مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنعتی

فروش کاربید تانتالیوم

قیمت کاربید تانتالیوم | بازرگانی رامش نژاد

فروش کاربید تانتالیوم بصورت عمده با بهترین کیفیت , برای خرید کاربید تانتالیوم و آنالیز آن در ساعت اداری با ما تماس بگیرید. ماده کاربید تانتالیوم یک ترکیب شیمیایی است که از تانتالیوم و کربن تشکیل می ‌شود. این ترکیب در حالت جامد به صورت پودر سفید رنگ و بسیار سخت است. این ماده به دلیل مقاومت بالای خود در برابر حرارت، فشار، خوردگی و سایر عوامل شیمیایی، در صنایع فضایی، هوافضا، صنعت الکترونیک و پزشکی استفاده می‌ شود. همچنین به دلیل خصوصیات الکتریکی و حرارتی بسیار خوب خود، در تولید قطعات الکترونیک و ساخت قطعات بسیار مقاوم در برابر حرارت و فشار، نقش مهمی را ایفا می ‌کند. همچنین قیمت تانتالیوم به عوامل بسیاری همچون نوع و حجم آن بستگی دارد. این ماده همچنین در تولید ابزار های برش و سوراخکاری، به دلیل سختی بالا و مقاومت خود در برابر سایش، استفاده می ‌شود. کاربید تانتالیوم یک ماده شیمیایی بسیار مهم و مفید است که در صنایع مختلف به کار می ‌رود. همچنین در ادامه از شرکت بازرگانی رامش نژاد به بررسی این ماده شیمیایی خواهیم پرداخت. 

فروش کاربید تانتالیوم در تهران

برای خرید کاربید تانتالیوم بصورت عمده با شماره زیر تماس بگیرید.

فروش کاربید تانتالیوم | بازرگانی رامش نژاد
فروش کاربید تانتالیوم | بازرگانی رامش نژاد

کاربید تانتالیوم چیست؟

فروش کاربید تانتالیوم و استفاده از آن  تشکیل شده از ترکیب عناصر تانتالیوم و کربن , این ترکیب با فرمول شیمیایی TaC شناخته می‌شود. این ماده یک جامد خاکستری تیره یا سیاه است که در حالت بلوری ظاهری فلزی و جامد دارد. همچنین شما کاربر عزیز می توانید خرید تانتالیوم خود را با بهترین قیمت و کیفیت از این مجموعه انجام دهید. این ماده دارای خواصی مانند سختی بالا، مقاومت در برابر حرارت، مقاومت شیمیایی و استحکام مکانیکی بسیار قوی است. قابل ذکر است، شما می توانید برای دریافت قیمت تانتالیوم با مشاورین این مجموعه تماس حاصل فرمایید. همچنین کاربید تانتالیوم در صنایع مختلف و به عنوان یک ماده سازنده به کار می ‌رود. همچنین فروش تانتالیوم با بهترین قیمت و کیفیت در این مجموعه صورت می پذیرد. به دلیل خواص سختی و مقاومت در برابر سایش، این ماده در ساخت ابزارها و قطعاتی مانند قلاویز ها، برنز ها و مامور ها برای عملیات برش و حفاری استفاده می ‌شود.

در صنعت فلز کاری، کاربید تانتالیوم برای سخت‌ سازی قطعات از جمله پوینت‌ها، ابزارهای برشی و قالب‌ ها مورد استفاده قرار می ‌گیرد. همچنین فروش تانتالیوم با بهترین کیفیت در این مجموعه انجام می شود. به علت مقاومت بالا در برابر حرارت و سایش، این ماده در ساخت قطعات الکترودها در تجهیزات الکترونیکی مورد استفاده قرار می ‌گیرد. قابل ذکر است، عومل بسیاری بر قیمت تانتالیوم تاثیر گذار است. در برنامه ‌های فضایی و هوافضا، این ماده به عنوان جزء سخت ‌سازی در قطعات مقاوم در برابر حرارت مانند شراره ‌گیر ها و سیستم‌ های حفاظتی استفاده می ‌شود. همچنین خرید تانتالیوم به علت مزایایی که دارد بسیار به صرفه است. به دلیل مقاومت شیمیایی بالا، این ماده در تولید سازه‌ های مقاوم در برابر خوردگی و قطعاتی که در محیط ‌های شیمیایی قرار می‌ گیرند مورد استفاده قرار گرفته می شوند.

 

موارد ایمنی بعد از خرید کاربید تانتالیوم

استفاده از این ماده در صنایع مختلف به دلیل مقاومت بالای آن در برابر حرارت، فشار، خوردگی و سایر عوامل شیمیایی بسیار مفید است. با این حال، برای ایمنی در استفاده از این ماده باید به موارد زیر توجه داشت:

 • از قطعات این ماده در شرایطی که در آن‌ها با آب و رطوبت در تماس می‌آیند، استفاده نشود.
 • در صورتی که قطعات این ماده در معرض حرارت قرار دارند، باید از دستکش‌های حرارتی استفاده شود. همچنین این موارد ایمنی باید در فروش تانتالیوم بسیار رعایت شوند.
 •  قطعات این ماده نباید با اسید ها و باز ها در تماس باشند.
 •  در صورت برش و سوراخکاری قطعات این ماده، باید از ماسک و دستکش ‌های مناسب استفاده شود.
 • در صورتی که قطعات کاربید تانتالیوم در معرض ضربه قرار می‌گیرند، باید از وسایل حفاظتی مانند کلاه و کفش ایمنی استفاده شود. قابل ذکر است، این موارد در خرید تانتالیوم باید رعایت شوند.
 • قبل از استفاده از قطعات این ماده باید از دستکش ‌های پلیمری یا لاتکسی استفاده کرده و قطعات را با دقت بررسی کرد.
 • در صورت بروز آتش سوزی در محل استفاده قطعات این ماده، باید از آتش ‌نشانی خبر داده شود.
 • در صورت بروز علائم حساسیت به این ماده ، استفاده از آن باید متوقف شود و به پزشک مراجعه شود.
 

خواص فیزیکی و شیمیایی کاربید تانتالیوم چیست؟

خرید کاربید تانتالیوم | بازرگانی رامش نژاد
خرید کاربید تانتالیوم | بازرگانی رامش نژاد

فروش کاربید تانتالیوم، ماده‌ای با خواص فیزیکی و شیمیایی منحصربه‌فرد است. همچنین این کاربرد ها بر قیمت تانتالیوم تاثیر گذار هستند. توضیخ کامل این موارد به شرح زیر می باشد. 

 1.  رنگ: خاکستری تیره تا سیاه
 2.  شکل بلوری: کابریس
 3.  چگالی: حدود 14.5 گرم بر سانتیمتر مکعب
 4.  ذوب (دمای مشخص): 3880 درجه سانتیگراد می باشد.
 5. نقطه جوش: 5500 درجه سانتیگراد می باشد. 
 6.  سختی موس: 9 (از 10)
 7.  مقاومت الکتریکی: بسیار بالا
 8.  هدایت حرارتی کاربید تانتالیوم: بسیار خوب
 9. مقاومت در برابر سایش: بسیار بالا
 10.  حجم نسبی: بسیار پایدار
 11. مقاومت شیمیایی: مقاوم در برابر اکسیداسیون و خوردگی در بسیاری از محیط ‌ها
 12.  حلالیت: غیرحلال در آب ولی قابل حل در اسیدهای قوی مانند اسیدهای نیتریک و هیدروکلریک.
 13. ترکیبات: تشکیل ترکیبات دیگری با عناصر دیگر مانند بور یا سیلیکون را امکان‌پذیر می‌کند.
 14.  گرمای خاص: حدود 0.14 جول بر گرم بر درجه سانتیگراد

این خواص بسیار بر فروش تانتالیوم تاثیر گذار است و یکی از عوامل کلیدی به شمار می رود.

 

کاربرد خرید کاربید تانتالیوم

کاربید تانتالیوم یک ترکیب شیمیایی بسیار مهم و مفید است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این ترکیب به دلیل مقاومت بالا در برابر حرارت، فشار، خوردگی و سایر عوامل شیمیایی در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. قابل ذکر است، فروش تانتالیوم با بهترین قیمت در این مجموعه صورت می پذیرد. همچنین به دلیل خواص الکتریکی و حرارتی بسیار عالی خود، نقش بسزایی در ساخت قطعات الکترونیکی و ساخت قطعات بسیار مقاوم در برابر حرارت و فشار دارد. همچنین این کاربرد ها بسیار خرید تانتالیوم را به صرفه می کند. در صنایع فضایی و هوافضا، این ماده به دلیل مقاومت بالای خود در برابر حرارت و فشار، در ساخت قطعات مختلف مانند دستگاه‌ های پرتاب، راکت‌ های فضایی و سفینه ‌های فضایی استفاده می ‌شود. همچنین قیمت تانتالیوم به عواملی همچون نوع و حجم آن بستگی دارد. در صنعت الکترونیک، کاربید تانتالیوم به دلیل خصوصیات الکتریکی و حرارتی بسیار خوب خود، در تولید قطعات الکترونیک مانند ترانزیستور ها، دیود ها و کانکتور ها استفاده می ‌شود.

در صنایع پزشکی، این ماده به دلیل مقاومت بالای خود در برابر خوردگی و سایر عوامل شیمیایی، در ساخت ایمپلنت‌ های پزشکی مانند ایمپلنت‌های استخوان و دندان استفاده می‌ شود. این ماده در تولید ابزارهای برش و سوراخکاری به دلیل سختی بالا و مقاومت خود در برابر سایش، استفاده شود. همچنین شما می توانید خرید تانتالیوم خود را با بهترین کیفیت و قیمت از این مجموعه انجام دهید. شایان ذکر است، این کاربرد ها بسیار بر فروش تانتالیوم تاثیر گذار هستند. در کل، کاربید تانتالیوم یک ماده شیمیایی بسیار مهم و مفید است که در صنایع مختلف به کار می ‌رود. 

 

مواد تشکیل دهنده کاربید تانتالیوم چیست؟

کاربید تانتالیوم، ترکیبی شیمیایی است که توسط دو عنصر تانتالیوم (Tantalum) و کربن (Carbon) تشکیل می‌شود. این ترکیب در فرمول شیمیایی TaC نمایش داده می ‌شود. همچنین این مواد تشکیل دهنده بر قیمت تانتالیوم تاثیر گذار هستند. در زیر، فهرستی از مواد تشکیل دهنده این ماده آورده شده است:

 • تانتالیوم (Tantalum)
 • کربن (Carbon)

از این دو عنصر به شکل شیمیایی به هم پیوسته استفاده می ‌شود تا کاربید تانتالیوم تشکیل شود. همچنین شما می توانید خرید تانتالیوم خود را با بهترین قیمت و کیفیت از این مجموعه انجام دهید. این ماده یک ترکیب شیمیایی است که از تانتالوم و کربن تشکیل شده است. همچنین فروش تانتالیوم با بهترین کیفیت و قیمت در این مجموعه انجام می پذیرد. این ترکیب در حالت جامد به صورت پودری و سفید رنگ است مقادیر و نسبت‌ های دقیق این دو عنصر در فرمول این ماده به صورت TaC نشان داده می ‌شود.

 

قیمت تانتالیوم

قیمت تانتالیوم | بازرگانی رامش نژاد
قیمت تانتالیوم | بازرگانی رامش نژاد

قیمت تانتالیوم به عوامل بسیاری همچون نوع و حجم آن بستگی دارد. شایان ذکر است، شما می توانید برای اطلاع از قیمت این محصول با مشاوران این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

خرید تانتالیوم

خرید تانتالیوم به علت مزایا و کاربردی که دارد بسیار انجام می شود. شایان ذکر است، شما می توانید خرید تانتالیوم خود را با این مجموعه انجام دهید.

فروش تانتالیوم بصورت عمده

فروش تانتالیوم با بهترین قیمت و کیفیت در این مجموعه انجام می شود. شایان ذکر است کاربرد ها و مزایایی که این ماده به همراه دارد، قیمت تانتالیوم را بسیار به صرفه می کند.

جمع بندی

در این مقاله از شرکت بازرگانی رامش نژاد به بررسی کاربید تانتالیوم پرداختیم. همچنین در این مقاله به چیستی، کاربرد، خواص فیزیکی و شیمیایی این ماده نیز پرداختیم. این ماده (TaC) خانواده ای از ترکیبات دوتایی هستند و تانتالیوم و کربن را با فرمول تجربی TaCx تشکیل می دهد. که در آن x معمولاً بین 0.4 و 1 متغیر است. این ماده، ماده ای نسوز و بسیار سخت و شکننده با رسانایی فلزیاست. این ماده به صورت پودر ظاهر می شوند و معمولاً توسط دستگاه جوشی پردازش می شوند. شایان ذکر است شما کاربر عزیز می توانید خرید تانتالیوم خود را از شرکت بازرگانی رامش نژاد انجام دهید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *