مواد اولیه دارویی و پزشکی, مواد اولیه شیمیایی

فروش هیپوکلرو اسید

واردکننده هیپوکلرو اسید | بازرگانی رامش نژاد

فروش هیپوکلرو اسید بصورت عمده در گالن های 10 لیتری و 20 لیتری با تضمین اصالت کالا و دریافت آنالیز توسط کارشناسان فروش ما , جهت اطلاع از قیمت هیپوکلرو اسید در ساعت اداری با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

خرید هیپوکلرو اسید

بازرگانی رامش نژاد وارد کننده هیپوکلرو اسید با بیش از ده سال سابقه در زمینه مواد اولیه در نظر دارد خرید هیپوکلرو اسید را با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت به شما مشتریان عزیز ارائه دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

فروش هیپوکلرو اسید | بازرگانی رامش نژاد
فروش هیپوکلرو اسید | بازرگانی رامش نژاد

اسید هیپوکلرو چیست ؟

فروش هیپوکلرو اسید (ClOH, HClO, HOCl, یا (ClHO) اسید ضعیفی است که هنگام حل شدن کلر در آب تشکیل می‌شود و خود تا حدی تجزیه می‌شود و هیپوکلریت, ClO- را تشکیل می‌دهد. HClO و ClO- اکسید کننده‌ها و عوامل ضدعفونی اولیه محلول‌های کلر هستند.HClO را نمی توان از این محلول ها جدا کرد زیرا به تعادل سریع با پیش ساز آن یعنی کلر می رسد.

به دلیل خواص ضد میکروبی قوی بعد از خرید هیپوکلرو اسید , ترکیبات مربوط به هیپوکلریت سدیم (NaClO) و هیپوکلریت کلسیم (Ca(ClO)2) در بسیاری از سفیدکننده‌ها, دئودورانت‌ها و ضدعفونی‌کننده‌های تجاری تشکیل می‌شوند.گلبول های سفید خون پستانداران مانند انسان نیز حاوی هیپوکلرو اسید به عنوان ابزاری در برابر اجسام خارجی است.در موجودات زنده، HOCl از واکنش پراکسید هیدروژن با یون های کلرید تحت کاتالیز آنزیم هم میلوپراکسیداز (MPO) تولید می شود.

مانند بسیاری از ضدعفونی‌کننده‌های دیگر, محلول‌های هیپوکلرو اسید پاتوژن‌هایی مانند COVID-19 را که روی سطوح جذب می‌شوند، از بین می‌برند. در غلظت های کم, چنین محلول هایی می توانند برای ضد عفونی کردن زخم های باز استفاده شوند.

تاریخچه هیپوکلرو اسید

اسید هیپوکلروس در سال 1834 توسط شیمیدان فرانسوی Antoine Jérôme Balard (1802-1876) با افزودن سوسپانسیون رقیق اکسید جیوه (II) در آب به فلاسک گاز کلر کشف شد.وی اسید و ترکیبات آن را نیز نام برد.علیرغم اینکه ساخت آن نسبتاً آسان است, حفظ محلول اسید هیپوکلرو پایدار دشوار است. تا سال‌های اخیر دانشمندان توانسته‌اند آب اسید هیپوکلرو را برای استفاده تجاری پایدار تولید و نگهداری کنند. شما عزیزان میتوانید برای خرید هیپوکلرو اسید با ما تماس بگیرید.

فروش هیپوکلرو اسید و کاربرد آن

قیمت هیپوکلرو اسید | بازرگانی رامش نژاد
قیمت هیپوکلرو اسید | بازرگانی رامش نژاد

در سنتز آلی، HClO آلکن ها را به کلروهیدرین تبدیل می کند.

در زیست‌شناسی, اسید هیپوکلروس در نوتروفیل‌های فعال شده توسط پراکسیداسیون یون‌های کلرید به واسطه میلوپراکسیداز تولید می‌شود و به تخریب باکتری‌ها کمک می‌کند.در پزشکی, آب اسید هیپوکلرو به عنوان ضدعفونی کننده و ضدعفونی کننده استفاده شده است.در مراقبت از زخم,  و از اوایل سال 2016, سازمان غذا و داروی ایالات متحده محصولاتی را تأیید کرده است که ماده اصلی فعال آنها اسید هیپوکلروس برای استفاده در درمان زخم ها و عفونت های مختلف در انسان و حیوانات خانگی است. همچنین به عنوان نگهدارنده محلول های نمکی مورد تایید FDA است.

در ضدعفونی به صورت اسپری مایع، دستمال مرطوب و کاربرد آئروسل استفاده شده است. مطالعات اخیر نشان داده است که آب اسید هیپوکلرو برای مه و کاربردهای آئروسل شده برای اتاق‌های ضدعفونی و مناسب برای ضدعفونی محیط‌های داخلی مانند ادارات، بیمارستان‌ها و کلینیک‌های بهداشتی است.

در خدمات غذا و توزیع آب, تجهیزات تخصصی برای تولید محلول های ضعیف HClO از آب و نمک گاهی اوقات برای تولید مقادیر کافی از ضدعفونی کننده ایمن (ناپایدار) برای تصفیه سطوح آماده سازی غذا و منابع آب استفاده می شود. همچنین به دلیل ویژگی های غیر قابل اشتعال و غیر سمی آن معمولا در رستوران ها استفاده می شود.

در تصفیه آب، هیپوکلرو اسید یک ضدعفونی کننده فعال در محصولات مبتنی بر هیپوکلریت است (به عنوان مثال در استخرها استفاده می شود).به طور مشابه، در کشتی‌ها و قایق‌های تفریحی، دستگاه‌های بهداشتی دریایی از الکتریسیته برای تبدیل آب دریا به اسید هیپوکلرو برای ضدعفونی کردن فضولات غوطه‌ور شده مدفوع قبل از تخلیه به دریا استفاده می‌کنند.در خوشبو کردن، اسید هیپوکلروس برای حذف تا 99 درصد از بوی بد از جمله زباله, گوشت فاسد, توالت,مدفوع و بوی ادرار آزمایش شده است.

واکنش هیپوکلرو اسید

با افزودن کلر به آب، هم اسید کلریدریک (HCl) و هم اسید هیپوکلرو (HClO) ایجاد می شود: 

  • Cl2 + H2O ⇌ HClO + HCl
  • Cl2 + 4 OH- ⇌ 2 ClO- + 2 H2O + 2 e-
  • Cl2 + 2 e− ⇌ 2 Cl−

هنگامی که اسیدها به نمک های آبی اسید هیپوکلرو (مانند هیپوکلریت سدیم در محلول سفید کننده تجاری) اضافه می شوند, واکنش حاصل به سمت چپ هدایت می شود و گاز کلر تشکیل می شود. بنابراین, تشکیل سفیدکننده‌های هیپوکلریت پایدار با حل کردن گاز کلر در محلول‌های اساسی آب,مانند هیدروکسید سدیم، تسهیل می‌شود.

اسید را می توان با حل کردن مونوکسید دی کلر در آب نیز تهیه کرد. در شرایط استاندارد آبی, اسید هیپوکلرو بی آب در حال حاضر به دلیل تعادل قابل برگشت بین آن و انیدرید آن غیرممکن است: 

2 HClO ⇌ Cl2O + H2O K (در دمای 0 درجه سانتیگراد) = 3.55×10-3 dm3 mol-1

وجود اکسیدهای سبک یا فلزات واسطه مس, نیکل یا کبالت, تجزیه گرمازا [مشکوک] را به اسید کلریدریک و اکسیژن تسریع می‌کند:

2 Cl2 + 2 H2O → 4 HCl + O2

واکنش با گروه های پروتئین سولفیدریل

 هیپوکلرو اسید یک بازدارنده سولفیدریل است که به مقدار کافی می تواند پروتئین های حاوی گروه های سولفیدریل را به طور کامل غیرفعال کند. این به این دلیل است که HClO گروه‌های سولفیدریل را اکسید می‌کند و منجر به تشکیل پیوندهای دی سولفیدی می‌شود  که می‌تواند منجر به اتصال عرضی پروتئین‌ها شود. مکانیسم HClO اکسیداسیون سولفیدریل شبیه به مونوکلرامین است و ممکن است فقط باکتریواستاتیک باشد,زیرا هنگامی که کلر باقیمانده دفع شد, برخی از عملکرد سولفیدریل را می توان احیا کرد. یک اسید آمینه حاوی سولفیدریل می تواند تا چهار مولکول HClO را از بین ببرد.

مطابق با این، پیشنهاد شده است که گروه های سولفیدریل اسیدهای آمینه حاوی گوگرد را می توان در مجموع سه بار توسط سه مولکول HClO اکسید کرد که چهارمین با گروه α-آمینه واکنش می دهد. اولین واکنش باعث تولید اسید سولفنیک (R-SOH) سپس اسید سولفینیک (R-SO2H) و در نهایت R-SO3H می شود. اسیدهای سولفنیک با گروه دیگر سولفیدریل پروتئین دی سولفید تشکیل می دهند و باعث ایجاد پیوند متقابل و تجمع پروتئین ها می شوند. اسید سولفینیک و مشتقات R-SO3H فقط در مقادیر مولی زیاد HClO تولید می شوند و دی سولفیدها عمدتاً در سطوح باکتریوسیدی تشکیل می شوند.پیوندهای دی سولفیدی نیز می توانند توسط HClO به اسید سولفینیک اکسید شوند.از آنجا که اکسیداسیون سولفیدریل ها و دی سولفیدها باعث تکامل اسید هیدروکلریک می شود, این فرآیند منجر به تخلیه HClO می شود.

واکنش با گروه های آمینه پروتئینی

اسید هیپوکلروس به آسانی با آمینو اسیدهایی که دارای زنجیره های جانبی گروه آمینه هستند, واکنش نشان می دهد و کلر حاصل از HClO جایگزین هیدروژن می شود و در نتیجه یک کلرامین آلی ایجاد می شود.اسیدهای آمینه کلردار به سرعت تجزیه می شوند, اما کلرامین های پروتئینی عمر طولانی تری دارند و مقداری ظرفیت اکسیداتیو را حفظ می کنند.توماس و همکاران.از نتایج خود به این نتیجه رسیدند که بیشتر کلرامین‌های آلی در اثر بازآرایی داخلی تجزیه می‌شوند و گروه‌های NH2 کمتری باعث حمله به پیوند پپتیدی می‌شوند که منجر به شکاف پروتئین می‌شود. McKenna و Davies  دریافتند که 10 میلی مولار یا بیشتر HClO برای قطعه قطعه کردن پروتئین ها در داخل بدن ضروری است. مطابق با این نتایج, بعداً پیشنهاد شد که کلرامین تحت یک بازآرایی مولکولی قرار می‌گیرد و HCl و آمونیاک را آزاد می‌کند تا یک آلدهید تشکیل دهد.گروه آلدهیدی می‌تواند با گروه آمینو دیگری واکنش نشان دهد تا یک پایه شیف تشکیل دهد و باعث ایجاد پیوند متقابل و تجمع پروتئین‌ها شود.

واکنش با DNA و نوکلئوتیدها

اسید هیپوکلروس به آرامی با DNA و RNA و همچنین تمام نوکلئوتیدها در شرایط آزمایشگاهی واکنش می دهد.GMP واکنش پذیرترین است زیرا HClO هم با گروه هتروسیکلیک NH و هم با گروه آمینه واکنش می دهد. به روشی مشابه, TMP با تنها یک گروه NH هتروسیکلیک که با HClO واکنش‌پذیر است,دومین واکنش‌پذیر است. AMP و CMP, که فقط دارای یک گروه آمینه با واکنش آهسته هستند، با HClO واکنش کمتری دارند.گزارش شده است که UMP تنها با سرعت بسیار کم واکنش نشان می دهد.

 گروه‌های NH هتروسیکلیک واکنش‌پذیرتر از گروه‌های آمینه هستند و کلرامین‌های ثانویه آن‌ها قادر به اهدای کلر هستند.این واکنش ها احتمالاً با جفت شدن بازهای DNA تداخل دارند، و مطابق با این، Prütz کاهش ویسکوزیته DNA در معرض HClO را گزارش کرده است، مشابه آنچه با دناتوراسیون حرارتی مشاهده می شود. بخش های قند غیر واکنشی هستند و ستون فقرات DNA شکسته نمی شود.NADH می تواند با کلر TMP و UMP و همچنین HClO واکنش دهد. این واکنش می تواند UMP و TMP را بازسازی کند و منجر به مشتق 5 هیدروکسی NADH شود. واکنش با TMP یا UMP به آرامی برگشت پذیر است تا HClO را بازسازی کند. دومین واکنش کندتر که منجر به برش حلقه پیریدین می شود، زمانی رخ می دهد که HClO اضافی وجود داشته باشد. NAD+ نسبت به HClO بی اثر است.

واکنش با لیپیدها

اسید هیپوکلروس با پیوندهای غیر اشباع در لیپیدها واکنش می دهد، اما پیوندهای اشباع نشده، و یون ClO- در این واکنش شرکت نمی کند. این واکنش با هیدرولیز با افزودن کلر به یکی از کربن ها و یک هیدروکسیل به دیگری انجام می شود. ترکیب حاصل یک کلروهیدرین است. کلر قطبی دو لایه لیپیدی را مختل می کند و می تواند نفوذپذیری را افزایش دهد.هنگامی که تشکیل کلروهیدرین در دو لایه لیپیدی گلبول های قرمز رخ می دهد, نفوذپذیری افزایش می یابد.

 اگر کلروهیدرین کافی تشکیل شود, ممکن است اختلال ایجاد شود. افزودن کلروهیدرین از پیش ساخته شده به گلبول های قرمز می تواند بر نفوذپذیری نیز تأثیر بگذارد.کلسترول کلروهیدرین نیز مشاهده شده است,  اما تأثیر زیادی بر نفوذپذیری ندارد و اعتقاد بر این است که Cl2 مسئول این واکنش است.

خرید هیپوکلرو اسید و ایمنی بعد از آن

خرید هیپوکلرو اسید | بازرگانی رامش نژاد
خرید هیپوکلرو اسید | بازرگانی رامش نژاد

فروش هیپوکلرو اسید توسط آژانس حفاظت از محیط زیست در ایالات متحده به عنوان غیر خطرناک طبقه بندی شده است. به عنوان هر عامل اکسید کننده، بسته به غلظت و pH آن می تواند خورنده یا تحریک کننده باشد.

در یک آزمایش بالینی، آب اسید هیپوکلرو برای تحریک چشم, تحریک پوست و سمیت مورد آزمایش قرار گرفت. آزمایش به این نتیجه رسید که برای چشم و پوست غیر سمی و غیر تحریک کننده است.

در یک مطالعه در سال 2017، یک محلول بهداشتی سالین حفظ شده با اسید هیپوکلرو خالص نشان داد که بار باکتریایی را به طور قابل توجهی کاهش می دهد بدون اینکه تنوع گونه های باکتریایی روی پلک ها را تغییر دهد. پس از 20 دقیقه درمان, کاهش بیش از 99 درصدی باکتری استافیلوکوک وجود داشت.

برای گندزدایی، علیرغم اینکه مدتها پیش کشف شده بود,حفظ پایداری آب اسید هیپوکلرو دشوار است. در محلول، ترکیبات فعال به سرعت به آب نمک تبدیل می‌شوند و قابلیت ضدعفونی‌کنندگی خود را از دست می‌دهند که حمل و نقل برای استفاده گسترده را دشوار می‌کند. علیرغم قابلیت ضدعفونی قوی تر,در مقایسه با سفید کننده و الکل به دلیل هزینه کمتر به عنوان ضد عفونی کننده استفاده می شود.

پیشرفت‌های تکنولوژیکی هزینه‌های تولید را برای خرید هیپوکلرو اسید کاهش داده و امکان تولید و بطری‌سازی آب اسید هیپوکلرو برای مصارف خانگی و تجاری را فراهم کرده است. با این حال, اکثر آب های هیپوکلرو اسید ماندگاری کوتاهی دارند. نگهداری به دور از گرما و نور مستقیم خورشید می تواند به کاهش سرعت زوال کمک کند. توسعه بیشتر سلول های الکتروشیمیایی جریان پیوسته در محصولات جدید پیاده سازی شده است که امکان تجاری سازی دستگاه های جریان مداوم خانگی و صنعتی را برای تولید در محل اسید هیپوکلرو برای اهداف ضد عفونی فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *