مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنعتی

فروش نیتریک اسید

واردکننده نیتریک اسید |بازرگانی رامش نژاد

فروش نیتریک اسید در گالن های 25 کیلوگرمی , برای اطلاع از قیمت نیتریک اسید در ساعت اداری با ما تماس بگیرید. یک ترکیب معدنی با فرمول HNO3 است. این یک اسید معدنی بسیار خورنده است. این ترکیب بی رنگ است، اما نمونه‌های قدیمی‌تر به دلیل تجزیه به اکسیدهای نیتروژن، تمایل به رنگ زرد دارند. بیشتر اسید نیتریک موجود در بازار دارای غلظت 68 درصد در آب است. هنگامی که محلول حاوی بیش از 86٪ HNO3 باشد، به آن اسید نیتریک دود گفته می شود. بسته به مقدار دی اکسید نیتروژن موجود، اسید نیتریک دوددار بیشتر به عنوان اسید نیتریک دوددار قرمز در غلظت های بالاتر از 86٪ یا اسید نیتریک دوددار سفید در غلظت های بالاتر از 95٪ مشخص می شود.

اسید نیتریک معرف اولیه ای است که برای نیتراسیون استفاده می شود – افزودن یک گروه نیترو، به طور معمول به یک مولکول آلی. در حالی که برخی از ترکیبات نیترو حاصل، مواد منفجره حساس به شوک و حرارت هستند، برخی از آنها به اندازه کافی پایدار هستند که در مهمات و تخریب استفاده شوند، در حالی که برخی دیگر هنوز پایدارتر هستند و به عنوان رنگدانه در جوهرها و رنگ ها استفاده می شوند. اسید نیتریک نیز معمولاً به عنوان یک عامل اکسید کننده قوی استفاده می شود.

فروش اسید نیتریک اصفهان

نام به انگلیسی : nitric-acid
فرمول شیمایی : HNO3
شکل ظاهری : زرد بسیار کم رنگ
حلالیت در آب : محلول
بسته بندی : 25 کیوگرمی
قیمت : تماس بگیرید.
محل تحویل : شورآباد تهران

برای اطلاع از قیمت اسید نیتریک در ساعت اداری با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت نیتریک اسید | بازرگانی رامش نژاد
قیمت نیتریک اسید | بازرگانی رامش نژاد

خواص فیزیکی و شیمایی اسید نیتریک

اسید نیتریک موجود در بازار یک آزئوتروپ با آب با غلظت 68 درصد HNO3 است. این محلول دارای دمای جوش 120.5 درجه سانتیگراد (249 درجه فارنهایت) در 1 اتمسفر است. به نام “اسید نیتریک غلیظ” شناخته می شود. آزئوتروپ اسید نیتریک و آب یک مایع بی رنگ در دمای اتاق است.دو هیدرات جامد شناخته شده اند: مونوهیدرات HNO3·H2O یا نیترات اکسونیوم [H3O]+[NO3]- و تری هیدرات HNO3·3H2O.قیاس چگالی قدیمی‌تر گاهی دیده می‌شود، با اسید نیتریک غلیظ که به عنوان 42 Baumé مشخص شده است.

آلودگی با دی اکسید نیتروژن

اسید نیتریک در معرض تجزیه حرارتی یا سبک است و به همین دلیل اغلب در بطری های شیشه ای قهوه ای ذخیره می شود:

4 HNO3 → 2 H2O + 4 NO2 + O2

این واکنش ممکن است منجر به تغییرات غیر قابل چشم پوشی در فشار بخار بالای مایع شود زیرا اکسیدهای نیتروژن تولید شده به طور جزئی یا کامل در اسید حل می شوند.دی اکسید نیتروژن (NO2) و/یا تتروکسید دی نیتروژن (N2O4) به صورت محلول در اسید نیتریک باقی می ماند و آن را در دماهای بالاتر زرد یا حتی قرمز رنگ می کند. در حالی که اسید خالص هنگام قرار گرفتن در معرض هوا دودهای سفید رنگی از خود خارج می کند، اسید با دی اکسید نیتروژن محلول بخارات قهوه ای مایل به قرمز تولید می کند که منجر به نام های رایج “اسید نیتریک دوددار قرمز” و “اسید نیتریک دوددار سفید” می شود. اکسیدهای نیتروژن (NOx) در اسید نیتریک محلول هستند.

اسید نیتریک گازدار

اسید نیتریک دوددار تجاری دارای 98% HNO3 و چگالی آن 1.50 گرم بر سانتی متر مکعب است. این درجه اغلب در صنعت مواد منفجره استفاده می شود. به اندازه اسید بی آب فرار و خورنده نیست و غلظت تقریبی آن 21.4 M است.اسید نیتریک گازدار قرمز یا RFNA حاوی مقادیر قابل توجهی دی اکسید نیتروژن محلول (NO2) است که محلول را با رنگ قهوه ای مایل به قرمز باقی می گذارد. به دلیل دی اکسید نیتروژن محلول، چگالی اسید نیتریک دوددار قرمز کمتر در 1.490 گرم بر سانتی متر مکعب است.

یک اسید نیتریک بخاردار مهار شده، یا اسید نیتریک دوددار مهار شده سفید (IWFNA)، یا اسید نیتریک دوددار مهار شده قرمز (IRFNA)، می‌تواند با افزودن 0.6 تا 0.7 درصد هیدروژن فلوراید (HF) ساخته شود. این فلوراید برای مقاومت در برابر خوردگی در مخازن فلزی اضافه می شود. فلوراید یک لایه فلوراید فلزی ایجاد می کند که از فلز محافظت می کند.

فروش عمده نیتریک اسید | بازرگانی رامش نژاد
قیمت نیتریک اسید | بازرگانی رامش نژاد

اسید نیتریک بدون آب

اسید نیتریک دود سفید، اسید نیتریک خالص یا WFNA، بسیار نزدیک به اسید نیتریک بی آب است. این به عنوان اسید نیتریک 99.9٪ با روش در دسترس است. یکی از مشخصات اسید نیتریک دود سفید این است که حداکثر 2٪ آب و حداکثر 0.5٪ NO2 محلول دارد. اسید نیتریک بی آب دارای چگالی 1.513 گرم بر سانتی متر مکعب و غلظت تقریبی 24 مولار است. اسید نیتریک بی آب یک مایع متحرک بی رنگ با چگالی 1.512 گرم بر سانتی متر مکعب است که در دمای 42- درجه سانتی گراد (44- درجه فارنهایت) جامد می شود و کریستال های سفید را تشکیل می دهد [توضیحات لازم است]. هنگامی که به NO2 و آب تجزیه می شود، رنگ زردی به دست می آورد. در 83 درجه سانتیگراد (181 درجه فارنهایت) می جوشد. معمولاً در یک بطری شیشه‌ای کهربایی نشکن با دو برابر فضای سر ذخیره می‌شود تا فشار ایجاد شود، اما حتی با وجود این اقدامات احتیاطی، بطری باید هر ماه هواگیری شود تا فشار کاهش یابد.

ساختار شیمیایی اسید نیتریک

دو پیوند انتهایی N-O تقریباً معادل و نسبتاً کوتاه هستند، در 1.20 و 1.21 Å. [8] این را می توان با نظریه های تشدید توضیح داد. دو شکل اصلی متعارف برخی از ویژگی های پیوند دوگانه را در این دو پیوند نشان می دهند که باعث می شود آنها کوتاهتر از پیوندهای منفرد N-O باشند. سومین پیوند N-O دراز است زیرا اتم O آن به اتم H پیوند دارد، با طول پیوند 1.41 Å در فاز گاز. مولکول کمی صاف است (صفحه های NO2 و NOH 2 درجه از یکدیگر متمایل می شوند) و چرخش محدودی در اطراف پیوند منفرد N-OH وجود دارد.

واکنش نیتریک اسید با آب 

اسید نیتریک به طور معمول در دمای محیط به عنوان یک اسید قوی در نظر گرفته می شود. در مورد مقدار ثابت تفکیک اسید اختلاف نظر وجود دارد، اگرچه مقدار pKa معمولاً کمتر از 1- گزارش می شود. این بدان معنی است که اسید نیتریک در محلول رقیق شده به جز در محلول های بسیار اسیدی کاملاً تجزیه می شود. مقدار pKa در دمای 250 درجه سانتیگراد به 1 افزایش می یابد.

اسید نیتریک می تواند به عنوان یک پایه با توجه به اسیدی مانند اسید سولفوریک عمل کند:

HNO3 + 2 H2SO4 ⇌ [NO2]+ + [H3O]+ + 2 HSO

; ثابت تعادل: K ≈ 22

یون نیترونیوم، [NO2]+، معرف فعال در واکنش های نیتراسیون آروماتیک است. از آنجایی که اسید نیتریک دارای هر دو خاصیت اسیدی و بازی است، می تواند تحت یک واکنش اتوپروتولیز، مشابه خود یونیزاسیون آب قرار گیرد:

واکنش اسید نیتریک با فلزات

خرید نیتریک اسید | بازرگانی رامش نژاد
قیمت نیتریک اسید | بازرگانی رامش نژاد

اسید نیتریک با اکثر فلزات واکنش می دهد، اما جزئیات به غلظت اسید و ماهیت فلز بستگی دارد. اسید نیتریک رقیق در واکنش با اکثر فلزات مانند یک اسید معمولی رفتار می کند. منیزیم، منگنز و روی H2 را آزاد می کنند:

Mg + 2 HNO3 → Mg(NO3)2 + H2

Mn + 2 HNO3 → Mn(NO3)2 + H2

Zn + 2 HNO3 → Zn(NO3)2 + H2

اسید نیتریک می تواند فلزات غیر فعال مانند مس و نقره را اکسید کند. با این فلزات غیر فعال یا کمتر الکترومثبت، محصولات به دما و غلظت اسید بستگی دارند. به عنوان مثال، مس با اسید نیتریک رقیق در دمای محیط با استوکیومتری 3:8 واکنش می دهد:

3 Cu + 8 HNO3 → 3 Cu(NO3)2 + 2 NO + 4 H2O

اکسید نیتریک تولید شده ممکن است با اکسیژن اتمسفر واکنش داده و دی اکسید نیتروژن تولید کند. با اسید نیتریک غلیظ تر، دی اکسید نیتروژن مستقیماً در یک واکنش با استوکیومتری 1:4 تولید می شود:

Cu + 4 H+ + 2 NO → Cu2+ + 2 NO2 + 2 H2O

در واکنش با اسید نیتریک، اکثر فلزات نیترات های مربوطه را می دهند. برخی از فلزات و فلزات اکسید می دهند. به عنوان مثال، Sn، As، Sb، و Ti به ترتیب به SnO2، As2O5، Sb2O5 و TiO2 اکسید می شوند.

برخی از فلزات گرانبها مانند طلای خالص و فلزات گروه پلاتین با اسید نیتریک واکنش نشان نمی‌دهند، اگرچه طلای خالص با aqua regia، مخلوطی از اسید نیتریک غلیظ و اسید هیدروکلریک واکنش می‌دهد. با این حال، برخی از فلزات کمتر نجیب (Ag، Cu، …) موجود در برخی از آلیاژهای طلای نسبتاً فقیر مانند طلای رنگی می توانند به راحتی توسط اسید نیتریک اکسید و حل شوند و منجر به تغییر رنگ سطح آلیاژ طلا شود. اسید نیتریک به عنوان وسیله ای ارزان در جواهرات فروشی ها برای شناسایی سریع آلیاژهای کم طلا (کمتر از 14 قیراط) و ارزیابی سریع خلوص طلا استفاده می شود.

به عنوان یک عامل اکسید کننده قوی، اسید نیتریک با بسیاری از ترکیبات غیرفلزی واکنش می دهد، گاهی اوقات به صورت انفجاری. بسته به غلظت اسید، دما و عامل کاهنده درگیر، محصولات نهایی می توانند متغیر باشند. واکنش با تمام فلزات به جز سری فلزات نجیب و آلیاژهای خاص صورت می گیرد. به عنوان یک قاعده کلی، واکنش های اکسید کننده در درجه اول با اسید غلیظ رخ می دهد و به تشکیل دی اکسید نیتروژن (NO2) کمک می کند. با این حال، خواص اکسید کننده قوی اسید نیتریک از نظر طبیعت ترمودینامیکی است، اما گاهی اوقات واکنش های اکسیداسیون آن نسبتاً جنبشی نامطلوب است. وجود مقادیر کم اسید نیتروژن (HNO2) سرعت واکنش را به شدت افزایش می دهد.

اگرچه کروم (Cr)، آهن (Fe) و آلومینیوم (Al) به آسانی در اسید نیتریک رقیق حل می شوند، اسید غلیظ یک لایه اکسید فلزی را تشکیل می دهد که از قسمت عمده فلز در برابر اکسیداسیون بیشتر محافظت می کند. تشکیل این لایه محافظ را غیرفعال سازی می گویند. غلظت‌های غیرفعال‌سازی معمولی از 20 تا 50 درصد حجمی متغیر است . فلزاتی که توسط اسید نیتریک غلیظ غیرفعال می شوند عبارتند از آهن، کبالت، کروم، نیکل و آلومینیوم.

واکنش با غیر فلزات

اسید نیتریک به عنوان یک اسید اکسید کننده قوی، با بسیاری از مواد آلی واکنش می دهد و واکنش ها ممکن است انفجاری باشد. گروه هیدروکسیل معمولاً یک هیدروژن را از مولکول آلی جدا می کند تا آب را تشکیل دهد و گروه نیترو باقی مانده جای هیدروژن را می گیرد. نیتراسیون ترکیبات آلی با اسید نیتریک روش اصلی سنتز بسیاری از مواد منفجره رایج مانند نیتروگلیسیرین و تری نیتروتولوئن (TNT) است. از آنجایی که بسیاری از محصولات جانبی کمتر پایدار امکان پذیر است، این واکنش ها باید به دقت از نظر حرارتی کنترل شوند و محصولات جانبی برای جداسازی محصول مورد نظر حذف شوند.

واکنش با عناصر غیر فلزی، به استثنای نیتروژن، اکسیژن، گازهای نجیب، سیلیکون و هالوژن به غیر از ید، معمولاً آنها را به بالاترین حالت اکسیداسیون خود به عنوان اسید با تشکیل دی اکسید نیتروژن برای اسید غلیظ و اکسید نیتریک برای رقیق شدن اکسید می کند. 

C (گرافیت) + 4 HNO3 → CO2 + 4 NO2 + 2 H2O

3 C (گرافیت) + 4 HNO3 → 3 CO2 + 4 NO + 2 H2O

تست زانتوپروتئیک

فروش نیتریک اسید | بازرگانی رامش نژاد
فروش نیتریک اسید | بازرگانی رامش نژاد

اسید نیتریک با پروتئین ها واکنش می دهد و محصولات نیترات دار زرد را تشکیل می دهد. این واکنش به عنوان واکنش زانتوپروتئیک شناخته می شود. این آزمایش با افزودن اسید نیتریک غلیظ به ماده مورد آزمایش و سپس حرارت دادن مخلوط انجام می شود. اگر پروتئین هایی که حاوی اسیدهای آمینه با حلقه های معطر هستند وجود داشته باشد، مخلوط زرد می شود. با افزودن پایه ای مانند آمونیاک، رنگ نارنجی می شود. این تغییرات رنگی ناشی از حلقه های معطر نیتراتی در پروتئین است.[15][16] اسید زانتوپروتئیک زمانی تشکیل می شود که اسید با سلول های اپیتلیال تماس پیدا کند. تغییرات رنگ پوست محلی مربوطه نشان دهنده اقدامات احتیاطی ناکافی هنگام استفاده از اسید نیتریک است.

دلایل فروش اسید نیتریک

فروش اسید نیتریک برای آزمایشگاه

عمده‌ترین کاربرد صنعتی اسید نیتریک برای تولید کود است. اسید نیتریک با آمونیاک خنثی می شود و نیترات آمونیوم می دهد. این نرم افزار 75-80 درصد از 26 میلیون تن تولید سالانه (1987) را مصرف می کند. کاربردهای اصلی دیگر برای تولید مواد منفجره، پیش سازهای نایلون و ترکیبات آلی ویژه است.

پیش ساز ترکیبات نیتروژن آلی

در سنتز آلی، صنعتی و غیره، گروه نیترو یک گروه عملکردی همه کاره است. مخلوطی از اسیدهای نیتریک و سولفوریک یک جایگزین نیترو را با جایگزینی معطر الکتروفیل به ترکیبات معطر مختلف وارد می کند. بسیاری از مواد منفجره مانند TNT به این ترتیب تهیه می شوند:

C6H5CH3 + 3 HNO3 → C6H2(NO2)3CH3 + 3 H2O

اسید سولفوریک غلیظ یا اولئوم آب اضافی را جذب می کند.

H2S2O7 + H2O → 2 H2SO4

به عنوان یک اکسیدان استفاده کنید

پیش ماده نایلون، آدیپیک اسید، در مقیاس بزرگ با اکسیداسیون «روغن KA» – مخلوطی از سیکلوهگزانون و سیکلوهگزانول – با اسید نیتریک تولید می شود.

فروش اسید نیتریک برای ساخت موشک

اسید نیتریک به اشکال مختلف به عنوان اکسید کننده در موشک های با سوخت مایع استفاده شده است. این اشکال شامل اسید نیتریک بخاردار قرمز، اسید نیتریک بخاردار سفید، مخلوط با اسید سولفوریک و این اشکال با مهارکننده HF است. IRFNA (اسید نیتریک گازدار قرمز مهار شده) یکی از سه جزء سوخت مایع برای موشک BOMARC بود

فروش اسید نیتریک  برای پردازش فلز

از اسید نیتریک می توان برای تبدیل فلزات به اشکال اکسید شده مانند تبدیل فلز مس به نیترات مس استفاده کرد. همچنین می توان از آن در ترکیب با اسید هیدروکلریک به عنوان آبزیان برای حل کردن فلزات نجیب مانند طلا (به عنوان اسید کلرواوریک) استفاده کرد. این نمک ها را می توان برای خالص سازی طلا و سایر فلزات با خلوص بیش از 99.9٪ با فرآیندهای تبلور مجدد و رسوب انتخابی استفاده کرد. توانایی آن در حل انتخابی فلزات خاص یا حلال بودن بسیاری از نمک های فلزی، آن را در فرآیندهای جداسازی طلا مفید می کند.

در آنالیز عنصری توسط ICP-MS، ICP-AES، GFAA، و Flame AA، اسید نیتریک رقیق (0.5-5.0٪) به عنوان یک ترکیب ماتریکس برای تعیین آثار فلزی در محلول ها استفاده می شود.سید درجه فلز ردیابی فوق خالص برای چنین تعیینی مورد نیاز است، زیرا مقادیر کمی از یون های فلزی می تواند بر نتیجه تجزیه و تحلیل تأثیر بگذارد.

همچنین معمولاً در فرآیند هضم نمونه‌های آب کدر، نمونه‌های لجن، نمونه‌های جامد و همچنین انواع دیگر نمونه‌های منحصربه‌فرد که نیاز به آنالیز عنصری از طریق ICP-MS، ICP-OES، ICP-AES، GFAA و طیف‌سنجی جذب اتمی شعله دارند، استفاده می‌شود. . . معمولاً این هضم ها از محلول 50 درصدی HNO3 خریداری شده مخلوط با آب نوع 1 DI استفاده می کنند.در الکتروشیمی، اسید نیتریک به عنوان یک عامل دوپینگ شیمیایی برای نیمه هادی های آلی و در فرآیندهای خالص سازی برای نانولوله های کربنی خام استفاده می شود.

فروش اسید نیتریک برای نجاری

در غلظت کم (تقریباً 10٪)، اسید نیتریک اغلب برای پیری مصنوعی کاج و افرا استفاده می شود. رنگ تولید شده طلایی خاکستری است که بسیار شبیه به چوب بسیار قدیمی مومی یا روغنی (تمام چوب) است.

ماده اچ و پاک کننده

از اثرات خورنده اسید نیتریک برای برخی کاربردهای تخصصی، مانند اچ کردن در چاپ، ترشی فولاد ضد زنگ یا تمیز کردن ویفرهای سیلیکونی در الکترونیک استفاده می شود.

محلولی از اسید نیتریک، آب و الکل، نیتال، برای حکاکی فلزات به منظور آشکارسازی ریزساختار استفاده می شود. ISO 14104 یکی از استانداردهایی است که این روش شناخته شده را شرح می دهد.

اسید نیتریک یا در ترکیب با اسید هیدروکلریک یا به تنهایی برای تمیز کردن لغزش های پوشش شیشه ای و لام های شیشه ای برای کاربردهای میکروسکوپی پیشرفته استفاده می شود.همچنین برای تمیز کردن شیشه قبل از نقره‌کاری هنگام ساخت آینه‌های نقره استفاده می‌شود.مخلوط‌های آبی موجود در بازار از اسید نیتریک 5-30٪ و اسید فسفریک 15-40٪ معمولاً برای تمیز کردن مواد غذایی و تجهیزات لبنی عمدتاً برای حذف ترکیبات کلسیم و منیزیم رسوب شده (که از جریان فرآیند رسوب کرده یا در نتیجه استفاده از آب سخت ایجاد می شود) استفاده می شود. در طول تولید و تمیز کردن). محتوای اسید فسفریک به غیرفعال کردن آلیاژهای آهنی در برابر خوردگی توسط اسید نیتریک رقیق کمک می کند.

اسید نیتریک را می توان به عنوان یک آزمایش نقطه ای برای آلکالوئیدهایی مانند LSD استفاده کرد که بسته به آلکالوئید، رنگ های متنوعی ارائه می دهد.

فروش اسید نیتریک برای بازفرآوری سوخت هسته ای

اسید نیتریک نقش کلیدی در PUREX و سایر روش‌های بازفرآوری سوخت هسته‌ای ایفا می‌کند، جایی که می‌تواند بسیاری از اکتینیدهای مختلف را حل کند. نیترات های به دست آمده به کمپلکس های مختلفی تبدیل می شوند که می توانند واکنش داده و به صورت انتخابی استخراج شوند تا فلزات از یکدیگر جدا شوند.فروش

ایمنی اسید نیتریک

اسید نیتریک یک اسید خورنده و یک عامل اکسید کننده قوی است. خطر عمده ناشی از آن سوختگی های شیمیایی است، زیرا هیدرولیز اسیدی را با پروتئین ها (آمید) و چربی ها (استر) انجام می دهد که در نتیجه بافت زنده (مانند پوست و گوشت) را تجزیه می کند. اسید نیتریک غلیظ پوست انسان را به دلیل واکنش آن با کراتین زرد می کند. این لکه های زرد وقتی خنثی می شوند نارنجی می شوند. اثرات سیستمیک بعید است، و این ماده یک سرطان‌زا یا جهش‌زا در نظر گرفته نمی‌شود.

درمان استاندارد کمک های اولیه برای ریختن اسید روی پوست، مانند سایر عوامل خورنده، آبیاری با مقدار زیادی آب است. شستشو حداقل 10-15 دقیقه ادامه می یابد تا بافت اطراف محل سوختگی اسیدی خنک شود و از آسیب ثانویه جلوگیری شود. لباس‌های آلوده بلافاصله برداشته می‌شوند و پوست زیر آن کاملاً شسته می‌شود.اسید نیتریک به عنوان یک عامل اکسید کننده قوی، می تواند به شدت با بسیاری از ترکیبات واکنش نشان دهد.اسید نیتریک یکی از رایج ترین انواع اسید مورد استفاده در حملات اسیدی است.

تاریخچه اسید نیتریک

اعتقاد بر این است که کشف اسیدهای معدنی مانند اسید نیتریک به کیمیاگری قرن سیزدهم اروپا برمی گردد. گاهی ادعا شده است که اسید نیتریک در آثار مختلف عربی قبلی مانند صندوق الحکمه منسوب به جابر بن حیان یا تعویض الحکیم منسوب به خلیفه فاطمی الحکیم بی عمرو وجود دارد.اما دیدگاه متعارف این است که اسید نیتریک اولین بار در شبه گیبر De invente veritatis (“درباره کشف حقیقت”، بعد از حدود 1300) توصیف شد. توصیفات اسید نیتریک نیز در آثاری یافت می‌شود که به دروغ به آلبرت کبیر و رامون لول نسبت داده می‌شوند، که آن را با تقطیر مخلوطی حاوی نیتر و ویتریول سبز تهیه کرده و آن را “eau forte” (آکوا فورتیس) نامیده‌اند.

در قرن هفدهم، یوهان رودولف گلابر فرآیندی را برای بدست آوردن اسید نیتریک با تقطیر نیترات پتاسیم با اسید سولفوریک ابداع کرد. در سال 1776 آنتوان لاووازیه به کار جوزف پریستلی اشاره کرد تا اشاره کند که می توان آن را از اکسید نیتریک (که او آن را “هوای نیتروژن” می نامد)، “ترکیب با حجم تقریباً مساوی از خالص ترین قسمت هوای معمولی و با مقدار قابل توجهی از هوا تبدیل کرد. آب.”در سال 1785 هنری کاوندیش ترکیب دقیق آن را تعیین کرد و نشان داد که می توان آن را با عبور جریانی از جرقه های الکتریکی از هوای مرطوب سنتز کرد. در سال 1806، هامفری دیوی نتایج آزمایش‌های گسترده الکترولیز آب مقطر را گزارش کرد و به این نتیجه رسید که اسید نیتریک در آند از گاز نیتروژن محلول اتمسفر تولید می‌شود. او از یک باتری ولتاژ بالا و الکترودهای غیر واکنشی و مخروط‌هایی مانند مخروط‌های الکترود طلایی استفاده کرد که به‌عنوان رگ‌هایی که توسط آزبست مرطوب پل می‌شوند، دو برابر می‌شوند.

اسید نیتریک از کجا بخریم

برای خرید نیتریک اسید بصورت عمده و اطلاع از قیمت نیتریک اسید با بهترین قیمت بازار در بسته بندی های 25 کیلوگرمی با کارشناسان فروش بازرگانی رامش نژاد تماس حاصل فرمایید.

2 دیدگاه در “فروش نیتریک اسید

 1. صدرا احمدی گفت:

  سلام
  نیتریک اسید برای چه چیزی استفاده میشود ؟

  1. admin گفت:

   با سلام
   فروش نیتریک اسید در زمینه های زیادی از جمله صنایع شیمایی , تولید کشتی , رنگ و رزین و همچنین برای تولید داروها استفاده میشودو به عنوان یک واکنش گرا برای تولید نیترات ها و تولید پوشش های فلزی استفاده میشود به عنوان کاربرد دیگر برای تولید نیتروگلیسیرین نیز استفاده میشود استفاده از این ماده باید با توجه به نکات ایمنی انجام پذیرد و استفاده سهل انگارانه باعث ضرر جانی و مالی میشود. برای خرید نیتریک اسید با بهترین کیفیت میتوانید با شماره حاصل در سایت در ساعات اداری تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *