مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنعتی

کاربرد فروش نیترات آمونیوم وفروش پتاسیم نیترات

کاربرد فروش نیترات آمونیوم وفروش پتاسیم نیترات | بازرگانی رامش نژاد

کاربرد فروش نیترات آمونیوم و فروش پتاسیم نیترات با هدف ارائه بینش های ارزشمند و چشم انداز منطقه ای برای برآوردهای رشد بازار آتی است. یافته‌های این گزارش به گونه‌ای طراحی شده‌اند که عملی و آموزنده باشد و دیدی جامع از صنعت ارائه دهد. همچنین فهرست مفصلی از مطالب، داده‌های مربوطه، و ارزیابی چگونگی تأثیر بازار تحت تأثیر همه‌گیری را ارائه می‌دهد. در ادامه به کاربرد فروش نیترات آمونیوم و فروش پتاسیم نیترات میپردازیم : 

بازار فروش نیترات آمونیوم

خرید نیترات آمونیوم | بازرگانی رامش نژاد
فروش نیترات آمونیوم | بازرگانی رامش نژاد

کاربرد فروش نیترات آمونیوم و فروش پتاسیم نیترات با استفاده از تجزیه و تحلیل کمی و کیفی است. هدف این گزارش کمک به خوانندگان در توسعه استراتژی های تجاری و ارزیابی موقعیت آنها در بازار با ارائه یک تحلیل جامع از چشم انداز رقابتی است. این گزارش قصد دارد اطلاعات لازم را برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد فروش نیترات آمونیوم در بازار ارائه دهد.

بینش محصول بازار فروش نیترات آمونیوم

این گزارش تمام عوامل کلیدی موثر بر رشد بازار فروش نیترات آمونیوم را بررسی می کند. بر اساس منطقه، نوع، و کاربر نهایی. هر بخش از بازار به طور گسترده مورد بررسی قرار می گیرد تا دانش قابل اعتمادی را برای سرمایه گذاری در بازار ارائه دهد. همچنین تأثیر COVID-19 بر بازار فروش نیترات آمونیوم را مطالعه و تجزیه و تحلیل می کند. برای چشم انداز رقابتی، این گزارش همچنین بازیگران این صنعت را از منظر سهم بازار، نسبت تمرکز و غیره معرفی می کند و شرکت های پیشرو را به تفصیل توصیف می کند.

تجزیه و تحلیل تأثیر بیماری کووید 19 در روسیه و اوکراین:

کاربرد فروش نیترات آمونیوم و فروش پتاسیم نیترات در بیماری کووید 19 می تواند با تغییر مستقیم پویایی بازار، با شکستن زنجیره تامین بازار، و با تأثیر اقتصادی بر مشاغل و بازارهای مالی، بر اقتصاد جهانی تأثیر بگذارد. به گفته محققان ما که وضعیت را در سراسر جهان زیر نظر دارند، پس از بحران COVID-19، بازار فرصت‌های سودآوری را برای تولیدکنندگان ایجاد خواهد کرد. هدف این گزارش نشان دادن بیشتر چگونگی کاهش وضعیت فعلی در اقتصاد و تأثیرات COVID-19 بر کل صنعت است.

نیترات آمونیوم فسفات

فروش نیترات آمونیوم | بازرگانی رامش نژاد
فروش نیترات آمونیوم | بازرگانی رامش نژاد

نیترات آمونیوم هم به صورت یک جامد کریستالی بی رنگ و هم برای کاربردهای خاص به صورت پرتابل در دسترس است. محلول در آب. به آسانی نمی سوزد اما در صورت آلوده شدن به مواد قابل احتراق این کار را انجام می دهد. سوزاندن مواد قابل احتراق را تسریع می کند. در طی احتراق، اکسیدهای سمی نیتروژن تولید می کند. برای ساخت کودها و مواد منفجره و به عنوان یک ماده مغذی در تولید آنتی بیوتیک و مخمر استفاده می شود.

فرمول نیترات آمونیوم

از آنجایی که نیترات آمونیوم ترکیبی است که از واکنش بین آمونیاک و نیترات تشکیل شده است، این واکنش فرمول مولکولی NH4 NO3 را به دست می دهد. دو یون تشکیل دهنده نیترات آمونیوم، آمونیاک (NH4+) و نیترات (NO3-) توسط یک پیوند یونی با هم نگه داشته می شوند. واکنش شیمیایی این ترکیب NH3 + NO3-> NH4 NO3 است که یک واکنش اسید-باز معمولی است. این واکنش بسیار گرمازا است، به این معنی که گرما را آزاد می کند.

توده مولی نیترات آمونیوم

هر عنصری که برای انسان شناخته شده است وزن مولکولی منحصر به فردی دارد. هر ترکیب شیمیایی از عناصر مختلفی تشکیل شده است، چه در آزمایشگاه و چه در طبیعت سنتز شود و دارای جرم مولکولی یا وزن مولکولی است. نیترات آمونیوم از نیتروژن (N)، اکسیژن (O) و هیدروژن (H) تشکیل شده است. هنگامی که وزن مولکولی تمام عناصر موجود در نیترات آمونیوم با هم ترکیب شود، جرم مولکولی آن 80.044 گرم در مول است.

تجزیه نیترات آمونیوم

نیترات آمونیوم نقطه ذوب بالایی دارد. اما برای تجزیه این ترکیب باید دما به 200 درجه سانتیگراد برسد. این واکنش باعث تولید اکسید نیتروژن و آب به شکل گازی می شود. واکنش را می توان به صورت زیر خلاصه کرد: NH4 NO3-> N2 O + 2H2 O. با این حال، این واکنش همچنین می تواند نیتروژن تولید کند که به سرعت گرم شود.

فواید نیترات آمونیوم

نیترات آمونیوم برای چه مواردی استفاده می شود؟ همانطور که در بخش اول ذکر شد، نیترات آمونیوم جزء ضروری کودها است. با این حال، کاربردهای بسیار بیشتری در زمینه های نظامی، علمی و تجاری دارد. بسیاری از خواص شیمیایی آن، مانند خواص اکسید کننده، به آن اجازه می دهد تا جزء مواد منفجره باشد. برخی از کاربردهای نیترات آمونیوم در بخش های فرعی بعدی بیشتر مورد بحث قرار خواهند گرفت.

کود نیترات آمونیوم

رایج ترین کاربرد نیترات آمونیوم به عنوان جزئی برای کودها است. این به دلیل نیترات آمونیوم غنی از نیتروژن، بیش از 30٪ است. دلیل و مزیت دیگری که برای آن از نیترات آمونیوم به عنوان جزئی برای کودها بر خلاف اوره استفاده می شود، عدم از دست دادن نیتروژن در جو است.

از آنجایی که کود نیترات پتاسیم حاوی سدیم و کلر نیست، می توان آن را با خیال راحت برای همه گیاهان استفاده کرد. قابل استفاده با انواع سیستم های آبیاری در سبزیجات. این محصول صاف، فراوان و با کیفیت بالا را تضمین می کند. باعث افزایش کمیت و کیفیت میوه در مرکبات می شود. همچنین از ریزش میوه جلوگیری می کند.نیترات پتاسیم به طور کلی با کاهش تلفات ذخیره سازی، نسبت ماده خشک را افزایش می دهد. باعث افزایش گلدهی میوه های هسته دار سخت، افزایش مقدار میوه و کیفیت میوه می شود. با خیال راحت در همه گل ها استفاده می شود. همچنین با عناصری مانند رنگ و صافی به طور مستقیم بر کیفیت گل تأثیر می گذارد. باعث افزایش محصول و کیفیت داده شده در تاکستان ها می شود.

ترکیبات کود پتاسیم نیترات

فروش پتاسیم نیترات | بازرگانی رامش نژاد
فروش پتاسیم نیترات | بازرگانی رامش نژاد

فروش پتاسیم نیترات که به عنوان یک ترکیب شیمیایی با فرمول \(KNO_3\) است در بازار به فروش میرسد. این یک نمک یونی از یون های پتاسیم \(K^+\) و یون های نیترات \(NO_3^-\) است. این نیترات فلز قلیایی است. نیترات پتاسیم معروف به نمک نمک یا نیتر یک جامد سفید رنگ محلول در آب است. از کریستالیزاسیون جزئی محلول های نیترات سدیم و کلرید پتاسیم تشکیل می شود. با حرارت دادن، تجزیه می شود و نیتریت و اکسیژن می دهد. بر خلاف نیترات سدیم، غیر خورنده است. نیترات پتاسیم رایج ترین عامل حساسیت زدایی است. غلظت 5% نیترات پتاسیم همراه با فلوراید سدیم یا مونو فلوروفسفات و کاهش علائم در عرض 2 هفته از مصرف روزانه.

خواص کود پتاسیم نیترات

 

 1. وزن مولکولی یا جرم مولی نیترات پتاسیم 101.1032 گرم بر مول است.
 2. چگالی نیترات پتاسیم 2.109 گرم بر سانتی متر مکعب است.
 3. همچنین نقطه جوش و نقطه ذوب نیترات پتاسیم به ترتیب 400 درجه سانتی گراد و 334 درجه سانتی گراد است.
 4. نیترات پتاسیم یک کریستال اورتورومبیک است. در دمای 129 درجه سانتیگراد یا 264 درجه فارنهایت به یک سیستم مثلثی تبدیل می شود.
 5. نیترات پتاسیم به طور متوسط در آب محلول است. حلالیت آن با دما افزایش می یابد. نیترات پتاسیم خیلی مرطوب نیست. حدود 0.03 درصد آب را در رطوبت نسبی 80 درصد طی 50 روز جذب می کند.
 6. نیترات پتاسیم در الکل نامحلول است و سمی نیست. به طور انفجاری با عوامل کاهنده واکنش نشان می دهد.

موارد استفاده نیترات پتاسیم KNO3

 • نیترات پتاسیم به عنوان نوعی کود مورد استفاده قرار می گیرد. حاوی تمام عناصر درشت مغذی برای رشد گیاه است.
 • نیترات پتاسیم به عنوان باروت در مواد منفجره مانند بمب، نارنجک و غیره استفاده می شود.
 • در ساخت و تولید سیگار مفید است
 • این به عنوان به طور گسترده در حفظ پوست استفاده می شود
 • نیترات پتاسیم مانند یک دیورتیک در پزشکی کاربردهای دارویی دارد
 • این ماده در خمیردندان وجود دارد تا دندان ها نسبت به درد کمتر حساس شوند. محافظت در برابر حساسیت دردناک دندان ها به یخ، آفتاب، اسیدها، شیرینی ها یا لمس است.
 • نیترات پتاسیم کاربرد عمده ای در صنایع غذایی دارد. گوشت را در برابر عوامل میکروبی حفظ می کند.

 زغال چوب در نیترات پتاسیم مذاب

معروف ترین کاربرد نیترات پتاسیم احتمالاً به عنوان اکسید کننده در پودر سیاه است. از دوران باستان تا اواخر دهه 1880، پودر سیاه قدرت انفجاری را برای تمام سلاح های گرم جهان فراهم می کرد. پس از آن زمان، اسلحه های کوچک و توپخانه های بزرگ به طور فزاینده ای به کوردیت، یک پودر بدون دود، وابسته شدند. پودر سیاه امروزه در موتورهای موشک پودر سیاه استفاده می‌شود، اما همچنین در ترکیب با سایر سوخت‌ها مانند قندهای موجود در “روکت آبنبات” (سوخت محبوب موشک آماتور) استفاده می‌شود. همچنین در آتش بازی مانند بمب دود استفاده می شود. همچنین برای حفظ سوختن یکنواخت تنباکو به سیگار اضافه می‌شودو برای اطمینان از احتراق کامل کارتریج‌های کاغذ برای روولورهای کلاهک و توپ استفاده می‌شود.همچنین می‌توان آن را تا چند صد درجه گرم کرد تا برای آبیاری نیتر استفاده شود، که دوام کمتری نسبت به سایر اشکال اکسیداسیون محافظ دارد، اما امکان رنگ‌آمیزی خاص و اغلب زیبای قطعات فولادی، مانند پیچ‌ها، پین‌ها و سایر قطعات کوچک را فراهم می‌کند. 

فروش نیترات پتاسیم برای فرآوری گوشت

نیترات پتاسیم از دوران باستان یا قرون وسطی، جزء رایج گوشت شور بوده است. استفاده گسترده از نیترات جدیدتر است و با توسعه فرآوری گوشت در مقیاس بزرگ مرتبط است.استفاده از نیترات پتاسیم عمدتاً به دلیل نتایج آهسته و متناقض در مقایسه با ترکیبات نیتریت سدیم مانند “پودر پراگ” یا “نمک پخت” صورتی متوقف شده است. با این حال، نیترات پتاسیم هنوز در برخی از کاربردهای غذایی، مانند سالامی، ژامبون خشک شده، آبغوره، و (در برخی کشورها) در آب نمک برای تهیه گوشت گاو ذرت (گاهی همراه با نیتریت سدیم) استفاده می شود. هنگامی که به عنوان یک افزودنی غذایی در اتحادیه اروپا استفاده می شود،  این ترکیب به عنوان E252 نامیده می شود. همچنین برای استفاده به عنوان یک افزودنی غذایی در ایالات متحده و استرالیا و نیوزلند (جایی که تحت شماره INS آن 252 ذکر شده است) تأیید شده است.

فروش نیترات پتاسیم برای الکترولیت در پل نمکی

ماده فعال سیستم های اطفاء حریق آئروسل متراکم هنگامی که با رادیکال های آزاد شعله آتش سوزانده می شود، کربنات پتاسیم تولید می کند.

فروش نیترات پتاسیم به عنوان یک پاک کننده آلومینیوم 

جزء (معمولاً حدود 98٪) برخی از محصولات حذف کنده درخت. با تامین نیتروژن برای قارچ هایی که به چوب کنده حمله می کنند، تجزیه طبیعی کنده را تسریع می بخشد.

در عملیات حرارتی فلزات به عنوان حمام نمک مذاب با دمای متوسط، معمولاً در ترکیب با نیتریت سدیم. یک حمام مشابه برای تولید یک روکش آبی/مشکی بادوام که معمولاً روی سلاح‌های گرم دیده می‌شود، استفاده می‌شود. کیفیت اکسید کننده، حلالیت در آب و هزینه کم آن را به یک بازدارنده زنگ کوتاه مدت ایده آل تبدیل کرده است.

فروش نیترات پتاسیم برای القای گلدهی درختان انبه در فیلیپین. 

محیط ذخیره حرارتی در سیستم های تولید برق نمک های نیترات سدیم و پتاسیم در حالت مذاب با انرژی خورشیدی جمع آوری شده توسط هلیواستات ها در نیروگاه Thermosolar Gemasolar ذخیره می شوند. نمک‌های سه‌گانه، با افزودن نیترات کلسیم یا نیترات لیتیوم، ظرفیت ذخیره‌سازی گرما را در نمک‌های مذاب بهبود می‌بخشند.

به عنوان منبع یون های پتاسیم برای تبادل با یون های سدیم در شیشه های تقویت شده شیمیایی.

به عنوان یک اکسید کننده در مدل سوخت موشک به نام Rocket candy.

خطرات سلامتی نیترات پتاسیم KNO3

خرید نیترات پتاسیم | بازرگانی رامش نژاد
خرید نیترات پتاسیم | بازرگانی رامش نژاد

 1. قرار گرفتن در معرض احتمالی – نیترات پتاسیم در تجزیه و تحلیل شیمیایی، به عنوان یک افزودنی غذایی در کودها در داروها به عنوان یک گشادکننده عروق و همچنین یک پادزهر برای مسمومیت با سیانید استفاده می شود.
 2. قرار گرفتن در معرض کوتاه مدت – نیترات پتاسیم می تواند بر روی تنفس در بدن تأثیر بگذارد. تماس آن می تواند باعث سوختگی چشم و پوست شود. می تواند باعث سرفه همراه با خلط شود. قرار گرفتن در معرض بیشتر آن می تواند باعث ادم ریوی شود. این یک اورژانس پزشکی است که می تواند چندین ساعت به تعویق بیفتد. این نیز می تواند باعث مرگ شود.
 3. قرار گرفتن در معرض طولانی مدت – تماس مکرر نیترات پتاسیم با پوست ممکن است باعث درماتیت، خشکی و ترک شود. ممکن است باعث تحریک ریه و ایجاد برونشیت شود. شواهد بسیار کمتری وجود دارد که ثابت کند نیتریت پتاسیم می تواند به جنین در حال رشد آسیب برساند.
 4. نظارت پزشکی – اگر علائم ایجاد شود یا مشکوک به قرار گرفتن در معرض بیش از حد باشد، باید آزمایش خون برای متهموگلوبین، آزمایش‌های عملکرد ریه و همچنین عکس‌برداری با اشعه ایکس قفسه سینه بعد از قرار گرفتن بیش از حد حاد انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *