مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنعتی

خرید کلروفرم صنعتی

واردکننده کلروفرم | بازرگانی رامش نژاد

خرید کلروفرم صنعتی از این شرکت در بسته بندی های 270 کیلوگرمی محصول کشور چین و ایران , برای اطلاع از قیمت کلروفرم ایرانی و چینی  رقابتی در ساعت اداری با ما تماس بگیرید.  با نام تری کلرومتان نیز شناخته می شود. این یک ترکیب آلی با فرمول CHCl3 است. این ماده یک محصول ساخته دست بشر است که وقتی از کلر برای ضد عفونی کردن آب استفاده می شود مورد تشکیل قرار می گیرد. صنایع با خرید کلروفرم صنعتی، از این ماده در تولید پلاستیک، دارو، رنگ و آفت کش ها استفاده می کنند. همچنین به عنوان یک وسیله انتقال حرارت در کپسول های آتش نشانی و به عنوان یک حلال عمومی مورد استفاده قرار می گیرد. در گذشته از کلروفرم به عنوان بی حس کننده در حین جراحی استفاده می شد، اما استفاده از آن متوقف شده است. در ادامه از مقاله شرکت بازرگانی رامش نژاد به بررسی خرید کلروفرم صنعتی خواهیم پرداخت. پس همراه ما باشید!

خرید کلروفرم صنعتی از تهران

برای اطلاعات بیشتر در مورد خرید کلروفرم صنعتی از تهران با شماره زیر تماس بگیرید. 

نام به انگلیسی : Industrial chloroform
فرمول شیمایی : C4H12
کشور تولید کننده : چین و ایران
بسته بندی :250 کیلوگرمی
قیمت : تماس بگیرید.
محل تحویل : شورآباد تهران
خرید کلروفرم صنعتی | بازرگانی رامش نژاد
خرید کلروفرم صنعتی | بازرگانی رامش نژاد

قیمت کلروفرم ایرانی

کلروفرم یک حلال معمول آزمایشگاهی است زیرا نسبتاً غیر واکنشی است، با اکثر مایعات آلی قابل اختلاط است و به راحتی تبخیر می شود. کلروفرم به عنوان حلال در صنعت داروسازی و برای تولید رنگ ها و آفت کش ها استفاده می شود. با خرید کلروفرم ارزان، یک نوع حلال موثری برای آلکالوئیدها به دست میاورید. همچنین مواد گیاهی معمولاً با کلروفرم برای فرآوری دارویی استخراج می شوند. به عنوان یک معرف، کلروفرم به عنوان منبع گروه دی کلروکربن CCL2 عمل می کند. معمولاً در حضور کاتالیزور انتقال فاز با هیدروکسید سدیم آبی واکنش می دهد و دی کلرو کربن CCL2 تولید می کند. قیمت کلروفرم ایرانی بر فرمولاسیون حلقه‌های معطر فعال مانند فنل‌ها تأثیر و قیمت گذاری می شود. همچنین این ماده در واکنشی به نام واکنش رایمر-تیمان، ماده آریل آلدئید تولید می‌ کند. تولید این ماده یکی از موارد اصلی مطلوب بودن خرید کلروفرم صنعتی برای صنایع می باشد. همچنین، کربن می تواند توسط یک آلکن به دام افتاده و یک مشتق سیکلوپروپان را تشکیل دهد.

کلروفرم (CHCl3) که تری کلرومتان نیز نامیده می شود، مایعی غیرقابل اشتعال، شفاف و بی رنگ است که از آب متراکم تر می باشد و بویی شبیه اتر دارد. کلروفرم حاشیه ایمنی نسبتاً باریکی دارد و با داروهای بی حس کننده استنشاقی بهتر جایگزین شده است. علاوه بر این، اعتقاد بر این است که برای کبد و کلیه ها سمی می باشد و ممکن است باعث سرطان کبد شود. این خواص پزشکی باعث افزایش خرید کلروفرم صنعتی توسط صنایع دارویی شده است. زمانی کلروفرم به‌عنوان حلال به‌طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما نگرانی ‌های ایمنی و زیست ‌محیطی استفاده از آن را کاهش داده است. با این حال، کلروفرم یک ماده شیمیایی صنعتی مهم است.

فروش اینترنتی کلروفرم

کلروفرم (CHCl3) مایعی بی رنگ است که به سرعت تبخیر شده و به گاز تبدیل می شود. همچنین فروش اینترنتی کلروفرم با بهترین قیمت در فروشگاه ها صورت می گیرد و افراد بسیاری از این قابلیت استفاده می کنند. می تواند به چشم ها، پوست، کبد، کلیه ها و سیستم عصبی آسیب برساند. قرار گرفتن در معرض کلروفرم نیز ممکن است باعث سرطان شود. کارگران ممکن است از قرار گرفتن در معرض کلروفرم آسیب ببینند. خرید کلروفرم صنعتی در بسیاری از صنایع استفاده می شود. از کارخانه های کاغذسازی، سایت های زباله های خطرناک، آب کلردار و زباله های ویژه رها می شوند. کلروفرم در برخی از مبردها، حلال ها و محصولات شیمیایی استفاده می شود.

با خرید کلروفرم ارزان ماده ای به دست خواهید اورد که برای صنایع بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد اصلی کلروفرم فروش اصفهان، در تهیه کلرودی فلورومتان (HCFC-22) است. HCFC-22 به تخریب لایه اوزون کمک می کند. کلروفرم از واکنش کلر با مواد آلی موجود در آب تشکیل می شود و بنابراین می تواند در آب آشامیدنی که کلر شده است وجود داشته باشد. همچنین با خرید فنل کلروفرم می توانید از خواص کامل این ماده در صنعت خود به ویژه صنعت پرشکی استفاده کنید.

 

کلروفرم صنعتی چیست؟

کلروفرم (CHCl3) که با نام تری کلرومتان نیز شناخته می شود، یک ترکیب آلی بسیار فرار است که به طور طبیعی و صنعتی تولید می شود. کلروفرم که قبلاً به عنوان بی حس کننده در حین جراحی استفاده می شد و اکنون به عنوان یک حلال صنعتی در تولید مواد شیمیایی استفاده می شود، کاربردهای گسترده ای دارد. این کاربرد ها باعث افزایش روز افزون خرید کلروفرم صنعتی می شوند. کلروفرم مایعی شفاف، بی رنگ و فرار با بوی شیرین مشخص است. غیر قابل اشتعال است و در هنگام تجزیه بخارات سمی از خود ساطع می کند. قیمت کلروفرم ایرانی باعث می شود تا این ماده عمدتاً در تولید مبردهای HCFC-22 (کلرودی فلورومتان یا هیدروکلروفلوروکربن 22) برای استفاده در تهویه مطبوع یا فریزرهای بزرگ سوپرمارکت استفاده می شد. این دستگاه ها از سال 2004 در تجهیزات جدید ممنوع شده اند و به تدریج از دستگاه های موجود حذف می شوند.

کلروفرم در فرمولاسیون آفت کش ها، به عنوان حلال و واسطه شیمیایی در آزمایشگاه ها و صنعت، به عنوان یک عامل پاک کننده، در تولید رنگ، در آتش نشانی و در صنایع داروسازی و لاستیک استفاده می شود. قابل ذکر است، صنایع بسیاری به دلیل سهولت خرید از فروش اینترنتی کلروفرم استفاده می کنند. همچنین در تولید پلاستیک فلوروکربن، رزین و سوخت استفاده می شود. در گذشته، خرید کلروفرم صنعتی به طور گسترده ای برای القا و حفظ بیهوشی پزشکی استفاده می شد. برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت گلیکولیک اسید و اینکه پتاسیم نیترات از کجا بخریم به لینک مربوطه مراجعه کنید.

کاربرد کلروفرم صنعتی چیست؟

قیمت کلروفرم ایرانی | بازرگانی رامش نژاد
قیمت کلروفرم ایرانی | بازرگانی رامش نژاد

کلروفرم عمدتاً در تولید مبردها (مانند کلروفلوئوروکربن (CFC)-22، فلوروکربن-22)، در تولید پلاستیک (به ویژه وینیل کلرید) و در تولید سایر مواد شیمیایی استفاده می شود. خرید کلروفرم صنعتی به عنوان حلال استخراج برای چربی ها، روغن ها، گریس ها، لاستیک، موم ها، کاتافریکوس ها، رزین ها، لاک ها، جلا دهنده های کف، تولید ابریشم مصنوعی، صمغ ها و چسب ها صورت می پذیرد. به عنوان یک حلال صنعتی در استخراج و خالص سازی برخی از آنتی بیوتیک ها، آلکالوئیدها، ویتامین ها و طعم دهنده ها استفاده می شود. این کاربرد های دارویی باعث شده است تا قیمت کلروفرم ایرانی بسیار مطلوب شود. این ماده به عنوان حلال در عکاسی و در تولید رنگ، دارو و آفت کش ها استفاده می شود.

کاربردهای خرید فنل کلروفرم شامل استفاده به عنوان یک عامل تمیز کننده خشک برای از بین بردن لکه، به عنوان یک ماده مصرفی و به عنوان یک خاموش کننده آتش برای کاهش انجماد تتراکلرید کربن است. کلروفرم فرموله شده با مواد دیگر برای کنترل کرم های گرد در حیوانات استفاده می شود. خرید کلروفرم صنعتی به دلیل آن که به طور پیوسته با حلال های سمی کمتر جایگزین می شود و ممکن است در برخی از این کاربردها استفاده شود، بسیار صورت می پذیرد. استفاده از آن در بیهوشی استنشاقی حین جراحی به طور گسترده گزارش شده است.

 کاربرد در صنعت داروسازی:

در گذشته از فرآورده فوق به عنوان بی حس کننده استفاده زیادی می شد که امروزه جایگزین مواد کم خطرتر شده است. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) استفاده از این ماده را در مواد غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی و محصولات بسته بندی ممنوع کرده است. البته این قانون شامل مواردی نمی شود که از کلروفرم به عنوان حلال در فرآیند ساخت دارو استفاده می شود یا به عنوان محصول جانبی تولید دارو تولید می شود. هنوز هم به عنوان یک بی حس کننده موضعی و حلال در برخی از عمل های دندانپزشکی استفاده می شود.

به طور کلی این ماده در صنعت داروسازی برای تصفیه و استخراج کاربرد فراوانی دارد.از ماده فوق می توان برای استخراج آنتی بیوتیک ها، ویتامین ها و طعم دهنده ها استفاده کرد. این ماده بسیار شیرین است (حدود 40 برابر شکر) و به دلیل خاصیت تسکین درد در دهانشویه ها، خمیردندان ها و مسکن ها استفاده می شود.تری کلرومتان به عنوان حلال برای ید، آلکالوئیدها، چربی ها و برخی مواد دیگر استفاده می شود.

خواص شیمیایی کلروفرم صنعتی

کلروفرم کمی در آب محلول است و با خرید کلروفرم ارزان می توانید خواص اصلی این ماده را در آب بدست آورید. می توان آن را با الکل، بنزن، اتر نفت، تتراکلرید کربن، دی سولفید کربن و روغن مخلوط کرد. کلروفرم با مواد خورنده قوی، اکسیدان های قوی، فلزات فعال شیمیایی مانند آلومینیوم، لیتیوم، منیزیم، سدیم یا پتاسیم و استون به شدت واکنش می دهد و باعث ایجاد خطر آتش سوزی و انفجار می شود. در زمان خرید کلروفرم صنعتی باید حواسمان باشد، زیرا این ماده پلاستیک، لاستیک و پوشش ها را از بین می برد. همچنین ماده کلروفرم فروش اصفهان در تماس با سطوح داغ، شعله یا آتش تجزیه می شود و بخارهای تحریک کننده و سمی متشکل از کلرید هیدروژن، فسژن و کلر تولید می کند.

 

موارد ایمنی بعد از خرید کلروفرم صنعتی

قرار گرفتن در معرض کلروفرم عمدتاً از طریق استنشاق یا تماس با پوست رخ می دهد. قرار گرفتن در معرض بخارات می تواند چشم، بینی و گلو را تحریک کند. غلظت کم کلروفرم می تواند باعث سرگیجه، خستگی، سبکی سر، حالت تهوع، گیجی و سردرد شود. سطوح بالاتر فنل کلروفرم ممکن است با استنشاق و تغییر در تعداد تنفس، اثرات قلبی (مانند ضربان نامنظم قلب)، اثرات گوارشی (مانند تهوع و استفراغ) و اثرات روی کبد و کلیه ها باعث بیهوشی شود. در زمان خرید کلروفرم صنعتی باید بدانیم که قرار گرفتن در معرض سطوح بسیار بالا می تواند کشنده باشد. دوز کشنده خوراکی کلروفرم ممکن است تا 10 میلی لیتر (14.8 گرم) با مرگ ناشی از ایست تنفسی یا قلبی باشد.

استنشاق کلروفرم یا مصرف کلروفرم در مدت زمان طولانی ممکن است باعث آسیب به کبد (مانند هپاتیت و یرقان)، کلیه ها، پوست و سیستم عصبی مرکزی (مانند افسردگی و تحریک پذیری) شود. همچنین کلروفرم فروش اصفهان با بهره گیری از موارد ایمنی، از بروز این مشکلات جلوگیری می کند. تماس پوست با مایع می تواند باعث بثورات یا احساس سوزش شود. همچنین تماس مکرر با پوست ممکن است باعث درماتیت شود. جذب به سرعت از طریق پوست دست نخورده اتفاق می افتد. این مایع می تواند باعث سوختگی شدید چشم شود. کلروفرم یک سرطان زا احتمالی است (عاملی که باعث سرطان می شود) و ممکن است تراتوژن باشد (باعث نقص مادرزادی شود).

 

نحوه ورود کلروفرم به محیط

فروش اینترنتی کلروفرم | بازرگانی رامش نژاد
فروش اینترنتی کلروفرم | بازرگانی رامش نژاد

کلروفرم می تواند به طور طبیعی در محیط وجود داشته باشد و با خرید کلروفرم صنعتی می توانید ماده بهینه شده و کار امد تر را استفاده کنید. هنگامی که کلر با ترکیبات آلی واکنش می دهد، کلروفرم به طور غیر مستقیم تولید می شود. بنابراین، با خرید فنل کلروفرم می توانید تعدادی از فرآیندهای ضد عفونی آب، از جمله کلرزنی آب آشامیدنی، فاضلاب و استخرهای شنا، به تشکیل و انتشار کلروفرم در محیط انجام دهید. 

جمع بندی

در این مقاله از شرکت بازرگانی رامش نژاد به بررسی خرید کلروفرم صنعتی پرداختیم. همچنین در این مقاله به چیستی، کاربرد و خواص فیزیکی و شیمیایی این ماده نیز، پرداخته شد. شایان ذکر است، شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره قیمت کلروفرم ایرانی و فروش اینترنتی کلروفرم با مشاوران این مجموعه ارتباط حاصل کنید.

کاربرد کلروفرم صنعتی در صنایع پزشکی 

 • به عنوان حلال:

  • در تولید برخی داروها و مواد اولیه دارویی
  • در آزمایشگاه های پزشکی برای حل کردن مواد شیمیایی و آنالیز نمونه ها
 • به عنوان بی حس کننده موضعی:

  • در دندانپزشکی برای عصب کشی و سایر اقدامات دندانپزشکی
  • به ندرت در جراحی های کوچک
 • در تولید برخی محصولات پزشکی:

  • sutures (بخیه)
  • catgut (جراحی)

کاربردهای منسوخ شده

 • به عنوان بیهوشی عمومی:

  • به دلیل خطرات سمیت و عوارض جانبی مانند نارسایی کبدی و قلبی، دیگر به عنوان بیهوشی عمومی استفاده نمی شود.
 • در درمان انگل ها:

  • به دلیل وجود داروهای جایگزین امن تر، دیگر برای درمان انگل ها استفاده نمی شود.

نکات ایمنی کلروفرم صنعتی 

 • کلروفرم سمی است و می تواند اثرات مضری بر سیستم عصبی، کبد و کلیه ها داشته باشد.
 • استنشاق بخارات کلروفرم می تواند باعث سرگیجه، تهوع، استفراغ، سردرد و در موارد شدید، بیهوشی و مرگ شود.
 • تماس پوستی با کلروفرم می تواند باعث تحریک و التهاب پوست شود.
 • به دلیل خطرات سلامتی، باید با احتیاط و فقط در محیط های تهویه مناسب استفاده شود.

جایگزین های کلروفرم صنعتی 

 • داروهای بیهوشی
 • حلال های جایگزین مانند اتانول و استون
 • داروهای ضد انگل

نتیجه:

با وجود سابقه طولانی در کاربردهای پزشکی، به دلیل سمیت و خطرات سلامتی، استفاده از کلروفرم در پزشکی به طور قابل توجهی کاهش یافته است. امروزه، کاربردهای آن محدود به موارد خاص و با احتیاط فراوان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *