مواد اولیه رنگ و رزین, مواد اولیه شیمیایی

فروش سورفکتانت

فروش سورفکتانت | بازرگانی رامش نژاد

فروش سورفکتانت

فروش سورفکتانت یا همان اسپن 60 برند کشور مالزی و هند وارد شده توسط این شرکت , جهت استعلام قیمت سورفکتانت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

فروش سورفکتانت صنعتی

نام به انگلیسی : Surfactants
برند : مالزی و هند
بسته بندی : 25kg
قیمت : تماس بگیرید.
محل تحویل : شورآباد تهران
خرید سورفکتانت | بازرگانی رامش نژاد

برای خرید سورفکتانت صنعتی بصورت عمده با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

سورفکتانت ها ترکیبات شیمیایی هستند که کشش سطحی بین دو مایع, بین گاز و مایع, یا کشش سطحی بین مایع و جامد را کاهش می دهند. سورفکتانت ها ممکن است به عنوان شوینده, عامل مرطوب کننده، امولسیفایر، عامل کف کننده یا پخش کننده عمل کنند. کلمه “سورفکتانت” ترکیبی از عامل فعال سطحی است.

عواملی که کشش سطحی را افزایش می دهند در معنای لغوی “سطح فعال” هستند اما به آنها سورفکتانت نمی گویند زیرا اثر آنها مخالف معنای رایج است. یک مثال رایج از افزایش کشش سطحی نمک زدایی است: با افزودن یک نمک معدنی به محلول آبی یک ماده ضعیف قطبی,ماده رسوب می کند. این ماده ممکن است خود یک سورفکتانت باشد – این یکی از دلایلی است که بسیاری از سورفکتانت ها در آب دریا بی اثر هستند.

 

سورفکتانت‌ها معمولاً ترکیبات آلی هستند که آمفی‌فیل هستند، به این معنی که هر مولکول دارای یک گروه آب‌دوست آب دوست (سر) و یک گروه آبگریز (آب اجتناب‌کننده) (دم) است.در نتیجه, یک سورفکتانت شامل یک جزء محلول در آب و یک جزء نامحلول در آب است.

سورفکتانت ها در آب پخش می شوند و در فصل مشترک بین هوا و آب یا در فصل مشترک بین روغن و آب در مواردی که آب با روغن مخلوط می شود جذب می شوند. گروه آبگریز نامحلول در آب ممکن است از فاز آب حجیم, به هوا یا فاز روغن گسترش یابد,در حالی که گروه سر محلول در آب در فاز آب باقی می ماند.

دم آبگریز بسته به ترکیب شیمیایی آن ممکن است چربی دوست یا لیپوفوبیک (“اجتناب از روغن”) باشد. گروه های هیدروکربنی معمولاً برای استفاده در صابون ها و مواد شوینده چربی دوست هستند, در حالی که گروه های فلوئوروکربن لیپوفوبیک هستند, برای استفاده در دفع لکه ها یا کاهش کشش سطحی.

قیمت سورفکتانت | بازرگانی رامش نژاد

ساختار سورفکتانت

ساختار فازهای سورفکتانت در آب

در فاز آبی حجیم، سورفکتانت ها سنگدانه هایی مانند میسل ها را تشکیل می دهند,جایی که دم های آبگریز هسته سنگدانه را تشکیل می دهند و سرهای آبدوست با مایع اطراف در تماس هستند. انواع دیگری از سنگدانه ها نیز می توانند تشکیل شوند,مانند میسل های کروی یا استوانه ای یا دو لایه لیپیدی.

 شکل سنگدانه ها به ساختار شیمیایی سورفکتانت ها,یعنی تعادل در اندازه بین سر آبدوست و دم آبگریز بستگی دارد. معیاری برای این تعادل آبدوست-لیپوفیل (HLB) است. سورفکتانت ها کشش سطحی آب را با جذب در سطح مشترک مایع و هوا کاهش می دهند. رابطه ای که کشش سطحی و مازاد سطح را به هم پیوند می دهد, ایزوترم گیبس شناخته می شود.

دینامیک سورفکتانت ها در رابط ها

دینامیک جذب سورفکتانت برای کاربردهای عملی مانند فرآیندهای کف کردن، امولسیون سازی یا پوشش دهی, که در آن حباب ها یا قطره ها به سرعت تولید می شوند و نیاز به تثبیت دارند, اهمیت زیادی دارد. دینامیک جذب به ضریب انتشار سورفکتانت بستگی دارد. همانطور که رابط ایجاد می شود, جذب توسط انتشار سورفکتانت به رابط محدود می شود.

 در برخی موارد، ممکن است یک مانع پرانرژی برای جذب یا دفع سورفکتانت وجود داشته باشد. اگر چنین مانعی نرخ جذب را محدود کند، گفته می‌شود که دینامیک از نظر جنبشی محدود است. چنین موانع انرژی می تواند ناشی از دافعه های فضایی یا الکترواستاتیکی باشد. رئولوژی سطحی لایه‌های سورفکتانت, از جمله خاصیت ارتجاعی و ویسکوزیته لایه, نقش مهمی در پایداری فوم‌ها و امولسیون‌ها دارد.

مضرات سورفکتانت

اکثر سورفکتانت های آنیونی و غیر یونی غیر سمی هستند و دارای LD50 قابل مقایسه با نمک خوراکی هستند. سمیت ترکیبات آمونیوم چهارتایی که ضد باکتری و ضد قارچ هستند، متفاوت است. کلریدهای دی آلکیل متیل آمونیوم (DDAC, DSDMAC) که به عنوان نرم کننده پارچه استفاده می شوند دارای LD50 پایین (5 گرم بر کیلوگرم) و اساسا غیر سمی هستند, در حالی که کلرید آلکیل بنزیل متیل آمونیوم ضدعفونی کننده دارای LD50 0.35 گرم بر کیلوگرم است.

قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض سورفکتانت‌ها می‌تواند باعث تحریک و آسیب به پوست شود, زیرا سورفکتانت‌ها غشای لیپیدی را که از پوست و سایر سلول‌ها محافظت می‌کند,مختل می‌کنند. تحریک پوست به طور کلی در یک سری سورفکتانت های غیر یونی, آمفوتریک, آنیونی, کاتیونی افزایش می یابد.

سورفکتانت‌ها معمولاً به روش‌های متعددی در خشکی و سیستم‌های آبی رسوب می‌کنند,چه به عنوان بخشی از فرآیند مورد نظر یا به عنوان زباله‌های صنعتی و خانگی.

سورفکتانت های آنیونی را می توان در خاک در نتیجه کاربرد لجن فاضلاب, آبیاری پساب و فرآیندهای اصلاح در خاک یافت.

 غلظت نسبتاً بالای سورفکتانت ها همراه با چند فلز می تواند یک خطر زیست محیطی باشد. در غلظت‌های پایین، کاربرد سورفکتانت بعید است که تأثیر قابل‌توجهی بر تحرک فلزات کمی داشته باشد.

در مورد نشت نفت Deepwater Horizon، مقادیر بی سابقه ای از Corexit به طور مستقیم به اقیانوس در هنگام نشت و روی سطح آب دریا پاشیده شد. تئوری ظاهری این بود که سورفکتانت‌ها قطرات روغن را جدا می‌کنند و هضم روغن را برای میکروب‌های مصرف‌کننده نفت آسان‌تر می‌کنند. ماده فعال کورکسیت دیوکتیل سدیم سولفوسوکسینات (DOSS)، سوربیتان مونولئات (Span 80) و پلی اکسی اتیلن سوربیتان مونولئات است.

تجزیه زیستی سورفکتانت

به دلیل حجم سورفکتانت های آزاد شده در محیط، تجزیه زیستی آنها بسیار مورد توجه است. استراتژی‌های افزایش تخریب شامل تصفیه ازن و تجزیه زیستی است.دو سورفکتانت اصلی, آلکیل بنزن سولفونات های خطی (LAS) و اتوکسیلات های آلکیل فنل (APE) در شرایط هوازی موجود در تصفیه خانه های فاضلاب و در خاک به نونیل فنل تجزیه می شوند که تصور می شود یک مختل کننده غدد درون ریز باشد. علاقه به سورفکتانت های زیست تخریب پذیر منجر به علاقه زیادی به “بیوسورفکتانت ها” مانند آنهایی که از اسیدهای آمینه به دست می آیند، شده است.

توجه زیادی را به خود جلب می کند که زیست تخریب پذیری فلوروسورفکتانت است, به عنوان مثال. پرفلوروکتانوئیک اسید (PFOA).

فروش سورفکتانت | بازرگانی رامش نژاد

خرید سورفکتانت

برای خرید سورفکتانت بصورت بسته های 25 کیلوگرمی از این شرکت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *