مواد اولیه دارویی و پزشکی, مواد اولیه شیمیایی

قیمت عمده اتیل استات

خرید اتیل استات در اصفهان | بازرگانی رامش نژاد

قیمت عمده اتیل استات محصول کشور های تایوان , فرانسه و ایران در بشکه های 180 کیلویی با بهترین کیفیت , برای خرید اتیل استات با ما تماس بگیرید. اتیل استات استر اتانول و اسید استیک است. این مایع بی رنگ است که بوی شیرین مشخصی دارد و در چسب ها، لاک پاک کن ها، چای و قهوه بدون کافئین و سیگار استفاده می شود. اتیل استات در صنعت عمدتاً از طریق واکنش کلاسیک استریفیکاسیون فیشر اتانول و اسید استیک سنتز می شود. همچنین در صنعت با استفاده از واکنش تیشچنکو، با ترکیب دو معادل استالدهید در حضور یک کاتالیزور آلکوکسید تهیه می شود. اتیل استات در درجه اول به عنوان یک حلال و رقیق کننده استفاده می شود و به دلیل هزینه کم، سمیت کم و بوی مطبوع آن مورد استفاده قرار می گیرد. اتیل استات رایج ترین استر در شراب است که محصول رایج ترین اسید استیک فرار و اتیل الکل تولید شده در طی تخمیر است. اتیل استات در انواع فرمولاسیون های پوششی مانند اپوکسی ها، یورتان ها، سلولزی ها، اکریلیک ها و وینیل ها استفاده می شود. اتیل استات به عنوان حلال در جوهرها برای چاپ فلکسوگرافی و روتوگراور کاربرد دارد. به عنوان حلال استخراج در تولید داروها و مواد غذایی و به عنوان حلال حامل برای علف کش ها استفاده می شود.

قیمت عمده اتیل استات در اصفهان

نام به انگلیسی : Ethyl_acetate
فرمول شیمایی : C4h8o2
کشور تولید کننده :تایوان , فرانسه , ایران
بسته بندی : بشکه های 180 کیلویی
خلوص : 99.5 درصد
گرید : صنعتی
محل تحویل : شورآباد تهران
قیمت : تماس بگیرید.

برای اطلاع از قیمت عمده اتیل استات در ساعت اداری با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

فروش اتیل استات | بازرگانی رامش نژاد
فروش اتیل استات | بازرگانی رامش نژاد

تولید اتیل استات

اتیل استات اولین بار توسط Count de Lauraguais در سال 1759 با تقطیر مخلوطی از اتانول و اسید استیک سنتز شد.در سال 2004، حدود 1.3 میلیون تن در سراسر جهان تولید شد.مجموع تولید سالانه ژاپن، آمریکای شمالی و اروپا در سال 1985 حدود 400000 تن بود. بازار جهانی اتیل استات در سال 2018 3.3 میلیارد دلار ارزش داشت.

اتیل استات در صنعت عمدتاً از طریق واکنش کلاسیک استریفیکاسیون فیشر اتانول و اسید استیک سنتز می شود. این مخلوط در دمای اتاق با عملکرد حدود 65 درصد به استر تبدیل می شود:

CH3CO2H + CH3CH2OH → CH3CO2CH2CH3 + H2O

واکنش را می توان با کاتالیز اسیدی تسریع کرد و با حذف آب، تعادل را به سمت راست تغییر داد.

کاربرد اتیل استات

اتیل استات در درجه اول به عنوان یک حلال و رقیق کننده استفاده می شود و به دلیل هزینه کم، سمیت کم و بوی مطبوع آن مورد استفاده قرار می گیرد به عنوان مثال، معمولاً برای تمیز کردن بردهای مدار و در برخی از پاک کننده های لاک ناخن (از استون نیز استفاده می شود) استفاده می شود. دانه‌های قهوه و برگ‌های چای با این حلال بدون کافئین می‌شوند.همچنین در رنگ ها به عنوان فعال کننده یا سخت کننده استفاده می شود. اتیل استات در شیرینی‌سازی‌ها، عطرها و میوه‌ها وجود دارد. در عطرها به سرعت تبخیر شده و بوی عطر روی پوست باقی می ماند.

اتیل استات یک خفه کننده برای استفاده در جمع آوری و مطالعه حشرات است.  در یک کوزه کشتار پر از اتیل استات، بخارات حشره جمع آوری شده را به سرعت بدون از بین بردن آن می کشند. از آنجایی که اتیل استات رطوبت سنجی نیست، حشره را به اندازه کافی نرم نگه می دارد تا امکان نصب مناسب برای مجموعه را فراهم کند. با این حال، اتیل استات به طور گسترده ای به عنوان آسیب رساندن به DNA در نظر گرفته می شود، و باعث می شود که نمونه های پردازش شده به این روش برای توالی یابی DNA بعدی ایده آل نباشد.

فروش اتیل استات برای مصارف آزمایشگاهی

در آزمایشگاه، مخلوط های حاوی اتیل استات معمولا در کروماتوگرافی ستونی و استخراج استفاده می شود.[13] اتیل استات به ندرت به عنوان حلال واکنش انتخاب می شود زیرا مستعد هیدرولیز، ترانس استریفیکاسیون و تراکم است.

فروش اتیل استات برای تولید شراب

اتیل استات رایج ترین استر در شراب است که محصول رایج ترین اسید آلی فرار – اسید استیک و اتیل الکل تولید شده در طی تخمیر است. عطر اتیل استات در شراب‌های جوان‌تر واضح‌تر است و به درک کلی «میوه‌دار بودن» در شراب کمک می‌کند. حساسیت متفاوت است، اکثر افراد آستانه درک حدود 120 میلی گرم در لیتر دارند. مقادیر بیش از حد اتیل استات یک عیب شراب محسوب می شود.

فروش اتیل استات صنعتی

خرید اتیل استات | بازرگانی رامش نژاد
خرید اتیل استات | بازرگانی رامش نژاد

از نظر صنعتی، اتیل استات را می توان با هیدروژن زدایی کاتالیستی اتانول تولید کرد. به دلایل هزینه، این روش در درجه اول برای تبدیل مواد اولیه اتانول مازاد بر خلاف تولید از پیش تعیین شده در مقیاس صنعتی استفاده می شود. علاوه بر این، معمولاً به عنوان بسیار کمتر عملی و کم هزینه تر پذیرفته شده است.

کاتالیزورهای هیدروژن زدایی عبارتند از مس، که در دمای بالا اما زیر 250 درجه سانتیگراد کار می کند. مس ممکن است با ته نشین شدن روی روی، مساحت سطح آن افزایش یابد و باعث رشد ساختارهای برف مانند فراکتال شود. این سطح را می توان دوباره با رسوب بر روی یک زئولیت، به طور معمول ZSM-5 افزایش داد. ردپایی از فلزات خاکی کمیاب یا قلیاها، مانند سدیم و پتاسیم، نیز برای این فرآیند مفید هستند. محصولات جانبی هیدروژناسیون عبارتند از دی اتیل اتر (که تصور می شود در درجه اول به دلیل مکان های آلومینیوم در کاتالیزور ایجاد می شود)، استالدهید، محصولات استالدئید آلدول، استرهای بالاتر و کتون ها. استالدئید و MEK تبدیل و خالص سازی را پیچیده می کنند زیرا اتانول یک آزئوتروپ با آب تشکیل می دهد، همانطور که اتیل استات با اتانول و آب و MEK با اتانول و استات هر دو. برای به دست آوردن یک محصول با خلوص بالا، این آزئوتروپ ها باید “شکسته” شوند، و این را می توان با استفاده از تقطیر نوسان فشار به دست آورد.

ترکیب تقطیر حذف شده از محصولات تبدیلی به سمت استات در فشار اتمسفر و اتانول در فشار افزایش یافته است. ابتدا محصول خام به یک ستون فشار بالا وارد می شود که در آن قسمت عمده اتانول آلوده حذف می شود. سپس با تغذیه مقطر تهی شده از اتانول در یک ستون فشار کم، استات را می توان از آزئوتروپ اتانول باقیمانده خارج کرد.

 

MEK در طی فرآیند تبدیل از 2-بوتانول تشکیل می شود. دومی نمی تواند یک آزئوتروپ با استات تشکیل دهد و بنابراین MEK را می توان با هیدروژنه کردن محصول آلوده روی نیکل و تقطیر بیشتر برای حذف 2-بوتانول حذف کرد. این مزیت همزمان حذف آلاینده استیل آلدئید را با بازگرداندن آن به شکل اتانول فراهم می کند و به راحتی قابل انجام است زیرا هیدروژن محصول جانبی فرآیند هیدروژن زدایی اولیه است.

همچنین ممکن است بتوان آزئوتروپ ها را با استفاده از تقطیر غشایی، غربال های مولکولی، یک حباب یا محیط جذبی شکست.سپس اتانول تقطیر شده و آلاینده‌های هیدروژنه شده مجدد را می‌توان در خوراک خام بازیافت کرد.

تولید اتیل استات

قیمت عمده اتیل استات ​|بازرگانی رامش نژاد
قیمت عمده اتیل استات ​|بازرگانی رامش نژاد

اتیل استات یک ترکیب آلی پایه با فرمول CH3-COO-CH2-CH3 است که به C4H8O2 ساده شده است. این مایع بی رنگ دارای ویژگی کلی بوی شیرین است و در ساخت چسب ها، لاک پاک کن ها استفاده می شود و در فرآیند کافئین زدایی چای و قهوه نیز نقش دارد.

اتیل استات معمولاً به صورت مصنوعی تولید و قاب بندی می شود و در دوزهای بالا خطراتی را به همراه دارد. و با این حال، حلال‌هایی که در فرآیند کافئین‌زدایی استفاده می‌شوند بسیار ایمن‌تر از آن چیزی هستند که به نظر می‌رسند، و معمولاً روی لوبیاها فقط در مقادیر کم قابل ردیابی یافت می‌شوند. اتیل استات همچنین به خوبی برای رقیق کردن و حل کردن سایر مواد سخت از جمله نیتروسلولز، که ماده اساسی موجود در لاک ناخن است، استفاده می شود. بنابراین، آن را یک ماده مهم و موثر در صنعت مراقبت از ناخن می دانند.

خرید اتیل استات در اصفهان

برای خرید اتیل استات در اصفهان و تهران میتوانید در ساعت اداری با کارشناسان فروش بازرگانی رامش نژاد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *