مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنعتی

فروش کائولن

واردکننده کائولن | بازرگانی رامش نژاد

فروش کائولن هندی با خلوص 99 درصد دربسته بندی های 25 کیلوگرمی  , برای اطلاع ار قیمت کائولن در ساعت اداری با ما تماس بگیرید. خرید کائولن به عنوان یک ماده معدنی نرم سفید آلومینوسیلیکات است که به نام تپه ای در چین (Kao-ling) که قرن ها از آن استخراج می شد, نام گذاری شده است. کائولن در حالت طبیعی خود پودری سفید و نرم است که عمدتاً از ماده معدنی کائولینیت و مقادیر متفاوتی از مواد معدنی دیگر مانند مسکویت, کوارتز, فلدسپات و آناتاز تشکیل شده است. در ساخت ظروف چینی و چینی و همچنین به طور گسترده در تولید کاغذ, لاستیک, رنگ، مواد خشک کننده و بسیاری از محصولات دیگر استفاده می شود. به عنوان یک داروی کمکی و ضد اسهال نقش دارد. این مخلوط و یک کانی آلومینوسیلیکات است. حاوی کائولینیت است.

فروش عمده کائولن

نام به انگلیسی :kaolin
فرمول شیمایی :Al2Si2O5(OH)4
شکل ظاهری :
پودر سفید - خاکستری
کشور تولید کننده :هند
درصد خلوص : 99 درصد
نقطه ذوب :1750 درجه سانتی گراد
جرم مولکولی258/16
شماره cas1332-58-7

قیمت : تماس بگیرید.
محل تحویل : شورآباد تهران

فروش عمده کائولن در گرید دارویی از کشور هند وارد میشود بازرگانی رامش نژاد بیش از ده سال واردکننده و فروش پودر کائولن می باشد. جهت خرید کائولن با ما تماس بگیرید.

فروش کائولن | بازرگانی رامش نژاد
فروش کائولن

قیمت هر تن کائولن

قیمت هر تن کائولن ( فروش عمده کائولن ) با توجه به نوسانات ارز تعیین میشود اما بازرگانی ساینا ویژن این محصول را در بهترین قیمت کائولن به مشتریان عزیز با تضمین اصالت کالا ارائه میدهد.

کائولن که به آن خاک رس چینی نیز می گویند, خاک رس سفید نرم که یک ماده ضروری در ساخت چینی و چینی است و به طور گسترده در ساخت کاغذ, لاستیک، رنگ و بسیاری از محصولات دیگر استفاده می شود. نام کائولن از تپه ای در چین (کائو لینگ) گرفته شده است که قرن ها از آن استخراج می شده است. نمونه های کائولن برای اولین بار توسط یک مبلغ یسوعی فرانسوی در حدود سال 1700 به عنوان نمونه ای از مواد مورد استفاده چینی ها در ساخت ظروف چینی به اروپا فرستاده شد.

کائولن در حالت طبیعی خود پودری سفید و نرم است که عمدتاً از ماده معدنی کائولینیت تشکیل شده است که در زیر میکروسکوپ الکترونی از بلورهای تقریباً شش ضلعی و پلاتی با اندازه های حدود 0.1 میکرومتر تا 10 میکرومتر یا حتی بزرگتر دیده می شود. این کریستال‌ها ممکن است شکل‌های گرد و کتاب مانند داشته باشند و گاهی اوقات شکل‌های ماکروسکوپی نزدیک به میلی‌متری پیدا می‌شوند. کائولن که در طبیعت یافت می شود معمولاً حاوی مقادیر مختلفی از مواد معدنی دیگر مانند مسکویت,کوارتز, فلدسپات و آناتاز است. علاوه بر این, کائولن خام اغلب توسط رنگدانه های هیدروکسید آهن زرد رنگ می شود. اغلب لازم است خاک رس را به روش شیمیایی سفید کرد تا رنگدانه آهن از بین برود و برای از بین بردن سایر مواد معدنی آن را با آب بشویید تا کائولن برای استفاده تجاری آماده شود.

خرید کائولن برای پلاستیک سازی

فروش عمده کائولن | بازرگانی رامش نژاد
فروش عمده کائولن | بازرگانی رامش نژاد

فروش کائولن برای صنعت پلاستیک سازی نیز استفاده میشود هنگامی که کائولن بین 20 تا 35 درصد با آب مخلوط می شود، تبدیل به پلاستیک می شود (یعنی می توان آن را تحت فشار قالب گیری کرد) و پس از برداشتن فشار شکل آن حفظ می شود. با درصدهای بیشتری از آب, کائولن یک دوغاب یا سوسپانسیون آبکی تشکیل می دهد. مقدار آب مورد نیاز برای دستیابی به پلاستیسیته و ویسکوزیته با توجه به اندازه ذرات کائولینیت و همچنین با مواد شیمیایی خاصی که ممکن است در کائولن وجود داشته باشد متفاوت است. فروش عمده کائولن در فرانسه, انگلستان, زاکسن (آلمان),بوهمیا (جمهوری چک) و در ایالات متحده می باشد استخراج شده است، جایی که شناخته شده ترین ذخایر در ایالت های جنوب شرقی است. 

خرید کائولن در صنعت کاغذ

تقریباً 40 درصد فروش کائولن برای پر کردن و پوشش کاغذ استفاده می شود. در پر کردن، کائولن با الیاف سلولز مخلوط می‌شود و بخش جدایی‌ناپذیری از ورق کاغذ را تشکیل می‌دهد تا بدن, رنگ,کدورت و قابلیت چاپ به آن بدهد. در پوشش، کائولن به همراه یک چسب روی سطح کاغذ آبکاری می‌شود تا براقیت, رنگ, شفافیت بالا و قابلیت چاپ بیشتر را بدهد. کائولن مورد استفاده برای پوشش به گونه ای تهیه می شود که قطر بیشتر ذرات کائولینیت کمتر از دو میکرومتر باشد.

فروش عمده کائولن به طور گسترده در صنعت سرامیک استفاده می شود,جایی که دمای ذوب بالا و ویژگی های سفید سوزی آن را به ویژه برای ساخت ظروف سفید (چینی)، چینی و مواد نسوز مناسب می کند. عدم وجود هر گونه آهن، قلیایی یا خاک قلیایی در ساختار مولکولی کائولینیت این خواص سرامیکی مطلوب را به آن می بخشد. در ساخت ظروف سفید, کائولن معمولاً با مقادیر تقریباً مساوی سیلیس و فلدسپات و مقدار کمی کمتر از یک خاک رس پلاستیکی نور سوز که به نام خاک رس توپی شناخته می شود، مخلوط می شود. این اجزا برای به دست آوردن خواص مناسب پلاستیسیته, انقباض,شیشه ای شدن و غیره برای شکل دهی و پخت ظروف ضروری هستند.فروش عمده کائولن به طور کلی به تنهایی در ساخت مواد نسوز استفاده می شود.

خرید کائولن در صنعت مکانیکی

درصد قابل توجهی از فروش کائولن برای پر کردن لاستیک به منظور بهبود استحکام مکانیکی و مقاومت آن در برابر سایش استفاده می شود. برای این منظور, خاک رس مورد استفاده باید کائولینیت بسیار خالص و بسیار ریز دانه باشد. کائولن همچنین به عنوان یک عامل افزایش دهنده و صاف کننده در رنگ ها استفاده می شود. اغلب در چسب های کاغذ برای کنترل نفوذ به داخل کاغذ استفاده می شود. کائولن یک عنصر مهم در جوهر, پلاستیک های ارگانیک, برخی از لوازم آرایشی و بسیاری از محصولات دیگر است که اندازه ذرات بسیار ریز, سفیدی, بی اثری شیمیایی و ویژگی های جذب آن ارزش خاصی به آن می بخشد.

تفاوت بنتونیت و کائولن

رسوبات خاک زا, رسوبات اعماق دریا که توسط رودخانه ها و باد از منابع خشکی به اقیانوس ها منتقل می شوند.رسوبات خاک زایی که به فلات قاره می رسند اغلب در دره های زیردریایی در شیب قاره ذخیره می شوند. جریان های کدورت این رسوبات را به اعماق دریا می برد. این جریان‌ها رسوبات رسوبی به نام توربیدیت را ایجاد می‌کنند که لایه‌هایی با ضخامت چند متر هستند که از ذرات رسوبی تشکیل شده‌اند که از اندازه‌های درشت‌تر تا ریزتر به سمت بالا درجه بندی می‌شوند. توربیدیت ها فن های رسوبی اعماق دریا را در مجاورت پایه شیب قاره ایجاد می کنند.

 توربیدیت ها همچنین در زیر دلتاهای اصلی رودخانه های جهان یافت می شوند، جایی که آنها ویژگی هایی به نام مخروط های پرتگاهی ایجاد می کنند. بزرگترین آنها فن گنگ (که مخروط گنگ یا مخروط بنگال نیز نامیده می شود) در خلیج بنگال در شرق شبه قاره هند است. ابعاد آن 3000 کیلومتر (حدود 1900 مایل) طول (شمال-جنوب) و 1000 کیلومتر (حدود 600 مایل) عرض (شرق-غرب) و ضخامت آن تا 12 کیلومتر (حدود 7 مایل) است. مخروط بنگال از مواد سنگی که از هیمالیا فرسایش یافته و توسط رودخانه‌های گنگ و برهماپوترا منتقل می‌شوند، به شکل‌گیری ادامه می‌یابد.

دشت های ابیسال از انباشته شدن توربیدیت ها فراتر از محدوده فن های اعماق دریا و مخروط های پرتگاهی در مکان هایی که رسوب بسیار زیادی وجود دارد تشکیل می شوند. دشت های پرتگاهی بر خلاف فن ها و مخروط ها مسطح و بی خاصیت هستند. آنها در نزدیکی هر دو حاشیه اقیانوس اطلس و در شمال شرقی اقیانوس آرام برجسته هستند. کنترل های زمین ساختی و آب و هوایی بر شکل گیری دشت های پرتگاهی تأثیر گذاشته است. آخرین یخبندان بزرگ نزدیک به پایان دوران پلیستوسن در حدود 11700 سال پیش فرسایش و رسوب رسانی به اعماق دریا را به شدت افزایش داد, اما ترانشه های اعماق دریا جریان جریان های کدورت به کف اقیانوس را قطع کردند. با این حال,در سواحل شمال غربی اقیانوس آرام ایالات متحده, ترانشه‌ها توسط توربیدیت‌ها پر شدند و جریان‌های کدورت بعدی از آن‌ها عبور کردند و دشت‌های عمیق آلاسکا و تافتس را تشکیل دادند.

رس های قهوه ای انواعی از رسوبات پلاژیک هستند که عمدتاً منشا خاک زایی دارند که عمدتاً از چهار کانی رسی مختلف تشکیل شده است: کلریت, ایلیت, کائولینیت و مونتموریلونیت. طبق تعریف, خاک رس کمتر از 30 درصد اجزای بیوژنیک دارد. کوارتز, خاکستر آتشفشانی و ریزشهاب سنگ ها به عنوان اجزای جزئی رایج هستند. خاک رس قهوه ای در نواحی عمیق تر اقیانوس ها زیر 4 کیلومتر (حدود 2.5 مایل) گسترده است. آنها بر کف اقیانوس آرام شمالی مرکزی تسلط دارند. رس ها بسیار آهسته جمع می شوند و به طور متوسط حدود 1 میلی متر (0.04 اینچ) در هر 1000 سال است. نوع خاک رس یافت شده در یک منطقه مشخص تابعی از منطقه منشا در خشکی و آب و هوا است. به عنوان مثال, کلریت در مناطق قطبی و کائولینیت در مناطق استوایی غالب است. رس ها با حمل و نقل رودخانه ای به اقیانوس ها وارد می شوند، اگرچه کائولینیت نیز توسط باد از مناطق خشک آفریقا و استرالیا حمل می شود. مونت موریلونیت یک محصول دگرسانی از مواد آتشفشانی است و می تواند از خاکستر آتشفشانی دمیده شده با باد یا شیشه بازالتی در کف دریا تشکیل شود.

پودر کائولن چیست

خرید کائولن | بازرگانی رامش نژاد
خرید کائولن

کائولینیت یکی از رایج ترین کانی هاست. به عنوان کائولن در استرالیا, برزیل, بلغارستان، چین,جمهوری چک, فرانسه, آلمان, هند, ایران, مالزی, آفریقای جنوبی, کره جنوبی, اسپانیا,تانزانیا,تایلند, بریتانیا,ایالات متحده آمریکا و ویتنام استخراج می شود. 

خاک رس کائولینیت به وفور در خاک هایی که از هوازدگی شیمیایی سنگ ها در آب و هوای گرم و مرطوب تشکیل شده اند, وجود دارد. به عنوان مثال در مناطق جنگل های بارانی استوایی. با مقایسه خاک ها در امتداد شیب به سمت آب و هوای به تدریج سردتر یا خشک تر, نسبت کائولینیت کاهش می یابد, در حالی که نسبت سایر کانی های رسی مانند ایلیت (در آب و هوای سردتر) یا اسمکتیت (در آب و هوای خشک تر) افزایش می یابد. چنین تفاوت‌های اقلیمی مرتبط در محتوای مواد معدنی رس اغلب برای استنباط تغییرات آب و هوا در گذشته زمین‌شناسی, جایی که خاک‌های باستانی مدفون و حفظ شده‌اند، استفاده می‌شود.

کارخانه فرآوری کائولن

در سیستم طبقه‌بندی مؤسسه ملی , خاک‌هایی که در آن بخش رسی عمدتاً کائولینیت است,کائولیسول (از کائولن و خاک) نامیده می‌شوند.

در ایالات متحده, ذخایر اصلی کائولن در مرکز جورجیا, در قسمتی از خط سقوط ساحل اقیانوس اطلس بین آگوستا و ماکون یافت می شود. این منطقه از سیزده شهرستان، کمربند “طلای سفید” نامیده می شود. سندرزویل به دلیل فراوانی کائولن به عنوان “پایتخت کائولن جهان” شناخته می شود.در اواخر دهه 1800، یک صنعت فعال استخراج سطحی کائولن در گوشه جنوب شرقی پنسیلوانیا, در نزدیکی شهرهای لندنبرگ و کائولین، و در منطقه حفاظت شده نهر سفید رس فعلی وجود داشت. این محصول با قطار به نیوآرک, دلاور، در خط نیوآرک-پومروی آورده شد, که هنوز هم می توان بسیاری از معادن خاک رس روباز را در امتداد آن دید. این نهشته ها بین اواخر دوره کرتاسه و اوایل پالئوژن، در حدود 100 تا 45 میلیون سال پیش, در رسوبات ناشی از سنگ های آذرین و متاکائولین هوازده تشکیل شده اند. تولید و فروش عمده کائولن در ایالات متحده در سال 2011 5.5 میلیون تن بود.

خرید کائولن و کاربرد آن

قیمت کائولن | بازرگانی رامش نژاد
خرید کائولن

هنگام تلاش برای توضیح شکل‌گیری کائولینیت در شرایط جوی با برون‌یابی داده‌های ترمودینامیکی از سنتزهای موفق‌تر در دمای بالا, با مشکلاتی مواجه می‌شویم. لا ایگلسیا و ون اوستروییک-گاستوچه فکر کردند که شرایطی که تحت آن کائولینیت هسته می‌شود را می‌توان از نمودارهای پایداری بر اساس داده‌های انحلال استنتاج کرد. به دلیل فقدان نتایج متقاعدکننده در آزمایش‌های خود، لا ایگلسیا و ون اوستروییک-گاستوش مجبور شدند به این نتیجه برسند که عوامل دیگری هنوز ناشناخته در هسته‌زایی در دمای پایین کائولینیت دخیل هستند. فریپیات و هربیلون  به دلیل نرخ تبلور بسیار آهسته کائولینیت از محلول در دمای اتاق، وجود انرژی‌های فعال‌سازی بالا را در هسته‌زایی در دمای پایین کائولینیت فرض کردند.

در دماهای بالا، مدل‌های ترمودینامیکی تعادلی برای توصیف انحلال و هسته‌زایی کائولینیت رضایت‌بخش به نظر می‌رسند، زیرا انرژی حرارتی برای غلبه بر موانع انرژی درگیر در فرآیند هسته‌زایی کافی است. اهمیت سنتز در دمای محیط و فشار اتمسفر برای درک مکانیسم دخیل در هسته زایی مواد معدنی رسی در غلبه بر این موانع انرژی نهفته است.فرآیندهای درگیر باید در آزمایش‌های کاملاً تعریف شده مورد مطالعه قرار گیرند، زیرا جدا کردن عوامل دخیل در آن با استنتاج صرف از سیستم‌های فیزیکی و شیمیایی پیچیده طبیعی مانند خاک عملاً غیرممکن است. محیط. فریپیات و هربیلون , در بررسی تشکیل کائولینیت, این سوال اساسی را مطرح کردند که چگونه یک ماده نامنظم (به عنوان مثال, بخش آمورف خاک‌های استوایی) می‌تواند به یک ساختار منظم متناظر تبدیل شود. به نظر می رسد این دگرگونی در خاک ها بدون تغییرات عمده در محیط, در مدت زمان نسبتاً کوتاه و در دمای (و فشار) محیط صورت می گیرد.

سنتز در دمای پایین کانی های رسی (به عنوان مثال کائولینیت) جنبه های مختلفی دارد. در وهله اول, اسید سیلیسیکی که باید به کریستال در حال رشد عرضه شود باید به شکل مونومر باشد, یعنی سیلیس باید در محلول بسیار رقیق موجود باشد . به منظور جلوگیری از تشکیل ژل های سیلیکا آمورف که از محلول های فوق اشباع رسوب می کنند بدون واکنش با کاتیون های آلومینیوم یا منیزیم برای تشکیل سیلیکات های کریستالی, اسید سیلیسیک باید در غلظت های کمتر از حداکثر حلالیت سیلیس آمورف وجود داشته باشد. اصل پشت این پیش نیاز را می توان در شیمی ساختار یافت: “از آنجایی که یون های پلی سیلیکات اندازه یکنواختی ندارند، نمی توانند خود را همراه با یون های فلزی در یک شبکه کریستالی منظم قرار دهند.”

جنبه دوم سنتز کائولینیت در دمای پایین این است که کاتیون های آلومینیوم باید با توجه به اکسیژن هگزا هماهنگ شوند کائولینیت تنها زمانی می تواند تشکیل شود که هیدروکسید آلومینیوم به شکل گیبسیت باشد. در غیر این صورت, رسوب تشکیل شده یک “ژل آلومینو سیلیسی مخلوط” خواهد بود. اگر این تنها نیاز بود,می توان مقادیر زیادی کائولینیت را به سادگی با افزودن پودر گیبسیت به محلول سیلیس برداشت کرد. بدون شک, درجه قابل توجهی از جذب سیلیس در محلول توسط سطوح گیبسایت انجام می شود, اما همانطور که قبلاً گفته شد، جذب صرف شبکه لایه ای معمولی کریستال های کائولینیت را ایجاد نمی کند.

فروش کائولن در اصفهان

فروش کائولن در اصفهان که از کشور هند وارد میشود امکان پذیر می باشد جهت آنالیز و خرید کائولن با ما تماس بگیرید.

4 دیدگاه در “فروش کائولن

 1. حمیدرضا صالح گفت:

  سلام
  آیا از کائولن میشه در موارد کشاورزی استفاده کرد ؟

  1. admin گفت:

   با سلام کائولن که به عنوان خاک رس چینی نیز شناخته می شود، یک ماده معدنی نرم طبیعی است که از کانی کائولینیت تشکیل شده است. به دلیل خواص فیزیکی منحصر به فردش، از جمله رسانایی کم، انعطاف پذیری بالا و پایداری شیمیایی، معمولاً در انواع کاربردهای صنعتی استفاده می شود. برخی از کاربردهای رایج کائولن شامل استفاده از آن به عنوان یک ماده در کاغذ، سرامیک و لوازم آرایشی است. کائولن همچنین در تولید لاستیک، پلاستیک و رنگ استفاده می شود و در ساخت برخی از داروها استفاده می شود. علاوه بر این، کائولن به دلیل توانایی آن در بهبود بافت و حاصلخیزی خاک در کشاورزی به عنوان یک نرم کننده خاک استفاده می شود. برای خرید کائولن بصورت عمده و جزئی با ما تماس بگیرید.

 2. سوگند اقابزرگی گفت:

  سلام
  ممنون میشم بگین تفاوت بین بنتونیت و کائولن چیه ؟

  1. admin گفت:

   با سلام
   بنتونیت و کائولن هر دو از انواع خاک رس هستند. کائولن حاوی مقادیر زیادی کائولینیت است و دارای فرمول شیمیایی Al2Si2O5(OH)4 است، در حالی که بنتونیت از مونت موریلونیت تشکیل شده و دارای فرمول شیمیایی Al2H2Na2O13Si4 است. از نظر ساختاری، کائولن از ورقه های سیلیس چهار ضلعی و آلومینا هشت ضلعی تشکیل شده است به گونه ای که یک ورقه سیلیسی توسط یک اتم اکسیژن به ورقه آلومینا هشت ضلعی متصل می شود. این در حالی است که ساختار بنتونیت دارای لایه های دو بعدی متشکل از یک ورقه مرکزی هشت ضلعی آلومینا و دو ورقه چهار ضلعی سیلیس است. برای خرید کائولن بصورت عمده با کیفیت بالا میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *