مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنعتی

قیمت متانول صنعتی بشکه ای

خرید متانول صنعتی | بازرگانی رامش نژاد

قیمت متانول صنعتی بشکه ای در با وزن 170 کیلوگرم با بهترین کیفیت توسط بازرگانی رامش نژاد عرضه میشود . برای اطلاع از نحوه فروش عمده متانول توسط این شرکت در ساعت اداری با ما تماس بگیرید. متانول (که در میان نام‌های دیگر متیل الکل و روح چوب نیز نامیده می‌شود) یک ماده شیمیایی آلی و ساده‌ترین الکل آلیفاتیک با فرمول CH3OH (گروه متیل مرتبط با گروه هیدروکسیل است که اغلب به اختصار MeOH نامیده می‌شود). این مایعی است سبک، فرار، بی رنگ و قابل اشتعال با بوی الکلی مشخص شبیه بوی اتانول (الکل قابل شرب).متانول نام الکل چوب را به خود اختصاص داد زیرا زمانی عمدتاً با تقطیر مخرب چوب تولید می شد. امروزه متانول عمدتاً به صورت صنعتی با هیدروژنه کردن مونوکسید کربن تولید می شود.

متانول شامل یک گروه متیل است که به یک گروه هیدروکسیل قطبی مرتبط است. با بیش از 20 میلیون تن تولید سالانه، به عنوان پیش ساز سایر مواد شیمیایی از جمله فرمالدئید، اسید استیک، متیل ترت بوتیل اتر، متیل بنزوات، آنیزول، پراکسی اسیدها و همچنین مجموعه ای از مواد شیمیایی تخصصی تر استفاده می شود

فروش عمده متانول

نام به انگلیسی : methanol
خلوص : 99 درصد
بسته بندی : بشکه های 170 کیلویی
تولید کننده : پتروشیمی شیراز , زاگرس
فرمول:CH3OH
قیمت : تماس بگیرید.
محل تحویل : شورآباد تهران

فروش عمده متانول توسط این شرکت با بهترین کیفیت و بهترین قیمت متانول صنعتی بشکه ای عرضه میشود جهت خرید این محصول با ما تماس بگیرید.

قیمت متانول صنعتی بشکه ای | بازرگانی رامش نژاد
قیمت متانول صنعتی بشکه ای | بازرگانی رامش نژاد

تولید متانول

مقادیر کمی متانول در افراد عادی و سالم وجود دارد. یک مطالعه میانگین 4.5ppm را در بازدم افراد مورد آزمایش نشان داد. میانگین متانول درون زا در انسان 0.45 گرم در روز ممکن است از پکتین موجود در میوه متابولیزه شود. یک کیلوگرم سیب تا 1.4 گرم پکتین (0.6 گرم متانول) تولید می کند متانول توسط باکتری های بی هوازی و فیتوپلانکتون ها تولید می شود.

محیط بین ستاره ای

متانول همچنین به مقدار فراوان در مناطق ستاره ساز فضا یافت می شود و در نجوم به عنوان نشانگر چنین مناطقی استفاده می شود. از طریق خطوط گسیل طیفی آن شناسایی می شود.

در سال 2006، ستاره شناسان با استفاده از آرایه تلسکوپ های رادیویی MERLIN در رصدخانه Jodrell Bank ابر بزرگی از متانول را در فضا به وسعت 463 ترمتر (288 میلیارد مایل) کشف کردند.[24][25] در سال 2016، ستاره شناسان با استفاده از تلسکوپ رادیویی آرایه میلی متری بزرگ آتاکاما، متانول را در یک دیسک تشکیل سیاره در اطراف ستاره جوان TW Hydrae شناسایی کردند.

تاریخچه فروش عمده متانول

مصریان باستان در فرآیند مومیایی کردن خود از مخلوطی از مواد از جمله متانول استفاده می کردند که آن را از تجزیه در اثر حرارت چوب به دست می آوردند. با این حال، متانول خالص برای اولین بار در سال 1661 توسط رابرت بویل جدا شد، زمانی که او آن را از طریق تقطیر بوکسوس (شمشاد) تولید کرد. بعدها به “روح پیروکسیلیک” معروف شد. در سال 1834، شیمیدانان فرانسوی ژان باپتیست دوما و یوژن پلیگو ترکیب عنصری آن را تعیین کردند.

آنها همچنین کلمه “methylene” را به شیمی آلی معرفی کردند و آن را از یونانی methy = “مایع الکلی” + hȳlē = “جنگل، چوب، الوار، مواد” تشکیل دادند. “متیلن” یک “رادیکال” را تعیین کرد که حدود 14 درصد وزنی هیدروژن و حاوی یک اتم کربن بود. این می تواند CH2 باشد، اما در آن زمان تصور می شد که کربن تنها شش برابر وزن اتمی هیدروژن دارد، بنابراین آنها فرمول را به عنوان CH ارائه کردند. آنها سپس الکل چوب (l’esprit de bois) را “bihydrate de méthylène” (بی هیدرات) نامیدند زیرا فکر می کردند فرمول C4H8O4 = (CH)4(H2O)2 است). اصطلاح “متیل” در حدود سال 1840 با تشکیل پس از “متیلن” مشتق شد و سپس برای توصیف “متیل الکل” به کار رفت. این در سال 1892 توسط کنفرانس بین المللی نامگذاری شیمیایی به “متانول” کوتاه شد. پسوند -yl که در شیمی آلی نام گروه های کربن را تشکیل می دهد از کلمه متیل است.

کاربرد متانول در صنایع

تولید فرمالدئید، اسید استیک، متیل ترت بوتیل اتر

متانول در درجه اول به فرمالدئید تبدیل می شود که به طور گسترده در بسیاری از زمینه ها به ویژه پلیمرها استفاده می شود. تبدیل شامل اکسیداسیون می شود:

2 CH3OH + O2 → 2 CH2O + 2 H2O

اسید استیک را می توان از متانول تولید کرد.

متانول به هیدروکربن ها، الفین ها، بنزین

تراکم متانول برای تولید هیدروکربن ها و حتی سیستم های معطر، اساس چندین فناوری مربوط به گاز به مایعات است. اینها عبارتند از متانول به هیدروکربن (MtH)، متانول به بنزین (MtG)، متانول به الفین (MtO) و متانول به پروپیلن (MtP). این تبدیل ها توسط زئولیت ها به عنوان کاتالیزورهای ناهمگن کاتالیز می شوند. فرآیند MtG زمانی در Motunui در نیوزلند تجاری شد.

افزودنی بنزین

دستورالعمل کیفیت سوخت اروپا به تولیدکنندگان سوخت اجازه می دهد تا حداکثر 3 درصد متانول را با مقدار مساوی حلال با بنزین فروخته شده در اروپا ترکیب کنند. چین سالانه بیش از 4.5 میلیارد لیتر متانول را به عنوان سوخت حمل و نقل در ترکیبات سطح پایین برای وسایل نقلیه معمولی و ترکیبات سطح بالا در وسایل نقلیه طراحی شده برای سوخت متانول استفاده می کند.

سایر مواد شیمیایی

متانول پیش ساز اکثر متیل آمین های ساده، متیل هالیدها و متیل اترها است. متیل استرها از متانول تولید می شوند، از جمله ترانس استری شدن چربی ها و تولید بیودیزل از طریق ترانس استریفیکاسیون.

کاربرد متانول در ازمایشگاه 

متانول یک حامل انرژی امیدوارکننده است زیرا به عنوان مایع ذخیره سازی آن آسان تر از هیدروژن و گاز طبیعی است. با این حال، چگالی انرژی آن کمتر از متان در هر کیلوگرم است. چگالی انرژی احتراق آن 15.6 MJ/L (LHV) است، در حالی که چگالی اتانول 24 و بنزین 33 MJ/L است.

مزایای دیگر متانول، تجزیه پذیری زیستی آماده و سمیت کم محیطی آن است. در محیط های هوازی (اکسیژن موجود) و بی هوازی (فقدان اکسیژن) باقی نمی ماند. نیمه عمر متانول در آب های زیرزمینی فقط یک تا هفت روز است، در حالی که بسیاری از اجزای معمولی بنزین در صدها روز نیمه عمر دارند (مانند بنزن در 10-730 روز). از آنجایی که متانول با آب قابل اختلاط است و زیست تخریب پذیر است، بعید است در آب های زیرزمینی، آب های سطحی، هوا یا خاک انباشته شود.

فروش متانول برای سوخت

فروش متانول | بازرگانی رامش نژاد
فروش متانول | بازرگانی رامش نژاد

متانول گاهی اوقات برای سوخت موتورهای احتراق داخلی استفاده می شود. با تشکیل دی اکسید کربن و آب می سوزاند:

2 CH3OH + 3 O2 → 2 CO2 + 4 H2O

سوخت متانول برای حمل و نقل زمینی پیشنهاد شده است. مزیت اصلی اقتصاد متانول این است که می تواند با موتورهای احتراق داخلی بنزینی با حداقل تغییرات در موتورها و زیرساختی که سوخت مایع را تحویل و ذخیره می کند، سازگار شود. با این حال، چگالی انرژی آن کمتر از بنزین است، به این معنی که پر کردن مکرر آن مورد نیاز است. با این حال، معادل بنزین با اکتان فوق‌العاده بالا در اسب بخار است و اکثر سیستم‌های تزریق سوخت مدرن با کنترل کامپیوتر می‌توانند از آن استفاده کنند.

متانول یک سوخت جایگزین برای کشتی‌ها است که به صنعت کشتی‌رانی کمک می‌کند تا مقررات سختگیرانه انتشار گازهای گلخانه‌ای را رعایت کند. به طور قابل توجهی انتشار اکسیدهای گوگرد (SOx)، اکسیدهای نیتروژن (NOx) و ذرات معلق را کاهش می دهد. متانول را می توان با راندمان بالا در موتورهای دیزل دریایی پس از اصلاحات جزئی با استفاده از مقدار کمی سوخت پایلوت (Dual سوخت) استفاده کرد.

در چین، متانول سوخت دیگ های صنعتی را تامین می کند که به طور گسترده برای تولید گرما و بخار برای کاربردهای مختلف صنعتی و گرمایش منازل استفاده می شود. استفاده از آن جانشین زغال سنگ است که تحت فشار قوانین زیست محیطی سختگیرانه فزاینده قرار دارد.پیل‌های سوختی مستقیم متانول در دمای پایین و عملکرد فشار اتمسفر منحصربه‌فرد هستند که به آنها اجازه می‌دهد تا حد زیادی کوچک شوند. این، همراه با ذخیره سازی و جابجایی نسبتاً آسان و ایمن متانول، ممکن است امکان استفاده از وسایل الکترونیکی مصرفی با سوخت سلول سوختی مانند رایانه های لپ تاپ و تلفن های همراه را باز کند.

دلایل فروش متانول

فروش عمده متانول به عنوان یک دناتورانت برای اتانول استفاده می شود، این محصول به عنوان “الکل دناتوره” یا “روح متیله” شناخته می شود. این معمولاً در طول ممنوعیت ایالات متحده برای جلوگیری از مصرف مشروبات الکلی غیرقانونی مورد استفاده قرار می گرفت و در نهایت منجر به مرگ چندین نفر شد.این نوع اعمال در حال حاضر در ایالات متحده غیرقانونی است و قتل تلقی می شود.

متانول به عنوان حلال و به عنوان ضد یخ در خطوط لوله و مایع شستشوی شیشه جلو استفاده می شود. متانول به عنوان ضدیخ خنک کننده خودرو در اوایل دهه 1900 استفاده شد.از می 2018، متانول در اتحادیه اروپا برای استفاده در شستشو یا یخ زدایی شیشه جلو به دلیل خطر مصرف انسانی آن ممنوع شد در نتیجه مسمومیت با متانول در جمهوری چک در سال 2012.

در برخی از تصفیه خانه‌های فاضلاب، مقدار کمی متانول به فاضلاب اضافه می‌شود تا منبع غذایی کربنی برای باکتری‌های نیتروژن‌کننده باشد که نیترات‌ها را به گاز نیتروژن تبدیل می‌کند و نیتریفیکاسیون سفره‌های آب حساس را کاهش می‌دهد.متانول به عنوان یک عامل بی رنگ کننده در الکتروفورز ژل پلی آکریل آمید استفاده می شود. برای اطلاع از قیمت متانول صنعتی بشکه ای با ما تماس بگیرید.

بیوسنتز متانول

تبدیل کاتالیزوری متان به متانول توسط آنزیم هایی از جمله متان مونواکسیژنازها انجام می شود. این آنزیم ها اکسیژنازهایی با عملکرد مخلوط هستند، یعنی اکسیژن رسانی با تولید آب و NAD+ همراه است:

CH4 + O2 + NADPH + H+ → CH3OH + H2O + NAD+

هر دو آنزیم وابسته به آهن و مس مشخص شده اند. تلاش‌های شدید اما عمدتاً بی‌ثمر برای تقلید از این واکنش‌پذیری انجام شده است.متانول راحت‌تر از متان ماده اولیه اکسید می‌شود، بنابراین واکنش‌ها انتخابی نیستند. برخی از استراتژی ها برای دور زدن این مشکل وجود دارد. به عنوان مثال می توان به سیستم های شیلوف و زئولیت های حاوی آهن و مس اشاره کرد.این سیستم ها لزوماً مکانیسم های به کار گرفته شده توسط متالوآنزیم ها را تقلید نمی کنند، اما از آنها الهام می گیرند. مکان‌های فعال می‌توانند به طور قابل‌توجهی با مکان‌های شناخته شده در آنزیم‌ها متفاوت باشند. به عنوان مثال، یک سایت فعال دو هسته ای در آنزیم sMMO پیشنهاد شده است، در حالی که یک آهن تک هسته ای (آلفا اکسیژن) در زئولیت آهن پیشنهاد شده است.

 

انتشار جهانی متانول توسط گیاهان بین 180 تا 250 میلیون تن در سال تخمین زده می شود. این مقدار بین دو تا سه برابر بزرگتر از تولید صنعتی متانول مصنوعی است.

کیفیت بعد از فروش متانول

فروش عمده متانول | بازرگانی رامش نژاد
فروش عمده متانول | بازرگانی رامش نژاد

 به صورت تجاری در درجه های خلوص مختلف موجود است. متانول تجاری به طور کلی بر اساس درجه خلوص ASTM A و AA طبقه بندی می شود. هر دو درجه خلوص درجه A و درجه AA 99.85٪ متانول وزنی هستند. متانول درجه “AA” حاوی مقادیر کمی اتانول نیز هست.

متانول برای استفاده شیمیایی معمولاً با درجه AA مطابقت دارد. علاوه بر آب، ناخالصی های معمولی شامل استون و اتانول (که جداسازی آنها از طریق تقطیر بسیار دشوار است). طیف سنجی UV-vis یک روش مناسب برای تشخیص ناخالصی های معطر است. محتوای آب را می توان با تیتراسیون کارل فیشر تعیین کرد.

میزان ایمنی متانول

متانول بسیار قابل اشتعال است. بخارات آن کمی سنگین تر از هوا است، می تواند حرکت کند و مشتعل شود. آتش متانول باید با مواد شیمیایی خشک، دی اکسید کربن، اسپری آب یا فوم مقاوم در برابر الکل خاموش شود. شعله های متانول در نور روز نامرئی هستند.

فروش متانول

فروش عمده متانول توسط این شرکت تولید پتروشیمی شیراز و زاگرس با بهترین قیمت متانول صنعتی بشکه ای توسط این شرکت , جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

1 دیدگاه در “قیمت متانول صنعتی بشکه ای

  1. سپیده بهرامی گفت:

    سلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *