مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنعتی

فروش عمده کات کبود

فروش کات کبود | بازرگانی رامش نژاد

فروش عمده کات کبود با بهترین قیمت کات کبود موجود در بازار و تضمین کیفیت محصول  , جهت خرید کات کبود در اصفهان و سایر شهرا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

فروش اینترنتی کات کبود

در این جا جدول مشخصات فروش اینترنتی کات کبود می باشد که میتوانید جهت آنالیز بهتر محصول  با ما تماس بگیرید.

نام به انگلیسی : cupric sulphate
مصارف : کشاورزی
بسته بندی : 25 کیلوگرمی
قیمت : تماس بگیرید.
محل تحویل : شورآباد تهران
فروش عمده کات کبود | بازرگانی رامش نژاد
فروش عمده کات کبود | بازرگانی رامش نژاد

کات کبود چیست

سولفات مس که به عنوان سولفات مس نیز شناخته می شود، یک ترکیب معدنی با فرمول شیمیایی CuSO4 است. هیدرات های CuSO4·nH2O را تشکیل می دهد که n می تواند از 1 تا 7 متغیر باشد. نام‌های قدیمی‌تر پنتاهیدرات شامل ویتریول آبی, بلوستون, ویتریول مس, و ویتریول رومی است. به طور گرمازا در آب حل می شود و کمپلکس آبی [Cu(H2O)6]2+ را به وجود می آورد که دارای هندسه مولکولی هشت وجهی است. ساختار پنتا هیدرات جامد ساختار پلیمری را نشان می دهد که در آن مس دوباره هشت وجهی است اما به چهار لیگاند آبی متصل است. مراکز Cu(H2O)4 توسط آنیون های سولفات به هم متصل می شوند تا زنجیره ها را تشکیل دهند.سولفات مس بی آب یک پودر خاکستری روشن است.

سولفات مس به صورت صنعتی با تصفیه فلز مس با اسید سولفوریک غلیظ داغ یا اکسیدهای مس با اسید سولفوریک رقیق تولید می شود. برای مصارف آزمایشگاهی معمولاً سولفات مس خریداری می شود. سولفات مس را می توان با شسته آهسته سنگ معدن مس با عیار پایین در هوا نیز تولید کرد. باکتری ها ممکن است برای تسریع روند استفاده شوند.سولفات مس تجاری معمولاً حدود 98٪ محلول مس خالص است

کاربرد کات کبود

پنتا هیدرات سولفات مس قبل از ذوب تجزیه می شود. پس از گرم شدن در دمای 63 درجه سانتیگراد (145 درجه فارنهایت), دو مولکول آب دیگر در دمای 109 درجه سانتیگراد (228 درجه فارنهایت) و مولکول آب نهایی در دمای 200 درجه سانتیگراد (392 درجه فارنهایت) از دست می‌دهد.شیمی سولفات مس آبی به سادگی شبیه کمپلکس مس آبی است,زیرا سولفات در چنین محلول هایی به مس متصل نیست. بنابراین, چنین محلول هایی با اسید هیدروکلریک غلیظ واکنش می دهند و تتراکلوروکوپرات می دهند:

Cu2 + + 4 Cl- → [CuCl4] 2-

به طور مشابه,درمان چنین محلول هایی با روی, مس فلزی می دهد,همانطور که در این معادله ساده شده توضیح داده شده است: 

CuSO4 + Zn → Cu + ZnSO4

تصویر دیگری از چنین “واکنش های جایگزینی تک فلزی” زمانی رخ می دهد که یک قطعه آهن در محلول سولفات مس غوطه ور شود:

Fe + CuSO4 → FeSO4 + Cu

در دبیرستان و آموزش شیمی عمومی از سولفات مس به عنوان الکترولیت سلول های گالوانیکی معمولاً به عنوان محلول کاتدی استفاده می شود. به عنوان مثال, در یک سلول روی/مس, یون مس موجود در محلول سولفات مس, الکترون روی را جذب کرده و مس فلزی را تشکیل می‌دهد.

Cu2+ + 2e− → Cu (کاتد)، E°cell = 0.34 V

مضرات کات کبود برای انسان

فروش اینترنتی کات کبود | بازرگانی رامش نژاد
فروش اینترنتی کات کبود | بازرگانی رامش نژاد

سولفات مس معمولاً در مجموعه‌های شیمی نوجوانان و آزمایش‌های مقطع کارشناسی گنجانده می‌شود.با وجود سمی بودن, اغلب برای رشد کریستال ها در مدارس و در آزمایشات آبکاری مس استفاده می شود. سولفات مس اغلب برای نشان دادن یک واکنش گرمازا استفاده می شود که در آن پشم فولادی یا نوار منیزیم در محلول آبی CuSO4 قرار می گیرد. برای نشان دادن اصل هیدراتاسیون معدنی استفاده می شود. 

شکل پنتا هیدرات که آبی است گرم می شود و سولفات مس را به شکل بی آب که سفید است تبدیل می کند در حالی که آبی که به شکل پنتا هیدرات وجود دارد تبخیر می شود. هنگامی که آب به ترکیب بی آب اضافه می شود، دوباره به شکل پنج هیدرات تبدیل می شود و رنگ آبی خود را به دست می آورد.پنتا هیدرات سولفات مسرا می توان به راحتی با کریستالیزاسیون از محلول به عنوان سولفات مس  تولید کرد که رطوبت سنجی است.

فروش کات کبود در اصفهان به عنوان قارچ کش

فروش عمده کات کبود برای کنترل جلبک‌ها در دریاچه‌ها و آب‌های شیرین مرتبط با اوتروفیکاسیون استفاده شده است. این “موثرترین درمان آلژیکال باقی می ماند”.

مخلوط بوردو، سوسپانسیونی از سولفات مس (CuSO4) و هیدروکسید کلسیم (Ca(OH))، برای کنترل قارچ روی انگور، خربزه و سایر انواع توت ها استفاده می شود.از مخلوط کردن محلول آب سولفات مس و سوسپانسیون آهک خشک شده تولید می شود.

محلول رقیق سولفات مس برای درمان عفونت‌های انگلی ماهیان آکواریومی استفاده می‌شود,  و همچنین برای حذف حلزون‌ها از آکواریوم‌ها و صدف‌های گورخری از لوله‌های آب استفاده می‌شود. با این حال,یون‌های مس برای ماهی بسیار سمی هستند. اکثر گونه های جلبک را می توان با غلظت های بسیار کم سولفات مس کنترل کرد.

چندین آزمایش شیمیایی از سولفات مس استفاده می کنند. از آن در محلول Fehling و محلول بندیکت برای آزمایش قندهای احیا کننده استفاده می شود که سولفات مس آبی محلول  را به اکسید مس قرمز نامحلول تبدیل می کند. سولفات مسنیز در معرف Biuret برای آزمایش پروتئین استفاده می شود.

در آزمایش شعله,یون‌های مس سولفات مس یک نور سبز عمیق ساطع می‌کنند که رنگ سبز بسیار عمیق‌تری نسبت به آزمایش شعله برای باریم دارد.

فروش کات کبود در اصفهان  توسط بازرگانی رامش نژاد امکان پذیر می باشد.

سنتز آلی کات کبود

سولفات مس در سطح محدودی در سنتز آلی به کار می رود. نمک بی آب به عنوان یک عامل آبگیری برای تشکیل و دستکاری گروه های استال استفاده می شود.نمک هیدراته را می توان به طور دقیق با پرمنگنات پتاسیم مخلوط کرد تا یک اکسید کننده برای تبدیل الکل های اولیه ایجاد کند.

تولید ریون

در واکنش با هیدروکسید آمونیوم, سولفات تترا آمین مس  یا معرف شوایزر که برای حل کردن سلولز در تولید صنعتی ابریشم مصنوعی استفاده می‌شد، به دست می‌آید.

سولفات مس در طول قرن ها کاربردهای مهمی را به خود جلب کرده است. در صنعت، سولفات مس کاربردهای متعددی دارد. در چاپ یک افزودنی به خمیرها و چسب های صحافی کتاب برای محافظت از کاغذ در برابر نیش حشرات است. در ساختمان سازی به عنوان یک افزودنی به بتن برای بهبود مقاومت در برابر آب و جلوگیری از رشد هر چیزی بر روی آن استفاده می شود. سولفات مس را می توان به عنوان یک ماده رنگ آمیزی در آثار هنری، به ویژه شیشه ها و سفال ها استفاده کرد.سولفات مس نیز در تولید آتش بازی به عنوان یک عامل رنگ آمیزی آبی استفاده می شود,اما مخلوط کردن سولفات مس با کلرات هنگام مخلوط کردن پودرهای آتش بازی بی خطر نیست.

پایین آوردن صفحه اچ مسی در محلول سولفات مس

سولفات مس زمانی برای کشتن بروملیادها استفاده می‌شد که به عنوان مکان‌های پرورش پشه عمل می‌کردند. سولفات مس به عنوان یک نرم تن کش برای درمان بیلارزیا در کشورهای گرمسیری استفاده می شود

اشکال دیگر کات کبود

فروش کات کبود | بازرگانی رامش نژاد
فروش کات کبود | بازرگانی رامش نژاد

سولفات مس بی آبرا می توان با کم آبی سولفات مس پنتا هیدرات معمولی در دسترس تولید کرد. در طبیعت به عنوان ماده معدنی بسیار کمیاب به نام کالکوسیانیت یافت می شودپنتاهیدرات نیز در طبیعت به عنوان کالکانتیت وجود دارد. سایر مواد معدنی نادر سولفات مس عبارتند از بوناتیت (تری هیدرات),بوتیت (هپتا هیدرات), و ترکیب مونوهیدرات پویتوینیت بسیاری دیگر از کانی‌های سولفات مس  پیچیده‌تر, با سولفات‌های اساسی مس مانند لانژیت و پوسنناکیت از نظر محیطی شناخته شده‌اند.

کات کبود از کجا بخریم ؟

شما مشتریان عزیز میتوانید برای خرید اینترنتی کات کبود و دریافت آنالیز با تضمین کیفیت محصول با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *