مواد اولیه شیمیایی, مواد اولیه صنعتی

خرید فتالیک انیدرید

وارد کننده فتالیک انیدرید | بازرگانی رامش نژاد

خرید فتالیک انیدرید  محصول پتروشیمی فارابی , فاخر و اصفهان در بسته بندی های 25 کیلوگرمی , برای اطلاع از قیمت فتالیک انیدرید در ساعت اداری با ما تماس بگیرید. این محصول یک ترکیب آلی با فرمول C6H4 (CO)2O است. انیدرید فتالیک انیدرید، شکل تجاری اصلی اسید فتالیک است. خرید فتالیک انیدرید نسبت به کاربرد بالایی که در صنایع به ویژه صنعت پلاستیک دارد، بسیار صورت می پذیرد. این ماده اولین انیدرید اسید دی کربوکسیلیک تجاری بود که امروزه با این نام شناخته می شود. همچنین فروش فتالیک انیدرید برای تولید در مقیاس بزرگ نرم کننده ها صورت می پذیرد. قیمت فتالیک انیدرید صنعتی به علت مورد استفاده قرار گرفتن در صنایع پزشکی بسیار به صرفه می باشد. در سال 2000، حجم فروش فتالیک انیدرید پتروشیمی جهانی 3 میلیون تن در سال برآورد شد. این ماده با ترکیب شیمیایی یا بخشی از آن که با تعامل با هر یک از مسیرهای مولکولی درگیر در آلرژی، واکنش آلرژیک را آغاز می کند. در ادامه از شرکت بازرگانی رامش نژاد به بررسی فتالیک انیدرید خواهیم پرداخت. پس همراه ما باشید!

فروش فتالیک انیدرید در تهران

نام به انگلیسی: Phthalic anhydride
فرمول شیمیایی : C₈H₄O₃
گرید : صنعتی
تولید کننده : پتروشیمی فارابی ، فاخر، پتروشیمی اصفهان
بسته بندی : 25 کیلوگرمی
شکل ظاهری : تماس بگیرید.
چگالی : 1.53 g/cm3
قیمت : تماس بگیرید.
محل تحویل : شورآباد تهران

برای خرید فتالیک انیدرید بصورت عمده یا جزیی با شماره زیر تماس بگیرید.

خرید فتالیک انیدرید | بازرگانی رامش نژاد
خرید فتالیک انیدرید | بازرگانی رامش نژاد

فروش فتالیک انیدرید

انیدرید فتالیک اصفهان یک ماده کریستالی سفید سمی می باشد که در تولید انواع رنگ، پلاستیک، رزین و حشره کش استفاده می شود. بسیاری از کارخانه های تولید پلاستیک، خرید فتالیک انیدرید را انجام می دهند. انیدرید فتالیک یک ماده شیمیایی بی رنگ صنعتی مهم است، به ویژه برای تولید پلاستیک در مقیاس بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر این ماده از اکسیداسیون کاتالیزورهای ارتو یا نفتالین به دست می آید که باعث افزایش فروش فتالیک انیدرید می شود. این ماده یک واسطه همه کاره در شیمی آلی است که برخی از آنها به راحتی در دسترس هستند. کاربرد اصلی این محصول به عنوان یک ماده شیمیایی مورد استفاده در تولید پلاستیک های مصنوعی پلی وینیل کلراید می باشد.

با خرید فتالیک انیدرید استرهای فتالات از این مواد به دست می آیند که به عنوان پلاستیک عمل می کنند. رزین های پلی استر و سایر کاربردهای جزئی در تولید رزین های آلکیدی مورد استفاده در رنگ ها و لاک ها، دافع حشرات و پلی یورتان ها استفاده می شود. همچنین به عنوان محافظ لاستیکی در خط تولید استفاده می شود. دومین بازار بزرگ برای انیدرید فتالیک، رزین های پلی استر غیر اشباع می باشد که معمولاً با الیاف شیشه برای تولید پلاستیک های تقویت شده با الیاف شیشه مخلوط می شوند. 

قیمت فتالیک انیدرید صنعتی

مصرف این ماده تا حد زیادی به رشد PVC که به شرایط عمومی و اقتصادی قیمت فتالیک انیدرید صنعتی بستگی دارد. زیرا این ماده بیشتر در صنایع ساخت و ساز و خودرو مصرف می شود. مسائل بهداشتی و زیست‌محیطی پیرامون استفاده از فتالات در پلاستیک‌های تولیدکنندگان PVC نیز می‌تواند چشم‌انداز رشد آینده را تحت تاثیر قرار دهد. دومین کاربرد در خرید فتالیک انیدرید، این ماده با حدود 18 درصد تولید، در رزین های پلی استر غیر اشباع (UPRs) است که برای تولید رزین های تقویت شده با فایبرگلاس استفاده می شود. به همین دلیل شرکت های محصولات فایبر گلاس از فروش فتالیک انیدرید خیلی استفاده می کنند. بازارهای اصلی آنها ساخت و ساز، دریایی و حمل و نقل در منطقه تفریحی است و بنابراین به تغییرات شرایط اقتصادی حساس هستند. علاوه بر این، رشد UPR توسط مناطق برنامه اصلی اشباع شده کند می شود.

تقاضا برای این ماده در اروپا در سال 2009 کاهش چشمگیری یافت زیرا بخش های عمده خودروسازی و ساختمانی تحت تأثیر رکود جهانی قرار گرفتند. با خرید فتالیک انیدرید انتظار می رود اروپا به رشد تولید پلاستیک خودرو 2 تا 3 درصدی در سال بازگردد، که ناشی از تقاضای قوی ساخت و ساز در اروپای شرقی و افزایش فروش فتالیک انیدرید پتروشیمی در این کشور ها می باشد. سومین استفاده از این ماده در پوشش های کاربردی برای صنایع مبلمان، ماشین آلات و معماری است. برای اطلاعات بیشتر در مورد ایزوتیازولین و قیمت گلیکولیک اسید به لینک مربوطه مراجعه کنید.

فتالیک انیدرید چیست؟

انیدرید فتالیک به صورت جامد سوزنی شکل سفید بی رنگ تا براق با بوی کمی متمایز ظاهر می شود. در زمان خرید فتالیک انیدرید، استنشاق یا بلع نسبتاً سمی و برای پوست تحریک کننده است. نقطه ذوب 64 درجه فارنهایت نقطه اشتعال 305 درجه فارنهایت است و وقتی با آب مخلوط می شود محلول خورنده تشکیل می دهد. همچنین این ماده در ساخت موادی مانند رزین های مصنوعی استفاده می شود. انیدرید فتالیک یک انیدرید دی کربوکسیلیک حلقوی است. همچنین این ماده به عنوان یک آلرژن عمل می کند. این ماده یک انیدرید دی کربوکسیلیک حلقوی و عضوی از 2-benzofurans است. 

قرار گرفتن در معرض فتالیک انیدرید اصفهان ممکن است در طول استفاده از آن به عنوان یک واسطه شیمیایی در صنعت پلاستیک رخ دهد. در زمان خرید فتالیک انیدرید، اثرات حاد (کوتاه مدت) قرار گرفتن در معرض انیدرید فتالیک در انسان شامل تحریک چشم ها، راه های هوایی و پوست است، اما هیچ آسیب دائمی مشاهده نمی شود. اثرات مزمن (طولانی مدت) مشاهده شده در کارگران در معرض انیدرید فتالیک شامل رینیت، ورم ملتحمه، برونشیت، و تحریک پوست و غشاهای مخاطی دستگاه تنفسی است.

مطالعات حیوانی نشان می دهد که قرار گرفتن مزمن در معرض بخار انیدرید فتالیک باعث احتقان، تحریک و آسیب به سلول های ریه می شود. EPA انیدرید فتالیک را به عنوان یک سرطان زا طبقه بندی نکرده است.

 

کاربرد فتالیک انیدرید چیست؟

فروش فتالیک انیدرید | بازرگانی رامش نژاد
فروش فتالیک انیدرید | بازرگانی رامش نژاد

انیدرید فتالیک یک ترکیب آلی با فرمول C8H4O3 است. این ماده از اکسیداسیون ارتوزیلن یا نفتالین به دست می آید. انیدرید فتالیک یک جامد کریستالی سفید رنگ است که به طور گسترده در صنایع مختلف از جمله صنایع پلیمری و شیمیایی استفاده می شود. کاربرد بالا این ماده در صنایع، خرید فتالیک انیدرید را بسیار به صرفه ساخته است. انیدرید فتالیک از طریق اکسیداسیون کاتالیزوری ارتوکسیلن یا نفتالین به دست می آید و کاربردهای گسترده ای در تولید محصولات تجاری دارد. استفاده اولیه از انیدریدهای فتالیک در تولید استرهای فتالات است که به طور گسترده به عنوان نرم کننده برای تولید PVC و سایر پلیمرها استفاده می شود. نرم کننده ها انعطاف پذیری و دوام PVC و سایر مواد را افزایش می دهند.

علاوه بر این، خرید فتالیک انیدرید در تولید محصولات مصرفی مختلف مانند کفپوش وینیل، سیم و کابل، قطعات خودرو و تجهیزات پزشکی، بسیار صورت می پذیرد. انیدریدهای فتالیک کاربردهای دیگری نیز دارند، از جمله در تولید رزین‌های آلکیدی که در محصولات نهایی مانند رنگ‌ها، لاک‌ها و پوشش‌ها استفاده می‌شوند. علاوه بر این، از آن در سنتز رزین های پلی استر غیراشباع استفاده می شود که معمولاً در پلاستیک های تقویت شده با فایبرگلاس و مواد کامپوزیت استفاده می شود.

علاوه بر این، انیدرید فتالیک در تولید رنگ‌ها، رنگدانه‌ها و برخی مواد دارویی استفاده می‌شود. به طور کلی انیدرید فتالیک ماده ای مهم در صنایع پلیمری و شیمیایی است که در تولید استرهای فتالات و سایر پلیمرها، پلاستیک ها، پوشش ها و محصولات مصرفی مختلف کاربرد دارد.

خواص فیزیکی و شیمیایی فتالیک انیدرید

فتالیک انیدرید اصفهان نوعی اسید کربوکسیلیک معطر است و می توان آن را به صورت پودر لایه سفید یا مایع شفاف بی رنگ (در حالت مذاب) با بوی تند و شفاف تشخیص داد که در ایران بیشتر با نام انیدرید فتالیک شناخته می شود. خرید فتالیک انیدرید به علت اینکه حجم تولید و مصرف در دنیا بسیار بالاست، در سطح جهانی بسیار انجام می شود. فروش فتالیک انیدرید پتروشیمی به صورت سوزنی و بی رنگ یا به صورت بلورهای مونوکلینیک یا لوزی در یک جا می باشد. رزین های پلی استر، روغن های نرم کننده و رنگ ها مهمترین مشتقات انیدرید فتالیک هستند.

برای اولین بار در ساخت این ماده در آلمان با گازسازی نفتالین در فاز مایع با کاتالیزور جیوه در محیط اسیدی سنتز و محصول به دست آمده از این روش کیفیت خوبی نداشت. انیدرید فتالیک یک جامد بی رنگ و سمی است که در الکل و دی سولفید کربن حل می شود و همین خاصیت باعث تاثیر گذاری مثبت در خرید فتالیک انیدرید می شود. این ماده کمی در آب داغ حل می شود و به اسید فتالیک هیدرولیز می شود. انیدرید فتالیک اسید اولین اسید والنسنیک است که به صورت تجاری مورد استفاده قرار گرفت و بسیار قابل مقایسه با اسید استیک است و در قیمت فتالیک انیدرید صنعتی تاثیر گذار است.

 

فتالیک انیدرید چگونه تولید می شود؟

قیمت فتالیک انیدرید | بازرگانی رامش نژاد
قیمت فتالیک انیدرید | بازرگانی رامش نژاد

“انیدرید فتالیک” در اصل از اکسیداسیون نفتالین در حضور اسید سولفوریک غلیظ و سولفات جیوه تولید شد. اما این مسیر بعداً با حضور کاتالیزور اکسید وانادیم و اکسیداسیون فاز بخار کاتالیزوری نفتالین جایگزین شد و خرید فتالیک انیدرید را بسیار به صرفه کرد. در حال حاضر، مواد خام نفتالین به طور کلی با ارتو زایلن جایگزین می شود. در حال حاضر نفتالین تنها 16 درصد از مواد اولیه مورد نیاز را تامین می کند. در ایالات متحده، تولید به طور کامل از طریق اورتوکسیلن است و تنها Coopers قادر به تبدیل منابع اولیه می باشد و چه بسا این نوع تولید باعث تغییر در نوع فروش فتالیک انیدرید پتروشیمی می شود. در اروپا، تولید کنندگان بیشتری قادر به استفاده از نفتالین هستند. در فرآیند مبتنی بر اورتو زایلن، مخلوطی از هوا و ارتو زایلن با نسبت وزنی 20:1 به راکتور حاوی پنتوکسید وانادیم با کاتالیزور دی اکسید تیتانیوم – آنتیموان منتقل می شود.

کاتالیزورهای جایگزین در خرید فتالیک انیدرید عبارتند از تری اکسید مولیبدن و اکسید کلسیم یا اکسید منگنز. واکنش فتالیک انیدرید اصفهان در دمای 375-425 درجه سانتیگراد و فشار زیر 1 بار انجام می شود. گازهای خروجی قبل از ورود به کندانسور سوئیچ خنک می شوند، جایی که انیدرید فتالیک به طور جامد روی دیواره ها رسوب می کند. تصفیه شامل تقطیر خلاء می شود و محصول در حالت مذاب یا در کیسه پوسته ذخیره می شود.

جمع بندی

در این مقاله از شرکت بازرگانی رامش نژاد به بررسی خرید فتالیک انیدرید پرداختیم. همچنین در این مقاله به چیستی، کاربرد و چگونگی تولید این ماده نیز پرداخته شد. شایان ذکر است، شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره فروش فتالیک انیدرید با مشاوران این مجموعه ارتباط حاصل کنید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *