مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنایع غذایی

فروش اسید سدیم پیرو فسفات

اسید سدیم پیروفسفات | بازرگانی رامش نژاد

فروش اسید سدیم پیروفسفات با خلوص 99 درصد وارد شده از کشور چین  با گرید غذایی و دامی , جهت اطلاع از نحوه خرید و قیمت اسید سدیم پیروفسفات با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

دی سدیم پیروفسفات یا اسید پیروفسفات سدیم (SAPP) یک ترکیب معدنی متشکل از کاتیون های سدیم و آنیون پیروفسفات است. این یک جامد سفید رنگ و محلول در آب است که به عنوان یک عامل بافر و کیلیت عمل می کند و کاربردهای زیادی در صنایع غذایی دارد. هنگامی که از آب متبلور می شود, یک هگزا هیدرات تشکیل می دهد, اما بیش از دمای اتاق خشک می شود. پیروفسفات یک آنیون چند ظرفیتی با میل ترکیبی بالا برای کاتیون های چند ظرفیتی است,به عنوان مثال. Ca2+.دی سدیم پیروفسفات با حرارت دادن سدیم دی هیدروژن فسفات تولید می شود:

2 NaH2PO4 → Na2H2P2O7 + H2O

خرید اسید سدیم پیروفسفات

نام به انگلیسی : Sodium Acid Pyrophosphate (SAPP)
بسته بندی : 25kg
چگالی نسبی : 1.86
خلوص : 99%
فرمول شیمیایی :Na2H2P2O7
قیمت : تماس بگیرید.
کشورتولید کننده :چین
گرید : غذایی , دامی
محل تحویل : شور آباد تهران

برای خرید اسید سدیم پیروفسفات بصورت عمده و جزئی با بهترین کیفیت و تضمین بهترین قیمت با ما تماس بگیرید.

فروش اسید سدیم پیروفسفات | بازرگانی رامش نژاد
فروش اسید سدیم پیروفسفات | بازرگانی رامش نژاد

کاربرد پیروفسفات در صنایع غذایی

دی سدیم پیروفسفات یک عامل خمیر کننده محبوب است که در بیکینگ پودرها یافت می شود. با بی کربنات سدیم ترکیب می شود و دی اکسید کربن آزاد می کند:

Na2H2P2O7 + NaHCO3 → Na3HP2O7 + CO2 + H2O

در انواع مختلفی موجود است که بر سرعت عمل آن تأثیر می گذارد. از آنجایی که بقایای فسفات به دست آمده مزه بدی دارد, SAPP معمولاً در کیک‌های بسیار شیرین استفاده می‌شود که مزه مزه را پنهان می‌کنند.

دی سدیم پیروفسفات و سایر پلی فسفات های سدیم و پتاسیم به طور گسترده در فرآوری مواد غذایی استفاده می شود. در طرح شماره E، آنها در مجموع به عنوان E450 و شکل دی سدیم به عنوان E450 (a) تعیین می شوند. در ایالات متحده، آن را به عنوان ایمن (GRAS) برای استفاده در مواد غذایی طبقه بندی می کنند. در غذاهای دریایی کنسرو شده, از آن برای حفظ رنگ و کاهش پاکسازی [شفاف سازی مورد نیاز] در حین پس دادن استفاده می شود. Retorting به پایداری میکروبی با گرما دست می یابد این یک منبع اسیدی برای واکنش با جوش شیرین به مخمر محصولات پخته شده است. در بکینگ پودر، اغلب به عنوان افزودنی غذایی E450 برچسب گذاری می شود. در گوشت های پخته شده, تبدیل نیتریت سدیم به نیتریت (NO2-) را با تشکیل اسید نیتروژن (HONO) میانی افزایش می دهد، [روشن سازی لازم است] و می تواند ظرفیت نگهداری آب را بهبود بخشد. دی سدیم پیروفسفات همچنین در هش براون منجمد و سایر محصولات سیب زمینی یافت می شود, جایی که از آن برای جلوگیری از تیره شدن رنگ سیب زمینی استفاده می شود.

دی سدیم پیروفسفات می تواند طعم تلخی در برخی از محصولات ایجاد کند، اما “طعم SAPP را می توان با استفاده از جوش شیرین کافی و با افزودن منبعی از یون های کلسیم,شکر یا طعم دهنده ها پنهان کرد.”

سدیم اسید پیروفسفات چیست

فروش اسید سدیم پیروفسفات | بازرگانی رامش نژاد

پودر کریستالی با جریان آزاد سفید یا گرانول. SAPP در صورت قرار گرفتن در معرض محیط به سدیم ارتوفسفات هیدرولیز می شود.

انحلال پذیری

10 گرم در 100 میلی لیتر, 20 درجه سانتیگراد در آب. مقدار PH محلول 1% 4-4.5. نامحلول در اتانول

نامهای دیگر اسید سدیم پیروفسفات

 • دی سدیم پیروفسفات
 • دی سدیم دی فسفات
 • دی سدیم دی هیدروژن دی فسفات
 • دی سدیم دی هیدروژن پیروفسفات
 • اسید دی فسفریک,نمک دی سدیم
 • اسید پیروفسفریک,نمک دی سدیم

به طور کلی, درجه غذایی SAPP به عنوان یک جزء اسیدی در بکینگ پودر استفاده می شود. به عنوان یک عامل کیلیت یا ترکیب با سایر پلی فسفات ها برای جداسازی یون های منیزیم و آهن,به عنوان مثال. آهن کلات در طول فرآوری سیب زمینی برای جلوگیری از تغییر رنگ تیره.

در نانوایی، این یک اسید خمیر مایه کند است و ممکن است حاوی نمک آلومینیوم و/یا کلسیم مناسب برای کنترل سرعت واکنش باشد.

کاربرد سدیم اسید پیروفسفات در کشاورزی

 • غذاهای دریایی کنسرو شده
 • محصولات سیب زمینی
 • نانوایی

SAPP همراه با بیکینگ پودر به عنوان یک عامل خمیر کننده برای آزاد کردن دی اکسید کربن استفاده می شود. برای خمیرهای یخچالی, کیک, کلوچه و مخلوط پنکیک که سرعت واکنش آهسته مورد نظر است, ایده آل است.

این اغلب با خمیر مایه‌های سریع الاثر مانند فسفات مونوکلسیم در بیکینگ پودر دو اثر استفاده می‌شود یا گاهی اوقات با یک اسید مخمر آهسته دیگر، GDL اضافه می‌شود.هم SAPP و هم GDL مزه کمی تلخ دارند.

از اسید سدیم پیروفسفات می توان  برای از بین بردن لکه های آهن روی پوست در حین پردازش استفاده کرد. این ماده می تواند محلول های پراکسید هیدروژن را در برابر کاهش تثبیت کند. همچنین می توان آن را همراه با اسید سولفامیک در برخی از کاربردهای لبنی برای تمیز کردن, به ویژه برای حذف سنگ صابون استفاده کرد. هنگامی که به آب جوش اضافه می شود، حذف مو و سر در کشتار خوک و پرها و اسکورف در کشتار طیور را تسهیل می کند. در تولید نفت, می توان از آن به عنوان یک ماده پراکنده در گل حفاری چاه نفت استفاده کرد. دی سدیم پیروفسفات به عنوان یک عامل کنترل تارتار در خمیردندان استفاده می شود.

دلایل فروش اسید سدیم پیروفسفات

خرید اسید سدیم پیروفسفات | بازرگانی رامش نژاد
خرید اسید سدیم پیروفسفات | بازرگانی رامش نژاد

کنسرو غذاهای دریایی

کریستال استروویت گهگاه در کنسرو غذاهای دریایی یافت می شود و SAPP برای جلوگیری از تشکیل آن مانند کنسرو ماهی تن استفاده می شود. 

محصولات سیب زمینی

از SAPP می توان برای جایگزینی دی اکسید گوگرد، سولفیت ها و بی سولفیت ها برای حفظ ظاهر و بافت محصولات سیب زمینی پخته استفاده کرد. استفاده از SAPP باعث کاهش رنگ تیره شدن پس از پخت در محصولات سیب زمینی پخته شده و فرآوری شده، مانند سیب زمینی سرخ شده با روغن و سالاد سیب زمینی می شود.

این آهن موجود یا تجهیزات طبیعی است که “پس از پختن تیره شدن” در سیب زمینی ایجاد می کند. SAPP رنگ سیب زمینی را تثبیت می کند و از تشکیل رنگدانه تیره کمپلکس آهن به دلیل خاصیت جداسازی قوی آن جلوگیری می کند.

استاندارد سدیم اسید پیروفسفات

واردکننده اسید سدیم پیروفسفات | بازرگانی رامش نژاد

فسفات سدیم درجه غذایی توسط FDA به عنوان GRAS طبقه بندی می شود که به معنای “به طور کلی به عنوان ایمن شناخته می شود.” این ممکن است به این دلیل باشد که مقدار فسفات سدیم اضافه شده به غذاهای فرآوری شده نسبتا کم است.

یک مطالعه نشان داد که فسفات سدیم, زمانی که به عنوان یک افزودنی غذایی استفاده می شود، می تواند تأثیر متفاوتی بر سلامتی نسبت به فسفات طبیعی داشته باشد. این به این دلیل است که به طور متفاوتی توسط بدن جذب می شود. با توجه به چکیده, سطوح بالای فسفات ممکن است میزان مرگ و میر را برای عموم مردم و همچنین برای افرادی که بیماری کلیوی و بیماری قلبی عروقی دارند، افزایش دهد. محققان سطوح بالای فسفات را با تسریع پیری و آسیب عروقی مرتبط دانستند. محققان توصیه کردند که افراد به جای غذاهایی که فسفات سدیم اضافه شده دارند, از غذاهایی با فسفات های طبیعی استفاده کنند.

برخی از ورزشکاران از فسفات سدیم به عنوان مکمل برای افزایش عملکرد استفاده می کنند. با این حال, مطالعه‌ای که در مجله بین‌المللی تغذیه ورزشی و متابولیسم ورزش گزارش شده است, نشان داد که مصرف مکمل سدیم فسفات توانایی هوازی را در ورزشکاران بهبود نمی‌بخشد.

عوارض اسید سدیم پیروفسفات

 1. استفراغ
 2. سردرد
 3. کاهش خروجی ادرار
 4. نفخ
 5. درد شکم
 6. سرگیجه
 7. ضربان قلب نامنظم
 8. تشنج

اجتناب از خرید اسید سدیم پیرو فسفات 

با پزشک خود در مورد استفاده از فسفات سدیم صحبت کنید,به خصوص اگر آن را به عنوان مکمل مصرف می کنید یا مقدار زیادی غذای فرآوری شده یا فست فود می خورید.

افرادی که شرایط خاصی دارند باید از مصرف این ماده خودداری کنند. این شامل:

 • بیماری کلیوی
 • پارگی یا انسداد روده
 • کولیت یا روده با حرکت آهسته
 • نارسایی قلبی
 • آلرژی به سدیم فسفات

در صورتی که در حال حاضر از داروهای خاصی استفاده می کنید، ممکن است پزشک شما کاهش مصرف خود را نیز توصیه کند. قبل از مصرف، مطمئن شوید که تاریخچه دارویی خود, از جمله مکمل های گیاهی که استفاده می کنید، با پزشک خود در میان بگذارید.

ایمنی اسید سدیم پیروفسفات

بله، ایمنی آن هنگام استفاده به عنوان یک افزودنی غذایی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA),سازمان ایمنی غذای اروپا (EFSA)، کمیته مشترک FAO/WHO در مورد افزودنی‌های غذایی (JECFA) و همچنین سایر مقامات تایید شده است. .

FDA

SAPP به طور کلی هنگامی که مطابق با روش تولید خوب استفاده می شود ایمن شناخته می شود  و می تواند به عنوان رنگ یا رنگ آمیزی کمکی,تقویت کننده خمیر, امولسیفایر یا نمک امولسیفایر,عامل طعم دهنده یا کمک کننده, عامل تصفیه آرد, کمک فرمولاسیون, عامل خمیر کننده استفاده شود. عامل اکسید کننده یا کاهنده و جذب کننده در غذا.

EFSA

دی سدیم دی فسفات (E450i) در مقررات کمیسیون (EU) شماره 231/2012 به عنوان یک افزودنی مجاز غذایی فهرست شده است و به عنوان “افزودنی هایی غیر از رنگ ها و شیرین کننده ها” طبقه بندی شده است.

فروش پیروفسفات و عوامل مشکل ساز

قیمت اسید سدیم پیروفسفات | بازرگانی رامش نژاد
قیمت اسید سدیم پیروفسفات | بازرگانی رامش نژاد

در حالی که اسید پیروفسفات سدیم و سایر فسفات ها به بهبود غذا کمک می کنند, مصرف محصولات حاوی فسفر دارای اشکالاتی است. بر اساس مطالعه ای که در سال 2014 در Advances in Nutrition منتشر شد,حفظ نسبت فسفر به کلسیم سالم بسیار مهم است.

کمک به پوکی استخوان

اگر در رژیم غذایی خود فسفر زیادی داشته باشید و کلسیم کافی نداشته باشید, می تواند برای سیستم اسکلتی شما مضر باشد. فسفر اضافی با تشویق بدن به تجزیه استخوان به جای ساختن آن,استخوان‌های شما را شکننده می‌کند. هر چه فسفر بیشتری بخورید، برای حفظ تعادل سالم به کلسیم بیشتری نیاز دارید.

مشکلات ایمنی

بر اساس یک مطالعه در سال 2018 در سم شناسی و فارماکولوژی زیست محیطی، نشان داده شده است که اگر اسید پیروفسفات سدیم را در مقادیر زیاد برای مدت زمان طولانی مصرف کنید,به سیستم ایمنی شما آسیب می رساند. سطوح آزمایش شده در آن مطالعه بسیار زیاد بود و نباید هیچ زنگ خطری را برای مصرف عادی به صدا درآورد.

کاهش مصرف پیروفسفات

اگر نگران هستید که بر سلامتی شما تأثیر بگذارد، به خصوص اگر تراکم استخوانی پایینی دارید, می توانید اقدامات فعالی را برای اجتناب از مصرف اسید پیروفسفات سدیم انجام دهید. به دنبال ماده شیمیایی روی برچسب تغذیه در نان و محصولات گوشتی باشید. سیب زمینی و شربت قند نیز ممکن است حاوی آن و همچنین انواع خاصی از ماهی باشد.

غذاهای ارگانیک که به صورت محلی تهیه می شوند, کمترین شانس را برای داشتن مواد نگهدارنده دارند. هر چه غذای شما مسافت کمتری را طی کند، به مواد نگهدارنده کمتری نیاز دارد. با یک کشاورز محلی یا فروشگاه مزرعه در مورد محصولات آنها, همراه با قصاب محلی خود صحبت کنید.

صرف خرید مواد غذایی ارگانیک برای تضمین عدم استفاده از اسید پیروفسفات سدیم کافی نیست. این ماده شیمیایی توسط FDA برای استفاده عمومی ایمن تلقی شده است و نیازی به برچسب هشدار ندارد. هرچه بتوانید به منابع غذایی خود نزدیکتر شوید, بهتر است.

قیمت اسید سدیم پیروفسفات

قیمت اسید سدیم پیروفسفات با توجه به قیمت ارز و نوسانات آن متغیر می باشد برای اطلاع از قیمت اسید سدیم پیرو فسفات در ساعت اداری با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *