مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه لوازم آرایشی

فروش ملاتونین

وارد کننده پودر ملاتونین | بازرگانی رامش نژاد

فروش ملاتونین پودری بصورت عمده در درام های 25 کیلوگرمی , برای اطلاع از قیمت پودر ملاتونین و یا خرید ملاتونین آنلاین با بهترین کیفیت با ما تماس بگیرید. هورمونی است که در بدن ساخته می شود. چرخه شب و روز یا چرخه خواب و بیداری را تنظیم می کند. خرید ملاتونین آنلاین موجود در مکمل ها معمولاً برای آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار میگیرید. برخی از افرادی که مشکل خواب دارند سطح ملاتونین پایینی دارند. تصور می شود که افزودن ملاتونین از مکمل ها ممکن است به خواب آنها کمک کند.افراد معمولاً از ملاتونین برای بی خوابی و بهبود خواب در شرایط مختلف مانند جت لگ استفاده می کنند. همچنین برای افسردگی، دردهای مزمن، زوال عقل و بسیاری از بیماری های دیگر استفاده می شود، اما شواهد علمی خوبی برای حمایت از بیشتر این موارد وجود ندارد. همچنین شواهد خوبی برای حمایت از استفاده از ملاتونین برای COVID-19 وجود ندارد.

خرید ملاتونین آنلاین

نام به انگلیسی :Melatonin
شکل ظاهری :پودر کریستالی سفید یا مایل به سفید
cas no : 73-31-4
فرمول مولکولی :C13H16N2O2
بسته بندی : 25 کیلوگرمی
محل تحویل :شورآباد تهران
قیمت : تماس بگیرید.

برای خرید ملاتونین آنلاین در ساعت اداری با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید این محصول با بهترین قیمت ملاتونین در بازار با بهترین کیفیت به شما ارائه میشود.

فروش ملاتونین | بازرگانی رامش نژاد
فروش ملاتونین | بازرگانی رامش نژاد

عملکرد پودر ملاتونین

فعالیت بیولوژیکی

در انسان، ملاتونین آگونیست کامل گیرنده ملاتونین 1 (میل ترکیبی پیوندی پیکومولار) و گیرنده ملاتونین 2 (میل ترکیبی نانومولاری) است که هر دو به کلاس گیرنده های جفت شده با پروتئین G (GPCRs) تعلق دارند.گیرنده های ملاتونین 1 و 2 هر دو GPCR های جفت شده با Gi/o هستند، اگرچه گیرنده ملاتونین 1 نیز با Gq جفت شده است.ملاتونین همچنین به عنوان یک جاذب کننده رادیکال های آزاد با ظرفیت بالا در میتوکندری عمل می کند که همچنین بیان آنزیم های آنتی اکسیدانی مانند سوپراکسید دیسموتاز، گلوتاتیون پراکسیداز، گلوتاتیون ردوکتاز و کاتالاز را از طریق انتقال سیگنال از طریق گیرنده های ملاتونین افزایش می دهد.

عملکردهای بیولوژیکی

 

وقتی چشم ها نور خورشید را دریافت می کنند، تولید ملاتونین غده صنوبری مهار می شود و هورمون های تولید شده انسان را بیدار نگه می دارند. هنگامی که چشم نور دریافت نمی کند، ملاتونین در غده صنوبری تولید می شود و انسان خسته می شود.

ریتم شبانه روزی

در حیوانات، ملاتونین نقش مهمی در تنظیم چرخه خواب و بیداری دارد. سطح ملاتونین نوزادان انسان تقریباً در ماه سوم پس از تولد منظم می شود و بالاترین سطح آن بین نیمه شب تا ساعت 8 صبح اندازه گیری می شود.تولید ملاتونین انسانی با افزایش سن کاهش می یابد.همچنین، با تبدیل شدن کودکان به نوجوانی، برنامه شبانه ترشح ملاتونین به تأخیر می افتد که منجر به زمان خواب و بیداری دیرتر می شود.

پودر ملاتونین چیست ؟

خرید ملاتونین آنلاین | بازرگانی رامش نژاد
خرید ملاتونین آنلاین | بازرگانی رامش نژاد

فروش ملاتونین اولین بار به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی و پاک کننده رادیکال های آزاد در سال 1993 گزارش شد.در شرایط آزمایشگاهی، ملاتونین به عنوان یک پاک کننده مستقیم رادیکال های اکسیژن از جمله OH•، O2-•، و گونه های نیتروژن فعال NO• عمل می کند.در گیاهان، ملاتونین با سایر آنتی اکسیدان ها برای بهبود اثربخشی کلی هر آنتی اکسیدان کار می کند.ثابت شده است که ملاتونین دو برابر ویتامین E فعالتر است، که اعتقاد بر این است که موثرترین آنتی اکسیدان چربی دوست است.از طریق انتقال سیگنال از طریق گیرنده های ملاتونین، ملاتونین بیان آنزیم های آنتی اکسیدانی مانند سوپراکسید دیسموتاز، گلوتاتیون پراکسیداز، گلوتاتیون ردوکتاز و کاتالاز را ترویج می کند.

ملاتونین در غلظت های بالایی در مایع میتوکندری رخ می دهد که بسیار بیشتر از غلظت ملاتونین در پلاسما است.با توجه به ظرفیت آن برای مهار رادیکال های آزاد، اثرات غیرمستقیم بر بیان آنزیم های آنتی اکسیدانی و غلظت قابل توجه آن در میتوکندری، تعدادی از نویسندگان نشان داده اند که ملاتونین عملکرد فیزیولوژیکی مهمی به عنوان یک آنتی اکسیدان میتوکندری دارد.

متابولیت‌های ملاتونین تولید شده از طریق واکنش ملاتونین با گونه‌های فعال اکسیژن یا گونه‌های نیتروژن فعال نیز با رادیکال‌های آزاد واکنش نشان می‌دهند و کاهش می‌دهند.متابولیت های ملاتونین تولید شده از واکنش های ردوکس شامل 3-هیدروکسی ملاتونین حلقوی، N1-استیل-N2-فورمیل-5-متوکسی کینورامین (AFMK) و N1-استیل-5-متوکسی کینورامین (AMK) می باشد.

فروش ملاتونین و میزان ایمنی آن

 فروش ملاتونین و استفاده از آن با سیستم ایمنی تعامل دارد، جزئیات این فعل و انفعالات نامشخص است. به نظر می رسد یک اثر ضد التهابی مرتبط ترین باشد. کارآزمایی های کمی برای قضاوت در مورد اثربخشی ملاتونین در درمان بیماری طراحی شده است. بیشتر داده های موجود بر اساس کارآزمایی های کوچک و ناقص است. تصور می‌شود که هر اثر ایمونولوژیک مثبت نتیجه اثر ملاتونین بر روی گیرنده‌های میل ترکیبی بالا (MT1 و MT2) بیان شده در سلول‌های دارای قابلیت ایمنی باشد. در مطالعات پیش بالینی، ملاتونین ممکن است تولید سیتوکین را افزایش داده و گسترش سلول های T را تحریک کند، و با انجام این کار، نقص ایمنی اکتسابی را خنثی کند.

فروش ملاتونین برای تنظیم وزن

یک مکانیسم احتمالی  وجود دارد که توسط آن ملاتونین ممکن است افزایش وزن را تنظیم کند، از طریق اثر مهاری آن بر لپتین است. لپتین به عنوان یک شاخص بلند مدت از وضعیت انرژی در بدن انسان عمل می کند.فروش ملاتونین  و استفاده از آن با سرکوب اعمال لپتین در خارج از ساعات بیداری، ممکن است با کاهش مقاومت به لپتین، به بازیابی حساسیت به لپتین در طول روز کمک کند. برای خرید ملاتونین آنلاین با ما تماس بگیرید.

بیوشیمی فروش ملاتونین

در حیوانات، بیوسنتز ملاتونین از طریق هیدروکسیلاسیون، دکربوکسیلاسیون، استیلاسیون و متیلاسیون که با ال-تریپتوفان شروع می شود، انجام می شود. ال-تریپتوفان در مسیر شیکیمات از کوریسمات تولید می شود یا از کاتابولیسم پروتئین به دست می آید. ابتدا ال-تریپتوفان روی حلقه ایندول توسط تریپتوفان هیدروکسیلاز هیدروکسیله می شود تا 5-هیدروکسی تریپتوفان تولید شود. این واسطه (5-HTP) توسط پیریدوکسال فسفات و 5-هیدروکسی تریپتوفان دکربوکسیلاز برای تولید سروتونین دکربوکسیله می شود.

سروتونین خود یک انتقال دهنده عصبی مهم است، اما همچنین توسط سروتونین N-استیل ترانسفراز با استیل-CoA به N-acetylserotonin تبدیل می شود.هیدروکسی اندول O-متیل ترانسفراز و S-آدنوزیل متیونین N-acetylserotonin را از طریق متیلاسیون گروه هیدروکسیل به ملاتونین تبدیل می کنند.

در باکتری ها، پروتیست ها، قارچ ها و گیاهان، ملاتونین به طور غیرمستقیم با تریپتوفان به عنوان محصول میانی مسیر شیکیمات سنتز می شود. در این سلول ها سنتز با D-erythrose 4-phosphate و phosphoenolpyruvate و در سلول های فتوسنتزی با دی اکسید کربن شروع می شود. بقیه واکنش‌های سنتز مشابه هستند، اما با تغییرات جزئی در دو آنزیم آخر.این فرضیه وجود دارد که ملاتونین در میتوکندری و کلروپلاست ساخته می شود.

مکانیسم بیوسنتز ملاتونین

قیمت پودر ملاتونین | بازرگانی رامش نژاد
قیمت پودر ملاتونین | بازرگانی رامش نژاد

به منظور هیدروکسیله کردن ال-تریپتوفان، کوفاکتور تتراهیدروبیوپترین (THB) ابتدا باید با اکسیژن و محل فعال آهن تریپتوفان هیدروکسیلاز واکنش دهد. این مکانیسم به خوبی درک نشده است، اما دو مکانیسم پیشنهاد شده است:

  1. انتقال آهسته یک الکترون از THB به O2 می تواند یک سوپراکسید تولید کند که می تواند با رادیکال THB دوباره ترکیب شود و 4a-peroxypterin ایجاد کند. سپس 4a-peroxypterin می تواند با محل فعال آهن (II) واکنش داده و یک واسطه آهن-پراکسی پترین را تشکیل دهد یا مستقیماً یک اتم اکسیژن را به آهن منتقل کند.
  2. O2 می تواند ابتدا با محل فعال آهن (II) واکنش داده و سوپراکسید آهن (III) تولید کند که سپس می تواند با THB واکنش داده و یک واسطه آهن-پروکسی پترین را تشکیل دهد.

اکسید آهن (IV) از واسطه آهن-پروکسی پترین به طور انتخابی توسط یک پیوند دوگانه مورد حمله قرار می گیرد تا یک کربوکاتیون در موقعیت C5 حلقه ایندول ایجاد کند. یک جابجایی 1.2 هیدروژن و سپس از دست دادن یکی از دو اتم هیدروژن در C5، آروماتیک بودن را دوباره برقرار می کند تا 5-هیدروکسی-L-تریپتوفان را فراهم کند.

یک دکربوکسیلاز با کوفاکتور پیریدوکسال فسفات (PLP) CO2 را از 5-هیدروکسی-L-تریپتوفان برای تولید 5-هیدروکسی تریپتامین حذف می کند.PLP با مشتق اسید آمینه یک ایمین تشکیل می دهد. آمین موجود در پیریدین پروتونه می شود و به عنوان یک غرق الکترون عمل می کند و باعث شکستن پیوند C-C و آزاد شدن CO2 می شود. پروتونه شدن آمین حاصل از تریپتوفان، معطر بودن حلقه پیریدین را بازیابی می کند و سپس ایمین برای تولید 5-هیدروکسی تریپتامین و PLP هیدرولیز می شود.

پیشنهاد شده است که باقی مانده هیستیدین His122 سروتونین N-استیل ترانسفراز، باقیمانده کاتالیزوری است که آمین اولیه 5-هیدروکسی تریپتامین را از پروتونه می کند، که به جفت تنها روی آمین اجازه می دهد تا به استیل-CoA حمله کند و یک واسطه چهار وجهی تشکیل دهد. تیول از کوآنزیم A به عنوان یک گروه خروجی خوب عمل می کند زمانی که توسط یک باز عمومی مورد حمله قرار می گیرد تا N-acetylserotonin بدهد.

ملاتونین در مهره داران

در مهره داران، ترشح ملاتونین با فعال شدن گیرنده آدرنرژیک بتا-1 توسط نوراپی نفرین تنظیم می شود. نوراپی نفرین غلظت cAMP داخل سلولی را از طریق گیرنده های بتا آدرنرژیک افزایش می دهد و پروتئین کیناز A وابسته به cAMP (PKA) را فعال می کند. PKA آنزیم ماقبل آخر یعنی آریلالکیلامین N-استیل ترانسفراز (AANAT) را فسفریله می کند. با قرار گرفتن در معرض نور (روز)، تحریک نورآدرنرژیک متوقف می شود و پروتئین بلافاصله توسط پروتئولیز پروتئازومی از بین می رود. تولید ملاتونین دوباره در عصر در نقطه ای به نام شروع ملاتونین کم نور آغاز می شود.

نور آبی، عمدتا در حدود 460-480 نانومتر، بیوسنتز ملاتونین را سرکوب می کند، متناسب با شدت نور و طول مدت قرار گرفتن در معرض. تا تاریخ اخیر، انسان در آب و هوای معتدل در زمستان در معرض چند ساعت نور روز (آبی) قرار داشت. آتش آنها عمدتاً نور زرد می داد.[49] لامپ رشته ای که به طور گسترده در قرن بیستم مورد استفاده قرار گرفت، نور آبی نسبتا کمی تولید کرد.نوری که تنها حاوی طول موج‌های بیشتر از 530 نانومتر است، ملاتونین را در شرایط نور روشن سرکوب نمی‌کند. استفاده از عینک‌هایی که نور آبی را در ساعات قبل از خواب مسدود می‌کنند، ممکن است از دست دادن ملاتونین را کاهش دهد.[استفاده از عینک های آبی مسدود کننده در آخرین ساعات قبل از خواب نیز برای افرادی که باید خود را با زمان خواب زودتر تنظیم کنند توصیه می شود، زیرا ملاتونین باعث خواب آلودگی می شود.

تولید ملاتونین

در مهره داران، ملاتونین در تاریکی تولید می شود، بنابراین معمولاً در شب، توسط غده صنوبری، یک غده درون ریز کوچک  واقع در مرکز مغز اما خارج از سد خونی مغزی، تولید می شود. اطلاعات نور/تاریکی از سلول‌های گانگلیونی حساس به نور شبکیه چشم به‌جای سیگنال ملاتونین  به هسته‌های سوپراکیاسماتیک می‌رسد. به عنوان “هورمون تاریکی” شناخته می شود، شروع ملاتونین در غروب باعث افزایش فعالیت در حیوانات شبگرد (فعال در شب) و خواب در حیوانات روزانه از جمله انسان می شود.

بسیاری از حیوانات از تغییر در مدت زمان تولید ملاتونین هر روز به عنوان ساعت فصلی استفاده می کنند.در حیوانات از جمله انسان، مشخصات سنتز و ترشح ملاتونین تحت تأثیر طول مدت متغیر شب در تابستان در مقایسه با زمستان است. بنابراین تغییر در مدت ترشح به عنوان یک سیگنال بیولوژیکی برای سازماندهی عملکردهای فصلی وابسته به طول روز (فتوپریودیک) مانند تولید مثل، رفتار، رشد پوشش و رنگ آمیزی استتار در حیوانات فصلی عمل می کند.در پرورش دهندگان فصلی که دوره بارداری طولانی ندارند و در طول ساعات روز طولانی تر جفت گیری می کنند، سیگنال ملاتونین تغییرات فصلی در فیزیولوژی جنسی آنها را کنترل می کند و اثرات فیزیولوژیکی مشابه می تواند توسط ملاتونین برون زا در حیوانات از جمله پرندگان مینا و همستر ایجاد شود. ملاتونین می تواند میل جنسی را با مهار ترشح هورمون لوتئینیزه کننده و هورمون محرک فولیکول از غده هیپوفیز قدامی سرکوب کند، به ویژه در پستاندارانی که فصل تولید مثلی دارند که ساعات روز طولانی است. تولیدمثل پرورش دهندگان روز طولانی توسط ملاتونین سرکوب می شود و تولیدمثل پرورش دهندگان روز کوتاه توسط ملاتونین تحریک می شود.

گیاهان

تا زمانی که ملاتونین در گیاهان در سال 1987 شناسایی شد، برای دهه ها تصور می شد که اساساً یک هورمون عصبی حیوانی است. زمانی که ملاتونین در عصاره های قهوه در دهه 1970 شناسایی شد، اعتقاد بر این بود که این محصول فرعی فرآیند استخراج است. با این حال، متعاقبا، ملاتونین در تمام گیاهانی که مورد بررسی قرار گرفته اند، یافت شد. در تمام قسمت‌های مختلف گیاهان، از جمله برگ‌ها، ساقه‌ها، ریشه‌ها، میوه‌ها و دانه‌ها به نسبت‌های مختلف وجود دارد.غلظت ملاتونین نه تنها در بین گونه‌های گیاهی، بلکه بین گونه‌های همان گونه نیز بسته به شرایط رشد زراعی متفاوت است و از پیکوگرم تا چندین میکروگرم در گرم متغیر است. غلظت های قابل توجه ملاتونین در نوشیدنی های محبوب مانند قهوه، چای، شراب و آبجو و محصولات زراعی از جمله ذرت، برنج، گندم، جو و جو دوسر اندازه گیری شده است.در برخی از غذاها و نوشیدنی‌های رایج، از جمله قهوه و گردو،  غلظت ملاتونین به اندازه‌ای بالا برآورد یا اندازه‌گیری شده است که سطح ملاتونین خون را بالاتر از مقادیر پایه در طول روز افزایش دهد.

قارچ

ملاتونین برای کاهش تحمل استرس در Phytophthora infestans در سیستم‌های بیماری‌زای گیاهی مشاهده شده است. شرکت داروسازی دانمارکی Novo Nordisk از مخمر اصلاح شده ژنتیکی (Saccharomyces cerevisiae) برای تولید ملاتونین استفاده کرده است.

باکتری ها

ملاتونین توسط آلفا پروتئوباکتری ها و سیانوباکتری های فتوسنتزی تولید می شود. هیچ گزارشی از وقوع آن در باستانی وجود ندارد که نشان دهد ملانین از باکتری‌ها منشأ گرفته است که به احتمال زیاد از اولین سلول‌ها از اثرات مخرب اکسیژن در جو زمین بدوی جلوگیری می‌کند.

پودر ملاتونین در محصولات غذایی

ملاتونین طبیعی در مواد غذایی از جمله گیلاس ترش به میزان 0.17-13.46 نانوگرم در گرم،موز، آلو، انگور، برنج، غلات، گیاهان دارویی، روغن زیتون، شراب، و آبجو گزارش شده است. مصرف شیر و آلبالو ممکن است کیفیت خواب را بهبود بخشد. هنگامی که پرندگان غذای گیاهی غنی از ملاتونین مانند برنج را مصرف می کنند، ملاتونین به گیرنده های ملاتونین در مغز آنها متصل می شود. هنگامی که انسان از غذاهای غنی از ملاتونین مانند موز، آناناس و پرتقال استفاده می کند، سطح ملاتونین خون به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

قیمت پودر ملاتونین

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید ملاتونین آنلاین و اطلاع از قیمت آن  در ساعت اداری با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *