مواد اولیه تصفیه آب, مواد اولیه شیمیایی

فروش آلومینیوم کلراید

فروش آلومینیوم کلراید | بازرگانی رامش نژاد

فروش آلومینویم کلراید به رنگ پودر کهربایی مایل به زرد در بسته بندی های 25کیلوگرمی  در این شرکت وارد شده از کشور چین, برای خرید آلومینیوم کلراید بصورت عمده با ما تماس بگیرید.

کلرید آلومینیوم که با نام تری کلرید آلومینیوم نیز شناخته می شود، یک ترکیب معدنی با فرمول AlCl3 است. هگزا هیدرات با فرمول [Al(H2O)6]Cl3 تشکیل می دهد که حاوی شش مولکول آب هیدراتاسیون است. هر دو کریستال های بی رنگ هستند، اما نمونه ها اغلب با کلرید آهن آلوده می شوند و رنگ زرد می دهند.

مواد بی آب از نظر تجاری مهم است. نقطه ذوب و جوش پایینی دارد. این ماده عمدتاً در تولید فلز آلومینیوم تولید و مصرف می‌شود، اما مقادیر زیادی در سایر زمینه‌های صنایع شیمیایی نیز استفاده می‌شود. این ترکیب اغلب به عنوان اسید لوئیس ذکر می شود. این نمونه ای از یک ترکیب معدنی است که در دمای ملایم به طور برگشت پذیر از پلیمر به مونومر تغییر می کند.

فروش آلومینیوم کلراید در تهران

نام به انگلیسی : polyaluminum-chloride
فرمول شیمیایی : [Al2(OH)n Cl6-n. YH2O]z
خلوص : 99%
شکل ظاهری : پودری کهربایی تا زرد کم رنگ
تولید کننده :چین
بسته بندی : 25 کیلوگرمی
قیمت : تماس بگیرید.
محل تحویل : شورآباد تهران

برای خرید آلومینیوم کلراید بصورت عمده با شماره زیر تماس بگیرید.

ساختار آلومینیوم کلراید

AlCl3 بسته به دما و حالت (جامد، مایع، گاز) سه ساختار را اتخاذ می کند. جامد AlCl3 دارای ساختار لایه ای ورق مانند با یون های کلرید بسته بندی شده نزدیک به مکعب است. در این چارچوب، مراکز Al هماهنگی هندسی هشت وجهی را نشان می‌دهند.کلرید ایتریوم (III) ساختار مشابهی دارد، مانند طیف وسیعی از ترکیبات دیگر. هنگامی که تری کلرید آلومینیوم در حالت ذوب است، به عنوان دایمر Al2Cl6، با آلومینیوم چهار مختصات وجود دارد.

این تغییر در ساختار مربوط به چگالی کمتر فاز مایع (1.78 g/cm3) در مقابل تری کلرید آلومینیوم جامد (2.48 g/cm3) است. دیمرهای Al2Cl6 نیز در فاز بخار یافت می شوند. در دماهای بالاتر، دیمرهای Al2Cl6 به مونومر AlCl3 مسطح مثلثی تجزیه می‌شوند که از نظر ساختاری مشابه BF3 است. مذاب برخلاف هالیدهای یونی مانند کلرید سدیم، جریان الکتریکی را ضعیف هدایت می کندمونومر کلرید آلومینیوم به صورت مونومر به گروه نقطه ای D3h و در فرم دیمری D2h تعلق دارد.

دلایل فروش آلومینیوم کلراید

آلکیلاسیون و آسیلاسیون آرن ها

AlCl3 یک کاتالیزور رایج اسید لوئیس برای واکنش‌های فریدل کرافت است، هم آسیلاسیون و هم آلکیلاسیون.محصولات مهم مواد شوینده و اتیل بنزن هستند. این نوع واکنش ها بیشترین کاربرد کلرید آلومینیوم را دارند، به عنوان مثال، در تهیه آنتراکینون (مورد استفاده در صنعت مواد رنگزا) از بنزن و فسژن. در واکنش کلی فریدل کرافت، یک آسیل کلرید یا آلکیل هالید با یک سیستم معطر واکنش نشان می دهد:

واکنش آلکیلاسیون به طور گسترده‌تری نسبت به واکنش آسیلیاسیون استفاده می‌شود، اگرچه عمل آن از نظر فنی سخت‌تر است. برای هر دو واکنش، کلرید آلومینیوم، و همچنین سایر مواد و تجهیزات، باید خشک باشند، اگرچه مقداری رطوبت برای ادامه واکنش ضروری است.روش های دقیق برای آلکیلاسیون و آسیلاسیون آرن ها موجود است.

یک مشکل کلی در واکنش Friedel-Crafts این است که کاتالیزور کلرید آلومینیوم گاهی اوقات در مقادیر کامل استوکیومتری مورد نیاز است، زیرا به شدت با محصولات کمپلکس می شود. این عارضه گاهی اوقات مقدار زیادی زباله خورنده ایجاد می کند. به این دلایل و دلایل مشابه، استفاده از کلرید آلومینیوم اغلب توسط زئولیت ها جایگزین شده است.

واکنش ها

کلرید آلومینیوم بی آب یک اسید لوئیس قوی است که قادر به تشکیل ترکیبات افزایشی اسید-باز لوئیس با بازهای لوئیس ضعیف مانند بنزوفنون و مزیتیلن است. در حضور یون‌های کلرید، تتراکلروآلومینات ([AlCl4]-) را تشکیل می‌دهد.کلرید آلومینیوم با هیدریدهای کلسیم و منیزیم در تتراهیدروفوران واکنش می دهد و تترا هیدروآلومینات ها را تشکیل می دهد.

واکنش با آب

کلرید آلومینیوم بدون آب، رطوبت سنجی است و میل ترکیبی بسیار زیادی با آب دارد. در هوای مرطوب بخار می کند و هنگامی که با آب مایع مخلوط می شود، خش خش می کند زیرا لیگاندهای Cl- با مولکول های H2O جابجا می شوند تا هگزا هیدرات [Al(H2O)6]Cl3 را تشکیل دهند. فاز بی آب را نمی توان با گرم کردن هگزا هیدرات دوباره به دست آورد. در عوض HCl از بین می رود و هیدروکسید آلومینیوم یا آلومینا (اکسید آلومینیوم) باقی می ماند:

[Al(H2O)6]Cl3 → Al(OH)3 + 3 HCl + 3 H2O

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *