می دانند.این ماده در سطح بین المللی به عنوان یک افزودنی غذایی تایید شده است و شماره شناسایی 211 به آن اختصاص داده شده است. برای مثال، در محصولات غذایی اروپایی به عنوان E211 ذکر شده است .

بنزوات سدیم از رشد باکتری های بالقوه مضر, کپک ها و سایر میکروب ها در مواد غذایی جلوگیری می کند و در نتیجه از فساد آن جلوگیری می کند. به ویژه در غذاهای اسیدی موثر است.بنابراین، معمولاً در غذاهایی مانند نوشابه, آب لیموی بطری, ترشی, ژله, سس سالاد، سس سویا و سایر چاشنی ها استفاده می شود.

خرید بنزوات سدیم برای داروسازی

قیمت بنزوات سدیم | بازرگانی رامش نژاد
قیمت بنزوات سدیم | بازرگانی رامش نژاد

بنزوات سدیم به عنوان یک نگهدارنده در برخی از داروهای بدون نسخه و نسخه ای, به ویژه در داروهای مایع مانند شربت سرفه استفاده می شود.علاوه بر این, می‌تواند روان‌کننده‌ای در تولید قرص باشد و قرص‌ها را شفاف و صاف می‌کند و به تجزیه سریع آن‌ها پس از بلعیدن کمک می‌کنددر نهایت، ممکن است مقادیر بیشتری از بنزوات سدیم برای درمان سطوح بالای آمونیاک خون تجویز شود. آمونیاک محصول جانبی تجزیه پروتئین است و سطح خون ممکن است در برخی شرایط پزشکی به طور خطرناکی بالا رود .

فروش بنزوات سدیم دارویی

در دوزهای بزرگتر، بنزوات سدیم ممکن است به درمان برخی شرایط پزشکی کمک کند.این ماده شیمیایی سطوح بالای آمونیاک مواد زائد در خون را کاهش می دهد, مانند افراد مبتلا به بیماری کبدی یا اختلالات چرخه اوره ارثی – شرایطی که دفع آمونیاک از طریق ادرار را محدود می کند

علاوه بر این، دانشمندان راه‌هایی را شناسایی کرده‌اند که از طریق آن بنزوات سدیم ممکن است اثرات دارویی داشته باشد، مانند اتصال ترکیبات ناخواسته یا تأثیر بر فعالیت آنزیم‌های خاصی که باعث افزایش یا کاهش سطوح سایر ترکیبات می‌شود.

سایر کاربردهای دارویی بالقوه بنزوات سدیم که در حال تحقیق هستند عبارتند از:

اسکیزوفرنی

در یک مطالعه شش هفته ای بر روی افراد مبتلا به اسکیزوفرنی, 1000 میلی گرم بنزوات سدیم روزانه در کنار درمان دارویی استاندارد علائم را تا 21 درصد در مقایسه با دارونما کاهش داد. یک مطالعه مشابه نیز یک مزیت را نشان داد

مولتیپل اسکلروزیس (MS)

مطالعات حیوانی و لوله آزمایش نشان می دهد که بنزوات سدیم ممکن است پیشرفت ام اس را کند کند. این ممکن است شامل تحریک تولید میلین,پوشش عصب محافظ آسیب دیده در MS باشد 

افسردگی

در یک مطالعه موردی شش هفته‌ای، مردی مبتلا به افسردگی شدید که روزانه 500 میلی‌گرم بنزوات سدیم دریافت می‌کرد, 64 درصد بهبود علائم داشت و اسکن‌های MRI بهبود ساختار مغز مرتبط با افسردگی را نشان داد.

بیماری ادرار شربت افرا

این بیماری ارثی از تجزیه اسیدهای آمینه خاصی جلوگیری می کند و ادرار را بوی شربت می دهد. یک مطالعه روی یک کودک نوپا نشان داد که بنزوات سدیم داخل وریدی (IV) برای کمک به مرحله بحرانی بیماری

اختلال هراس

هنگامی که یک زن مبتلا به اختلال هراس – که با اضطراب، درد شکم، سفتی قفسه سینه و تپش قلب مشخص می شود – روزانه 500 میلی گرم بنزوات سدیم مصرف می کرد، علائم هراس او تا 61 درصد در عرض شش هفته کاهش یافت.علیرغم مزایای بالقوه, بنزوات سدیم می تواند عوارض جانبی از جمله تهوع, استفراغ و درد شکم داشته باشد.علاوه بر این، دوزهای دارویی بنزوات سدیم ممکن است بدن شما را از اسید آمینه کارنیتین که نقش مهمی در تولید انرژی ایفا می کند,تخلیه کند. این ممکن است مصرف مکمل کارنیتین را ضروری کند.به این دلایل, بنزوات سدیم فقط به عنوان یک داروی تجویزی در دوزهای دقیق کنترل شده و با نظارت مداوم تجویز می شود.

خرید بنزوات سدیم برای آرایشی بهداشتی

واردکننده بنزوات سدیم | بازرگانی رامش نژاد
فروش بنزوات سدیم | بازرگانی رامش نژاد

بنزوات سدیم معمولاً به عنوان یک نگهدارنده در لوازم آرایشی و بهداشتی و اقلام مراقبت شخصی مانند محصولات مو, دستمال مرطوب کودک، خمیر دندان و دهانشویه استفاده می شود.این محصول مصارف صنعتی نیز دارد. یکی از بزرگترین کاربردهای آن برای جلوگیری از خوردگی است, مانند خنک کننده های موتورهای اتومبیل علاوه بر این, ممکن است به عنوان تثبیت کننده در پردازش عکس و برای بهبود استحکام برخی از انواع پلاستیک استفاده شود

فروش بنزوات سدیم برای سلامتی

برخی از افراد عموماً از تمام افزودنی های شیمیایی از جمله بنزوات سدیم چشم پوشی می کنند. مطالعات اولیه سوالاتی را در مورد ایمنی آن ایجاد می کند,اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.به یک عامل سرطان بالقوه تبدیل می شودیک نگرانی بزرگ در مورد استفاده از بنزوات سدیم, توانایی آن در تبدیل به بنزن,یک سرطان‌زای شناخته شده است.بنزن می تواند در نوشابه و سایر نوشیدنی های حاوی بنزوات سدیم و ویتامین C (اسید اسکوربیک) تشکیل شود.

قابل توجه است که نوشیدنی های رژیمی بیشتر مستعد تشکیل بنزن هستند, زیرا قند موجود در نوشابه های معمولی و نوشیدنی های میوه ای ممکن است تشکیل آن را کاهش دهد.عوامل دیگر, از جمله قرار گرفتن در معرض گرما و نور,و همچنین دوره های نگهداری طولانی تر,می توانند سطح بنزن را افزایش دهند 

در سال 2005، 10 مورد از 200 نوشابه‌های گازدار و سایر نوشیدنی‌های میوه‌ای که توسط FDA مورد آزمایش قرار گرفتند, حاوی بیش از 5 قسمت در میلیارد (ppb) بنزن بودند – که حد مجاز تعیین شده برای آب آشامیدنی سالم توسط آژانس حفاظت از محیط‌زیست ایالات متحده (EPA) است. ).به ویژه، نوشابه های رژیمی با طعم میوه و نوشیدنی های آبمیوه بیش از 5ppb بنزن بود. از آن زمان, این ده نوشیدنی یا فرموله شده اند تا سطح قابل قبولی داشته باشند یا بنزوات سدیم به طور کامل حذف شده اند.FDA تجزیه و تحلیل های اخیر محصول را منتشر نکرده است,اما بیان کرده است که سطوح پایین بنزن موجود در نوشیدنی ها خطری برای سلامتی ندارد.با این حال، مطالعات بلندمدت برای ارزیابی رابطه بین مصرف منظم سطوح پایین بنزن و خطر ابتلا به سرطان وجود ندارد.

عوارض بنزوات سدیم

مطالعات اولیه سایر خطرات احتمالی بنزوات سدیم را ارزیابی کرده اند که عبارتند از:

التهاب

مطالعات حیوانی نشان می دهد که بنزوات سدیم می تواند مسیرهای التهابی را در بدن به نسبت مستقیم با مقدار مصرف شده فعال کند. این شامل التهاب است که باعث توسعه سرطان می شود.اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD): مطالعه ای روی دانشجویان کالج ADHD را با مصرف بالاتر بنزوات سدیم در نوشیدنی ها مرتبط دانست. این افزودنی همچنین در برخی مطالعات با ADHD در کودکان مرتبط است

کنترل اشتها

در یک مطالعه لوله آزمایشی روی سلول‌های چربی موش,قرار گرفتن در معرض بنزوات سدیم باعث کاهش ترشح لپتین, یک هورمون سرکوب‌کننده اشتها شد. این کاهش 49-70 درصد بود, به نسبت مستقیم با قرار گرفتن در معرض.

استرس اکسیداتیو

مطالعات لوله آزمایش نشان می دهد که هر چه غلظت بنزوات سدیم بیشتر باشد,رادیکال های آزاد بیشتری ایجاد می شود. رادیکال های آزاد می توانند به سلول های شما آسیب برسانند و خطر بیماری مزمن را افزایش دهند.

آلرژی

درصد کمی از افراد ممکن است پس از مصرف مواد غذایی یا استفاده از محصولات مراقبت شخصی حاوی بنزوات سدیم,واکنش های آلرژیک – مانند خارش و تورم – را تجربه کنند.

قیمت بنزوات سدیم خوراکی

قیمت بنزوات سدیم خوراکی با توجه به قیمت ارزو دلار تعیین میشود از این جهت برای اطلاع از قیمت بنزوات سدیم خوراکی در ساعت اداری با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *