مواد اولیه دارویی و پزشکی, مواد اولیه شیمیایی

خرید پارا آمینو بنزوئیک اسید

قیمت پارا آمینو بنزوئیک اسید | بازرگانی رامش نژاد

خرید پارا آمینو بنزوئیک اسید  با نام تجاری پابا وارد شده از کشور های آلمان و هند در گرید های دارویی از بازرگانی رامش نژاد , جهت خرید واطلاع از قیمت پارا آمینو بنزوئیک اسید با کارشناسان ما تماس بگیرید.پارا آمینو بنزوئیک اسید (PABA) یک ماده شیمیایی است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد. همچنین در چندین غذا از جمله غلات، تخم مرغ، شیر و گوشت یافت می شود.

فروش پارا آمینو بنزوئیک اسید

فروش پارا آمینو بنزوئیک اسید در درام های 25 کیلوگرمی وارد , آماده و عرضه میشود.

نام به انگلیسی : PABA
کشور تولید کننده :چین و هند
درصد خلوص :99.9 درصد
بسته بندی :درام های 25 کیلویی
قیمت : تماس بگیرید.
محل تحویل :شورآباد تهران

برای خرید پارا آمینو بنزوئیک اسید با شماره زیر تماس بگیرید.

خرید پارا آمینو بنزوئیک اسید | بازرگانی رامش نژاد

پارا آمینو بنزوئیک اسید چیست

آمینو بنزوئیک اسید یک اسید آلی با خاصیت جذب UV و خواص ضد فیبروتیک است. هنگامی که آمینو بنزوئیک اسید (پارامینوبنزوئیک اسید یا PABA) در معرض نور قرار می گیرد، نور UV را جذب می کند و انرژی اضافی را از طریق یک واکنش فتوشیمیایی ساطع می کند که ممکن است به DNA آسیب برساند. از آنجایی که نقص های DNA به سرطان پوست کمک می کند, اسید آمینوبنزوئیک دیگر به طور گسترده در فرمولاسیون ضد آفتاب استفاده نمی شود. آمینو بنزوئیک اسید همچنین ممکن است جذب اکسیژن را در سطح بافت افزایش دهد و ممکن است فعالیت مونوآمین اکسیداز (MAO) را برای ترویج تخریب سروتونین، که در بیش از حد ممکن است منجر به تغییرات فیبروتیک شود، افزایش دهد.

تولید پارا آمینو بنزوئیک اسید

در صنعت، PABA عمدتاً از دو مسیر تهیه می شود:

  • کاهش 4-نیتروبنزوئیک اسید
  • تجزیه هافمن مونوآمید مشتق شده از اسید ترفتالیک.

منابع غذایی PABA عبارتند از جگر، مخمر آبجو (و آبجو بدون فیلتر),ملاس، قارچ و غلات کامل.

  • زیست شناسی
  • بیوشیمی
  • مسیر سنتز تتراهیدروفولاتPABA 

یک واسطه در سنتز فولات توسط باکتری ها,گیاهان و قارچ ها است.بسیاری از باکتری‌ها، از جمله باکتری‌هایی که در دستگاه روده انسان یافت می‌شوند مانند E. coli، PABA را از کوریسمات با اثر ترکیبی آنزیم‌های 4-amino-4-deoxychorismate synthase و 4-amino-4-deoxychorismate lyase تولید می‌کنند.گیاهان PABA را در کلروپلاست خود تولید می کنند و آن را به عنوان یک استر گلوکز (pABA-Glc) در بافت های خود ذخیره می کنند. 

انسان فاقد آنزیم برای تبدیل PABA به فولات است و بنابراین به فولات از منابع غذایی مانند سبزیجات برگ سبز نیاز دارد. در انسان، PABA غیرضروری در نظر گرفته می شود و اگرچه از نظر تاریخی به عنوان “ویتامین Bx” نامیده می شود، دیگر به عنوان یک ویتامین شناخته نمی شود. زیرا میکروبیوم معمولی روده انسان به تنهایی PABA را تولید می کند.

داروهای سولفونامید از نظر ساختاری شبیه PABA هستند و فعالیت ضد باکتریایی آنها به دلیل توانایی آنها در تداخل در تبدیل PABA به فولات توسط آنزیم دی هیدروپتروات سنتتاز است. بنابراین, رشد باکتری ها از طریق کمبود فولات محدود می شود.

کاربرد فروش پارا آمینو بنزوئیک اسید در پزشکی

نمک پتاسیم به عنوان دارویی در برابر اختلالات فیبروتیک پوستی مانند بیماری پیرونی با نام تجاری پوتابا استفاده می شود PABA همچنین گاهی اوقات به شکل قرص توسط مبتلایان به سندرم روده تحریک پذیر برای درمان علائم گوارشی مرتبط با آن و در مطالعات اپیدمیولوژیک تغذیه برای ارزیابی کامل بودن جمع آوری ادرار 24 ساعته برای تعیین سطح سدیم, پتاسیم یا نیتروژن ادرار استفاده می شود.PABA در بخش بیوپزشکی کاربرد دارد. مشتقات آن به عنوان یک جزء ساختاری در 1.5٪ از پایگاه داده 12111 داروی تجاری یافت می شود.از دیگر کاربردهای آن می توان به تبدیل آن به رنگ های مخصوص آزو و عوامل اتصال عرضی اشاره کرد. PABA همچنین به عنوان یک آفت کش زیست تخریب پذیر استفاده می شود، اگرچه استفاده از آن در حال حاضر به دلیل تکامل گونه های جدید آفت کش های زیستی محدود شده است.

کاربرد فروش پارا آمینو بنزوئیک اسید درصنایع غذایی

علیرغم عدم وجود هر گونه سندرم شناخته شده کمبود PABA در انسان، به استثنای کسانی که فاقد باکتری های کولون تولید کننده PABA هستند، بسیاری از ادعاهای سودمندی توسط تامین کنندگان تجاری PABA به عنوان یک مکمل غذایی مطرح می شود. این مزایا برای خستگی, تحریک پذیری, افسردگی, اگزمای گریان (اگزما مرطوب), اسکلرودرمی (سخت شدن زودرس پوست),از دست دادن رنگدانه های تکه تکه در پوست (ویتیلیگو)، و موهای خاکستری زودرس ادعا شده است.

فروش پارا آمینو بنزوئیک اسید برای مصارف صنعتی

فروش پارا آمینو بنزوئیک اسید | بازرگانی رامش نژاد

PABA عمدتاً در بخش بیوپزشکی کاربرد دارد. از دیگر کاربردهای آن می توان به تبدیل آن به رنگ های مخصوص آزو و عوامل اتصال عرضی اشاره کرد. PABA همچنین به عنوان یک آفت کش زیست تخریب پذیر استفاده می شود, اگرچه استفاده از آن در حال حاضر به دلیل تکامل انواع جدید آفت کش های زیستی محدود شده است.

در گذشته، PABA به طور گسترده در ضد آفتاب ها به عنوان فیلتر UV استفاده می شد. این یک جاذب UVB است, به این معنی که می تواند طول موج های بین 290 تا 320 نانومتر را جذب کند. در حالی که هنوز اجازه می دهد تا طول موج های UVA بین 320-400 نانومتر از آن عبور کند و رنگ برنزه ایجاد کند.ثبت اختراع در سال 1943, PABA یکی از اولین مواد فعالی بود که در ضد آفتاب استفاده شد.

 اولین مطالعات in vivo روی موش ها نشان داد که PABA آسیب اشعه ماوراء بنفش را کاهش می دهد. علاوه بر این, نشان داده شد که در برابر تومورهای پوستی در جوندگان محافظت می کند.مطالعات حیوانی و آزمایشگاهی در اوایل دهه 1980 نشان داد که PABA ممکن است خطر آسیب سلولی UV را افزایش دهد. بر اساس این مطالعات و همچنین مشکلات مربوط به آلرژی و تغییر رنگ لباس، PABA به عنوان یک ضد آفتاب از بین رفت. با این حال، مشتقات PABA نامحلول در آب مانند padimate O در حال حاضر در برخی از محصولات آرایشی از جمله ریمل، کانسیلر و رژ لب های مات استفاده می شود.

از سال 2008, پیشرفت ضد آفتاب های جدید بر توسعه طیف گسترده ای از مواد فعال متمرکز شده است که محافظت ثابتی را در تمام طول موج ها از جمله UVA ارائه می دهد. محققان در حال بررسی نانوساختارهای هیبریدی PABA-TiO2 هستند که از روش سنتز آبی در محل با PABA و TiO2 حاصل می شود.

قیمت پارا آمینو بنزوئیک اسید

قیمت پارا آمینو بنزوئیک اسید با توجه به نوسانات ارزو دلار کاهش و افزایش پیدا میکند جهت اطلاع از قیمت پارا آمینو بنزوئیک اسید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *