مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنایع غذایی

خرید متابی سولفیت سدیم خوراکی و صنعتی

خرید متابی سولفیت سدیم خوراکی | بازرگانی رامش نژاد

خرید متابی سولفیت سدیم

خرید متابی سولفیت سدیم خوراکی و صنعتی در کیسه های 25 کیلوگرمی , شما مشتریان عزیز میتوانید برای خرید این محصول بصورت عمده با شماره حاصل در سایت تماس بگیرید.

نام به انگلیسی : Sodium metabisulfite
ساخت کشور : چین , آلمان
بسته بندی : 25کیلوگرمی
گرید : غذایی، صنعتی
شناسه محصول : ۷۶۸۱-۵۷-۴
خلوص : ۹۹%
فرمول شیمیایی : Na۲-S۲O۵
قیمت : استعلام بگیرید.

خرید اینترنتی متابی سولفیت سدیم خوراکی

قیمت متابی سولفیت سدیم | بازرگانی رامش نژاد
قیمت متابی سولفیت سدیم | بازرگانی رامش نژاد

برای خرید اینترنتی متابی سولفیت سدیم گرید خوراکی و صنعتی ساخت کشور چین و آلمان با شماره حاصل در سایت تماس بگیرید.

این محصول را می توان با تصفیه محلول هیدروکسید سدیم با دی اکسید گوگرد تهیه کرد. هنگامی که در آب گرم هدایت می شود,Na2SO3 در ابتدا به صورت جامد زرد رنگ رسوب می کند. با SO2 بیشتر, جامد حل می شود و دی سولفیت ایجاد می کند که با سرد شدن متبلور می شود.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

مشخصات فیزیکی متابی سولفیت سدیم

 1. سولفیت سدیم در حالت جامد ظاهری سفید یا زرد متمایل به سفید دارد.
 2. بوی کمی تند شبیه SO2 دارد.
 3. Na2S2O5 نسبتاً در آب محلول است حلالیت آن برابر با 65.3 گرم در 100 میلی لیتر در دمای 20 درجه سانتیگراد است.
 4. این ترکیب در گلیسرول بسیار محلول است اما در اتانول خیلی محلول نیست.

خواص متابی سولفیت سدیم

هنگامی که این محصول وارد آب می شود، گاز دی اکسید گوگرد آزاد می کند که بوی بسیار تند و نامطبوعی دارد. این گاز همچنین می تواند منجر به مشکلات تنفسی در انسان شود. گاز SO2 توسط این ترکیب پس از قرار گرفتن در معرض اسیدهای قوی مانند اسید هیدروکلریک آزاد می شود. معادله شیمیایی این واکنش توسط 2HCl + Na2S2O5 → 2SO2 + 2NaCl + H2O به دست می آید.
هنگامی که این محصول گرم می شود, تجزیه می شود و سولفیت سدیم و دی اکسید گوگرد را تشکیل می دهد.

واکنش شیمیایی عبارت است از: Na2S2O5 → SO2 +Na2SO3

کاربرد متابی سولفیت سدیم

متابی سولفیت سدیم و پتاسیم کاربردهای عمده و مهم زیادی دارند. به طور گسترده ای برای نگهداری غذا و نوشیدنی استفاده می شود.

از این محصول به عنوان یک ماده کمکی به داروهای حاوی آدرنالین (اپی نفرین) اضافه می شود تا از اکسیداسیون آدرنالین جلوگیری شود. به عنوان مثال، به فرمولاسیون داروهای ترکیبی که حاوی یک بی حس کننده موضعی و آدرنالین هستند, و به فرمولاسیون در اتوانژکتورهای اپی نفرین, مانند EpiPen, اضافه می شود این باعث افزایش طول عمر فرمولاسیون می شود، اگرچه این محصول با آدرنالین واکنش می دهد و باعث تجزیه آن و تشکیل اپی نفرین سولفونات می شود.
در ترکیب با هیدروسولفیت سدیم به عنوان پاک کننده زنگ زدگی استفاده می شود در عکاسی استفاده می شود.

می توان از این محصول غلیظ برای حذف کنده درخت استفاده کرد. برخی از مارک ها حاوی 98٪ متابی سولفیت سدیم هستند و باعث تخریب لیگنین در کنده ها می شوند و حذف را تسهیل می کنند.
همچنین به عنوان یک مکمل در برخی از قرص ها مانند پاراستامول استفاده می شود.

یک جنبه بسیار مهم مربوط به سلامتی این ماده این است که می توان آن را در آزمایش کم خونی سلول داسی شکل (و سایر اشکال مشابه جهش هموگلوبین) به اسمیر خون اضافه کرد. این ماده باعث داسی شدن سلول های از بین رفته (از طریق پلیمریزاسیون پیچیده) می شود و از این رو بیماری را تایید می کند.

به عنوان یک عامل سفید کننده در تولید کرم نارگیل استفاده می شود

(SO2 مایع) معمولاً به عنوان یک ضد میکروبی و آنتی اکسیدان در شراب سازی استفاده می شود. شراب بطری استفاده از آن را با برچسب “حاوی سولفیت” در ایالات متحده نشان می دهد.

این ماده به عنوان یک عامل کاهنده برای شکستن پیوندهای سولفیدی در لباس های منقبض شده از الیاف طبیعی استفاده می شود، بنابراین به لباس اجازه می دهد پس از شستن به شکل اولیه خود بازگردد.

از آن به عنوان منبع SO2 (مخلوط با هوا یا اکسیژن) برای تخریب سیانید در فرآیندهای سیانیداسیون طلای تجاری استفاده می شود.

از آن به عنوان منبع SO2 (مخلوط با هوا یا اکسیژن) برای رسوب طلای عنصری در محلول های کلرواوریک (آکوا رژیا) استفاده می شود.

در صنعت تصفیه آب برای خاموش کردن کلر باقی مانده استفاده می شود.

از آن در رنگ آمیزی نمونه های فلزی مبتنی بر آهن برای تجزیه و تحلیل ریزساختاری استفاده می شود.

متابی سولفیت سدیم برای مو

این محصول علاوه بر اینکه به عنوان یک نگهدارنده آنتی اکسیدانی استفاده می شود,به عنوان یک عامل موجدار/ صاف کننده مو عمل می کند. اغلب در ترکیب با سولفیت سدیم و سولفات سدیم در محصولاتی که برای صاف کردن مو و موج های دائمی استفاده می شود استفاده می شود. سایر محصولات مراقبت از مو که از سولفیت سدیم استفاده می کنند عبارتند از سفید کننده مو، رنگ مو

نام دیگر متابی سولفیت پتاسیم

این محصول ، یک ترکیب شیمیایی با فرمول Na2S2O5، به طور گسترده ای به عنوان یک آنتی اکسیدان در فرمولاسیون های دارویی استفاده می شود. همچنین به عنوان یک ضد عفونی کننده و به عنوان نگهدارنده مواد غذایی در بسیاری از صنایع استفاده می شود.
نمونه هایی از مواد غذایی حاوی متابی سولفیت سدیم در زیر ذکر شده است:

 • مرباجات
 • محصولات پخته شده
 • چیپس سیب زمینی
 • مواد غذایی ترشی
 • میوه های خشک شده

قیمت متابی سولفیت سدیم صنعتی

برای اطلاع از قیمت متابی سولفیت سدیم صنعتی و خوراکی با بهترین کیفیت و بهترین قیمت نسبت به رقبا با کارشناسان ما تماس بگیرید.محل تحویل خرید اینترنتی متابی سولفیت سدیم بصورت عممده در شورآباد تهران می باشد.

این محصول یک جامد سفید و دانه ای است. در صنعت خمیر و کاغذ، در صنعت عکاسی و در صنایع مختلف دیگر به عنوان سفید کننده یا دکلره استفاده می شود. متابی سولفیت سدیم درجه غذایی ممکن است به عنوان نگهدارنده مواد غذایی استفاده شود. از متابی سولفیت سدیم می توان در ساخت سایر مواد شیمیایی نیز استفاده کرد. متابی سولفیت سدیم که به نام های دیگری نیز شناخته می شود:

 

 • متابی سولفیت دی سدیم (متابی سولفیت)
 • دی سدیم پیروسولفیت
 • اسید پیروسلفوروس, نمک دی سدیم
 • E223 (در صنایع غذایی)
 • پیروسولفیت سدیم (پیروسولفیت)

 • بی سولفیت سدیم,بی آب

متابی سولفیت سدیم به عنوان یک عامل آنتی اکسیدانی در بسیاری از فرمولاسیون های دارویی استفاده می شود. به طور گسترده ای به عنوان نگهدارنده و ضد عفونی کننده مواد غذایی استفاده می شود. نشان داده شده است که قرار گرفتن در معرض سولفیت می تواند برخی از اندام ها را تحت تاثیر قرار دهد. کورکومین,عنصر اصلی Curcuma longa، دارای خواص محافظتی متعددی است.

مطالعه حاضر کارهای قبلی را به ارزیابی کمی اثرات سولفیت و کورکومین بر ساختار قلب با استفاده از روش‌های استریولوژیک گسترش می‌دهد. در این مطالعه 28 سر موش صحرایی به طور تصادفی به چهار گروه آزمایشی تقسیم شدند. موش‌های گروه‌های I تا IV آب مقطر (گروه I)، متابی سولفیت سدیم (25 میلی‌گرم بر کیلوگرم در روز) (گروه دوم),کورکومین (100 میلی‌گرم بر کیلوگرم در روز) (گروه III) و متابی سولفیت سدیم + کورکومین دریافت کردند. گروه IV) به ترتیب به مدت 8 هفته.

بطن چپ تحت روش‌های استریولوژیک برای تخمین پارامترهای کمی میوکارد قرار گرفت. کاهش 20 درصدی در حجم کل بافت بطنی در حیوانات تیمار شده با سولفیت در مقایسه با تیمار آب مقطر مشاهده شد (02/0 > P).

همچنین حجم و طول مویرگ ها در موش های تیمار شده با سولفیت به طور متوسط 43 درصد نسبت به حیوانات تیمار شده با آب مقطر کاهش یافت (02/0 > P). با این حال, هیچ تغییر قابل توجهی در میانگین و حجم کل میوکارد و حفره و قطر مویرگ ها پس از مصرف سولفیت مشاهده نشد. درمان با کورکومین از حیوانات در برابر تغییرات ساختاری بطن محافظت نکرد. سولفیت به عنوان یک ماده نگهدارنده غذایی, طول و حجم مویرگ های بطنی را کاهش داد و کورکومین نتوانست از آنها محافظت کند.

متابی سولفیت سدیم خوراکی از کجا بخریم ؟

در این مقاله گفته شد که پودر متابی سولفیت سدین از کجا بخریم ؟ همچنین با کاربرد و خواص این محصول آشنا شدیم شما عزیزان میتوانید برای خرید فیناستراید, خرید پودر ژلاتین بصورت عمده به لینک مربوطه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *