مواد اولیه رنگ و رزین, مواد اولیه شیمیایی

قیمت رنگ خوراکی تارترازین

عمده فروش رنگ تارترازین | بازرگانی رامش نژاد

قیمت رنگ خوراکی تارترازین در این شرکت بصورت رقابتی می باشد برای خرید رنگ خوراکی تارترازین بصورت عمده با بهترین کیفیت با ما تماس بگیرید. رنگ تارترازین یا رنگ خوراکی زرد یک افزودنی مصنوعی برای ایجاد رنگ زرد است. تارترازین دارای فرمول شیمیایی C16h9n4n3o9s2  که یکی از رنگ های مصنوعی به رنگ زرد لیمویی می باشد. پس اگر شما هم دوست دارید تا با سلیقه بالای خود ، رنگ زرد لیمویی را در کنار رنگ های آبی و سبز برای ایجاد سایه های مختلف استفاده کنید ، این مقاله و خرید رنگ خوراکی تارترازین برای شماست .

به طور کلی قیمت این رنگ های خوراکی بسته به نوع بسته بندی و کیفیت محصول متغیر است اما میانگین قیمت براورد شده برای این محصول در بسته های 100 گرمی چیزی ما بین 100 تا 500 هزار تومان است .در ادامه از شرکت بازرگانی رامش نژاد به بررسی قیمت رنگ خوراکی تارترازین خواهیم پرداخت.

فروش رنگ تارترازین در تهران

نام به انگلیسی : The price of tartrazine food coloring
فرمول شیمایی : C16H9N4Na3O9S2
رنگ : زرد لیمویی روشن
پایداری : مقاوم در برابر برابر نور، گرما و اسیدها
شماره : 5 FD&C
قیمت : تماس بگیرید.
محل تحویل : شورآباد تهران

برای خرید اینترنتی رنگ تارترازین با بهترین کیفیت در ساعت اداری با شماره زیر تماس بگیرید.

قیمت رنگ خوراکی تارترازین | بازرگانی رامش نژاد
قیمت رنگ خوراکی تارترازین | بازرگانی رامش نژاد

خرید رنگ تارترازین چگونه صورت میگیرد ؟!

رنگ خوراکی زرد طبیعی یک رنگ خوراکی طبیعی بدون مواد نامطلوب است که ممکن است در مغازه های شیرینی پزی یا لوازم قنادی با آن روبرو شوید اما بهترین انتخاب مخصوصا برای خرید های عمده ، خرید رنگ تارترازین از کمپانی های نام آشنایی همچون رامش نژاد است. خرید رنگ تارترازین به دلیل نداشتن مواد نامطلوب، توسط کارخانه جات های غذایی و شیمیایی بسیار مورد استفاده قرار میگیرند .این یعنی شاید حتی بسیاری از ماها روزانه با این رنگ خوراکی در محصولاتتن مصرفی خود سرکار داریم ولی هرگز تا امروز اسم آن را نمی دانستیم . این رنگ از منابع طبیعی مانند گیاهان، فلزات و حشرات استخراج می شود. برخی از نمونه های رایج رنگ های خوراکی زرد طبیعی عبارتند از: روغن کنجد، جوانه گندم، زردچوبه، زعفران و شمعدانی. رنگ خوراکی زرد طبیعی به دلیل ویژگی هایی مانند هزینه تولید پایین تر، ایمنی بیشتر و سهولت استفاده در مقایسه با رنگ های خوراکی مصنوعی کاربرد فراوانی در صنایع غذایی دارد.

رنگ خوراکی زرد لیمویی ( رنگ خوراکی تارترازین ) یک رنگ خوراکی طبیعی می باشد و مقاومت خوبی در برابر نور و دمای بالا دارد. یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت رنگ خوراکی تارترازین، کاربرد بالای آن در صنایع غذایی است. این ماده عمدتاً در آب محلول است. این رنگ زرد تارترازین دارای عطر ذاتی، رنگ قوی، نور خوب و مقاومت در برابر حرارت در PH 3 است که به طور گسترده در رنگ دهی مواد غذایی استفاده می شود. همچنین به علت استفاده بالا از این رنگ، وارد کننده رنگ تارترازین به حجم های بسیاری از این ماده را وارد می کند.

عمده فروشی رنگ تارترازین چگونه است ؟

وارد کننده رنگ تارترازین | بازرگانی رامش نژاد
وارد کننده رنگ تارترازین | بازرگانی رامش نژاد

بعضی از عمده فروش رنگ تارترازین این ماده را بشکه ای 25 کیلویی به صورت پودر محلول در آب قهوه ای یا زرد و تینر اتانول نامحلول در استون و روغن به فروش می رسانند که خب قیمت بسیار به صرفه تری برای مصارف عمده به همراه دارد. این رنگ در محدوده ph اسیدی پایدار است. مایع زرد و پودر رنگ خوراکی را می توان در نوشیدنی ها، آب نبات، تنقلات، رشته فرنگی غذاهای کنسرو شده استفاده کرد. رنگ تارترازین یک رنگدانه طبیعی خوب و بی خطر است که می توان از آن به عنوان رنگ برای مواد غذایی و آرایشی استفاده کرد. از عواملی که قیمت رنگ خوراکی تارترازین را بسیار به صرفه می کند، استفاده روزمره در بعضی شیرینی پزی های خانگی است.خیلی از شیرینی ها هستند که لازمند با رنگ های خوراکی تزئین شوند تا چشم مشتری خود را خیره کنند و با بازی رنگ ها ، مخاطب خود را جلب کنند همچنین افزودن رنگ زرد به غذا یک سنت رایج و قدیمی می باشد.

رنگدانه های زرد جایگزین خوبی برای رنگ های خوراکی مصنوعی هستند. پیگمنت های برش نیز با تایید سازمان غذا و دارو به عنوان افزودنی های غذایی مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل طبیعی بودن این رنگ ها در رنگ های خوراکی و نوشیدنی کاربرد فراوانی دارند. رنگ تارترازین همچنین عمدتا برای ساخت لوازم آرایشی با کیفیت بالا مانند رژ لب، روژ، صابون حمام استفاده می شود.شما مشتریان عزیز میتوانید برای اطلاعات بیشتر در مورد فروش پتاسیم نیترات و ایزوتیازولین به لینک مربوطه مراجعه کنید.

مزایا رنگ خوراکی تارترازین چیست؟

تارترازین در برابر تابش و گرما پایدار است و در برابر اکسیژن (اکسیداسیون) تغییر می کند. وارد کننده رنگ تارترازین با دانستن این موارد، در جای شرجی از این رنگ نگهداری نمی کند. علاوه بر این، هر 20 گرم تارتازین در 100 میلی لیتر آب با دمای 25 درجه سانتیگراد حل می شود. این ماده به دلیل رنگ زرد نارنجی آن به عنوان رنگ نیز استفاده می شود. رنگ که یکی از ویژگی های مواد غذایی است از نظر استقبال مصرف کننده از ارزش بالایی برخوردار است. صنایع غذایی با بهتره گیری از قیمت رنگ خوراکی تارترازین که بسیار مطلوب است، به حجم زیادی از این رنگ در تولیدات خود استفاده می کنند. از دیدگاه صنایع غذایی استفاده از رنگ ها برای تولید محصولات جدید و یا بهبود محصولات ضروری است و به همین دلیل استفاده از رنگ ها در محصولات غذایی روز به روز در حال افزایش است.

گاهی اوقات از رنگ هایی که توسط عمده فروش رنگ تارترازین تهیه شده است، برای زیبا سازی محصولات یا حتی غذا ها استفاده می شود، اما در برخی موارد از رنگ ها برای پنهان کردن، پوشاندن و نامرئی کردن محصولات غذایی استفاده می شود. قابل ذکر است، قیمت رنگ خوراکی تارترازین به این دلیل مطلوب است که از موادی که هزینه به صرفه ای دارد ساخته می شود. رنگ های مصنوعی (مثل تارتازین) ترکیبات شیمیایی هستند که در طبیعت وجود ندارند و با استفاده از روش های شیمیایی ساخته می شوند. ساختار شیمیایی آنها پیچیده و گسترده است و به موازات آن نام شیمیایی بسیار طولانی خواهند داشت.

 

رنگ خوراکی تارترازین به صورت علمی چیست؟

رنگ تارترازین که با نام e102 نیز شناخته می شود، در واقع یکی از رنگ های خوراکی مصنوعی است. این رنگ از خانواده رنگ های زرد و نارنجی ناشی می شود و در رنگدهی خوراکی ها ، نوشیدنی ها ، دسر های خانگی و حتی مواد اولیه خوراکی مورد استفاده قرار میگیرد . قیمت رنگ خوراکی تارترازین با توجه به ساختار شیمیایی رنگ های خوراکی مصنوعی که با روش (C16H9N3O2) نشان داده می شوند، شناخته شده است. این نکته بسیار حائز اهمیت است که ممکن است این ماده را با نام (E102) در لیست مواد غذایی مطابقت نداده باشید، اما این شماره کد برای اشاره به رنگ تارتازین در محصولات غذایی استفاده می شود. همچنین بیشتر صنایع غذایی، دارویی و شیمایی از خدمات عمده فروش رنگ تارترازین استفاده می کنند تا حجم مورد نظر خود را دریافت کنند. به طور کلی یک افزودنی غذایی ایمن در نظر گرفته می شود و برای استفاده در صنایع غذایی در بسیاری از کشورها از جمله ایالات متحده تایید شده است.

اما همیشه توصیه می شود قبل از خرید رنگ تارترازین از میزان مناسبی که میخواهید به مواد یا غذا اضافه کنید، آگاه باشید. نکته مهم دیگر این است که صنایع در استفاده از رنگ های مصنوعی در محصولات غذایی و نوشیدنی ها باید آگاه باشند چون امکان بروز حساسیت با توجه به ساختار شیمیایی آن وجود دارد و نظارت یک پزشک متخصص بر فرایند تولید عمده آن لازم است. رنگ خوراکی مصنوعی تارترازین یک رنگ مصنوعی است که برای دادن رنگ زرد لیمویی به غذاها استفاده می شود. این رنگ متعلق به کلاس رنگ های مونوآزو پیرازولون است و از ترکیبات آلی به دست آمده از صنعت نفت ساخته می شود. قیمت رنگ خوراکی تارترازین از آن جهت که با ترکیبات عالی ساخته می شود و به نسبت کاربردی که دارد، به صرفه است. تارترازین در بسیاری از محصولات غذایی، دارویی و آرایشی استفاده می شود. تارترازین همچنین می تواند برای ترکیب رنگ های آبی و سبز برای رنگ آمیزی رنگ های مختلف استفاده شود.

 

معایب رنگ خوراکی تارترازین چیست؟

خرید رنگ خوراکی تارترازین | بازرگانی رامش نژاد
خرید رنگ خوراکی تارترازین | بازرگانی رامش نژاد

رنگ تارترازین در موارد بسیار جزئی ، می تواند عوارض جانبی ناخوشایندی مانند اختلالات رفتاری، آلرژی، علائم آسم و کاهش فعالیت تیروئید داشته باشد. برخی از کشورها مانند اتریش و نروژ استفاده از تارترازین را ممنوع کرده اند و سایر کشورهای اروپایی نیز نسبت به عوارض جانبی احتمالی هشدار داده اند. این معایب گفته شده تاثیر زیادی بر روی قیمت رنگ خوراکی تارترازین نمی گذارند. رنگ تارترازین ممکن است در برخی افراد باعث آلرژی، آسم، اختلالات رفتاری و کم کاری تیروئید شود. برخی از کشورها مانند اتریش و نروژ استفاده از این رنگ را ممنوع کرده اند و وارد کننده رنگ تارترازین در این کشور ها نمی توانند خدمات ارائه کند. در کشور ما استفاده از تارترازین در آب نبات های سنتی غیرقانونی و مضر است. 

کاربرد رنگ تارترازین در صنعت چیست؟

برای جذاب جلوه دادن غذا از مواد غذایی مصنوعی استفاده می شود. از این رنگ ها می توان برای ایجاد رنگ های زیبا که با محصولات طبیعی تولید نمی شود و همچنین برای بازگرداندن ظاهر اولیه مواد غذایی که ممکن است در فرآیند تولید از بین برود استفاده کرد. قیمت رنگ خوراکی تارترازین مصنوعی نیز اغلب ارزان ‌تر و در دسترس ‌تر از رنگ‌ های غذایی طبیعی هستند. همچنین رنگ ها نسبت به اکثر رنگ های غذایی طبیعی پایدارتر هستند. بتاکاروتن را می توان برای رسیدن به همان رنگ تارتازین استفاده کرد، اما گران تر است. در واقع مانند سایر افزودنی های مضر، صنایع غذایی همچنان از این رنگ مصنوعی نسبتا مضر استفاده می کنند.

لازم به ذکر است که با خرید رنگ تارترازین تنها این رنگ در مواد غذایی استفاده نمی شود، بلکه در لوازم آرایشی و بهداشتی و سایر محصولات نیز وجود دارد و بخشی از آن جذب پوست می شود. این کاربرد ها است که قیمت رنگ خوراکی تارترازین را هر روزه به صرفه تر می کند. انواع مختلف داروها شامل تارتازین است که به صورت مایع، کپسول، قرص، لوسیون یا ژل در رنگ های زرد، نارنجی یا سبز تولید می شود. داروهایی که ممکن است حاوی تارتازین باشند عبارتند از ویتامین ها، آنتی اسیدها، داروهای سرماخوردگی (از جمله قطره های سرفه و قرص های گلو)، لوسیون ها و داروهای تجویزی.

جمع بندی

در این مقاله از شرکت بازرگانی رامش نژاد به بررسی قیمت رنگ خوراکی تارترازین پرداختیم. همچنین در این مقاله به چیستی، کاربرد، مزایا و معایب این ماده نیز پرداخته شد. رنگ تارترازین یک رنگ خوراکی مصنوعی زرد لیمویی است. این رنگ تقریباً در برابر تغییرات pH مقاوم است و هر 20 گرم در 100 میلی لیتر آب با دمای 25 درجه سانتی گراد حل می شود. همچنین شرکت های بسیاری از خدمات وارد کننده رنگ تارترازین به دلیل سهولت خرید استفاده می کنند که باعث راحت تر شدن فرایند واردات این محصول می شود. این رنگ در برابر نور و گرما پایدار است اما در برابر تغییرات اکسیژن (اکسیداسیون) دارای ناپایداری است. با توجه به این موضوع که این مجموعه یک عمده فروش رنگ تارترازین می باشد، شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره خرید رنگ تارترازین با مشاوران این مجموعه ارتباط حاصل کنید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *