فروش نیترات آمونیوم صنعتی و کشاورزی  در این شرکت در بسته های 50 کیلوگرمی , جهت خرید و اطلاع از قیمت نیترات آمونیوم صنعتی بصورت عمده و جزئی با کارشناسان ما در ساعت اداری تماس حاصل فرمایید.

نیترات آمونیوم یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی NH4NO3 است. این یک نمک کریستالی سفید است که از یون های آمونیوم و نیترات تشکیل شده است. این ماده در آب بسیار محلول است و به عنوان یک جامد رطوبت سنجی است، اگرچه هیدرات تشکیل نمی دهد. 

شما مشتریان عزیز میتوانید قبل از خرید نیترات آمونیوم صنعتی جهت آنالیز این محصول با مشاوران ما تماس بگیرید.

نام به انگلیسی :ammonium nitrate
شکل ظاهری :زرد کم رنگ
بسته بندی :25 کیلوگرمی
فرمول شیمیاییNH4NO2
چگالی :1.69 g/cm3
محل تحویل :شورآباد تهران
قیمت :تماس بگیرید.
فروش نیترات آمونیوم | بازرگانی رامش نژاد
فروش نیترات آمونیوم | بازرگانی رامش نژاد

روش تولید نیترات آمونیوم

نیترات آمونیوم به عنوان ماده معدنی طبیعی gwihabaite (که قبلاً به عنوان نیترامیت شناخته می شد) یافت می شود – آنالوگ آمونیوم نمک (نام معدنی: نیتر) – در خشک ترین مناطق صحرای آتاکاما در شیلی، اغلب به عنوان یک پوسته روی زمین یا در ارتباط با سایر کانی های نیترات، یدات و هالید. نیترات آمونیوم در آنجا استخراج می‌شد تا زمانی که فرآیند هابر-بوش سنتز نیترات‌ها را از نیتروژن اتمسفر ممکن کرد، بنابراین استخراج نیترات منسوخ شد. برای اطلاع از قیمت نیترات آمونیوم صنعتی با ما تماس بگیرید.

این کود عمدتاً در کشاورزی به عنوان کود با نیتروژن بالا استفاده می شود. تولید جهانی در سال 2017 21.6 میلیون تن برآورد شد.کاربرد عمده دیگر آن به عنوان جزئی از مخلوط های منفجره مورد استفاده در معادن، استخراج معادن و ساخت و سازهای عمرانی است. این ماده اصلی تشکیل دهنده ANFO است, یک ماده منفجره صنعتی محبوب که 80 درصد مواد منفجره مورد استفاده در آمریکای شمالی را تشکیل می دهد. فرمولاسیون های مشابهی در مواد منفجره دست ساز استفاده شده است.بسیاری از کشورها به دلیل نگرانی در مورد پتانسیل سوء استفاده از آن، استفاده از آن در برنامه های مصرف کننده را به تدریج کنار می گذارند.انفجارهای تصادفی نیترات آمونیوم از اوایل قرن بیستم تاکنون هزاران نفر را کشته است.

فرآیند تولید نیترات آمونیوم

تولید صنعتی نیترات آمونیوم شامل واکنش اسید-باز آمونیاک با اسید نیتریک است: 

HNO3 + NH3 → NH4NO3

آمونیاک مورد نیاز برای این فرآیند توسط فرآیند هابر از نیتروژن و هیدروژن به دست می آید. آمونیاک تولید شده توسط فرآیند هابر می تواند توسط فرآیند Ostwald به اسید نیتریک اکسید شود. آمونیاک به شکل بی آب آن (گاز) استفاده می شود و اسید نیتریک غلیظ است. این واکنش به دلیل ماهیت بسیار گرمازا آن خشن است. پس از تشکیل محلول، معمولاً در غلظت 83 درصد, آب اضافی تبخیر می‌شود تا محتوای نیترات آمونیوم (AN) با غلظت 95 تا 99.9 درصد (مذاب AN)، بسته به درجه، باقی بماند. سپس مذاب AN در یک برج اسپری به صورت “پریل” یا دانه های کوچک یا با پاشیدن و چرخاندن در یک درام چرخان به دانه هایی تبدیل می شود. دانه ها یا دانه ها را می توان بیشتر خشک کرد، خنک کرد و سپس برای جلوگیری از کیک شدن پوشش داد. این دانه ها یا گرانول ها محصولات معمولی AN در تجارت هستند.

روش دیگر تولید، نوعی از فرآیند نیتروفسفات است:

Ca(NO3)2 + 2 NH3 + CO2 + H2O → 2 NH4NO3 + CaCO3

محصولات، کربنات کلسیم و نیترات آمونیوم,ممکن است به طور جداگانه خالص شوند یا به صورت ترکیبی به عنوان نیترات کلسیم آمونیوم فروخته شوند.

نیترات آمونیوم همچنین می تواند از طریق واکنش های متاتز ساخته شود:

 • (NH4)2SO4 + Ba(NO3)2 → 2 NH4NO3 + BaSO4
 • NH4Cl + AgNO3 → NH4NO3 + AgCl

نیترات آمونیوم چه کاربردی دارد

قیمت نیترات آمونیوم صنعتی | بازرگانی رامش نژاد
قیمت نیترات آمونیوم صنعتی | بازرگانی رامش نژاد

فروش کود نیترات آمونیوم 

نیترات آمونیوم یک کود مهم با امتیاز NPK 34-0-0 (34 درصد نیتروژن) است.غلظت کمتری نسبت به اوره (46-0-0) دارد که به نیترات آمونیوم یک ضرر ناچیز در حمل و نقل می دهد. مزیت نیترات آمونیوم نسبت به اوره این است که پایدارتر است و نیتروژن را به سرعت در جو از دست نمی دهد. برای اطلاع از قیمت نیترات آمونیوم کشاورزی تماس بگیرید.

فروش نیترات آمونیوم مواد منفجره 

نیترات آمونیوم وقتی با مواد منفجره مانند TNT یا با سوخت هایی مانند پودر آلومینیوم یا نفت کوره ترکیب می شود, به راحتی مخلوط های انفجاری با خواص متفاوت را تشکیل می دهد. برای اطلاع از قیمت نیترات آمونیوم صنعتی با ما تماس بگیرید. نمونه هایی از مواد منفجره حاوی نیترات آمونیوم عبارتند از:

آسترولیت (نیترات آمونیوم و سوخت موشک هیدرازین)

 • آماتول (نیترات آمونیوم و TNT)
 • آمونال (نیترات آمونیوم و پودر آلومینیوم)
 • آماتکس (نیترات آمونیوم، TNT و RDX)
 • ANFO (نیترات آمونیوم و نفت کوره)
 • DBX (نیترات آمونیوم، RDX، TNT و پودر آلومینیوم)
 • Tovex (نیترات آمونیوم و نیترات متیل آمونیوم)
 • مینول (منفجره) (نیترات آمونیوم، TNT و پودر آلومینیوم)
 • گوما-2 (نیترات آمونیوم، نیتروگلیکول، نیتروسلولز، دی بوتیل فتالات و سوخت)
 • مخلوط با نفت کوره

ANFO

ANFO مخلوطی از 94٪ نیترات آمونیوم (“AN”) و 6٪ نفت کوره (“FO”) است که به طور گسترده به عنوان یک ماده منفجره صنعتی فله استفاده می شود. ساخت و سازهای عمرانی در کاربردهای بی نیازی که در آن مزایای هزینه کم, ایمنی نسبی و سهولت استفاده ANFO بیشتر از مزایای ارائه شده توسط مواد منفجره صنعتی معمولی مانند مقاومت در برابر آب, تعادل اکسیژن، سرعت انفجار بالا و عملکرد در قطرهای کوچک است.

تاریخچه نیترات پتاسیم

مواد منفجره مبتنی بر نیترات آمونیوم در بمب‌گذاری استرلینگ هال در مدیسون، ویسکانسین، 1970,بمب‌گذاری اوکلاهما سیتی در سال 1995, بمب‌گذاری سال 2011 دهلی، بمب‌گذاری سال 2011 در اسلو، و انفجار 2013 حیدرآباد استفاده شد.

در نوامبر 2009، دولت استان مرزی شمال غرب پاکستان (NWFP) پاکستان، کودهای سولفات آمونیوم، نیترات آمونیوم و نیترات آمونیوم کلسیم را در بخش مالاکند سابق – شامل دیر بالا, دیر پایین، سوات، چیترال، ممنوع کرد. و ولسوالی‌های ملاکند NWFP – پس از گزارش‌هایی مبنی بر استفاده از این مواد شیمیایی توسط ستیزه‌جویان برای ساختن مواد منفجره. با توجه به این ممنوعیت ها، “کلرات پتاسیم – ماده ای که باعث آتش گرفتن کبریت های ایمنی می شود – به عنوان ماده منفجره انتخابی برای شورشیان از کود پیشی گرفته است.”

نیترات آمونیوم در برخی از بسته های سرد فوری استفاده می شود, زیرا انحلال آن در آب بسیار گرماگیر است. در سال 2021,دانشگاه علم و صنعت ملک عبدالله در عربستان سعودی آزمایش هایی را برای مطالعه پتانسیل انحلال نیترات آمونیوم در آب برای سیستم های خنک کننده خارج از شبکه و به عنوان مبرد انجام داد. آنها پیشنهاد کردند که آب را می توان با استفاده از انرژی خورشیدی تقطیر و دوباره استفاده کرد تا از هدر رفتن آب در محیط های سخت جلوگیری شود

زمانی در ترکیب با “سوخت‌های” مستقل انفجاری مانند گوانیدین نیترات،به عنوان جایگزین ارزان‌تر (اما کمتر پایدار) برای 5-آمینو تترازول در بادکننده‌های کیسه‌های هوای ساخت شرکت تاکاتا، که فراخوان شده بودند، استفاده می‌شد. . به عنوان ناامن پس از کشتن 14 نفر.

نحوه ذخیره سازی نیترات آمونیوم 

شما مشتریان عزیز میتوانید بعد از خرید نیترات آمونیوم صنعتی دستورالعمل های ایمنی متعددی برای نگهداری و جابجایی نیترات آمونیوم موجود است. داده‌های ایمنی و سلامت در برگه‌های اطلاعات ایمنی موجود از تامین‌کنندگان و دولت‌های مختلف نشان داده می‌شود.

نیترات آمونیوم خالص نمی سوزد، اما به عنوان یک اکسید کننده قوی,احتراق مواد آلی (و برخی غیر آلی) را پشتیبانی و تسریع می کند. نباید در نزدیکی مواد قابل احتراق نگهداری شود.

در حالی که نیترات آمونیوم در شرایط مختلف در دما و فشار محیط پایدار است، ممکن است از یک بار شروع قوی منفجر شود. نباید در نزدیکی مواد منفجره قوی یا مواد انفجاری نگهداری شود.

نیترات آمونیوم مذاب به شوک و انفجار بسیار حساس است,به ویژه اگر با مواد ناسازگار مانند مواد قابل احتراق، مایعات قابل اشتعال، اسیدها، کلرات ها, کلریدها, گوگرد, فلزات, زغال چوب و خاک اره آلوده شود.

تماس با مواد خاصی مانند کلرات ها, اسیدهای معدنی و سولفیدهای فلزی می تواند منجر به تجزیه شدید یا حتی شدید شود که می تواند مواد قابل احتراق مجاور را مشتعل کند یا منفجر شود.

نیترات مومونیم پس از ذوب شروع به تجزیه می کند و NOx، HNO3، NH آزاد می کند.

3 و H2O. نباید در فضای محدود گرم شود.گرما و فشار حاصل از تجزیه حساسیت به انفجار را افزایش می دهد و سرعت تجزیه را افزایش می دهد. انفجار ممکن است در 80 اتمسفر رخ دهد. آلودگی می تواند این میزان را به 20 اتمسفر کاهش دهد.

نیترات آمونیوم دارای رطوبت نسبی بحرانی 59.4 درصد در 30 درجه سانتیگراد است. در رطوبت بالاتر رطوبت را از جو جذب می کند. بنابراین، نگهداری نیترات آمونیوم در یک ظرف محکم در بسته مهم است. در غیر این صورت، می تواند به یک توده بزرگ و جامد تبدیل شود. نیترات آمونیوم می تواند رطوبت کافی برای مایع شدن را جذب کند. مخلوط کردن نیترات آمونیوم با برخی کودهای دیگر می تواند رطوبت نسبی بحرانی را کاهش دهد.

پتانسیل استفاده از این ماده به عنوان ماده منفجره, اقدامات نظارتی را برانگیخته است. به عنوان مثال, در استرالیا, مقررات کالاهای خطرناک در آگوست 2005 به اجرا درآمد تا صدور مجوز در برخورد با چنین موادی را اعمال کند.مجوزها فقط به متقاضیان (صنعت) با تدابیر امنیتی مناسب برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده اعطا می شود.استفاده‌های اضافی مانند اهداف آموزشی و تحقیقاتی نیز ممکن است در نظر گرفته شود, اما استفاده فردی نخواهد بود. کارمندان افرادی که مجوز برخورد با این ماده را دارند همچنان باید توسط پرسنل مجاز نظارت شوند و قبل از اعطای مجوز باید یک بررسی امنیتی و پلیس ملی را پشت سر بگذارند.

نکات ایمنی پتاسیم نیترات

خرید نیترات آمونیوم | بازرگانی رامش نژاد
خرید نیترات آمونیوم | بازرگانی رامش نژاد

نیترات آمونیوم برای سلامتی خطرناک نیست و معمولاً در محصولات کود استفاده می شود.

نیترات آمونیوم دارای LD50 2217 میلی گرم بر کیلوگرم است,که برای مقایسه حدود دو سوم نمک خوراکی است.

نیترات آمونیوم به صورت غیر قابل انفجار به گازهای اکسید نیتروژن و بخار آب تجزیه می شود. با این حال، می توان آن را وادار کرد که به صورت انفجاری با انفجار تجزیه شود.ذخایر بزرگ مواد به دلیل اکسیداسیون پشتیبان آنها می تواند خطر آتش سوزی بزرگی باشد, وضعیتی که به راحتی می تواند به انفجار تبدیل شود. انفجارها غیر معمول نیستند: حوادث نسبتاً جزئی در بیشتر سال ها رخ می دهد و چندین انفجار بزرگ و ویرانگر نیز رخ داده است. به عنوان مثال می توان به انفجار Oppau در سال 1921 (یکی از بزرگترین انفجارهای غیرهسته ای مصنوعی), فاجعه شهر تگزاس در سال 1947, انفجارهای تیانجین در سال 2015 در چین و انفجار 2020 بیروت اشاره کرد.

نیترات آمونیوم می تواند از طریق دو مکانیسم منفجر شود:

انتقال شوک به انفجار یک بار انفجاری در داخل یا در تماس با توده نیترات آمونیوم باعث انفجار نیترات آمونیوم می شود. کریوالد, مورگان (سایرویل امروزی، نیوجرسی), اوپائو و تسندرلو نمونه‌هایی از این بلایا هستند.

تبدیل بادزدایی به انفجار. انفجار نیترات آمونیوم ناشی از آتشی است که به نیترات آمونیوم گسترش می یابد (تگزاس سیتی,TX, برست, غرب, TX,تیانجین,بیروت) یا از مخلوط شدن نیترات آمونیوم با مواد قابل احتراق در طول آتش سوزی (گیبزتاون, چروکی, نادادورس). . برای انتقال موفقیت آمیز از آتش سوزی به انفجار, آتش باید حداقل تا حدی محدود شود.

فروش کود نیترات آمونیوم اصفهان

در این مقاله فهمیدیم که نیترات آمونیوم را از کجا بخریم ? با کاربرد و فواید و نحوه نگهداری این ماده نیز آشنا شدیم , شما مشتریان عزیز میتوانید جهت خرید و استعلام قیمت نیترات آمونیوم صنعتی با ما تماس حاصل فرمایید کارشناسان ما در خدمت شما هستند.

2 دیدگاه

 • سلام فروش نیترات آمونیوم در چه زمینه ای کاربرد دارد ؟

  • با سلام
   فروش نیترات آمونیوم برای ساخت کود در کشاورزی , پودر های خاموش کننده آتش , ساخت دارو , مواد انفجار و … بکار میرود بدلیل اینکه در ترکیبات نیترات آمونیوم اجزای مهمی مانند نیتروژن و آمونیوم قرار دارد این ماده یک ماده پرکاربرد در تولید کود های کشاورزی می باشد اما باید در استفاده از این ماده بسیار احتیاط کرد زیرا قابلیت انفجار دارد و باعث ایجاد حوادث ناگوار میشود همچنین بر اثر ترکیب این ماده با مواد اشتعال زا ترکیب بسیار خطرناکی را برای انفجار به وجود می آورد بنابراین استفاده از این ماده نیازمند احتیاط و اصول ایمنی می باشد . برای خرید نیترات آمونیوم در بهترین کیفیت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *