مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنایع آبکاری

فروش اسید کرومیک

وارد کننده اسید کرومیک | بازرگانی رامش نژاد

 فروش اسید کرومیک ترک و آفریقایی با خلوص 98 درصد در گالن های  50 کیلوگرمی توسط شرکت بازرگانی رامش نژاد وارد کننده مواد اولیه دارویی و شیمایی , برای خرید اسید کرومیک ترک و آفریقایی و یا اطلاع از قیمت اسید کرومیک با کارشناسان فروش ما در ساعت اداری تماس بگیرید. اسید کرومیک به طور کلی به مجموعه ای از ترکیبات اطلاق می شود که از اسیدی شدن محلول های حاوی آنیون های کرومات و دی کرومات یا انحلال تری اکسید کروم در اسید سولفوریک ایجاد می شود. کرومیک اسید حاوی کروم شش ظرفیتی است. کروم شش ظرفیتی به کروم در حالت اکسیداسیون +6 اطلاق می شود و به دلیل توانایی بیشتر برای ورود به سلول ها و پتانسیل ردوکس بالاتر نسبت به سایر حالت های اکسیداسیون اتم کروم سمی تر است.  اسید کرومیک مولکولی، H2CrO4، اشتراکات زیادی با اسید سولفوریک، H2SO4 دارد، زیرا هر دو به عنوان اسیدهای قوی طبقه بندی می شوند. 

خرید اسید کرومیک آفریقایی

نام به انگلیسی : chromic-acid
خلوص : 98%
بسته بندی : گالن 50 کیلوگرمی
کشور تولید کننده : ترکیه , آفریقا
فرمول شیمایی: H2CrO4
محل تحویل : شورآباد تهران
قیمت : تماس بگیرید.

شما مشتریان عزیز میتوانید برای اطلاع از قیمت اسید کرومیک ترک و آفریقایی در ساعت اداری با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

فروش اسید کرومیک بصورت عمده | بازرگانی رامش نژاد
فروش اسید اسکوربیک

اسید کرومیک چیست

فروش اسید کرومیک به دلیل توانایی آن در “روشن کردن” برنج خام به طور گسترده در صنعت تعمیر ابزار استفاده می شد. یک غوطه ور شدن اسید کرومیک یک پتینه زرد روشن روی برنج ایجاد می کند. به دلیل افزایش نگرانی های بهداشتی و زیست محیطی، بسیاری استفاده از این ماده شیمیایی را در تعمیرگاه های خود متوقف کرده اند. اکثر اسید کرومیک به صورت محلول آبی 10 درصد فروخته یا در دسترس است.

اسید کرومیک مولکولی، H2CrO4، اشتراکات زیادی با اسید سولفوریک، H2SO4 دارد. فقط اسید سولفوریک را می توان به عنوان بخشی از لیست 7 اسید قوی طبقه بندی کرد. با توجه به قوانین مربوط به مفهوم “انرژی یونیزاسیون مرتبه اول”، اولین پروتون به راحتی از بین می رود. رفتار آن بسیار شبیه به deprotonation اسید سولفوریک است. از آنجایی که فرآیند تیتراسیون اسید-باز چند ظرفیتی بیش از یک پروتون دارد (مخصوصاً زمانی که اسید ماده اولیه و باز تیتر کننده باشد)، پروتون ها فقط می توانند یک اسید را یک بار ترک کنند. از این رو مرحله اول به شرح زیر است:

H2CrO4 ⇌ [HCrO4]- + H+

pKa برای تعادل به خوبی مشخص نشده است.

مقادیر گزارش شده بین 0.8- تا 1.6 متفاوت است. تعیین مقدار در قدرت یونی صفر دشوار است زیرا نیمه تفکیک تنها در محلول بسیار اسیدی، در pH 0، یعنی با غلظت اسید حدود 1 mol dm-3 رخ می دهد. یک عارضه دیگر این است که یون [HCrO4]- تمایل مشخصی به دیمر شدن، با از دست دادن یک مولکول آب، برای تشکیل یون دی کرومات، [Cr2O7]2- دارد:

2 [HCrO4]- ⇌ [Cr2O7]2- + H2O log KD = 2.05.

دی کرومیک اسید

اسید دی کرومیک، H2Cr2O7 شکل کاملاً پروتونه شده یون دی کرومات است و همچنین می تواند به عنوان محصول افزودن تری اکسید کروم به اسید کرومیک مولکولی دیده شود. دی کرومیک اسید در هنگام واکنش با الکل اولیه یا ثانویه دقیقاً به همان شیوه رفتار می کند. نکته ای که در این بیانیه وجود دارد این است که یک الکل ثانویه بیشتر از یک کتون اکسید نمی شود، در حالی که یک الکل اولیه در مرحله اول مکانیسم به یک آلدهید اکسید می شود و سپس دوباره به یک اسید کربوکسیلیک اکسید می شود، مشروط به عدم وجود استریک قابل توجهی. 

کاربرد اسید کرومیک

خرید اسید کرومیک بصورت عمده | بازرگانی رامش نژاد
خرید اسید کرومیک آفریقایی

اسید کرومیک یک واسطه در آبکاری کروم است و همچنین در لعاب های سرامیکی و شیشه های رنگی استفاده می شود. از آنجایی که محلول کرومیک اسید در اسید سولفوریک (همچنین به عنوان مخلوط سولفوکرومیک یا کروموسولفوریک اسید نیز شناخته می‌شود) یک عامل اکسید کننده قوی است، می‌توان از آن برای تمیز کردن ظروف شیشه‌ای آزمایشگاهی، به‌ویژه بقایای آلی نامحلول استفاده کرد. این برنامه به دلیل نگرانی های زیست محیطی کاهش یافته است. علاوه بر این، اسید مقادیر کمی از یون‌های کرومیک پارامغناطیس (Cr3+) بر جای می‌گذارد که می‌تواند با کاربردهای خاصی مانند طیف‌سنجی NMR تداخل ایجاد کند. این مورد به ویژه برای لوله های NMR صادق است.

 

واکنش ها اسید کرومیک

کرومیک اسید قادر است انواع مختلفی از ترکیبات آلی را اکسید کند و تغییرات زیادی روی این معرف ایجاد شده است:اسید کرومیک موجود در اسید سولفوریک آبی و استون به عنوان معرف جونز شناخته می شود که الکل های اولیه و ثانویه را به ترتیب به اسیدهای کربوکسیلیک و کتون اکسید می کند، در حالی که به ندرت بر پیوندهای غیر اشباع تأثیر می گذارد.پیریدینیم کلروکرومات از تری اکسید کروم و کلرید پیریدینیم تولید می شود. این معرف الکل های اولیه را به آلدئیدهای مربوطه (R-CHO) تبدیل می کند.

معرف کالینز ترکیبی از تری اکسید کروم و پیریدین است که برای اکسیداسیون های مختلف استفاده می شود.

کرومیل کلرید، CrO2Cl2 یک ترکیب مولکولی کاملاً مشخص است که از اسید کرومیک تولید می شود.

دلایل خرید اسید کرومیک آفریقایی

  1. فروش اسید کرومیک برای یک واسطه در آبکاری کروم عرضه میشود.
  2. در لعاب های سرامیکی و شیشه های رنگی استفاده می شود.
  3. اسید کروموسولفوریک یا مخلوط سولفوکرومیک یک عامل اکسید کننده قوی است که برای تمیز کردن ظروف شیشه ای آزمایشگاهی استفاده می شود.
  4. این قابلیت درخشان کردن برنج خام را دارد و به همین دلیل در صنعت تعمیر ابزار از آن استفاده می شود.
  5. در سال 1940 در رنگ مو استفاده شد.

شکل کاملاً پروتونه شده یون دی کرومات دی کرومیک اسید، H2Cr2O7 است و همچنین می توان آن را در نتیجه افزودن تری اکسید کروم به اسید کرومیک مولکولی مشاهده کرد. هنگام واکنش با یک آلدهید یا کتون، اسید دی کرومیک دقیقاً به همین ترتیب است. در شیمی آلی، محلول کرومیک اسید می تواند الکل های اولیه را به آلدهید و الکل ثانویه را به کتون اکسید کند. اما الکل ها و کتون های سوم تحت تاثیر قرار نمی گیرند. در طول اکسیداسیون، رنگ اسید کرومیک از نارنجی به سبز مایل به قهوه ای تغییر می کند.

کرومیک اسید قادر است بسیاری از اشکال ترکیبات آلی را اکسید کند و انواع مختلفی برای این معرف ایجاد شده است. اسید کرومیک به عنوان معرف جونز در اسید سولفوریک آبی و استون نامیده می شود که الکل های اولیه و ثانویه را به ترتیب به اسیدهای کربوکسیلیک و کتون اکسید می کند، اگرچه به ندرت بر پیوندهای غیر اشباع تأثیر می گذارد. کرومیل کلرید، که برای آزمایش حضور یون های کلرید در شیمی معدنی استفاده می شود، از اسید کرومیک مشتق شده است.

تری اکسید کروم و کلرید پیریدینیم کلروکرومات پیریدینیم تولید می کنند. این معرف به الکل های اولیه آلدهیدهای مربوطه (R-CHO) تبدیل می شود. اسید کرومیک به دلیل توانایی آن در “روشن کردن” برنج خام برای تعمیر آلات موسیقی استفاده می شد.

تجزیه و تحلیل اسید کرومیک

فرمول شیمایی اسید کرومیک | بازرگانی رامش نژاد
قیمت اسید کرومیک

در شیمی آلی می توان از محلول های رقیق اسید کرومیک برای اکسید کردن الکل های اولیه یا ثانویه به آلدئیدها و کتون های مربوطه استفاده کرد. به طور مشابه، می توان از آن برای اکسید کردن یک آلدهید به اسید کربوکسیلیک مربوطه استفاده کرد. الکل های سوم و کتون ها تحت تاثیر قرار نمی گیرند. از آنجایی که اکسیداسیون با تغییر رنگ از نارنجی به سبز مایل به قهوه‌ای نشان داده می‌شود (که نشان می‌دهد کروم از حالت اکسیداسیون +6 به +3 کاهش می‌یابد)، اسید کرومیک معمولاً به عنوان یک معرف آزمایشگاهی در شیمی دبیرستان یا مقطع کارشناسی به عنوان یک آزمون تحلیلی کیفی استفاده می‌شود. برای حضور الکل های اولیه یا ثانویه یا آلدئیدها.

 جایگزین اسید کرومیک

در اسیون الکل ها یا آلدئیدها به اسیدهای کربوکسیلیک، اسید کرومیک یکی از چندین معرف، از جمله چندین معرف کاتالیزوری است. به عنوان مثال، نمک های نیکل (II) اکسیداسیون را توسط سفید کننده (هیپوکلریت) کاتالیز می کنند. آلدهیدها نسبتاً به راحتی به اسیدهای کربوکسیلیک اکسید می شوند و عوامل اکسید کننده ملایم کافی هستند. برای این منظور از ترکیبات نقره (I) استفاده شده است. هر اکسیدان دارای مزایا و معایبی است. به جای استفاده از اکسیدان های شیمیایی، اکسیداسیون الکتروشیمیایی اغلب امکان پذیر است.

میزان ایمنی بعد از خرید اسید کرومیک آفریقایی

ترکیبات کروم شش ظرفیتی (شامل تری اکسید کروم، اسیدهای کرومیک، کرومات ها، کلروکرومات ها) سمی و سرطان زا هستند. به همین دلیل اکسیداسیون کرومیک اسید در مقیاس صنعتی جز در صنعت هوافضا استفاده نمی شود.تری اکسید کروم و اسیدهای کرومیک اکسید کننده های قوی هستند و در صورت مخلوط شدن با مواد آلی قابل اکسیداسیون، ممکن است به شدت واکنش نشان دهند. ممکن است آتش سوزی یا انفجار رخ دهد.سوختگی با اسید کرومیک با محلول تیوسولفات سدیم رقیق درمان می شود

قیمت اسید کرومیک ترک

وارد کننده اسید کرومیک بصورت عمده | بازرگانی رامش نژاد
فروش اسید کرومیک

قیمت اسید کرومیک ترک با توجه به نوسانات ارز و دلار متغیر می باشد شما عزیزان میتوانید برای اطلاعات بیشتر در مورد خرید اسید کرومیک در ساعت اداری با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *