مواد اولیه دارویی و پزشکی, مواد اولیه شیمیایی

فروش یدید پتاسیم

قیمت یدید پتاسیم مرک | بازرگانی رامش نژاد

فروش یدید پتاسیم دارویی , غذایی و دامی وارد شده از کشور های چین و آلمان با بهترین قیمت یدید پتاسیم صنعتی در بازار ایران , جهت خرید پتاسیم یدید مرک و چینی با ما تماس بگیرید. یک ترکیب شیمیایی، دارو و مکمل غذایی است. این یک دارویی است که برای درمان پرکاری تیروئید، در موارد اضطراری تشعشع، و برای محافظت از غده تیروئید در صورت استفاده از انواع خاصی از رادیوداروها استفاده می شود.در جهان سوم نیز از آن برای درمان اسپورتریکوزیس پوست و فیکومایکوزیس استفاده می شود.این مکملی است که توسط افرادی با مصرف کم ید در رژیم غذایی استفاده می شود.به صورت خوراکی تجویز می شود. 

عوارض جانبی شایع عبارتند از استفراغ، اسهال، درد شکم، بثورات پوستی و تورم غدد بزاقی.سایر عوارض جانبی شامل واکنش های آلرژیک، سردرد، گواتر و افسردگی است.در حالی که استفاده از آن در دوران بارداری ممکن است به جنین آسیب برساند، استفاده از آن همچنان در موارد اضطراری تشعشع توصیه می شود.یدید پتاسیم دارای فرمول شیمیایی K I است.از نظر تجاری با مخلوط کردن هیدروکسید پتاسیم با ید ساخته می شود.یدید پتاسیم حداقل از سال 1820 در پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است این دارو در فهرست داروهای ضروری سازمان بهداشت جهانی قرار دارد.یدید پتاسیم به عنوان یک داروی عمومی و بدون نسخه در دسترس است. یدید پتاسیم همچنین برای ید کردن نمک استفاده می شود

خرید یدید پتاسیم خوراکی

نام به انگلیسی : Potassium Iodide
شناسه محصول:7681-11-0
شکل ظاهری:پودر سفید
گرید:صنعتی، غذایی، دارویی، دامی
خلوص:99%
قیمت : تماس بگیرید.
محل تحویل :شورآباد تهران

برای خرید یدید پتاسیم خوراکی با بهترین قیمت بازار با ما تماس بگیرید.

فروش یدید پتاسیم | بازرگانی رامش نژاد
فروش یدید پتاسیم | بازرگانی رامش نژاد

یدید پتاسیم چیست

یدید پتاسیم یک ترکیب یونی است که از یون های زیر ساخته شده است: K+I−. در ساختار کلرید سدیم متبلور می شود. به صورت صنعتی با تصفیه KOH با ید تولید می شوداین یک نمک سفید است که از نظر تجاری مهم ترین ترکیب یدید است که تقریباً 37000 تن در سال 1985 تولید شد. این نمک نسبت به یدید سدیم به راحتی آب را جذب می کند و کار با آن را آسان تر می کند.

تاریخچه یدید پتاسیم

خرید یدید پتاسیم خوراکی حداقل از سال 1820 در پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. برخی از اولین کاربردها شامل درمان سیفلیس،  مسمومیت با سرب و جیوه بود.ارزش یدید پتاسیم (KI) به عنوان یک عامل محافظ تشعشع (مسدود کننده تیروئید) پس از فاجعه راکتور هسته ای چرنوبیل در آوریل 1986 نشان داده شد. فروش یدید پتاسیم و محلول اشباع آن (SSKI)به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در برابر تجمع رادیواکتیو برای 10.5 میلیون کودک و 7 میلیون بزرگسال در لهستان تجویز شد  .

فروش یدید پتاسیم برای مصارف پزشکی

فروش یدید پتاسیم یک مکمل غذایی در خوراک دام و همچنین در رژیم غذایی انسان انجام میپذیرد. در انسان، این رایج ترین افزودنی است که برای “یددار کردن” نمک سفره (یک اقدام بهداشت عمومی برای جلوگیری از کمبود ید در جمعیت هایی که غذاهای دریایی کمی مصرف می کنند) استفاده می شود. اکسیداسیون یدید باعث از بین رفتن آهسته محتوای ید از نمک های یددار شده در معرض هوای اضافی می شود. نمک یدید فلز قلیایی، با گذشت زمان و قرار گرفتن در معرض اکسیژن و دی اکسید کربن اضافی، به آرامی به کربنات فلز و ید عنصری اکسید می شود، که سپس تبخیر می شود.یدات پتاسیم (K I O3) برای ید کردن برخی از نمک ها استفاده می شود تا ید در اثر اکسیداسیون از بین نرود. دکستروز یا تیوسولفات سدیم اغلب به نمک سفره یددار اضافه می شود تا یدید پتاسیم را تثبیت کند و در نتیجه از دست دادن مواد شیمیایی فرار را کاهش دهد.

فروش یدید پتاسیم برای تیروئید

فئوکروموسیتوم مانند یک کره تیره در مرکز بدن دیده می شود. تصویر توسط سینتی گرافی MIBG با تابش ید رادیویی در MIBG است. با این حال، در هر دو تصویر (جلو و پشت) از یک بیمار، به جذب ناخواسته ید رادیواکتیو از دارو توسط غده تیروئید در گردن توجه کنید. رادیواکتیویته در مثانه نیز دیده می شود.

مسدود کردن جذب ید تیروئید با یدید پتاسیم در سینتی گرافی پزشکی هسته ای و درمان با برخی از ترکیبات یددار رادیواکتیو که تیروئید را هدف قرار نمی دهند، مانند iobenguane (MIBG) که برای تصویربرداری یا درمان تومورهای بافت عصبی استفاده می شود، یا فیبرینوژن یددار استفاده می شود. در اسکن فیبرینوژن برای بررسی لخته شدن استفاده می شود. این ترکیبات حاوی ید هستند، اما نه به شکل یدید. با این حال، از آنجایی که ممکن است در نهایت متابولیزه شوند یا به یدید رادیواکتیو تجزیه شوند، تجویز یدید پتاسیم غیر رادیواکتیو معمول است تا اطمینان حاصل شود که یدید از این رادیوداروها به دلیل تمایل طبیعی تیروئید به یدید جدا نمی شود.

دوز مورد تایید سازمان غذا و داروی ایالات متحده یدید پتاسیم برای این منظور با iobenguane، به شرح زیر است (در هر 24 ساعت): نوزادان کمتر از 1 ماه، 16 میلی گرم. کودکان 1 ماهه تا 3 ساله 32 میلی گرم؛ کودکان 3 سال تا 18 سال، 65 میلی گرم؛ بزرگسالان 130 میلی گرم. با این حال، برخی منابع رژیم های دوز جایگزین را بجای فروش یدید پتاسیم توصیه می کنند.

همه منابع در مورد مدت زمان لازم انسداد تیروئید موافق نیستند، اگرچه به نظر می رسد توافق در مورد لزوم مسدود کردن برای هر دو کاربرد سینتی گرافی و درمانی iobenguane حاصل شده است. iobenguane موجود در بازار با ید-123 برچسب گذاری شده است، و برچسب گذاری محصول توصیه می کند که یدید پتاسیم 1 ساعت قبل از تجویز رادیودارو برای همه گروه های سنی تجویز شود، در حالی که انجمن پزشکی هسته ای اروپا توصیه می کند (برای iobenguane برچسب گذاری شده با هر ایزوتوپ) تجویز یدید پتاسیم یک روز قبل از تجویز رادیودارو شروع می شود و تا روز بعد از تزریق ادامه می یابد، به استثنای نوزادانی که پس از تزریق رادیودارو به دوز یدید پتاسیم نیاز ندارند.

گزارش‌ها در مورد اینکه آیا این مکمل به مردم مناطقی که بلافاصله در اطراف چرنوبیل بودند، متفاوت است. با این حال، کمیسیون تنظیم مقررات هسته ای ایالات متحده (NRC) گزارش داد، “هزاران اندازه گیری فعالیت I-131 (ید رادیواکتیو) … نشان می دهد که سطوح مشاهده شده کمتر از حد انتظار بود که اگر این اقدام پیشگیرانه انجام نمی شد. KI… در 97 درصد از تخلیه‌شدگان آزمایش شده دارای ید مجاز بود.

با گذشت زمان، افرادی که در مناطق تحت تابش که در آن KI در دسترس نبود، به سرطان تیروئید در سطوح اپیدمی مبتلا شدند، به همین دلیل است که سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) گزارش داد: “داده ها به وضوح خطرات پرتوهای تیروئید را نشان می دهد … KI را می توان برای ایجاد محافظت ایمن و مؤثر در برابر سرطان تیروئید ناشی از تابش استفاده کرد.»

چرنوبیل همچنین نشان داد که نیاز به محافظت از تیروئید در برابر تشعشع بیش از حد انتظار است. طی ده سال پس از حادثه، مشخص شد که آسیب تیروئید ناشی از ید رادیواکتیو آزاد شده، عملاً تنها اثر نامطلوب سلامتی است که می‌توان اندازه‌گیری کرد. همانطور که توسط NRC گزارش شده است، مطالعات پس از حادثه نشان می دهد که “از سال 1996، به جز سرطان تیروئید، هیچ افزایش تایید شده ای در میزان سرطان های دیگر، از جمله سرطان خون، در میان مردم، که به آنها نسبت داده شده است، وجود نداشته است. از تصادف رها شد.

فروش یدید پتاسیم برای سوانح هسته ای

خرید یدید پتاسیم خوراکی | بازرگانی رامش نژاد
خرید یدید پتاسیم خوراکی | بازرگانی رامش نژاد

در سال 1982، سازمان غذا و داروی ایالات متحده، یدید پتاسیم را برای محافظت از غدد تیروئید در برابر ید رادیواکتیو ناشی از حوادث یا اورژانس های شکافت تایید کرد. [نیاز به منبع] در یک رویداد تصادفی یا حمله به یک نیروگاه هسته‌ای، یا در اثر انفجار بمب هسته‌ای، ممکن است رادیونوکلئیدهای فرّار حاصل از شکافت آزاد شوند. (Iodine-131) یکی از شایع ترین و به ویژه برای غده تیروئید خطرناک است زیرا ممکن است منجر به سرطان تیروئید شود. [نیاز به ذکر منبع] با اشباع کردن بدن با منبع یدید پایدار قبل از قرار گرفتن در معرض، استنشاق یا بلعیدن تمایل به دفع دارد که از جذب ید رادیواکتیو توسط تیروئید جلوگیری می کند. طبق یک مطالعه در سال 2000، “KI تا 48 ساعت قبل از سال 131 اجرا شد.

 قرار گرفتن در معرض می تواند تقریباً به طور کامل جذب تیروئید را مسدود کند و بنابراین تا حد زیادی دوز جذب شده تیروئید را کاهش دهد. با این حال، تجویز KI 96 ساعت یا بیشتر قبل از قرار گرفتن در معرض هیچ اثر محافظتی قابل توجهی ندارد. در مقابل، تجویز KI پس از قرار گرفتن در معرض ید رادیواکتیو باعث ایجاد یک اثر محاصره کوچکتر و به سرعت در حال کاهش می شود.”  برای پیشگیری بهینه، KI باید روزانه دوز شود تا زمانی که خطر مواجهه قابل توجه با ید رادیواکتیو از طریق استنشاق یا بلع دیگر وجود نداشته باشد.

دوزهای اضطراری 130 میلی گرم یدید پتاسیم 100 میلی گرم یدید (30 میلی گرم دیگر پتاسیم موجود در ترکیب است) را فراهم می کند که تقریباً 700 برابر بیشتر از نیاز غذایی طبیعی است (به مقدار توصیه شده رژیم غذایی) برای ید که 150 میکروگرم (0.15 میلی گرم) است. ید (به عنوان یدید) در روز برای یک بزرگسال. وزن یک قرص معمولی 160 میلی گرم، با 130 میلی گرم یدید پتاسیم و 30 میلی گرم مواد کمکی، مانند عوامل اتصال دهنده است.

یدید پتاسیم نمی‌تواند در برابر سایر مکانیسم‌های مسمومیت با تشعشع محافظت کند و همچنین نمی‌تواند در برابر بمب‌های کثیفی که رادیونوکلئید تولید می‌کنند به غیر از بمب‌های ید محافظت کند.

یدید پتاسیم موجود در نمک یددار برای این استفاده کافی نیست.دوز احتمالی کشنده نمک (بیش از یک کیلوگرم ) برای برابری با یدید پتاسیم در یک قرص مورد نیاز است.سازمان بهداشت جهانی پروفیلاکسی KI را برای بزرگسالان بالای 40 سال توصیه نمی کند، مگر اینکه انتظار می رود دوز تابش ید رادیویی استنشاقی عملکرد تیروئید را تهدید کند، زیرا عوارض جانبی KI با افزایش سن افزایش می یابد و ممکن است از اثرات محافظتی KI فراتر رود. “…مگر اینکه دوزهای تیروئید ناشی از استنشاق به سطوحی افزایش یابد که عملکرد تیروئید را تهدید می کند، که حدود 5 گری است. چنین دوزهای تشعشعی دور از محل حادثه رخ نمی دهد.

عوارض جانبی یدید پتاسیم

یدید پتاسیم خوراکی | بازرگانی رامش نژاد
یدید پتاسیم خوراکی | بازرگانی رامش نژاد

در تجویز دوزهای بالای یدید پتاسیم و یدات باید احتیاط کرد، زیرا مصرف غیرضروری آنها می تواند باعث ایجاد شرایطی مانند پدیده Jod-Basedow، شروع و/یا تشدید پرکاری تیروئید و کم کاری تیروئید شود و سپس باعث تیروئید موقت یا حتی دائمی شود. شرایط همچنین می تواند باعث سیالادنیت (التهاب غده بزاقی)، اختلالات گوارشی و بثورات شود. یدید پتاسیم همچنین برای افراد مبتلا به درماتیت هرپتی فرمیس و واسکولیت هیپوکمپلنتمیک – شرایطی که با خطر حساسیت به ید مرتبط است، توصیه نمی شود.

برخی گزارش‌ها از خرید یدید پتاسیم خوراکی و استفاده از آن که باعث تورم غده بناگوشی (یکی از سه غده‌ای که بزاق ترشح می‌کند)، به دلیل اثرات تحریک‌کننده آن بر تولید بزاق، وجود دارد.یک محلول اشباع KI (SSKI) معمولاً به صورت خوراکی در دوزهای بزرگسالان چندین بار در روز (5 قطره SSKI فرض می شود 1⁄3 میلی لیتر) برای انسداد تیروئید (برای جلوگیری از دفع هورمون تیروئید توسط تیروئید) داده می شود و گاهی اوقات این دوز تجویز می شود. همچنین زمانی که از یدید به عنوان خلط آور استفاده می شود استفاده می شود (مجموع دوز حدود یک گرم KI در روز برای بزرگسالان پس از خرید یدید پتاسیم خوراکی است). دوزهای ضد رادیو ید مورد استفاده برای انسداد جذب کمتر است و از 100 میلی گرم در روز برای بزرگسالان تا کمتر از این برای کودکان متغیر است. همه این دوزها را باید با دوز بسیار کمتر ید مورد نیاز در تغذیه معمولی مقایسه کرد که فقط 150 میکروگرم در روز است (150 میکروگرم، نه میلی گرم).

دستور مصرف یدید پتاسیم 

در دوزهای حداکثر و گاهی اوقات در دوزهای بسیار کمتر، عوارض جانبی  خرید یدید پتاسیم خوراکی و استفاده از آن که به دلایل پزشکی استفاده می شود، در دوزهای 1000 برابر نیاز غذایی طبیعی، ممکن است شامل موارد زیر باشد: آکنه، از دست دادن اشتها، یا ناراحتی معده (به ویژه در چند روز اول، همانطور که بدن با دارو سازگار می شود). عوارض جانبی شدیدتری که نیاز به اطلاع پزشک دارد عبارتند از: تب، ضعف، خستگی غیرعادی، تورم در گردن یا گلو، زخم های دهان، بثورات پوستی، تهوع، استفراغ، درد معده، ضربان قلب نامنظم، بی حسی یا گزگز دست یا پا. . یا طعم فلزی در دهان.

فروش یدید پتاسیم صنعتی

KI با نیترات نقره برای ساختن یدید نقره (AgI)، یک ماده شیمیایی مهم در عکاسی فیلم استفاده می شود. KI جزء برخی از ضدعفونی‌کننده‌ها و مواد شیمیایی درمان مو است. KI همچنین به عنوان یک عامل خاموش کننده فلورسانس در تحقیقات زیست پزشکی استفاده می شود، برنامه ای که از خاموش کردن برخورد مواد فلورسنت توسط یون یدید استفاده می کند. با این حال، برای چندین فلوروفور، افزودن KI در غلظت‌های μM-mM منجر به افزایش شدت فلورسانس می‌شود و یدید به عنوان تقویت‌کننده فلورسانس عمل می‌کند.

یدید پتاسیم جزء الکترولیت سلول های خورشیدی حساس به رنگ (DSSC) همراه با ید است.یدید پتاسیم مهمترین کاربردهای خود را در سنتز آلی عمدتاً در تهیه آریل یدیدها در واکنش سندمایر می یابد که از آریل آمین ها شروع می شود. آریل یدیدها به نوبه خود برای اتصال گروه های آریل به سایر مواد آلی با جایگزینی هسته دوست، با یون یدید به عنوان گروه ترک استفاده می شوند.

خرید یدید پتاسیم خوراکی برای آزمایش هسته ای

ایجاد سرطان تیروئید در میان ساکنان شمال اقیانوس آرام ناشی از ریزش رادیواکتیو به دنبال آزمایش سلاح های هسته ای ایالات متحده در دهه 1950 (در جزایری که نزدیک به 200 مایل پایین تر از آزمایش ها قرار دارند) در تصمیم سال 1978 توسط FDA برای صدور یک درخواست برای در دسترس بودن KI برای محافظت از تیروئید در صورت رها شدن از یک نیروگاه هسته ای تجاری یا حادثه هسته ای مرتبط با سلاح. FDA با توجه به اینکه اثربخشی KI “تقریبا کامل” بود و دریافت که ید به شکل KI نسبت به سایر اشکال از جمله یدات (KIO3) از نظر ایمنی، اثربخشی، فقدان عوارض جانبی و سرعت شروع به طور قابل توجهی برتر است، FDA از تولیدکنندگان دعوت کرد. برای ارائه برنامه های کاربردی برای تولید و بازاریابی KI.

فوکوشیما

در 16 مارس 2011 گزارش شد که قرص های یدید پتاسیم به طور پیشگیرانه به خدمه نیروی دریایی ایالات متحده که در فاصله 70 مایلی دریایی از نیروگاه هسته ای فوکوشیما دایچی آسیب دیده در زلزله (8.9/9.0 ریشتر) و زلزله های متعاقب آن در 11 مارس پرواز می کردند داده شد. ، 2011. این اقدامات به عنوان اقدامات احتیاطی در نظر گرفته شد و پنتاگون گفت که هیچ یک از نیروهای آمریکایی نشانه ای از مسمومیت با تشعشعات را نشان نداده اند. در 20 مارس، نیروی دریایی ایالات متحده به پرسنلی که در فاصله 100 مایلی راکتور می آمدند دستور داد تا قرص ها را بخورند.

هلند

مناطق توزیع برای قرص های ید در هلند.در هلند، انبار مرکزی قرص‌های ید در Zoetermeer، نزدیک لاهه قرار دارد. در سال 2017، دولت هلند قرص‌هایی را بین صدها هزار نفر از ساکنان توزیع کرد که در فاصله معینی از نیروگاه‌های هسته‌ای زندگی می‌کردند و برخی معیارهای دیگر را رعایت می‌کردند.

بلژیک

تا سال 2020، قرص های یدید پتاسیم به صورت رایگان برای همه ساکنان در همه داروخانه های سراسر کشور در دسترس قرار می گیرد.

طرز تهیه پتاسیم یدید

سه شرکت (Anbex، Inc.، Fleming Co و Recipharm از سوئد) الزامات سختگیرانه FDA را برای تولید و آزمایش KI برآورده کرده‌اند و محصولاتی (به ترتیب IOSAT، ThyroShield، و ThyroSafe، را ارائه می‌دهند که در دسترس هستند. خرید. در سال 2012، شرکت فلمینگ تمام حقوق محصول و امکانات تولیدی خود را به شرکت های دیگر فروخت و دیگر وجود ندارد. ThyroShield در حال حاضر در حال تولید نیست. تاسیسات تولید سوئد برای Thyrosafe، قرص یدید پتاسیم نیمه قدرت برای محافظت از تیروئید در برابر تشعشع، در ابتکار مخفی وابستگی‌های خارجی بحرانی ایالات متحده در سال 2008 که توسط Wikileaks در سال 2010 افشا شد ذکر شد.

قرص های یدید پتاسیم برای مقاصد اضطراری مربوط به مسدود کردن جذب ید رادیواکتیو، شکل رایج مسمومیت با تشعشع به دلیل آلودگی محیطی توسط محصول شکافت کوتاه مدت  عرضه می شود. یدید پتاسیم همچنین ممکن است به صورت دارویی برای طوفان تیروئید تجویز شود.به دلایلی که در بالا ذکر شد، قطره های درمانی SSKI یا قرص های 130 میلی گرمی KI برای حوادث شکافت هسته ای، به عنوان مکمل های تغذیه ای استفاده نمی شوند، زیرا قطره SSKI یا قرص اورژانس هسته ای 300 تا 700 برابر بیشتر از بزرگسالان روزانه ید تولید می کند. نیازهای تغذیه ای قرص های اختصاصی یدید تغذیه ای حاوی 0.15 میلی گرم (150 میکروگرم (میکروگرم)) یدید، از KI یا از منابع مختلف دیگر (مانند عصاره کلپ) به عنوان مکمل به بازار عرضه می شوند، اما نباید آنها را با دوز دارویی بسیار بالاتر اشتباه گرفت.

پتاسیم یدید را از کجا بخریم

برای اطلاع از قیمت یدید پتاسیم صنعتی به همراه آنالیز آن در ساعت اداری با کارشناسان بازرگانی رامش نژاد تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *