مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنعتی

فروش سدیم تیوسولفات

قیمت سدیم تیوسولفات صنعتی | بازرگانی رامش نژاد

فروش سدیم تیوسولفات در بسته بندی های 25 کیلوگرمی با برند مرک آلمان با بهترین کیفیت و بهترین قیمت تیوسولفات سدیم صنعتی در این شرکت , برای خرید تیوسولفات سدیم در ساعت اداری با ما تماس بگیرید.   (تیوسولفات سدیم) یک ترکیب معدنی با فرمول Na2S2O3·xH2O است. معمولاً به صورت پنتاهیدرات سفید یا بی رنگ Na2S2O3·5H2O موجود است. جامد یک ماده کریستالی است که به خوبی در آب حل می شود (به راحتی آب را از دست می دهد).تیوسولفات سدیم در استخراج طلا، تصفیه آب, شیمی تحلیلی، ساخت فیلم های عکاسی و چاپ بر پایه نقره و پزشکی استفاده می شود. کاربردهای پزشکی تیوسولفات سدیم شامل درمان مسمومیت با سیانید و پیتریازیس است. 

فروش تیوسولفات سدیم صنعتی

نام به انگلیسی : Sodium thiosulfate
فرمول شیمیایی :Na₂O₃S₂
جرم مولکولی:158.11 g/mol
چگالی :1.67 g/cm^3 (20 °C)
گرید :صنعتی , دارویی
کشور تولید کننده :آلمان
بسته بندی : 25کیوگرمی
شرایط نگهداری :بین 5 تا 30 درجه سانتی‌گراد نگهداری شود
محل تحویل : شورآیاد تهران
قیمت :تماس بگیرید.

برای خرید تیوسولفات سدیم صنعتی در بسته بندی های 25 کیلوگرمی بصورت عمده در ساعت اداری با ما تماس بگیرید.

فروش سدیم تیوسولفات | بازرگانی رامش نژاد
فروش سدیم تیوسولفات | بازرگانی رامش نژاد

کاربرد تیوسولفات سدیم

تیوسولفات سدیم عمدتاً در صنعت استفاده می شود. به عنوان مثال، برای تبدیل رنگ ها به اشکال بی رنگ محلول خود که به آنها لکو می گویند، استفاده می شود. همچنین برای سفید کردن «پشم, پنبه, ابریشم، … صابون, چسب,خاک رس, ماسه, بوکسیت و… روغن های خوراکی, چربی های خوراکی و ژلاتین» استفاده می شود.

خرید تیوسولفات سدیم برای مصارف پزشکی

از تیوسولفات سدیم در درمان مسمومیت با سیانید استفاده می شود.کاربردهای دیگر عبارتند از درمان موضعی کرم حلقوی و کچلی, و درمان برخی از عوارض جانبی همودیالیز و شیمی درمانی در سپتامبر 2022,سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تیوسولفات سدیم را تحت نام تجاری Pedmark برای کاهش خطر سمیت گوش و کاهش شنوایی در بیماران سرطانی نوزاد, کودک و نوجوانی که داروی شیمی درمانی سیس پلاتین دریافت می‌کنند, تأیید کرد.

خرید تیوسولفات نقره

AgBr، اجزای معمول امولسیون های عکاسی,پس از درمان با تیوسولفات آبی حل می شوند. این اپلیکیشن به عنوان یک فیکس کننده عکاسی توسط جان هرشل کشف شد. برای پردازش کاغذ فیلم و عکاسی استفاده می شود. تیوسولفات سدیم به عنوان یک تثبیت کننده عکاسی شناخته می شود و اغلب به عنوان “hypo” از نام شیمیایی اصلی، hyposulphite of soda نامیده می شود. تیوسولفات آمونیوم معمولاً برای این کاربرد به تیوسولفات سدیم ترجیح داده می شود.

خرید تیوسولفات سدیم برای خنثی کردن آب کلر

فروش سدیم تیوسولفات برای کلر زدایی آب لوله کشی از جمله کاهش سطح کلر برای استفاده در آکواریوم ها، استخرهای شنا, و اسپا (به عنوان مثال,پس از سوپرکلره) و در کارخانه های تصفیه آب برای تصفیه آب ته نشین شده پس از شستشو قبل از رهاسازی به رودخانه ها استفاده می شود. واکنش کاهش مشابه واکنش کاهش ید است.

کاربرد تیوسولفات سدیم در صنعت دارویی

تیوسولفات سدیم یک پادزهر کلاسیک برای مسمومیت با سیانید است،, برای این منظور پس از داروی نیتریت سدیم استفاده می شود و معمولاً فقط برای موارد شدید توصیه می شوداین دارو از طریق تزریق در ورید انجام می شود.در این استفاده، نیتریت سدیم باعث ایجاد متهموگلوبینمی می شود که سیانید را از میتوکندری حذف می کند. سپس تیوسولفات سدیم به عنوان یک اهداکننده گوگرد برای تبدیل سیانید به تیوسیانات غیر سمی که توسط آنزیم روداناز کاتالیز می شود,عمل می کند. سپس تیوسیانات به طور ایمن از طریق ادرار دفع می شود.

نگرانی هایی وجود دارد که تیوسولفات سدیم ممکن است شروع اثر آنقدر سریع نداشته باشد که برای این استفاده بدون استفاده اضافی از عوامل دیگر بسیار مفید باشد.

در موارد مسمومیت با سیانید و مسمومیت با مونوکسید کربن، تیوسولفات سدیم به تنهایی توصیه می شود.

کاهش سمیت گوش در طول شیمی درمانی

در سپتامبر 2022, سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تیوسولفات سدیم را با نام تجاری Pedmark برای کاهش خطر سمیت گوش و کاهش شنوایی در بیماران سرطانی نوزاد,کودک و نوجوان دریافت کننده داروی شیمی درمانی سیس پلاتین تأیید کرد. 

همودیالیز

شواهد کمی وجود دارد که از استفاده از تیوسولفات سدیم برای مقابله با کلسیفیلاکسی,کلسیفیکاسیون عروق خونی که ممکن است در بیماران همودیالیزی با مرحله نهایی بیماری کلیوی رخ دهد، حمایت کند.

با این حال, ادعا شده است که این درمان ممکن است باعث اسیدوز متابولیک شدید در برخی از بیماران شود.

مشاهده شده است که تیوسولفات سدیم به درمان بیماری فیبروز سیستمیک نادر ناشی از مواد حاجب مبتنی بر گادولینیوم در بیماران مبتلا به نارسایی کلیه کمک می کند.

این ترکیب همچنین می تواند برای اندازه گیری حجم مایع خارج سلولی بدن و میزان فیلتراسیون گلومرولی کلیوی استفاده شود.

فروش تیوسولفات سدیم برای پوست

حمام پا با تیوسولفات سدیم برای پیشگیری از کرم حلقوی استفاده می شود. همچنین به عنوان یک عامل ضد قارچ موضعی برای کچلی (پیتریازیس ورسیکالر),احتمالاً در ترکیب با اسید سالیسیلیک استفاده می‌شود,  و برای سایر عفونت‌های قارچی پوست.

ساختار شیمیایی سدیم تیوسولفات

خرید سدیم تیوسولفات | بازرگانی رامش نژاد
خرید سدیم تیوسولفات | بازرگانی رامش نژاد

دو پلی مورف به عنوان پنتا هیدرات شناخته می شوند. نمک بی آب در چند شکل وجود دارد.در حالت جامد, آنیون تیوسولفات به شکل چهار وجهی است و از نظر مفهومی با جایگزینی یکی از اتم های اکسیژن با یک اتم گوگرد در آنیون سولفات به دست می آید. فاصله S-S یک پیوند منفرد را نشان می دهد, به این معنی که گوگرد انتهایی بار منفی قابل توجهی دارد و برهمکنش های S-O دارای ویژگی پیوند دوگانه بیشتری هستند.

تولید سدیم تیوسولفات

در مقیاس صنعتی، تیوسولفات سدیم عمدتاً از مواد زائد مایع تولید سولفید سدیم یا رنگ گوگرد تولید می‌شود.

در آزمایشگاه, این نمک را می توان با حرارت دادن محلول آبی سولفیت سدیم با گوگرد یا با جوشاندن هیدروکسید سدیم و گوگرد بر اساس این معادله تهیه کرد:

6 NaOH + 4 S → 2 Na2S + Na2S2O3 + 3 H2O

فرمول تیوسولفات

پس از حرارت دادن به 300 درجه سانتیگراد, به سولفات سدیم و پلی سولفید سدیم تجزیه می شود:

4 Na2S2O3 → 3 Na2SO4 + Na2S5

نمک های تیوسولفات به طور مشخص پس از درمان با اسیدها تجزیه می شوند. پروتوناسیون اولیه در گوگرد اتفاق می افتد. هنگامی که پروتوناسیون در دی اتیل اتر در دمای 78- درجه سانتیگراد انجام می شود، H2S2O3 (اسید تیوسولفوریک) می تواند به دست آید. این یک اسید تا حدودی قوی با pKas 0.6 و 1.7 برای تفکیک اول و دوم است.

در شرایط عادی، اسیدی شدن محلول های این نمک اضافی با اسیدهای رقیق حتی منجر به تجزیه کامل به گوگرد, دی اکسید گوگرد و آب می شود:

8 Na2S2O3 + 16 HCl → 16 NaCl + S8 + 8 SO2 + 8 H2O

خرید سدیم تیوسولفات صنعتی و انحلال آن

قیمت سدیم تیوسولفات | بازرگانی رامش نژاد
قیمت سدیم تیوسولفات | بازرگانی رامش نژاد

تیوسولفات یک لیگاند قوی برای یون های فلزی نرم است. یک کمپلکس معمولی [Pd(S2O3)2( تیوسولفات سدیم و تیوسولفات آمونیوم به عنوان مایع‌کننده‌های جایگزین برای سیانید برای استخراج طلا پیشنهاد شده‌اند.مزایای این روش این است که (i) تیوسولفات به مراتب کمتر از سیانید سمی است و (ii) انواع سنگ‌هایی که در برابر سیانیداسیون طلا مقاوم هستند (مانند سنگ‌های کربن دار یا نوع کارلین) را می‌توان با تیوسولفات شسته. برخی از مشکلات این فرآیند جایگزین عبارتند از مصرف زیاد تیوسولفات و فقدان تکنیک بازیابی مناسب, زیرا [Au(S2O3)2]3- به کربن فعال جذب نمی شود، که تکنیک استاندارد مورد استفاده در سیانیداسیون طلا برای جداسازی است. مجموعه طلا از دوغاب سنگ معدن.

یدومتری

در شیمی تجزیه, مهمترین کاربرد آن به این دلیل است که آنیون تیوسولفات به صورت استوکیومتری با ید موجود در محلول آبی واکنش می دهد و با اکسید شدن تیوسولفات به تتراتیونات، آن را به یدید کاهش می دهد:

2 S2O2−3 + I2 → S4O2−6 + 2 I

با توجه به ماهیت کمی این واکنش و همچنین به دلیل اینکه Na2S2O3·5H2O پایداری عالی دارد, به عنوان تیترانت در یدومتری استفاده می شود. Na2S2O3·5H2O نیز بخشی از آزمایشات ساعت ید است.

این کاربرد خاص را می توان برای اندازه گیری محتوای اکسیژن آب از طریق یک سری طولانی از واکنش ها در آزمایش وینکلر برای اکسیژن محلول تطبیق داد. همچنین در تخمین حجمی غلظت برخی از ترکیبات در محلول (مثلاً پراکسید هیدروژن) و در تخمین مقدار کلر در پودر سفید کننده تجاری و آب استفاده می شود.

قیمت تیوسولفات سدیم صنعتی

قیمت تیوسولفات سدیم صنعتی با توجه به نوسانات ارزو دلار متغیر می باشد اما در این شرکت قیمت تیوسولفات سدیم صنعتی در بهترین قیمت بازار وارد و عرضه میشود برای خرید تیوسولفات سدیم همراه با آنالیز توسط کارشناسان با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *