مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنایع غذایی

فروش اسید فوماریک

وارد کننده اسید فوماریک | بازرگانی رامش نژاد

فروش اسید فوماریک در کیسه های 25 کیلوگرمی محصول کشور ایران و چین در بازرگانی رامش نژاد , برای اطلاع از قیمت اسید فوماریک بصورت عمده با ما تماس بگیرید. اسیدهای ضعیف در زندگی ما نقش مهمی را ایفا می کنند. اسید فوماریک یکی از این مواد شیمیایی است که به دلیل ترکیبات آلی به وفور در طبیعت یافت شده و در بدن خود ما هم تولید می شود. اولین بار در دهه ۱۹۴۰ بود که این اسید در مواد غذایی و نوشیدنی ها مورد استفاده قرار گرفتند و در سال ۲۰۱۳ برای استفاده مؤثر در روند بهبودی بیماری اسکلروزیس (ام اس) تأیید شد. 

کاربرد گسترده این محصول در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی و داروسازی باعث فروش اسید فوماریک و تولید صنعتی آن به مقدار انبوه شده است. در ادامه بیشتر با ماهیت، کاربردهای مختلف، خرید و قیمت این محصول آشنا می شوید.

فروش اسید فوماریک در اصفهان و تهران

نام به انگلیسی: Fumaric Acid
فرمول شیمایی : C4h4o4
شکل ظاهری : پودر سفید
گرید : دارویی و صنعتی
خلوص : 99.7%
بسته بندی : 25 کیلوگرمی
کشور تولید کننده : چین و ایران
قیمت : تماس بگیرید.
محل تحویل : شورآباد تهران

برای خرید فوماریک اسید بصورت عمده با شماره تلفن زیر تماس بگیرید. 

فروش اسید فوماریک | بازرگانی رامش نژاد
فروش اسید فوماریک | بازرگانی رامش نژاد

اسید فوماریک چیست؟

فوماریک اسید، یک ترکیب شیمیایی آلی با حالت فیزیکی جامد است. این ترکیب در طبیعت به طور گسترده یافت می شود و همچنین پوست انسان نیز می تواند هنگام برخورد با نور خورشید، فوماریک اسید تولید کند اما تولید و فروش اسید فوماریک به صورت صنعتی نیز انجام می شود. این ماده اسیدی، یک عامل واسطه کلیدی در چرخه تری کربوکسیلیک اسید است که برای تولید اسیدهای آلی در بدن انسان و دیگر پستانداران بسیار حائز اهمیت است. 

این اسید به شکل پودر سفید رنگ تولید می شود و کیفیت آن با رنگ کریستال های سفید مرتبط است. با کاهش کیفیت اسید فوماریک، رنگ پودر آن به رنگ کرم تغییر می کند. این اسید قابلیت جذب رطوبت ندارد و در آب به مقدار ناچیزی حل می شود.

روش های مختلف تولید فوماریک اسید

منابع طبیعی اسید فوماریک شامل قارچ بوته، گلسنگ و خزه هستند و در مقادیر بسیار کم، در پاپایا، گلابی و آلو نیز یافت می شود. نام این اسید برگرفته از گیاهی به نام Fumaria officinalis است؛ زیرا اولین بار اسید فوماریک از این گیاه به دست آمده است. برای فروش اسید فوماریک باید مقادیر زیادی به صورت صنعتی تولید شود. می توان فوماریک اسید را با استفاده از سوکسینیک اسید، نفت خام و یا ذرت فراوری شده با کلرات تولید کرد اما هیچ یک از این روش ها از نظر اقتصادی بهینه نیستند و بازدهی لازم برای استفاده در صنعت را ندارند. در حال حاضر، فوماریک اسید از انیدرید مالئیک به صورت صنعتی تهیه می شود. 

کاربرد اسید فوماریک در صنایع غذایی

به دلیل وجود اسید فوماریک در بدن انسان می توان از آن به عنوان یک ماده افزودنی امن و مطمئن در صنایع غذایی استفاده کرد. این اسید قادر است در تهیه محصولاتی همچون ژله، نوشابه های مختلف میوه ای و حتی دسر، طعم ترش را ایجاد کند. در صنایع غذایی، استفاده از اسید فوماریک به عنوان یک ماده افزودنی، خصوصیات متعددی را به محصولات بخشیده است. 

خرید و فروش اسید فوماریک در صنایع غذایی بسیار رایج است. با توجه به خاصیت آب گریزی این اسید، ماندگاری محصولات غذایی افزایش می یابد و خراب شدن آن ها به تأخیر می افتد. به دلیل وزن مولکولی کم، این اسید نسبت به دیگر اسیدهای خوراکی (حدود 3) خاصیت بافری بیشتری دارد. اسید فوماریک به عنوان جایگزین مناسبی برای اسید تارتاریک و حتی اسید سیتریک در تولید نوشابه ها و پودرهای پخت و پز استفاده می شود.

  • انواع نان

به کمک اسید فوماریک، خمیر ترش بهبود می یابد و این باعث می شود تا موادی که برای جلوگیری از رشد قارچ به آن اضافه می شوند، به طور مؤثرتری عمل کنند. افزودن این ماده به خمیر ترش مانع از جذب رطوبت در فرایند نگهداری محصول شده و در نتیجه باعث افزایش ماندگاری نان ها می شود.

  • محصولات لبنی

اسید فوماریک در بسیاری از محصولات لبنی همچون شیر، شکلات، خامه، پنیرهای فراوری شده، دسرهای حاوی لبنیات (مانند پودینگ) مورد استفاده قرار می گیرد.

  • محصولات فراوری شده

یکی از حوزه های فروش اسید فوماریک در رابطه با محصولات فراوری شده است. در بسیاری از محصولات غذایی فراوری شده، از جمله مواد گوشتی فراوری شده، ماهی و غذاهای دریایی ها منجمد، میوه ها و سبزیجات تخمیر شده یا کنسرو شده، اسید فوماریک به عنوان یکی از مؤثرترین مواد، جهت افزایش طعم و عطر و همچنین ثبات آنها است.

  •  آب میوه

یکی از دلایل پرطرفدار بودن فروش اسید فوماریک خاصیت بافری قوی است که در PH نزدیک به 3 به خوبی عمل می کند و می تواند به تثبیت PH کمک کند. این خود باعث تثبیت رنگ و طعم آب میوه ها می شود. اسید فوماریک یکی از مؤثرترین اسیدهایی است که در فرایند ترش کردن آب میوه ها و سایر محصولات غذایی استفاده می شود. با اضافه کردن اسید فوماریک به آب میوه ها، ترشی بیشتری در واحد وزن به دست می آید که می تواند هزینه ترش کردن مواد را کاهش دهد. 

  • شیرینی پزی

فروش اسید فوماریک در شیرینی پزی ها نیز رایج است. با استفاده از اسید فوماریک در روکش آب نبات ها، می توان زمان ماندگاری آن ها را افزایش داد. این اسید قابلیت جذب رطوبت محیط را ندارد، بنابراین حفظ رطوبت و پایداری آب نبات های روکش شده با آن بهبود می یابد.

  • ژله 

استفاده از اسید فوماریک در دسرهای ژله ای باعث کاهش هزینه اسیدزایی می شود و بهبود پایداری طعم و زمان نگهداری این دسرها را به ارمغان می آورد. این اسید با حفظ سطح رطوبت در حداقل مقدار، به پایدار ماندن طعم ها و کاهش قابل توجه در تغییر شکل شکر در ترکیبات خشک کمک می کند. اسید فوماریک همچنین می تواند قدرت ژله ای دسرهای ژله ای را افزایش داده و در نتیجه مقدار مورد نیاز ژله در ترکیبات را کاهش دهد.

 

کاربرد اسید فوماریک در صنایع دارویی

خرید اسید فوماریک | بازرگانی رامش نژاد
خرید اسید فوماریک | بازرگانی رامش نژاد

علاوه بر کاربردهای غذایی، اسید مورد نظر در صنعت داروسازی نیز به کار می رود. در واقع، این اسید برای تولید داروهای مختلفی که برای درمان کمبود آهن در بدن و همچنین درمان بیماری پوستی پسوریازیس و ام اس استفاده می شوند، استفاده می شود. با توجه به خواص دارویی و درمانی این اسید، فروش اسید فوماریک افزایش پیدا کرده و محققان به دنبال کشف کاربردهای جدیدتر و مؤثرتر آن در صنعت داروسازی هستند.

فروش اسید فوماریک در صنعت

علاوه بر حوزه غذایی و دارویی، اسید فوماریک در صنعت نیز پرکاربرد است. در ادامه به تعدادی از کاربردهای صنعتی این اسید می پردازیم.

  •  صنعت کشاورزی

فراوری خوراک دام به کمک اسید فوماریک گرید صنعتی، یکی از روش های مورد استفاده در صنعت کشاورزی برای تولید خوراک دام است. با دریافت این اسید به عنوان مکمل غذایی، انتشار گاز متان توسط دام ها به شدت کاهش می یابد. این امر نه تنها باعث بهبود شرایط محیط زیست می شود، بلکه باعث افزایش بهره وری و سودآوری صنعت دامپروری نیز خواهد شد. 

  • تولید محصولات بهداشتی

به دلیل حفظ خواص و کیفیت محصولات، فروش اسید فوماریک در صنایع مختلف بسیار رایج است. در بسیاری از محصولات بهداشتی و شوینده ها، از فوماریک اسید استفاده می شود که علاوه بر ثابت نگه داشتن PH، رایحه مورد نظر نیز به آن اضافه می کند. 

  • تولید رنگ و رزین

از کاربردهای صنعتی اسید فوماریک می توان به تولید رزین پلی استر غیراشباع و تولید رنگ اشاره کرد. این اسید به عنوان یک ماده با دوام و مقاوم در برابر خوردگی شیمیایی و گرما، برای تولید رزین پلی استر که از آن به عنوان یکی از مهم ترین مواد اولیه در صنایع مختلف استفاده می شود، مناسب است. 

 

نکات ایمنی بعد از خرید اسید فوماریک

قیمت اسید فوماریک | بازرگانی رامش نژاد
قیمت اسید فوماریک | بازرگانی رامش نژاد

استفاده و فروش فوماریک اسید برای محیط زیست خطرات جدی به وجود می آورد و باید به سرعت اقدامات مناسبی انجام شود تا گسترش بی رویه آن در محیط جلوگیری کرد. این ترکیب با خاصیت اسیدی ضعیف، به طور کلی سمی نیست اما در دوزهای بالا و پس از استفاده طولانی، می تواند نفروتوکسیک باشد و به سیستم عصبی آسیب برساند. 

علاوه بر این، فوماریک اسید هرچند مشکلاتی را برای ایجاد آتش با خود ندارد، اما ممکن است در شرایط خاص مانند حضور منابع حرارتی، ایجاد آتش را تسهیل کند. برای این دلیل، استفاده از این ترکیب باید با احتیاط و با رعایت اصول ایمنی صورت گیرد.

قیمت اسید فوماریک مرک آلمان

قیمت اسید فوماریک، مانند دیگر محصولات شیمیایی و دارویی، تحت تأثیر عوامل مختلف قرار می گیرد. اسید فوماریک در صنایع مختلف، از جمله مواد غذایی، داروسازی، پلیمری و غیره استفاده می شود. هر یک از این صنایع با توجه به نوع کاربرد ممکن است قیمت فروش اسید فوماریک را تحت تأثیر قرار دهند. میزان تولید و عرضه اسید فوماریک در بازار، به عنوان یک عامل مهم در تعیین قیمت این ماده محسوب می شود. هزینه تولید اسید فوماریک شامل مواد اولیه، انرژی، کار و سرمایه گذاری است. 

خرید اسید فوماریک خوراکی

یکی از مهم ترین دغدغه های فعالان حوزه شیمیایی، خرید اسید فوماریک است. فروش فوماریک اسید در بازار، به صورت پودر سفید رنگ و جامد است. خرید این محصول برای عموم مشتریان از طریق فروشگاه های آنلاین مواد شیمیایی قابل دسترسی است. بهتر است در هنگام خرید این محصول از کارشناسان و متخصصان معتبر در این زمینه ی مشاوره گرفته شود. این محصول به صورت مستقیم در گریدهای مختلف خوراکی و صنعتی وارد کشور می شود و بیشتر در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی در دو درجه کیفی متفاوت در بازار فروش موجود است.

جمع بندی

فوماریک اسید یک ترکیب شیمیایی پودر کریستالی سفیدرنگ با طعم اسیدی است که در صنایع مختلف، به خصوص در صنعت غذایی به عنوان یک افزودنی مورد استفاده قرار می گیرد. این ترکیب شیمیایی خاصیت اسیدی ضعیفی دارد و به همین دلیل نسبت به بدن انسان خطری ندارد. 

از آنجایی که یکی از حوزه های فروش فوماریک اسید صنایع غذایی است، کیفیت آن بسیار مهم است و باید هنگام خرید حتماً به مجوز مصرف محصول توجه شود. در صورت استفاده نادرست از این ترکیب شیمیایی ممکن است خطراتی برای سلامتی به وجود آید، بنابراین باید با دقت و هوشمندی در استفاده از آن برخورد کرد. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *