مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنایع غذایی

فروش تیمول

فروش تیمول پودری | بازرگانی رامش نژاد

فروش تیمول پودری و کریستال  در این شرکت با درصد خلوص 99.9 وارد و عرضه میشود. شما عزیزان میتوانید جهت اطلاعات بیشتر قبل از خرید تیمول با ما تماس بگیرید.

فروش تیمول دارویی

فروش تیمول دارویی وارد شده از کشور هند به دو صورت پودری و کریستالی موجود می باشد .

نام به انگلیسی :thymol
شکل ظاهری :پودری و کریستال
درصد خلوص : 99.9 درصد
کشور تولید کننده :هند
قیمت :تماس بگیرید.
بسته بندی :درام 25 کیلوگرمی
محل تحویل : شورآباد تهران

تیمول چیست ؟

فروش تیمول دارویی | بازرگانی رامش نژاد
فروش تیمول دارویی | بازرگانی رامش نژاد

خرید تیمول (همچنین به عنوان 2-ایزوپروپیل-5-متیل فنل، IPMP شناخته می شود), C10H14O, یک مشتق فنل مونوترپنوئید طبیعی از p-Cymene,ایزومر با کارواکرول است که در روغن آویشن یافت می شود و از آویشن آویشن معمولی, آویشن استخراج می شود, و گیاهان مختلف دیگر به عنوان یک ماده کریستالی سفید با بوی معطر مطبوع و خواص ضد عفونی کننده قوی.

 تیمول همچنین طعم متمایز و قوی آویشن گیاهی آشپزی را که از T. vulgaris نیز تولید می شود, ارائه می دهد. تیمول در pH خنثی فقط کمی در آب حل می شود, اما در الکل ها و سایر حلال های آلی بسیار محلول است. همچنین در محلول های آبی قوی قلیایی به دلیل پروتون زدایی فنل محلول است. ثابت تفکیک آن (pKa) 10.59±0.10 است. تیمول حداکثر تابش UV را در طول موج 274 نانومتر جذب می کند. 

تاریخچه فروش پودر تیمول

مصریان باستان از آویشن برای مومیایی کردن استفاده می کردند.یونانیان باستان از آن در حمام های خود استفاده می کردند و آن را به عنوان بخور در معابد خود می سوزاندند و معتقد بودند که منبع شجاعت است. گمان می رفت که گسترش آویشن در سراسر اروپا به خاطر رومیان باشد, زیرا آنها از آن برای تمیز کردن اتاق های خود و “عطر و طعم معطر به پنیر و لیکور” استفاده می کردند.در قرون وسطی اروپا, این گیاه را زیر بالش می گذاشتند تا به خواب کمک کند و کابوس ها را دفع کند.

در این دوره,زنان اغلب به شوالیه ها و جنگجویان هدایایی می دادند که شامل برگ آویشن نیز می شد,زیرا اعتقاد بر این بود که این هدایایی برای حامل شهامت می آورد. آویشن همچنین به عنوان بخور استفاده می شد و در هنگام تشییع جنازه روی تابوت ها قرار می گرفت، زیرا قرار بود عبور از آن به زندگی بعدی را تضمین کند.

مومیایی زنبور عسل Monarda fistulosa و Monarda didyma, گل‌های وحشی آمریکای شمالی,منابع طبیعی تیمول هستند. بومیان آمریکایی Blackfoot اثر ضد عفونی کننده قوی این گیاهان را تشخیص دادند و از ضماد گیاهان برای عفونت های پوستی و زخم های جزئی استفاده کردند. تیسان ساخته شده از آنها نیز برای درمان عفونت های دهان و گلو ناشی از پوسیدگی دندان و التهاب لثه استفاده می شد.

تیمول اولین بار توسط شیمیدان آلمانی کاسپار نویمان در سال 1719 جدا شد. در سال 1853، شیمیدان فرانسوی الکساندر لالمان تیمول را نام برد و فرمول تجربی آن را تعیین کرد.تیمول اولین بار توسط شیمیدان سوئدی اسکار ویدمن در سال 1882 سنتز شد. 

برای اطلاع از قیمت تیمول با ما تماس بگیرید.

پژوهشات تیمول

خرید تیمول | بازرگانی رامش نژاد
خرید تیمول | بازرگانی رامش نژاد

یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داد که تیمول و کارواکرول در کاهش حداقل غلظت بازدارنده چندین آنتی بیوتیک در برابر پاتوژن های مشترک بین انسان و دام و باکتری های فاسد کننده مواد غذایی مانند سالمونلا تیفی موریوم SGI 1 و استرپتوکوکوس پیوژنز ermB بسیار موثر هستند.مطالعات آزمایشگاهی نشان داده اند که تیمول به عنوان یک ضد قارچ در برابر فساد مواد غذایی و ورم پستان گاوی مفید است.تیمول در شرایط آزمایشگاهی اثر ضد باکتریایی را بر روی سویه های آزمایشی E. coli و P. aeruginosa (گرم منفی)، و استافیلوکوکوس اورئوس و B. Cereus (گرم مثبت) نشان می دهد.این فعالیت ضد باکتریایی به دلیل مهار رشد و تولید لاکتات و کاهش جذب گلوکز سلولی ایجاد می شود.

اسانس آویشن در نگهداری مواد غذایی مفید است. خواص ضد باکتریایی تیمول، بخش عمده ای از اسانس آویشن, و همچنین سایر ترکیبات, تا حدی با ویژگی چربی دوست آنها مرتبط است که منجر به تجمع در غشاهای باکتریایی و رویدادهای مرتبط با غشاء، مانند کاهش انرژی می شود.

ماهیت ضد قارچی تیمول در برابر برخی از قارچ‌هایی که برای گیاهان بیماری‌زا هستند، به دلیل توانایی آن در تغییر مورفولوژی هیف و ایجاد توده‌های هیف و در نتیجه کاهش قطر هیف و لیز دیواره هیف است.

کاربرد فروش تیمول

تیمول در طول دهه 1910 درمان انتخابی برای عفونت کرم قلابدار در ایالات متحده بود. مردم خاورمیانه برای کاهش و از بین بردن انگل های داخلی به استفاده از زعتر, خوراکی لذیذی که با مقادیر زیادی آویشن درست می شود,ادامه می دهند. همچنین به عنوان نگهدارنده در هالوتان، بی حس کننده و به عنوان ضد عفونی کننده در دهان شویه استفاده می شود. هنگامی که برای کاهش پلاک و التهاب لثه استفاده می شود، تیمول در ترکیب با کلرهگزیدین موثرتر از زمانی است که به تنهایی استفاده می شود. 

تیمول همچنین یک ماده ضد عفونی کننده فعال در برخی خمیردندان ها مانند اتیمول جانسون و جانسون است. تیمول برای کنترل موفقیت آمیز کنه های واروآ و جلوگیری از تخمیر و رشد کپک در کلنی های زنبور عسل استفاده شده است.تیمول همچنین به عنوان یک آفت کش که به سرعت تجزیه می شود و غیر پایدار است استفاده می شود. تیمول همچنین می تواند به عنوان یک ضد عفونی کننده پزشکی و ضد عفونی کننده عمومی استفاده شود.

قیمت تیمول صنعتی

قیمت تیمول | بازرگانی رامش نژاد
قیمت تیمول | بازرگانی رامش نژاد

قیمت تیمول صنعتی با توجه به نوسانات دلار قابل تغییر می باشد به همین جهت برای اطلاع از قیمت تیمول صنعتی با بالاترین کیفیت با کارشناسان ما در تماس باشید.

فروش پودر تیمول

فروش پودر تیمول با خلوص 99.9 درصد در بازرگانی رامش نژاد با بهترین کیفیت انجام میپذیرد شما مشتریان عزیز میتوانید برای خرید تیمول و آنالیز آن با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *