مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنایع غذایی

فروش پروپیونات کلسیم

واردکننده پروپیونات کلسیم | بازرگانی رامش نژاد

فروش پروپیونات کلسیم به عنوان نگهدارنده در نان و سایر محصولات پخته شده  در بسته بندی های و ممکن است با اسید پروپیونیک و کیلوگرمی توسط این شرکت با بهترین برند وارد میشود. جهت خرید پروپیونات کلسیم در ساعت اداری با ما تماس بگیرید. کلسیم پروپیونات با جلوگیری از رشد کپک و باکتری که در غیر این صورت باعث خراب شدن آنها می شود، به تازه نگه داشتن محصولات پخته شده کمک می کند. پروپیونات کلسیم به طور طبیعی در کره و برخی از انواع پنیر نیز وجود دارد.گاهی اوقات مصرف کنندگان در مورد ایمنی پروپیونات کلسیم سؤالاتی دارند. بسیاری از مردم نگران ایده نگهدارنده هایی هستند که به عنوان مواد تشکیل دهنده در غذاهایی که می خوریم استفاده می شود. اما به این فکر کنید: آیا می خواهید نان آلوده به باکتری یا کپک بخورید؟ احتمالا نه. نگهدارنده هایی مانند پروپیونات کلسیم برای ایمن نگه داشتن برخی از غذاهای سالم مهم هستند.

فروش پروپیونات کلسیم در اصفهان

نام به انگلیسی : Calcium propionate
فرمول شیمایی : C6H10CaO4
شکل ظاهری : پودر سفید
درصد خلوص :98%
بسته بندی : 25 کیلوگرمی
گرید : صنایع غذایی
برند :دالیان – فودکم – نیاست
محل تحویل :شورآباد تهران
قیمت : تماس بگیرید.

برای خرید پروپیونات کلسیم با خلوص 98 درصد با برند دالیان , فودکم و نیاست و جهت آنالیز این محصول با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

فروش پروپیونات کلسیم | بازرگانی رامش نژاد
فروش پروپیونات کلسیم | بازرگانی رامش نژاد

آنالیز پروپیونات کلسیم

کلسیم پروپیونات برای سمیت بالقوه و هرگونه احتمالی که ممکن است باعث سرطان شود مورد مطالعه قرار گرفته است. در بیشتر موارد، یافته های آزمایشگاهی منفی بود.این تحقیقات کافی بود تا کمیته منتخب سازمان غذا و داروی ایالات متحده در مورد مواد به طور کلی به عنوان ایمن (GRAS) در سال 1979 به این نتیجه برسد:

هیچ مدرکی در اطلاعات موجود در مورد اسید پروپیونیک, پروپیونات کلسیم و پروپیونات سدیم وجود ندارد که نشان دهد یا دلایل منطقی را برای مشکوک بودن به خطر برای عموم نشان دهد، زمانی که از آنها در سطوح فعلی استفاده می شود یا ممکن است به طور منطقی در آینده.

با خوردن کلسیم پروپیونات چه اتفاقی می افتد؟

بدن شما پروپیونات کلسیم را ذخیره نمی کند, بنابراین در هیچ یک از سلول های شما تجمع نمی یابد. هنگامی که دستگاه گوارش شما مشغول تجزیه تمام غذاهایی است که می خورید,کلسیم را از اسید پروپیونیک نیز جدا می کند که به راحتی جذب و متابولیزه می شود، درست مانند هر اسید چرب دیگری. 5 سپس بدن شما آن را از بین می برد.

مقدار مصرف پروپیونات کلسیم

بدن شما پروپیونات کلسیم را ذخیره نمی کند، بنابراین در هیچ یک از سلول های شما تجمع نمی یابد. هنگامی که دستگاه گوارش شما مشغول تجزیه تمام غذاهایی است که می خورید,کلسیم را از اسید پروپیونیک نیز جدا می کند که به راحتی جذب و متابولیزه می شود,درست مانند هر اسید چرب دیگری. سپس بدن شما آن را از بین می برد.ادعاهای حکایتی وجود دارد مبنی بر اینکه برخی از افراد به پروپیونات کلسیم حساس هستند و ممکن است از سردردهای میگرنی ناشی از قرار گرفتن در معرض غذاهای حاوی این نگهدارنده رنج ببرند. اما تحقیقات علمی کافی وجود ندارد که این ادعا را تأیید کند. البته این بدان معنا نیست که پروپیونات کلسیم باعث سردرد در برخی افراد نمی شود.

اگر فکر می کنید ممکن است مشکلی با کلسیم پروپیونات داشته باشید، بهتر است با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا مشخص کنید چه چیزی باعث مشکل سلامتی شما می شود و با شما در مورد خوردن (یا اجتناب از) غذاهای حاوی پروپیونات کلسیم صحبت می کنند.

خرید پروپیونات کلسیم در صنایع غذایی

خرید پروپیونات کلسیم | بازرگانی رامش نژاد
خرید پروپیونات کلسیم | بازرگانی رامش نژاد

پروپیونات کلسیم یک نمک آلی طبیعی است که از واکنش بین هیدروکسید کلسیم و اسید پروپیونیک تشکیل می شود.

خرید پروپیونات کلسیم  به عنوان یک افزودنی غذایی – معروف به E282 – برای کمک به حفظ محصولات غذایی مختلف از جمله:

 • محصولات پخته شده: نان، شیرینی,کلوچه و غیره.
 • محصولات لبنی: پنیر، شیرخشک, آب پنیر, ماست و غیره.
 • نوشیدنی ها: نوشابه، نوشیدنی های میوه ای و غیره.
 • نوشیدنی های الکلی: آبجو,نوشیدنی های مالت, شراب, سیب و غیره.
 • گوشت های فرآوری شده: هات داگ, ژامبون, گوشت ناهار و غیره می باشد.

پروپیونات کلسیم با تداخل در رشد و تولید مثل کپک ها و سایر میکروارگانیسم ها عمر مفید کالاهای مختلف را افزایش می دهد رشد کپک و باکتری موضوعی پرهزینه در صنعت نانوایی است, زیرا پخت شرایطی را فراهم می کند که برای رشد کپک ایده آل است.

فروش پروپیونات کلسیم و میزان ایمنی آن

کلسیم پروپیونات قبل از اینکه به عنوان “به طور کلی به عنوان ایمن شناخته شود” طبقه بندی شود توسط FDA به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفت.علاوه بر این، WHO و FAO میزان مصرف روزانه قابل قبولی را تعیین نکرده اند، به این معنی که خطر بسیار کم در نظر گرفته می شود .

یک مطالعه حیوانی نشان داد که تغذیه موش‌ها با 1 تا 3 گرم کلسیم پروپیونات روزانه طی 4 تا 5 هفته هیچ تاثیری بر رشد نداشت به طور مشابه, یک مطالعه 1 ساله روی موش‌ها نشان داد که مصرف رژیم غذایی حاوی 4٪ پروپیونات کلسیم – درصدی بالاتر از مصرف روزانه مردم – هیچ اثر سمی ندارد.اکثر مطالعات آزمایشگاهی در مورد پروپیونات کلسیم و سمیت آنها منفی بود, به جز چند مورد که از مقادیر فوق العاده بالایی استفاده کردند.به عنوان مثال, در یکی از این مطالعات، محققان مقادیر زیادی پروپیونات کلسیم را به کیسه های زرده جنین مرغ تزریق کردند که منجر به بروز ناهنجاری هایی شد.

همچنین شایان ذکر است که بدن شما کلسیم پروپیونات را ذخیره نمی کند,به این معنی که در سلول های شما انباشته نمی شود. در عوض، این ماده توسط دستگاه گوارش شما تجزیه می شود و به راحتی جذب, متابولیزه و دفع می شود. برای اطلاع از قیمت پروپیونات کلسیم در ساعت اداری با ما تماس بگیرید.

معایب پروپیونات کلسیم

به طور کلی، کلسیم پروپیونات بی خطر است و عوارض جانبی کمی دارد.در شرایط نادر, ممکن است عوارض جانبی مانند سردرد و میگرن ایجاد کند.یک مطالعه انسانی مصرف پروپیونات را با افزایش تولید انسولین و گلوکاگون,هورمونی که ترشح گلوکز (قند) را تحریک می‌کند، مرتبط دانست. این می تواند منجر به مقاومت به انسولین شود, وضعیتی که در آن بدن شما نمی تواند به درستی از انسولین استفاده کند، که ممکن است منجر به دیابت نوع 2 شود.

علاوه بر این، مطالعه ای روی 27 کودک نشان داد که برخی از آنها پس از مصرف روزانه نان حاوی کلسیم پروپیونات، تحریک پذیری, بی قراری، کم توجهی و مشکلات خواب را تجربه کردند.با این حال,قبل از اینکه مشخص شود کلسیم پروپیونات باعث این اثرات می شود, مطالعات انسانی بیشتری در این زمینه ها مورد نیاز است.گفته می شود، افزودنی نباید برای اکثر افراد مشکل ایجاد کند.اگر در مورد پروپیونات کلسیم نگرانی دارید یا فکر می کنید که ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی برای شما شود، بهتر است با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید.

کاربردهای پروپیونات کلسیم

قیمت پروپیونات کلسیم | بازرگانی رامش نژاد
قیمت پروپیونات کلسیم | بازرگانی رامش نژاد

به عنوان یک افزودنی غذایی، در Codex Alimentarius با شماره E 282 ذکر شده است. پروپیونات کلسیم به عنوان یک نگهدارنده در طیف گسترده ای از محصولات از جمله: نان, سایر محصولات پخته شده, گوشت فرآوری شده,آب پنیر و سایر محصولات لبنی استفاده می شود. در کشاورزی از جمله برای جلوگیری از تب شیر در گاوها و به عنوان مکمل خوراک استفاده می شود. پروپیونات ها مانند بنزوات ها از تولید انرژی مورد نیاز میکروب ها جلوگیری می کنند. با این حال,برخلاف بنزوات ها، پروپیونات ها به محیط اسیدی نیاز ندارند.

پروپیونات کلسیم در محصولات نانوایی به عنوان یک مهارکننده کپک استفاده می شود، معمولاً 0.1-0.4٪ (اگرچه خوراک دام ممکن است تا 1٪ باشد). آلودگی کپک یک مشکل جدی در میان نانوایان در نظر گرفته می‌شود و شرایطی که معمولاً در پخت وجود دارد,شرایط تقریباً بهینه‌ای را برای رشد کپک فراهم می‌کند.قیمت پروپیونات کلسیم با توجه به نوسانات ارز متغیر می باشد. از این رو تهیه آن بصورت عمده باصرفه تر است شما مشتریان عزیز می توانید برای خرید پروپیونات کلسیم باکیفیت با ما تماس بگیرید.

چند دهه پیش، Bacillus mesentericus (طناب), یک مشکل جدی بود،اما اقدامات بهداشتی بهبود یافته امروزی در نانوایی, همراه با گردش سریع محصول نهایی، عملاً این شکل از فساد را از بین برده است.  پروپیونات کلسیم و پروپیونات سدیم در برابر طناب و کپک B. mesentericus موثر هستند.

متابولیسم پروپیونات با تبدیل آن به پروپیونیل کوآنزیم A (پروپیونیل-CoA)، اولین مرحله معمول در متابولیسم اسیدهای کربوکسیلیک آغاز می شود. از آنجایی که اسید پروپانوئیک دارای سه کربن است، پروپیونیل کوآ نمی تواند مستقیماً وارد چرخه اکسیداسیون بتا یا اسید سیتریک شود. در بیشتر مهره داران,پروپیونیل-CoA به D-methylmalonyl-CoA کربوکسیله می شود که به L-methylmalonyl-CoA ایزومر می شود. یک آنزیم وابسته به ویتامین B12, بازآرایی L-methylmalonyl-CoA به succinyl-CoA را کاتالیز می کند، که یک واسطه از چرخه اسید سیتریک است و می تواند به راحتی در آنجا گنجانده شود.

در یک کارآزمایی متقاطع دوسوکور کنترل شده با دارونما، کودکان از طریق نان روزانه با پروپیونات کلسیم یا دارونما به چالش کشیده شدند. اگرچه در دو معیار تفاوت معنی‌داری وجود نداشت, اما تفاوت آماری معنی‌داری در نسبت کودکانی که رفتارشان با چالش «بدتر» شد (52 درصد) در مقایسه با نسبتی که رفتارشان با چالش «بهبود» (19 درصد) یافت شد.  هنگامی که اسید پروپانوئیک مستقیماً به مغز جوندگان تزریق شد، تغییرات رفتاری برگشت پذیر (مانند بیش فعالی, دیستونی, اختلالات اجتماعی، پشتکار) و تغییرات مغزی (مانند التهاب عصبی ذاتی، کاهش گلوتاتیون) ایجاد کرد که تا حدی شبیه به اوتیسم انسان است.پروپیونات کلسیم را می توان به عنوان قارچ کش روی میوه ها استفاده کرد.

در مطالعه ای در سال 1973 که توسط EPA گزارش شد,دریافت 180 پی پی ام کلسیم پروپیونات از طریق آب برای آفتاب ماهی آبشش کمی سمی است.در یک مطالعه ترجمه‌ای که اخیراً به خوبی طراحی شده بود,افراد انسانی که 500 میلی‌گرم پروپیونات کلسیم دو بار در روز تغذیه می‌کردند, کاهش متوسطی در LDL و کلسترول تام نشان دادند, بدون تغییر در HDL. این مطالعه که تنها هشت هفته طول می کشد، به مطالعات بیشتری در زمینه تأیید و مدت زمان طولانی تر نیاز دارد تا ارزش بالینی این ماده شیمیایی را نشان دهد. این مطالعه مدار تنظیمی جدیدی را شناسایی کرد که متابولیت میکروبیوتای روده پروپیونیک اسید (PA)، یک اسید چرب با زنجیره کوتاه، را با سیستم ایمنی روده برای کنترل هموستاز کلسترول روده مرتبط می‌کند.

قیمت پروپیونات کلسیم

شما مشتریان عزیز میتوانید برای خرید و اطلاع از قیمت پروپیونات کلسیم در ساعت اداری با کارشناسان ما تماس بگیرید. لازم به ذکر است قیمت پروپیونات کلسیم با توجه به نوسانات بازار متغیر می باشد اما دراین شرکت قیمت این محصول در بهترین قیمت بازار وارد و عرضه میشود . جهت خرید و آنالیز با ما تماس بگیرید.

2 دیدگاه در “فروش پروپیونات کلسیم

 1. محمد عظیمی گفت:

  سلام
  پودر پروپیونات کلسیم در صنایع غذایی چطوری استفاده میشه ؟

  1. admin گفت:

   با سلام
   پروپیونات کلسیم یک افزودنی غذایی است که معمولا در صنایع غذایی به عنوان نگهدارنده استفاده می شود. نمکی است که از کربنات کلسیم و اسید پروپیونیک به دست می آید. پروپیونات کلسیم برای جلوگیری از رشد کپک و باکتری در نان و سایر محصولات پخته شده و همچنین در سایر محصولات غذایی مانند گوشت های فرآوری شده و پنیر استفاده می شود. به دلیل توانایی آن در عدم تأثیر بر طعم غذا و همچنین به دلیل مؤثر بودن در دوزهای پایین تر نسبت به سایر نگهدارنده ها، نسبت به سایر نگهدارنده های شیمیایی ارجحیت دارد. کلسیم پروپیونات به طور کلی به عنوان ایمن (GRAS) توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) شناخته شده است. برای خرید پروپیونات کلسیم بصورت عمده و جزئی در بهترین کیفیت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *