مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنعتی

فروش پرمنگنات پتاسیم

بازرگانی رامش نژاد

فروش پرمنگنات پتاسیم چینی در گالن های 50 کیلوگرمی توسط این شرکت بابهترین قیمت پرمنگنات پتاسیم امکان پذیر می باشد . شما عزیزان میتوانید برای خرید پرمنگنات پتاسیم در ساعت اداری با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. به صورت یک جامد کریستالی بنفش رنگ ظاهر می شود. غیر قابل احتراق است اما سوختن مواد قابل احتراق را تسریع می کند. اگر مواد قابل احتراق به خوبی تقسیم شود، مخلوط ممکن است انفجاری باشد. تماس با مواد قابل احتراق مایع ممکن است منجر به اشتعال خود به خود شود. تماس با اسید سولفوریک ممکن است باعث آتش سوزی یا انفجار شود. برای ساخت مواد شیمیایی دیگر و به عنوان ضد عفونی کننده استفاده می شود

خرید عمده پرمنگنات پتاسیم

نام به انگلیسی : Potassium permanganate
فرمول شیمایی : KMnO4
شکل ظاهری : گرانول نفش-قرمز یا صورتی
کشور تولید کننده : چین
بسته بندی : کیسه 25 و درام 50 کیلویی
جاذب :آلومینای اکتیو شده
محل تحویل : شورآباد تهران
قیمت :تماس بگیرید.

برای خرید عمده پرمنگنات پتاسیم با بهترین قیمت و تضمین اصالت کالا و دریافت آنالیز وارد شده از کشور چین در گالن های 50 کیلویی و کیسه های 25 کیلوگرمی با ما تماس بگیرید.

فروش پرمنگنات پتاسیم | بازرگانی رامش نژاد
فروش پرمنگنات پتاسیم | بازرگانی رامش نژاد

پرمنگنات پتاسیم چیست ؟

پرمنگنات پتاسیم یک ترکیب شیمیایی منگنز است که از دی اکسید منگنز تهیه می شود. این یک عامل اکسید کننده قوی است و به عنوان ثابت کننده، ضد عفونی کننده و به عنوان یک معرف در سنتز آلی استفاده می شود. منگنز یک فلز طبیعی با نماد Mn و عدد اتمی 25 است. به طور طبیعی به شکل خالص آن وجود ندارد,اما در بسیاری از انواع سنگ ها در ترکیب با مواد دیگری مانند اکسیژن، گوگرد یا کلر یافت می شود. منگنز به طور طبیعی در بیشتر غذاها وجود دارد و مقادیر کمی برای سالم ماندن مورد نیاز است، زیرا یون های منگنز به عنوان کوفاکتور برای تعدادی از آنزیم ها عمل می کنند.

تهیه پرمنگنات پتاسیم

پرمنگنات پتاسیم به صورت تجاری از مخلوط کردن محلول KOH و اکسید منگنز پودری با عوامل اکسید کننده مانند کلرات پتاسیم تهیه می شود. مخلوط را می جوشانند و تبخیر می کنند و باقیمانده را در تابه های آهنی حرارت می دهند تا قوام خمیری به دست بیاید.

6KOH + 3MnO2 + 6KClO3 → 3K2MnO4 + 6KCl + 3H2O

منگنات پتاسیم (سبز) به این ترتیب با مقدار زیادی آب جوشانده می شود و جریان کلر, CO2 و هوای ازنیزه شده به مایع منتقل می شود تا به پرمنگنات تبدیل شود. MnO2 تشکیل شده به طور مداوم حذف می شود تا از تجزیه پرمنگنات آن جلوگیری شود.

6K2MnO4 + 3Cl2 → 6KMnO4 (پرمنگنات پتاسیم) + 6KCl

محلول KMnO4 از هر رسوب MnO2 غلیظ و متبلور خارج می شود. کریستال ها سانتریفیوژ و خشک می شوند.

خواص فیزیکی پرمنگنات پتاسیم

این یک جامد کریستالی بی بو و بنفش تا سرخابی است.در آب, استون, اسید استیک, متانول و پیریدین محلول است.در اتانول و حلال های آلی حل می شود.پرمنگنات پتاسیم به شکل منشورهای مونوکلینیک, تقریباً مات با درخشش فلزی آبی، وجود دارد.بی بو است. محلول آبی طعم قابض شیرینی دارد. محلول در آب است و بیشتر در آب جوش حل می شود.

فروش پرمنگنات پتاسیم و خواص شیمایی آن

خرید عمده پرمنگنات پتاسیم | بازرگانی رامش نژاد
خرید عمده پرمنگنات پتاسیم | بازرگانی رامش نژاد

پرمنگنات پتاسیم یک عامل اکسید کننده بسیار قوی است و بنابراین می تواند به عنوان یک اکسیدان در طیف گسترده ای از واکنش های شیمیایی استفاده شود.قدرت اکسیداسیون پرمنگنات پتاسیم را می توان در حین انجام یک واکنش ردوکس با آن مشاهده کرد که در آن محلول بنفش تیره بی رنگ و سپس به محلول قهوه ای تبدیل می شود.

واکنش فوق را می توان در محیط اسیدی یا بازی انجام داد.کاربردهای گسترده ای از KMnO4 وجود دارد. برخی از کاربردهای مهم پرمنگنات پتاسیم در زیر مورد بحث قرار گرفته است:از پرمنگنات پتاسیم در تجزیه و تحلیل کیفی برای تعیین مقدار پرمنگنات استفاده می شودKMnO4 همچنین به عنوان یک ماده شیمیایی احیا کننده در تصفیه آب چاه برای حذف سولفید هیدروژن و آهن استفاده می شود.

این ترکیب همچنین به عنوان یک ضد عفونی کننده برای درمان برخی بیماری های پوستی مانند عفونت قارچی پا، درماتیت استفاده می شودیکی دیگر از کاربردهای مهم پرمنگنات پتاسیم در درمان عفونت های باکتریایی استKMnO4 همچنین در دباغی چرم و چاپ پارچه استفاده می شوداین ترکیب حتی می تواند به عنوان یک عامل سفید کننده، به عنوان یک آفت کش و به عنوان یک ضد عفونی کننده استفاده شودیکی از مهمترین کاربردهای صنعتی پرمنگنات پتاسیم به عنوان یک عامل اکسید کننده در سنتز شیمیایی بسیاری از ترکیبات مهم است.

پرمنگنات پتاسیم چیست

خرید پرمنگنات پتاسیم | بازرگانی رامش نژاد
خرید پرمنگنات پتاسیم | بازرگانی رامش نژاد

پرمنگنات پتاسیم به شکل غلیظ، برای چشم و پوست انسان تحریک کننده است. می تواند با بسیاری از عوامل کاهنده یا مواد آلی واکنش دهد اما قابل اشتعال است.اثر ضد باکتریایی KMnO4 به اکسیداسیون پروتئین های باکتری ها یا بافت ها توسط این ترکیب بستگی دارد. روی پوست یا بافت ها لکه بر جای می گذارد. از آنجایی که با فرآیند اکسیداسیون مخرب بر روی تمام مواد آلی عمل می کند، استفاده از آن فقط برای اهداف خارجی محدود شده است.فروش پرمنگنات پتاسیم چینی در بازرگانی رامش نژاد با بهترین کیفیت موجود , برای خرید تماس بگیرید.

پرمنگنات پتاسیم به عنوان پادزهر در باربیتورات ها، هیدرات کلرال و مسمومیت های آلکالوئیدی عمل می کند. محلول 1:5000 پرمنگنات هنگامی که به عنوان شستشوی معده استفاده می شود، سم را اکسید کرده و از جذب آنها جلوگیری می کند.این ترکیب معمولاً در ظروف در بسته نگهداری می شود. پرمنگنات پتاسیم باید با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد زیرا ممکن است در تماس با موادی که به آسانی قابل اکسید شدن هستند، انفجار رخ دهد.

با افزایش حالت اکسیداسیون اتم ها, عناصر الکترونگاتیوتر می شوند. بنابراین, پرمنگنات یک عامل اکسید کننده خوب است.دو کاربرد پرمنگنات پتاسیم عبارتند از:

برای درمان بیماری های پوستی مختلف مانند عفونت قارچی پا استفاده می شودبه عنوان یک عامل اکسید کننده در صنایع استفاده می شود.

رنگ پرمنگنات پتاسیم چیست؟

حالت فیزیکی پرمنگنات پتاسیم یک جامد بی بو است و شبیه کریستال هایی به رنگ بنفش تیره یا برنز است. هنگامی که این کریستال ها در آب حل می شوند، محلول بنفش می شود.

چرا KMnO4 خود نشانگر است؟

پس از مصرف تمام یون های پرمنگنات در واکنش، محلول مورد بررسی رنگ صورتی خود را از دست می دهد. این نشان دهنده پایان واکنش است و بنابراین یک خود نشانگر پرمنگنات پتاسیم نامیده می شود, زیرا جدا از اینکه یکی از واکنش دهنده ها است به عنوان یک شاخص عمل می کند.

قیمت پرمنگنات پتاسیم صنعتی

قیمت پرمنگنات پتاسیم صنعتی | بازرگانی رامش نژاد
قیمت پرمنگنات پتاسیم صنعتی | بازرگانی رامش نژاد

قیمت پرمنگنات پتاسیم صنعتی با توجه به نوسانات ارز متغیر می باشد اما در شرکت بازرگانی رامش نژاد این محصول با بهترین قیمت موجود در بازار برای مشتریان فراهم گردیده است. برای خرید پرمنگنات پتاسیم با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *