انواع کود شیمیایی, مواد اولیه شیمیایی

فروش کود سولفات روی

فروش کود سولفات روی | بازرگانی رامش نژاد

فروش کود سولفات روی در بسته های 25 کیلوگرمی وارد شده از کشور چین , قیمت و خرید کود سولفات روی برای تامین روی مورد نیاز گیاهان بسیار مهم است از این جهت این شرکت محصول مورد نظر را با بهترین قیمت و کیفیت در اختیار شما مشتریان عزیز قرار میدهد. روی نقش مهمی در تنفس، بهبود فتوسنتز و تنظیم فعالیت آنزیم های گیاهی دارد. کمبود روی باعث می شود لکه های زرد و قهوه ای روی برگ درختان میوه و روی برگ های تازه روییده ظاهر شود. بنابراین کود دهی درختان با سولفات روی باید در برنامه کاری باغداران قرار گیرد. همچنین این کود به دلیل وجود عنصر گوگرد در ساختار خود باعث جذب بهتر سایر عناصر غذایی توسط گیاه می شود. باغداران به دلیل تنوع بالای این محصول به دنبال خرید کودهای مرغوب با قیمت مناسب هستند. در ادامه از شرکت کوپل شیمی سپاهان به بررسی سولفات روی خواهیم پرداخت.

فروش کود سولفات روی در تهران

نام به انگلیسی : sulfate-copper
بسته بندی : 25 کیلوگرمی
تولید کننده : چین
قیمت : تماس بگیرید.
محل تحویل : شورآباد تهران

برای خرید کود سولفات روی در ساعت اداری با شماره زیر تماس بگیرید.

فروش سولفات روی | بازرگانی رامش نژاد
فروش سولفات روی | بازرگانی رامش نژاد

مشخصات فروش کود سولفات روی

فروش کود سولفات روی در این مجموعه با بهترین قیمت و کیفیت انجام می شود. سولفات روی (ZnSO4) یک نمک معدنی است. این ترکیب به رنگ سفید است و به عنوان کود سولفاته در کشاورزی استفاده می شود. استفاده از این کود باعث افزایش جذب روی در گیاهان می شود. روی به عنوان یکی از عناصر کمیاب در گیاهان باعث افزایش رشد می شود. گیاهانی که از کمبود روی رنج می برند دارای اختلالات متابولیکی، بیولوژیکی و فیزیولوژیکی خواهند بود. همچنین فرآیند تولید دارای قند، پروتئین و غیر کوبالامین خواهد بود. نتیجه فقر، توقف رشد است که اثرات منفی بر عملکرد گیاه خواهد داشت. همچنین فروش سولفات روی با به صرفه ترین قیمت در این مجموعه انجام می شود.

لازم به ذکر است که کود سولفات روی محلول در آب است بنابراین می توان از آن به عنوان محلول پاشی روی برگ و شاخه درختان میوه استفاده کرد. همچنین فروش کود سولفات روی با بهترین کیفیت در این مجموعه انجام می شود. علاوه بر این، کارشناسان کشاورزی استفاده از این کود را برای خاک های کشت شده با کمبود روی پیشنهاد می کنند. استفاده از سولفات به طور قابل توجهی PH خاک را تنظیم می کند که باعث جذب بهتر اسیدهای آمینه و مواد معدنی توسط گیاه می شود. اگر محصولاتی مانند گندم، مرکبات، ذرت و… در این خاک کشت شوند به دلیل وجود روی رشد بیشتری خواهند داشت.

فروش سولفات روی بصورت عمده 

فروش سولفات روی به علت مزایا و کاربرد بالایی که دارد، بسیار صورت می پذیرد. سولفات روی نوشته شده با فرمول شیمیایی ZnSO4 یک ترکیب شیمیایی معدنی و معدنی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده به عنوان کود شیمیایی در صنایع کشاورزی استفاده می شود و باعث افزایش جذب روی در گیاهان می شود. همچنین قیمت کود روی پودری به عوامل بسیاری وابسته است. کود سولفات روی دارای رنگ سفید بوده و به صورت کریستال یا گرانول به فروش می رسد. این ترکیب شیمیایی نوعی نمک معدنی است که به عنوان کود سولفاته در کشاورزی استفاده می شود. همچنین قیمت سولفات روی به عوامل بسیاری بستگی دارد. درصد خلوص این کود در کارخانه های تولید کود متفاوت است که بسته به نوع مصرف در محدوده 18 تا 34 درصد عرضه می شود.اگر از نزدیک به برگ های گیاه نگاه کرده باشید، احتمالاً برگ های زرد رنگی را در بین سایر برگ های گیاه دیده اید. قابل ذکر است، فروش کود شیمیایی سولفات روی با بهترین کیفیت در این مجموعه انجام می شود.

دلیل این رنگ زرد به دلیل کمبود روی در آنها است، بنابراین اگر کشاورزی بتواند علوفه و گیاهان خود را با کود شیمیایی سولفات روی تقویت کند، از زرد شدن برگ ها در گیاهان جلوگیری می شود که تأثیر زیادی در افزایش میزان رشد گیاه خواهد داشت. همچنین فروش کود سولفات روی با بهترین قیمت در این مجموعه انجام می شود. سرعت رشد گیاه سرعت رشد گیاه، سرعت رشد درختان میوه و درختچه ها خواهد بود. همچنین شما می توانید برا دریافت قیمت کود روی ۲۵ کیلویی با مشاوران این مجموعه ارتباط حاصل کنید. بنابراین، اگر متوجه شدید که برگ های گیاهان یا درختان شما کوچک است یا به صورت لکه های قهوه ای سوخته ظاهر می شود، توجه داشته باشید که درخت یا درختچه شما از کمبود سولفات روی رنج می برد و باید در اسرع وقت این ماده معدنی را دریافت کنید. 

قیمت سولفات روی

قیمت سولفات روی به عوامل زیادی بستگی دارد و شما می توانید برای دریافت قیمت این ماده با مشاوران این مجموعه ارتباط حاصل کنید. کود سولفات روی دارای رنگ سفید بوده و به صورت کریستال یا گرانول به فروش می رسد. این ترکیب شیمیایی نوعی نمک معدنی است که به عنوان کود سولفاته در کشاورزی استفاده می شود. درصد خلوص این کود در کارخانه های تولید کود متفاوت است که بسته به نوع مصرف در محدوده 18 تا 34 درصد عرضه می شود. قابل ذکر است، فروش کود سولفات روی با بهترین قیمت در این مجموعه صورت می پذیرد.

کود سولفات روی روی یک ریز مغذی مهم برای رشد و نمو گیاهان است که کمبود آن می تواند مکانیسم های بیولوژیکی، فیزیولوژیکی، متابولیک و… را مختل کند، گیاه متوقف می شود و در نتیجه تولید نمی کند. اخیراً دانشمندان کشف کرده اند که این عنصر در یکپارچگی غشاء، سنتز هورمون اکسین و تشکیل گرده نیز نقش دارد. قابل ذکر است، فروش سولفات روی با قیمتی بسیار به صرفه در این مجموعه انجام می شود. روی در از بین بردن شوری و استرس گرمایی موثر است و یک عامل بسیار کلیدی در سنتز اسید آمینه تریپتوفان است. همچنین این این موارد بر قیمت کود روی ۲۵ کیلویی تاثیر گذار است. این اسید آمینه پیش ساز سنتز اکسین است که یکی از هورمون های مهم گیاهی است.

کود سولفات روی از طریق ریشه گیاهان جذب می شود و به طور کلی نقش مهمی در فتوسنتز، تشکیل قند، سنتز پروتئین، مقاومت در برابر بیماری و استرس، فعالیت آنزیم، تولید هورمون رشد، واکسیناسیون و باروری میوه دارد. همچنین این عوامل بسیار بر فروش کود سولفات روی تاثیر گذار است. کود روی نیز یکی از انواع کودهای اصلاحی خاک است زیرا این کود به طور موثر اسیدیته خاک را تنظیم کرده و کمبود روی را جبران می کند. قابل ذکر است، فروش کود شیمیایی سولفات روی با بهترین قیمت در این مجموعه انجام می شود. این کود در محصولاتی مانند ذرت، گندم، جو، مرکبات و… استفاده می شود. همچنین این موارد می توانند بر قیمت کود روی پودری تاثیر گذار باشند.

بازرگانی رامش نژاد وارد کننده مواد اولیه اعم از ستریمونیوم کلراید و مواد اولیه سرامیک و … می باشد جهت اطلاعات بیشتر بروی لینک های زیر کلیک کنید.

کاربرد کود سولفات روی چیست؟

خرید کود سولفات روی | بازرگانی رامش نژاد
خرید کود سولفات روی | بازرگانی رامش نژاد

کود سولفات روی نوعی کود معدنی است که حاوی روی، سولفات و اکسید است. این کود برای بسیاری از گیاهان مفید است و به عنوان منبع اصلی روی در خاک شناخته می شود. کود سولفات روی می تواند رشد گیاه را تسریع کند و تولید محصول را افزایش دهد. روی یک عنصر مهم برای سلامت گیاه است و کود سولفات روی می تواند به عنوان یک عامل پیشگیری کننده در برابر برخی بیماری های گیاهی عمل کند. همچنین فروش سولفات روی در این مجموعه با بهترین کیفیت انجام می شود. کود سولفات روی می تواند بهبود کیفیت خاک را تسریع کند و تولید محصول را افزایش دهد.

کود سولفات روی می تواند جذب مواد مغذی توسط گیاهان را بهبود بخشد و تولید محصول را افزایش دهد. کود سولفات روی می تواند به عنوان یک عامل کنترل علف های هرز در خاک عمل کرده و رشد آنها را کاهش دهد. همچنین فروش کود سولفات روی با به صرفه ترین قیمت در این مجموعه انجام می شود. همچنین این عوامل بسیار بر قیمت سولفات روی تاثیر گذار است. کود سولفات روی می تواند بهبود زندگی خاک را تسریع کند و تولید محصول را افزایش دهد. همچنین فروش کود شیمیایی سولفات روی با به صرفه ترین قیمت در این مجموعه انجام می شود. کود سولفات روی می تواند بهبود خواص فیزیکی خاک را تسریع کند و تولید محصول را افزایش دهد. همچنین این موارد بسیار بر قیمت کود روی پودری تاثیر گذار است.

سولفات روی برای تامین روی در خوراک دام، کود، خمیر دندان و اسپری های کشاورزی استفاده می شود. سولفات روی،  مانند بسیاری از ترکیبات روی، می تواند برای کنترل رشد خزه در پشت بام استفاده شود.سولفات روی می تواند برای مکمل روی در فرآیند دم کردن استفاده شود. روی یک ماده مغذی ضروری برای سلامتی و عملکرد بهینه مخمر است، اگرچه مکمل ضروری برای آبجوهای با جاذبه کم نیست، زیرا دانه هایی که معمولاً در آبجوسازی استفاده می شوند، روی کافی را تامین می کنند. زمانی که مخمر را با افزایش محتوای الکل فراتر از منطقه آسایش آنها به حد مجاز می رساند، این یک روش معمول تر است.

 فرمول شیمایی و ساختار کود سولفات روی 

به عنوان یک کانی، ZnSO4•7H2O به عنوان گوسالاریت شناخته می شود. سولفات روی به عنوان چندین ماده معدنی جزئی دیگر مانند زینک ملانتریت، (Zn, Cu, Fe)SO4·7H2O (از نظر ساختاری متفاوت از گوسلاریت) وجود دارد. هیدرات های کمتر سولفات روی به ندرت در طبیعت یافت می شوند: (Zn,Fe)SO4·6H2O (بیانشیت)، (Zn,Mg)SO4·4H2O (بویلیت) و (Zn,Mn)SO4·H2O (گونینگیت).

ایمنی سولفات روی 

پودر سولفات روی یک محرک چشم است. مصرف مقادیر کمی بی خطر در نظر گرفته می شود و سولفات روی به عنوان منبع روی ضروری به غذای حیوانات اضافه می شود، به میزان چند صد میلی گرم در هر کیلوگرم خوراک. مصرف بیش از حد باعث ناراحتی حاد معده می شود که حالت تهوع و استفراغ در 8-2 میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن ظاهر می شود.مشخص شده است که شستشوی بینی با محلول سولفات روی می تواند به اعصاب حس بویایی آسیب برساند و در تعدادی از گونه های مختلف، از جمله انسان، آنوسمی ایجاد کند.

خواص فیزیکی و شیمیایی کود سولفات روی چیست؟

قیمت سولفات روی | بازرگانی رامش نژاد
قیمت سولفات روی | بازرگانی رامش نژاد

کود سولفات روی یک ترکیب شیمیایی است که از عنصر روی (Zn) و یون سولفات (SO4) تشکیل شده است. قابل ذکر است، قیمت کود روی ۲۵ کیلویی به عواملی همچون حجم و نوع نیز بستگی دارد.  همچنین در ادامه به بررسی خواص این ماده خواهیم پرداخت. خواص فیزیکی این ماده به شرح زیر است. 

 1. سولفات روی به صورت جامدی سفید یا بلوری است.
 2. دارای ظاهری باریک و زبر است و ممکن است در برخی موارد به صورت پودر یا خرده‌های بدون رنگ باشد.
 3.  نقطه ذوب سولفات روی حدود 660 درجه سلسیوس است.
 4. دارای ویژگی هیدرولیز شدن در آب است، یعنی در تماس با آب، آب مولکولی را از خود جذب کرده و به یون‌های روی (Zn²⁺) و سولفات (SO4²⁻) تجزیه می‌شود.

همچنین این ماده دارای خواص شیمیایی نیز می باشد که به شرح زیر است. قابل ذکر است، تمام این موارد بر فروش کود سولفات روی تاثیر گذار هستند.

 • سولفات روی به عنوان منبعی از یون روی در بسیاری از فرآیندها و صنایع شیمیایی استفاده می‌شود.
 •  این ترکیب در تولید رنگ‌ها، پوشش‌دهی فلزات، لعاب‌سازی سرامیک‌ها و تهیه کودهای کشاورزی استفاده می‌شود.
 • سولفات روی دارای خواص ضد قارچی و باکتریایی است و ممکن است در پزشکی و صنایع آرایشی نیز استفاده شود.
 • در شرایط مناسب، سولفات روی می‌تواند با اسیدها و بازها واکنش دهد و ترکیباتی مانند روی کربنات و روی نیترات تشکیل دهد.
 • فعالیت های متابولیک مختلف را تنظیم می کند.
 • در تولید هورمون های گیاهی تنظیم کننده رشد به نام اکسین نقش دارد.
 • روی برای فتوسنتز و متابولیسم نیتروژن حیاتی است.
 • کمبود روی با طولانی شدن دوره رویشی و به تاخیر انداختن بلوغ در عملکرد کمتر و محصول با کیفیت پایین بر گلدهی و رشد میوه تأثیر می گذارد.
 • روی برای رشد و نمو گیاهان و انسان بسیار ضروری است.

جمع بندی

در این مقاله از شرکت بازرگانی رامش نژاد به بررسی فروش کود سولفات روی پرداختیم. همچنین در این مقاله به چیستی، خواص فیزیکی و شیمیایی و همچنین کاربرد این ماده نیز اشاره کردیم. شایان ذکر است، شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران این مجموعه ارتباط حاصل کنید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *